האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

 האייפד החדש (iPad 3) של אפל: הבדיקה המלאה

20/03/2012 - 07:00


האייפד החדש | המאמר המלא | עמוד הבא: המסך >

 
 
 

וידאו (למי שאין סבלנות לקרוא)

 

הקדמה

 

את האייפד הראשון רכשתי עם חשש מסויים. לא בדיוק ידעתי למה אני נכנס... מדובר במכשיר שונה מאוד מהאייפון ולא לחלוטין היה ברור מה בדיוק המכשיר יכול יהיה לעשות או מה אמורים לעשות איתו. ואכן, עם האייפד הראשון לא עשיתי יותר מדי. כיום הוא בעיקר משמש לילדים למשחק ועבורי למטרת קריאת עיתון הבוקר במקביל לצחצוח וגילוח.

האייפד 2 כבר היה שדרוג משמעותי יותר. השיפורים העיקריים שמצאתי כשימושיים היו הדקות והקלות שלו שלראשונה נתנו לי נוחות באחיזה ולכן גם התחלתי לקחת אותו להמון מקומות. הוא אפילו הציל אותי במספר מקרים, כגון שימוש במפה במהלך טיול שבו האייפון שלי הושבת הודות למקלחת קרה. המהירות ותוספת הזיכרון היו קריטיים למכשיר והוא לראשונה הפך לשימושי באמת עבורי. לגבי המצלמה, אני חייב לציין שמחוץ לבדיקות האיכות שלה, מעולם לא נזקקתי למצלמה. יש לי מצלמה טובה בהרבה תמיד בכיס (האייפון) והדבר האחרון שאני חושב עליו הוא לשלוף את האייפד הענק לצורך צילום.

מה השימושים העיקריים שלי באייפד? גלישה באתרים, קריאת דואל, משחקים, שליטה מרחוק על מחשבים וללא כל ספק - סרטים.

אך עם כל אלה, החיסרון המטריד ביותר באייפד הוא ללא ספק המסך שלו. המסך של האייפד+אייפד2 הוא בינוני מינוס. ניתן לראות בקלות את הפיקסלים שלו, ואחרי שאנחנו רגילים למסכים בוהקים ויפים של אולטרבוקים ועוד יותר של האייפון 4, זה חיסרון ענקי. 

האייפד החדש - resolutionary

האייפד החדש מגיע בקופסא בגודל ובעיצוב כמעט זהה לאייפד 2. נראה אם תנחשו מי משתי הקופסאות הללו שייך לאיזה מכשיר...


התשובה היא הקופסא העליונה (או השמאלית בתמונה העליונה יותר)

האייפד 3, סליחה, האייפד החדש, הוא כבר קפיצת דרך משמעותית. עם כל האכזבה שעיתונאי הטכנולוגיה (וגם כאן באתר) הביעו, מדובר על שדרוג באמת משמעותי מבחינה טכנולוגית. כמעט שום דבר לא נשאר כפי שהיה. אמנם המעבד הפך למעבד דו ליבתי (1GHz) אך עם מעבד גרפי (GPU) ארבע-ליבתי, מכיוון שהאייפד נעזר מאוד במעבד הגרפי, הדבר נותן שיפור ביצועים משמעותי. הזיכרון הוכפל מהאייפד 2, המסך הוחלף למסך retina והרדיו שודרג לכזה שמכסה כמעט כל טכנולוגיה סלולרית עדכנית. כל זה נעשה מבלי להעלות את המחיר ביחס למה שהאייפד 2 עלה (למרות שהערכות בשוק הן שהוא עולה לייצר משמעותית יותר מכפי שהאייפד 2 עלה).

עם כל זאת, המכשיר התקבל בקרירות משהו. לא ראינו תורים ארוכים לרכישתו באף מקום בעולם. בניגוד לציפיות, אפילו בארה"ב לא נראה אפילו מקרה אחד של sold out. הסיבות לכך רבות - מרבית האנשים ככל הנראה לא בטוח שזקוקים למסך טוב יותר, רשת אלחוטית מהירה יותר, או מצלמה טובה יותר. האייפד החדש (שהייתי קורא לו iPad HD או אפילו iPad Pro) יהיה שדרוג משמעותי לחובבי האיכות והטכנולוגיה. לכל השאר, האייפד 2 ככל הנראה יספיק בהחלט. אפל עצמם מודעים לכך וממשיכים למכור את האייפד 2 בתצורת 16GB בלבד, אך בהוזלה של 100 דולר ביחס לאחיו החדש.

עם זאת, הצפי שלי הוא שהאייפד החדש ימכר בכמויות שיא חדשות. אפל מדווחת על מכירות שיא של האייפד החדש במהלך הסופ"ש הראשון - 3 מיליון חתיכות, יותר מאשר מודלים שטאבלטים מתחרים מוכרים לאורך כל תקופת הייצור שלהם... הפלטפורמה חזקה, וככל הנראה נראה את היתרונות של המכשיר על פני קודמיו הרבה יותר בבירור בחודשים הקרובים ועם הכרזת iOS 6.

המעבד

המעבד החדש שודרג בעיקר לצורך טיפול במסך החדש. GPU שלטענת אפל מצליח להגיע לפי 4 מהירות מ-TEGRA3 (לפי בדיקות שנערכו ברשת, זה לא ממש נכון). שדרוג נוסף הוא בזיכרון של המכשיר.

קשה לומר שהשינוי מאוד מוחשי. מרגישים אותו בעיקר כששמים את האייפד 2 אל מול האייפד החדש. השינויים מתבטאים בעיקר בטיפול באפליקציות כבדות ובביצועי הרשת (גם WIFI) שהם כמעט כפולים מהאייפד 2 (ראו בוידאו).

עוד נקודה שבה המעבד משפיע על מהירות העבודה זה בשימוש עם ה-CAMERA KIT. חיברתי מצלמות דרכו בחיבור USB ויבאתי וידאו ותמונות. המהירות שבו הוא הציג את התמונות וייבא אותן היה משמעותית יותר מהיר מהאייפד 2.


האייפד החדש המאמר המלא עמוד הבא: המסך >
עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht