עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

מערכת אבטחה הסורקת 36 מיליון פנים בשניה אחת

24/03/2012 - 09:01 
 
 

בתערוכת האבטחה "SECURITY SHOW", שנערכה החודש ביפן, חברת השיקה Hitachi Kokusai Electric מערכת אבטחה חדישה, המסוגלת לסרוק 36 מיליון פני בני אדם בזמן של שניה אחת. את תמונות הפנים היא יכולה לקבל מתוך צילומי מצלמת הוידיאו של מערכת האבטחה ואף מתוך תמונות סטילס קיימות.

לאחר שהמערכת זיהתה את פני האדם שנתבקשה לחפש, היא מציגה את תוצאות החיפוש של המבוקש הפוטנציאלי באופן מיידי ובמיקבץ של תמונות ממוזערות דומות מתוך המאגר המצולם.
ברגע שבוחרים ולוחצים על אחת מהתמונות, מוקרן קטע וידיאו המשחזר את הפעולות שאותו אדם מבוקש עשה קודם לכן.

לצרכי הזיהוי הפנים עדיין ישנם מספר מגבלות, בכדי שהמערכת תצליח לזהות מבוקש, חובה שתמונת פניו תצולם בזוית של עד 30 מעלות בכיוון האופקי והאנכי מהמצלמה ועם כמות מידע של לפחות 40 על 40 פיקסלים.
בסרטון שצולם על ידי צוות diginfo.tv בזמן תצוגת המערכת של היטאצי בתערוכה, ניתן היה להתרשם מהביצועים שלה ולקבל הסברים מאת צוות הפיתוח..

נראה כי פתרון זה יוכל להיות לעזר רב עבור כוחות הביטחון בזיהוי חשודים או בחיפוש אחר נעדרים. שימוש נוסף יכול להיות בבתי קזינו, המנסים לאתר רמאים או זוכים סידרתיים.
מצד שני, קיימים פתרונות חיפוש וזיהוי פשוטים יותר, הנמצאים בהישג ידו של כל אחד מאיתנו כגון חיפוש תמונה בגוגל, שימוש ביישום face.com או אפילו שימוש ביישום הפופולארי ביותר ברחבי העולם -  "פייסבוק", אשר באמצעותו ניתן לקבל פרטים "כמעט" על כל אחד.

כאחד שעסק בעבר הלא רחוק בתחום הפיתוח של מערכות הקלטה של וידיאו דיגיטאלי, אני יכול לומר כי יכולת החיפוש והזיהוי של חשוד פוטנציאלי בזמן כה קצרה מדהימה ומביאה את עולם אנליטיות הוידיאו לרמה גבוהה ביותר. מאידך, השיטה של שיחזור אירוע, בו משתתף חשוד פוטנציאל,י קיימת זמן רב ואחת החברות הישראליות בתחום האבטחה באמצעות וידיאו דיגיטאלי הציגה פתרון זה לראשונה כבר לפני מספר שנים.

ולסיום תרגיל חשבונאי פשוט - בהנחה כי במאגר המערכת נמצאות התמונות של כל אוכלוסיית כדור הארץ, הנאמדת בכשבעה מיליארד תושבים, נמצא כי המערכת תוכל לזהות אותך מבין כל התמונות שבמאגר בזמן של קצת יותר משלוש דקות.
השאלה היא, האם פתרון זה יקצר את התור ואת זמן ההמתנה בזמן מעבר בין גבולות ?

לפי דברי נציג החברה, המערכת תחל להיות מבצעית החל מהשנה הבאה.לדיון בנושא: מערכת אבטחה הסורקת 36 מיליון פנים בשניה אחת
עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום נגנים ניידים
 ביקורות גאדג'טים
 עוד על ניידים


המאמר הפופולרי ביותר בתחום ניידים:
תדרי הסלולר בישראל. מדריך.
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht