מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

אייפוניסט עם מחשבות כפירה על אנדרואיד כטלפון הבא שלי

עמוד 17 מתוך 19
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  16  |  17  |  18  |  19  |  הבא 
   פורומים > ניידים > Android - אנדרויד
מחבר הודעה
osherov
גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007
הבעות תודה: 515
מספר הודעות: 15030

#241  נשלח: ג' 04/01/2011 9:05

שחר,
קיימות אין ספור תוכנות לניהול משימות באנדרואיד שכמעט כולן מאפשרות לך לבצע סגירה של כל האפליקציות בלחיצת כפתור אחת. קיימות גם תוכנות שלחיצה ארוכה על כפתור ה back יסגור את האפליקצייה שהייתה בחזית (סגירה של ה-Activity), לדוגמה זה קיים ברום האחרון של סינוג'ן. אבל, כמו שכבר נרשם, אין שום צורך להשתמש במנגנונים האלה ביום-יום לצורך סגירת אפליקציות אלא להשתמש בהן בעיקר למצב בו רוצים לנטר ולהבין מי האפליקצייה הסוררת שיוצרת בעיה על המכשיר לצורך ההסרה שלה. בלי להיכנס שוב לעניין הטכני, אני רק אציין שמשאב הזיכרון עצמו לא צורך זמן סוללה משמעותי. כלומר, אם יש לך יותר אפליקציות פתוחות, אז הן תופסות יותר מקום בזיכרון הפנימי שלך (ה RAM) אבל עצם זה שהן יושבות שם, לא גורם לבזבוז סוללה משמעותי (המעבד הוא אחד הגורמים לבזבוז סוללה ולא הזיכרון). הרבה אפליקציות בזיכרון כן יכולות לגרום למערכת לרוץ לאט יותר, אבל גם פה, זה בדר"כ יתרחש עקב, אפליקצייה סוררת ולא בגלל התנהגות נורמלית וזה נובע מהמנגנון המובנה לניהול משימות באנדרואיד (שיודע לזהות חוסר במשאב הזיכרון ואז להוריד את האפליקציות בעלי העדיפות הנמוכה במערכת)..

פה צריך לסייג את האפליקציות שרצות כשירות במערכות (service) וכ-כאלה הן כן רצות ברקע (מקבלות זמן מעבד לצורך עבודתן). אפליקציות אלה (כגון אפליקציית ניווט, נגן מוזיקה שרץ ברקע וכו) כן "מבזבזות" את משאב הסוללה, והן כן יכולות לייצר את הבעייה אצלך.

ההוכחה הטובה לכך שהמנגנון לניהול משימות של גוגל באנדרואיד עובד טוב (מעבר לזה שגוגל כתבו לא מעט מאמרים בנושא זה), הוא לשאול פה את האנשים בפורום כמה מהם לא משתמשים באופן קבוע בתוכנה לניהול משימות לצורך סגירת אפליקציות וכמה מהם נתקלים בבעיות סוללה או מהירות על המכשיר האנדרואיד שלהם, וזה למרות שכל האפליקציות אצלם נשארות "פתוחות" (אני אחד שיכול להעיד שאין אצלן בעיות)

בקשר לתופעה אצלך, אז אני מניח שהסכמנו שזאת לא התנהגות נורמלית על מכשיר SGS ולכן מישהו אצלך הוא בזבזן הסוללה ולכן המטרה היא לגלות מי זה (זאת לא תמיד משימה קלה). לטעמי הדרך לפתור את זה הוא ע"י פעולות הפרד ומשול. כלומר ע"י כיבוי של מספר תכונות במערכת ובדיקה של המכשיר, במשך מספר קטן של שעות (שעה-שעתיים) ואז לראות האם כיבוי התכונה (או התוכנה) פותר את הבעייה.

הייתי מתחיל מזה שהייתי מכבה את ה Wi-Fi (שלבד יכול לייצר את הבעייה), את ה GPS, את הסינכרונים לשרתי הדואר (כולם), את הסינכרון של פייספוק (בעבר הייתה בעייה עם פייסבוק בקשר לצריכת זיכרון), את ה Bluetooth, את ה Widget-ים ששמת שמתחברים לענן לצורך לקיחת מידע (כמו נניח אלה שמעדכנים מזג אוויר, או כאלה מציגים את חדשות היום וכו) ומוריד את ה Live Wallpaper (במידה ויש לך אחד כזה). תריץ את המערכת שלך במצב כזה למשך שעה-שעתיים ותבדוק כמה סוללה מתבזבזת אצלך והאם זה פתר את הבעייה (אני מאוד מקווה שהבעייה לא קשורה לקרנל או לרום של פלפאון שרץ מעל הקרנל שגורם לצריכת הסוללה הגבוה אצלכם). במידה וכן, אז נתחיל להחזיר שירותים ולראות מיהו האחד שיוצר את הבעייה אצלך

פרופיל | שלח הודעה | חפש
AviBiton (אבי ביטון)
גורו HTmobile
גורו HTmobile

הצטרף בתאריך:
  Apr 10, 2005

הבעות תודה: 359
מספר הודעות: 17346

#242  נשלח: ג' 04/01/2011 9:17

אני מהמר שהבעיה טמונה ברום של פלאפון.
זה כנראה גם הגורם לכל ההאטה של המכשיר.
כנראה המימוש שעוטף את הממשק ומוסיף עברית.
רק ניחוש.

גורו HTmobile
גורו HTmobile

הצטרף בתאריך:
  Apr 10, 2005

הבעות תודה: 359
מספר הודעות: 17346

#243  נשלח: ג' 04/01/2011 9:35

הנה כמה תמונות טיזריות שנשלחו אלי מניו יורק.
אני כבר לא יכול לחכות...

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004
הבעות תודה: 114
מספר הודעות: 3892

#244  נשלח: ג' 04/01/2011 10:24

osherov כתב:
שחר,
קיימות אין ספור תוכנות לניהול משימות באנדרואיד שכמעט כולן מאפשרות לך לבצע סגירה של כל האפליקציות בלחיצת כפתור אחת. קיימות גם תוכנות שלחיצה ארוכה על כפתור ה back יסגור את האפליקצייה שהייתה בחזית (סגירה של ה-Activity), לדוגמה זה קיים ברום האחרון של סינוג'ן. אבל, כמו שכבר נרשם, אין שום צורך להשתמש במנגנונים האלה ביום-יום לצורך סגירת אפליקציות אלא להשתמש בהן בעיקר למצב בו רוצים לנטר ולהבין מי האפליקצייה הסוררת שיוצרת בעיה על המכשיר לצורך ההסרה שלה. בלי להיכנס שוב לעניין הטכני, אני רק אציין שמשאב הזיכרון עצמו לא צורך זמן סוללה משמעותי. כלומר, אם יש לך יותר אפליקציות פתוחות, אז הן תופסות יותר מקום בזיכרון הפנימי שלך (ה RAM) אבל עצם זה שהן יושבות שם, לא גורם לבזבוז סוללה משמעותי (המעבד הוא אחד הגורמים לבזבוז סוללה ולא הזיכרון). הרבה אפליקציות בזיכרון כן יכולות לגרום למערכת לרוץ לאט יותר, אבל גם פה, זה בדר"כ יתרחש עקב, אפליקצייה סוררת ולא בגלל התנהגות נורמלית וזה נובע מהמנגנון המובנה לניהול משימות באנדרואיד (שיודע לזהות חוסר במשאב הזיכרון ואז להוריד את האפליקציות בעלי העדיפות הנמוכה במערכת)..

פה צריך לסייג את האפליקציות שרצות כשירות במערכות (service) וכ-כאלה הן כן רצות ברקע (מקבלות זמן מעבד לצורך עבודתן). אפליקציות אלה (כגון אפליקציית ניווט, נגן מוזיקה שרץ ברקע וכו) כן "מבזבזות" את משאב הסוללה, והן כן יכולות לייצר את הבעייה אצלך.

ההוכחה הטובה לכך שהמנגנון לניהול משימות של גוגל באנדרואיד עובד טוב (מעבר לזה שגוגל כתבו לא מעט מאמרים בנושא זה), הוא לשאול פה את האנשים בפורום כמה מהם לא משתמשים באופן קבוע בתוכנה לניהול משימות לצורך סגירת אפליקציות וכמה מהם נתקלים בבעיות סוללה או מהירות על המכשיר האנדרואיד שלהם, וזה למרות שכל האפליקציות אצלם נשארות "פתוחות" (אני אחד שיכול להעיד שאין אצלן בעיות)

בקשר לתופעה אצלך, אז אני מניח שהסכמנו שזאת לא התנהגות נורמלית על מכשיר SGS ולכן מישהו אצלך הוא בזבזן הסוללה ולכן המטרה היא לגלות מי זה (זאת לא תמיד משימה קלה). לטעמי הדרך לפתור את זה הוא ע"י פעולות הפרד ומשול. כלומר ע"י כיבוי של מספר תכונות במערכת ובדיקה של המכשיר, במשך מספר קטן של שעות (שעה-שעתיים) ואז לראות האם כיבוי התכונה (או התוכנה) פותר את הבעייה.

הייתי מתחיל מזה שהייתי מכבה את ה Wi-Fi (שלבד יכול לייצר את הבעייה), את ה GPS, את הסינכרונים לשרתי הדואר (כולם), את הסינכרון של פייספוק (בעבר הייתה בעייה עם פייסבוק בקשר לצריכת זיכרון), את ה Bluetooth, את ה Widget-ים ששמת שמתחברים לענן לצורך לקיחת מידע (כמו נניח אלה שמעדכנים מזג אוויר, או כאלה מציגים את חדשות היום וכו) ומוריד את ה Live Wallpaper (במידה ויש לך אחד כזה). תריץ את המערכת שלך במצב כזה למשך שעה-שעתיים ותבדוק כמה סוללה מתבזבזת אצלך והאם זה פתר את הבעייה (אני מאוד מקווה שהבעייה לא קשורה לקרנל או לרום של פלפאון שרץ מעל הקרנל שגורם לצריכת הסוללה הגבוה אצלכם). במידה וכן, אז נתחיל להחזיר שירותים ולראות מיהו האחד שיוצר את הבעייה אצלך

מה שלא מסתדר עם התאוריה הזאת היא העובדה שבדיווח שימוש בסוללה הוא רושם לי כבר יומיים ש 81% זה DISPLAY ולפחות תאורטית אם המצב אצלכם דומה אני אמור לקבל יותר שעות סוללה, לא?

גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007

#245  נשלח: ג' 04/01/2011 10:59

המצב אצלנו לא דומה (אני מניח) וה Display use אצל רובנו הוא נמוך הרבה יותר (אצלי זה עכשיו על 50%). נתון ה Display לטעמי מחביא אצלך משהו אחר שהוא האחראי על בזבוז הסוללה (אני לא יודע במדויק מה מסתתר מאחורי השדה שנקרא Display ב Battery use ויש לי חשד שהרבה אפליקציות סוררות יכולות לגרום ל Display להציג נתון כל כך גבוה אצלך).

אגב, כמה זמן רשום אצלך שה Display פתוח (Time on) ביחס לזמן שהמכשיר אצלך עובד מרגע ניתוק מהמטען? (2 הנתונים האלה מופיעים בחלון ה Battery use בתפריט ה About)

שח_מט
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

#246  נשלח: ג' 04/01/2011 11:05

osherov כתב:
המצב אצלנו לא דומה (אני מניח) וה Display use אצל רובנו הוא נמוך הרבה יותר (אצלי זה עכשיו על 50%). נתון ה Display לטעמי מחביא אצלך משהו אחר שהוא האחראי על בזבוז הסוללה (אני לא יודע במדויק מה מסתתר מאחורי השדה שנקרא Display ב Battery use ויש לי חשד שהרבה אפליקציות סוררות יכולות לגרום ל Display להציג נתון כל כך גבוה אצלך).

אגב, כמה זמן רשום אצלך שה Display פתוח (Time on) ביחס לזמן שהמכשיר אצלך עובד מרגע ניתוק מהמטען? (2 הנתונים האלה מופיעים בחלון ה Battery use בתפריט ה About)

אתמול נדמה לי על 11 שעות אחרי ניתוק הטעינה ה DISPLAY דיווח על שעתיים עבודה

גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007

#247  נשלח: ג' 04/01/2011 12:13

ובאמת היית עם המכשיר (Display) פתוח במשך שעתיים? (לפי המשחקים והשאלות שלך אני מניח שכן)
טטעין את המכשיר שלך (אני מניח שה Battery use יתחיל את הספירה מחדש). אז תן למכשיר להיות במצב standby בלי להעיר אותו. אחרי, נניח שעה אחת תדליק אותו ותבדוק את ה Battery use שוב על מנת לראות כמה ה Display גזל וכמה הסוללה ירדה אצלך. אני אבדוק את זה על המכשיר שלי (שעה אחת) ונשווה תוצאות על מנת לקבוע מי ניצח (אני חייב איזה תחרות )

Rino
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 19, 2007
הבעות תודה: 134
מספר הודעות: 5447

#248  נשלח: ג' 04/01/2011 12:25

אך... Nexus S איזה תענוג
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Batnun
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005

הבעות תודה: 335
מספר הודעות: 2793

#249  נשלח: ג' 04/01/2011 12:27

osherov כתב:
ובאמת היית עם המכשיר (Display) פתוח במשך שעתיים? (לפי המשחקים והשאלות שלך אני מניח שכן)
טטעין את המכשיר שלך (אני מניח שה Battery use יתחיל את הספירה מחדש). אז תן למכשיר להיות במצב standby בלי להעיר אותו. אחרי, נניח שעה אחת תדליק אותו ותבדוק את ה Battery use שוב על מנת לראות כמה ה Display גזל וכמה הסוללה ירדה אצלך. אני אבדוק את זה על המכשיר שלי (שעה אחת) ונשווה תוצאות על מנת לקבוע מי ניצח (אני חייב איזה תחרות )

נראה לי ש-Display מושפע גם מבהירות מסך...

Batnun

.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
שח_מט
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

#250  נשלח: ג' 04/01/2011 12:38

osherov כתב:

אבל במבחן שלך צריך להדליק את הטלפון כדי שהוא יספור DISPLAY
כאשר המסך כבוי והוא בסטנד ביי זה לא מפעיל את המסך

גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007

#251  נשלח: ג' 04/01/2011 12:54

שחר,
זה בדיוק מה שאני רוצה לבדוק.
חלק מהשרותים עדיין עובדים ברקע במצב Standby ולכן אני רוצה לראות שבמצב הזה המכשיר לא אוכל סוללה כמו מקודם (לראות שה Wi-Fi לא ממשיך לגזול סוללה או הפייסבוק לא מבצע משהו ברקע וכו)

Batnun,
ה Display מושפע גם מבהירות המסך, מהדברים שמוצגים על המסך (רקע לבן יגזול יותר זמן סוללה מרקע כהה) וכמובן מהזמן שהמסך היה דלוק. אבל לרובנו יש הגדרות זהות להגדרות ה Brightness כמו אצל שחר (מצב Auto) ולכן לא נראה לי שכאן יש אצלו בידול (מה גם שלי יש מסך AMOLED שנחשב בזבזן יותר מהמסך של שחר ה Super AMOLED)

שח_מט
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

#252  נשלח: ג' 04/01/2011 14:24

מ 0800 עד 1000 ירד 14%
ב 1000 סגרתי את ה AUTO SYNC מה שאומר שבעיקר הדוא"ל לא מתעדכן (למרות שהתפלק לו פעם אחת....)
מ 1000 עד 1330 ירדו 12%

גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007

#253  נשלח: ג' 04/01/2011 15:06

אצלי מ 12:00 ל 14:00 כאשר המסך מכובה כל הזמן (המכשיר היה טעון ב 12:00 על 97%)
הסוללה ירדה אחרי שעתיים ב 3%
ה Display לקח 8% ועבד 29 שניות
ה Wi-Fi דלוק אבל לא מחובר
ה GPS מכובה
ה 3G data עובד
סינכרון לג'מייל, טוויטר, מייל ארגוני ומייל רגיל עובד
בהירות מוגדר על Auto

כצפוי יש אצלך בעייה (ולפחות על פניו נראה שה Display הוא לא הגורם לכך)

שח_מט
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

#254  נשלח: ג' 04/01/2011 15:15

osherov כתב:
אצלי מ 12:00 ל 14:00 כאשר המסך מכובה כל הזמן (המכשיר היה טעון ב 12:00 על 97%)
הסוללה ירדה אחרי שעתיים ב 3%
ה Display לקח 8% ועבד 29 שניות
ה Wi-Fi דלוק אבל לא מחובר
ה GPS מכובה
ה 3G data עובד
סינכרון לג'מייל, טוויטר, מייל ארגוני ומייל רגיל עובד
בהירות מוגדר על Auto

כצפוי יש אצלך בעייה (ולפחות על פניו נראה שה Display הוא לא הגורם לכך)

את הבדיקה עם מסך כבוי אעשה בלילה
בנתיים הדבר היחיד שנראה לי מוזר שיש שימוש ב CPU של אפליקציה שנקראת ILDROIDNEWS שבכלל לא פתוחה ואפילו לא אמורה לרוץ ברקע...

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2008
הבעות תודה: 55
מספר הודעות: 1239

#255  נשלח: ג' 04/01/2011 15:23

אצלי על ה-HD2 אני מריץ רום CM6.1 צרוב על הnand (לא מכרטיס הזיכרון).
צריכת סוללה בהמתנה (3g דלוק, סנכרון אוטומטי דלוק, כל השאר כבוי): 3ma (נחשב לנמוך מאוד).
אני לא משתמש במנהל משימות. ניהול הזיכרון של האנדרואיד עושה עבודה טובה, ואני יודע את זה מכיוון שמזה כמה שבועות אני עוסק בתיכנות לאנדרואיד וזה שונה לגמרי ממה שקורה ב-wm.
טיפ נוסף: אני משתמש בתוכנה שנקראת droidwall שמאפשרת לקבוע לאילו אפליקציות תהיה גישה לאינטרנט. חסמתי את כל אלו שלא ראיתי צורך שתהיה להן גישה. כך אני גם חוסך בסוללה (אולי) וגם שומר על הפרטיות שלי (בטוח).
אפשר להשתמש ב-currentwidget כדי לקבל מושג על צריכת הסוללה.
שימו לב גם ל-services שרצים ברקע, זה יכול להיות מקור נוסף לזלילת חשמל.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > Android - אנדרויד עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  16  |  17  |  18  |  19  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה