מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

אוזניות BLUETOOTH עם איכות שמיעה באמת טובה?

עמוד 3 מתוך 3
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3 
   פורומים > אודיו > אוזניות ומגברי אוזניות
מחבר הודעה
כרמי
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 26, 2004
מספר הודעות: 1150

#31  נשלח: א' 23/07/2006 8:56

udif כתב:
dudunc כתב:
האם אתה בטוח בקשר לדחיסה?
אני שואל כי אם אני מסתכל על תעבורת הנתונים אז אם אני שומע שיר נגיד שנפחו 4MB אני רואה שעברו 4MB וזה אומר שמה שנשמע זה מה שעובר.לא?

אם אתה שומע שיר שנפחו 4MB זה אומר שבכל מקרה אתה שומע MP3 אומשהו דומה ב- 128Kbit/s כך שבמקרה זה גם קופסה של לבן עם חוט תשמע מספיק טוב (קצת הגזמתי, אבל זה הכוון).

[חלפו 15 דקות...]

חזרתי משיטוט בתקן ה- A2DP. מסתבר כי הקידוד הסטנדרטי בשימוש A2DP נקרא SBC או SubBandCoding. מה שמייחד אותו הוא הפשטות הרבה שלו.
התקן קובע כי אופציונלית ניתן לתמוך ב- MP3,ATRAC, וכו'.
בכל מקרה ה-bitrate בו עובד SBC מוגבל ל-512KBit/s לשידורי סטריאו. בגלל איכות המקודד אני מניח שמקודדים אחרים מגיעים לאיכות מקבילה ב- bitrate נמוך יותר.

מה זה אומר:
אם יש לך קובץ MP3 ב- 128KB/s, כשאתה שומע אותו, הוא נפרס על ידי מחשב כף היד לשמע לא דחוס, נדחס מחדש ע"י ה-BT protocol stack בתקן SBC, משודר,ונפרס מחדש בתוך האוזניה.

בקיצור, לשמוע קצת MP3 באוטובוס זה נהדר. אוזניות אודיופיליות לא תמצא כאלה.

חושב לציין ששיר ב MP3 הוא מקומפרס כלומר לאחר פתיחה הוא יהיה יותר גדול - כל שאם שיר לוקח 4M סגור ועברו 4M זה 4M מקומפרס.

כמו כן כאשר נגן פותח שיר הוא יכול להציא סאונד טוב מאוד - כך גם האוזניות זה שהן קיבלו שיר בצורה מקופרסת ופתחו אותו זה לא חייב להוריד את האיכות המקורית היות ופעולה הקמפרוס או ההמרה לא חייבות לפגום במקור. השאלה האם האוזניה יש רכיבי חומרה שעושים את העבודה הזאת ב REAL TIME באיכות טובה - בכך אני מסופק (למרות שניתן לעשות זאת)

udif
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 19, 2005

הבעות תודה: 105
מספר הודעות: 1890

#32  נשלח: א' 23/07/2006 11:39

כרמי,

dudunc כתב:
"האם אתה בטוח בקשר לדחיסה?
אני שואל כי אם אני מסתכל על תעבורת הנתונים אז אם אני שומע שיר נגיד שנפחו 4MB אני רואה שעברו 4MB וזה אומר שמה שנשמע זה מה שעובר.לא?"

אני לא יודע בדיוק למה הוא התכוון ואיפה בדיוק הוא מדד "שעברו 4MB", אבל שיר ממוצע שנפחו 4MB חייב להיות דחוס, ו- 128Kb/s בפורמט MP3 זה ניחוש סביר ביותר.
כמו כן, אוזניות A2DP חייבות לדחוס, כי שמע CD סטנדרטי לא דחוס (16 ביט ב- 44.1KHz) פשוט לא ניתן לשדר בקצב הנתונים של BT 1.x.

אתה כתבת:
"כמו כן כאשר נגן פותח שיר הוא יכול להציא סאונד טוב מאוד - כך גם האוזניות זה שהן קיבלו שיר בצורה מקופרסת ופתחו אותו זה לא חייב להוריד את האיכות המקורית היות ופעולה הקמפרוס או ההמרה לא חייבות לפגום במקור."

כל דחיסה שאינה משמרת (כלומר APE, FLAC וכו') חייבת לפגוע באיכות השמע.
דחיסות ופריסות חוזרות רק הולכות ומורידות את האיכות כמו בעיית "הדורות" בפורמטים האנלוגיים (כל העתקה פוגמת באיכות). מה לעשות - זו ההגדרה של דחיסה לא משמרת - היא אינה יכולה לשחזר ב- 100% את הקובץ המקורי ולכן בהגדרה מוסיפה רעשים.

אתה יכול להתווכח עד כמה זה מורגש, אבל אי אפשר להתווכח על עצם הפגיעה באיכות.
בוודאי שאם אתה יוצא מ- MP3 ב- 128Kb/s אתה מראש מתחיל בפורמט נחות, וכנראה ש- SBC ב- 512Kb/s לא מדהים גם כן.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
כרמי
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 26, 2004

#33  נשלח: א' 23/07/2006 13:59

udif - מי אמר שהדחיסה לא משמרת!!!!
היות ודחיסה שהיא כן משמרת לא גורמת לאיבוד נתונים ביצוע מספר דיחסות ופריסות כאלו לא גורמות לאיבוד נתונים.

שיר במקור של MP3 הוא כבר דחוס כך שמעבר של 4M (גודל השיר ב MP3) זה מעבר של מידע דחוס - אייך באמת נמדדה כמות המידע שעברה?

למרות כל האמור כאן לדעתי אין אוזניות BT אודיפליות בנמצא - למרות שבאופן תאורטי ניתן ליצר כאלו.

dudunc
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Feb 09, 2006
מספר הודעות: 27

#34  נשלח: א' 23/07/2006 18:06

המדידה נעשת ע"י מנהל החיבורים של הפוקט זה לא פיצ'ר מיוחד כאשר מתחברים עם האוזניות זה עובד כמו חיבור רשת וכמו בכל חיבור רשת יש כמה נתונים עולים וכמה יורדים.
אותו דבר עם המחשב.
udif
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 19, 2005

הבעות תודה: 105
מספר הודעות: 1890

#35  נשלח: א' 23/07/2006 22:49

כרמי כתב:
udif - מי אמר שהדחיסה לא משמרת!!!!
...

למרות כל האמור כאן לדעתי אין אוזניות BT אודיפליות בנמצא - למרות שבאופן תאורטי ניתן ליצר כאלו.

כרמי,

אף אחד מפרוטוקולי הדחיסה של A2DP אינם משמרים, ולכן לעולם לא יהיו אוזניות A2DP ללא ירידת איכות.

בהנחה של אורך שיר טיפוסי, קובץ של 4MB כמו שהוזכר חייב להיות דחוס בדחיסה שאינה משמרת.
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3648
מספר הודעות: 68900

#36  נשלח: ב' 24/07/2006 10:05

כרמי,

udif צודק. כל כיווץ לא משמר מוריד בכל איטרציה איכות סאונד (קוראים לזה "דור" = GENERATION). בימים האנלוגיים היה צריך לספור את מס' הדורות (כלומר, המעברים האנלוגיים או מעברים דיגיטליים לאנלוגיים) בכדי לוודא שהמרחק בין מה שאתה שומע לבין המקור שהוקלט לא יותר מ-X GENERATIONS.

כך גם כאן. כל פריסה וכיווץ יורידו באיכות. גם ATRAC וגם MP3 הם LOSSY לחלוטין.

לעומת זאת, אם קצב הכיווץ הוא 512kbps (לא מכיר את הפרוטוקול) איבוד האיכות שאתה מוריד בשלב המעבר האלחוטי הוא אפסי ביחס לאיבוד האיכות בכיווץ המקורי ל-MP3 (כי אף אחד לא מכווץ MP3 ל-512Kbps, מקסימום ל-320 וגם זה לא אופייני כ"כ).

שים לב שיש הרבה חברות שמייצרות אוזניות אלחוטיות (כולל יקרות במיוחד), אבל הן לא עברו ל-BT. מהחברות הגדולות (סוני, פיליפס וכו') שמייצרות אוזניות כאלה, אין בעצם אף יצרן של אוזניות כאלה שמתגאות בעובדה שיש להן BT. לא שאני מתלהב מאוזניות אלחוטיות (הן נשמעות לי בד"כ זוועה וטווח השמיעה שלהם קצר לי מדי). כשנראה את אחת החברות הללו (שאגב, מושקעות עד מעל האוזניים ב-BT) עוברות ל-A2DP, אז זה האינדיקציה שהפורמט התבגר דיו.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 26, 2004

#37  נשלח: ב' 24/07/2006 11:22

כעת זה מסביר לי למה אין אוזניות BT באמת טובות - תודה לכולם.
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אוזניות ומגברי אוזניות עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה