מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

איזה קבצים להוריד כדי ליצור רטיו ?

עמוד 5 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 591
מספר הודעות: 2737

#61  נשלח: ג' 07/04/2020 5:13

starrywolf כתב:
אני אשמח מאוד לדעת איך אתם מצליחים לעשות cross seeding בצורה אפקטיבית.

קבל:
https://www.hometheater.co.il/vt318691.html

starrywolf כתב:

מהנסיון המועט שלי עם TL ועם חיבור גיגה סימטרי, אם אני נכנס לטורנט חדש שרק יצא ומוריד אותו - מיד אני רואה עוד לפחות 5-10 קופצים על אותו טורנט ולפחות 50% מהם מסיימים להוריד אותו לפניי ובזמן שיא של מקסימום דקה לטורנט של כמה עשרות גיגות אז איך אתם מספיקים לראות את הטורנט החדש שעלה, להוריד אותו מאתר אחר ולהעלות אותו ל-TL וכל זה תוך פחות מדקה על מנת שיהיו מספיק אנשים שיורידו מכם?
·

כמה דברים:

א. "אז איך אתם מספיקים לראות את הטורנט החדש שעלה, להוריד אותו מאתר אחר ולהעלות אותו ל-TL"
זאת לא הנקודה של cross-seeding, הנקודה של cross-seeding שאתה חוסך לשלם את ה-download ולכן זה יכול רק להעלות לך את הרטיו. זה לא משנה אם את ה-cross-seeding אני עושה גם שבוע אחרי ההעלאה של הטורנט, במקרה הכי גרוע לא הרווחתי כלום אבל גם לא הפסדתי. אישית אין לי סידבוקס ואני בעיקר "מרוויח" מסיד לטווח הארוך שעוד יותר מוריד את התלות בלקפוץ על טורנט ברגע שהוא יוצא.

ב. מן הסתם רב/כל מי שאתה רואה שקופץ תוך פחות מדקה על טורנט חדש משתמש ב-autodl irssi (כלומר בצורה אוטומטית תופס את העלאת הטורנט החדש בערוץ IRC מתאים ומוסיף אותו לקליינט שלו).
בגלל שאין לי סידבוקס ואין לי שום צורך או רצון להתאמץ יותר מידי בנושא הזה, אני משתמש ב-RSS downloader המובנה בקליינט להוריד אוטומטית טורנטים חדשים שאני יודע מראש שאני מעוניין בהם. זה לא ממש מתחרה ב-autodl irssi (ה-RSS מתעדכן כל 10 דקות) אבל מאז שיש לי אפלוד 500 מגה של אנלימטד זה עדיין יכול לתת אפלוד נחמד על קפיצה מוקדמת על טורנטים מספיק מבוקשים (או לחילופין עם סידים מספיק מסכנים).

ג. "לפחות 50% מהם מסיימים להוריד אותו לפניי"
די בטוח שזה פשוט עניין של סידבוקסים. אין לי מושג האם בכלל יש לך סידבוקס כשאתה אומר שיש לך "חיבור גיגה סימטרי" (לדוגמא ל-unlimited יש חיבור ביתי כזה), אבל בכל מקרה מאד סביר שה-seed הראשון (המעלה של הטורנט) משתמש בחוות seedbox מסויימת שנפוצה בטראקר. עכשיו אפילו אם יש לך סידבוקס בחווה יותר "טובה" יהיה לך קשה להתחרות עם סידבוקסים שיושבים באותה החווה (ואולי אפילו כמכונה וירטואלית אחרת על אותה מכונה פיזית).

ד. אני יודע שיש גם סקריפטים שעושים cross-seed אוטומטי על סידבוקסים (בשילוב עם autodl irssi). אני מקווה שברור לך שהתוכן לדוגמא ב-TL (או לפחות רובו) לא מועלה לשם ראשון. בטראקרים אחרים (פשוט לא ממש איכפת לי מ-TL + "סתם" משתמשים לא יכולים להעלות), אני יודע בוודאות שיש אנשים רציניים עם סידבוקסים שמורידים אוטומטית גם מטראקרים יותר "מהירים" (לדוגמא הם יכולים להיות חברים בטראקרים שהטורנטים שאני ספציפית מעוניין בהם מועלים אליהם דבר ראשון ולי אין גישה אליהם). הם לא יעלו טורנט אוטומטית, אבל ברגע שמישהו אחר מעלה טורנט זה נתפס ע"י autodl irssi מיידת ונעשה cross seed לתוכן שכבר נמצא "מזמן" על הסידבוקס ("מזמן" יחסית).

ה. איך אפשר להתחרות בזה? הדרך היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא להיות כמוהם.

ו. האם יש צורך כלשהו להתחרות באנשים כאלה? בכל הטראקרים שאני מכיר, כולל כאלה שנחשבים ממש קשים, כולל ב-TL "הישן" שנחשב מאד קשה, התשובה חד משמעית לא! אם קצת שכל ישר וסבלנות אין בעיה לחיות טוב גם בלי למצוץ את המקסימום מכל טורנט. אם יש לך סידבוקס (או אפילו חיבור סימטרי של גיגה שהוא לא סידבוקס) ויש לך בעיות רטיו אתה עושה משהו לא נכון (או שאתה טוחן הורדות מטראקרים מזוכיסטיים כמו TL...).

ז. ספציפית לגבי TL, זה כנראה הטראקר שהרטיו שלי עולה הכי לאט בו אבל אולי זה בגלל שממש לא איכפת לי ממנו (בהינתן שיש לי אותו אני לא רוצה סתם לאבד אותו אבל לא חסרים טראקרים יותר טובים וקלים לרב הצרכים, בטח לצרכים שלי).
(1) הבעות תודה: starrywolf
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005
הבעות תודה: 4049
מספר הודעות: 38483

#62  נשלח: ג' 07/04/2020 9:10

ותמיד אפשר לרמות אתרי טורנט פרטים, גם את TL.
ולגבי תגובות של "לא לרמות!", למה בעצם, כי יש כבוד בין גנבים?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#63  נשלח: ג' 07/04/2020 11:07

ziv_r
·

לא קשור לכבוד. אני לא יודע בדיוק מה אתה מתכוון "לרמות" אבל באופן כללי, לפחות בטראקרים הטובים, במוקדם או במאוחר תיתפס. אם רק אתה היית סובל מחוסר שיקול הדעת המשווע שלך אז מילא, אבל ברב הטראקרים יזרקו גם חלק לא קטן מעץ המוזמנים שהוביל לטעות שהכניסה אותך לטראקר (לדוגמא זורקים גם כל מי שאתה הזמנת לטראקר ואת מי שהזמין אותך ואת כל מי שהוא הזמין וכל מי שהם הזמינו כו').

השאלה היא לא למה לא רמות, אלא למה בכלל יש לך צורך לרמות. הרי יש לא מעט טראקרים ממש טובים שמאד קל לשמור על רטיו (גם ללא סידבטקס וללא אפלוד נורמלי) ואפילו טראקרים פרטיים "ללא רטיו" (אלא סומכים על אנשים - כלומר לא לאנשים כמוך). יש גם טראקרים פומביים או פתרונות אחרים כמו NG ואתרים אחרים כמו אילו שהוזכרו לעיל, שלא לדבר על פתרונות כמו netflix וכו'.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#64  נשלח: ג' 07/04/2020 11:17

eran405
אני באתרי טורנט פרטיים (HDBits, TL, BIT-HDTV, IPTorrents ועוד כל מיני אתרים רוסים שנסגרים ונפתחים כל שנה-שנתיים) כבר מעל ל- 14 שנים עם אותו חשבון, לכן הגיוני כבר לחשוב שאני מכיר היטב את החוקים. אני אמשיך לטעון שכל עוד אנחנו מתעסקים בתוכן גנוב ואתרים שמרכזים תוכן כזה, איש הישר בעיניו יעשה. אתה לא חייב להסכים, הכל בסדר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005
הבעות תודה: 493
מספר הודעות: 3969

#65  נשלח: ג' 07/04/2020 11:53

eran405 כתב:
@arik1986
·

התשובה של NegativeIQ לא ממש עדכנית, על אף שאני בספק שגם אם כל השינויים יהיה לך קל לבנות שם רטיו, בטח ללא סידבוקס או לפחות חיבור סיב עם upload סביר.

מעשית, יש שם היום הרבה טורנטים עם freeleech, תנסה לקפוץ על כאלה כמה שיותר מקודם (כמובן עדיף אם זה גם משהו פופלרי). שם לב לחוקי ה-H&R, שכמובן FL לא פותר מהם! בפרט תזהר מאד מהעיצה של NegativeIQ להוריד רק חלק מטורנטים כי זה כרגיל יגרום לך ל-H&R (כי אף פעם לא סיימת להוריד את הטורנט).

אם יש לך טראקרים אחרים אז cross-seeding יכול מאד לעזור לבנות רטיו. בזמנו הכנתי מדריך בנושא אבל האתר שהוא היה עליו נסגר. אם אתה מעוניין בנושא אני יכול לפרסם אותו מחדש.

באופן כללי ובכל טראקר פרטי, תמיד הכי חשוב לא "לקפוץ מעל הפופיק" ותמיד לשמור על רטיו קביל. ההתחלה יכולה להיות גם מאד איטית אבל זה עדיף על התחלה מהירה שהיא גם הסוף.

בהצלחה.

אין שום בעיה עם הורדה חלקית בהקשר של HNR - אתה פשוט צריך להגיע ליחס שיתוף של 1:1 יחסית לחלק שהורדת. חוץ מזה תמיד יש גם זמן מקסימום שאם הטורנט נשאר פתוח אז כבר לא תקבל HNR גם אם לא הגעת ליחס הדרוש, אחרת לא היתה שום דרך להימלט מ-HNR אם הורדת טורנט ישן שכמעט אף-אחד לא מוריד יותר. נדמה לי שב-TL זה 72 שעות אבל תבדוק בחוקים.

ziv_r כתב:

שלוש סיבות -
1. כי כשמדובר באתר שלא תמיד פתוח לרישום, אם יתפסו אותך ויחסמו אותך יכול להיות לך ממש קשה לקבל הזמנה חדשה.
2. כי באתרים מסויימים (נדמה לי ש-TL הוא אחד מהם) אם תופסים מישהו מרמה חוסמים גם את מי שהזמין אותו, ככה שאתה דופק לא רק את עצמך אלא גם את החבר שהזמין אותך.
3. כי לישראל גם ככה יש שם רע מאוד בכל מה שקשור לרמאויות וכמה אתרים טובים (לדוגמה SCT) כבר חסמו לגמרי את הגישה מישראל בגלל זה, וזה יכול לקרות גם באתרים אחרים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
shmizan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2010
הבעות תודה: 27
מספר הודעות: 415

#66  נשלח: ג' 07/04/2020 11:53

ziv_r כתב:

מאותה סיבה שאתה לא (או שאולי כן) זורק *** ברחוב, עוקף בתור וכן הלאה.
אם כולם יעשו את זה, איך יראו הדברים?
במקרה הספציפי אתה פוגע בקהילה שאתה הסכמת להיות חלק ממנה, זה עד כדי כך פשוט.
כמו שערן אמר, אנחנו כבר לא בזמנים שהיה חיבור של 256kb העלאה והחוקים הם 1:1 לכל טורנט.
תעשה את החלק שלך, לעזור לשמור על ה-retention (שאני בטוח שאתה גם נהנה ממנו) וברוב המקומות הנורמליים זה אמור להספיק.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#67  נשלח: ג' 07/04/2020 12:12

NegativeIQ
כפי שרשמתי כבר, אני לא מהיום באתרי טורנט פרטיים. ההשלכות ברורות.

shmizan
אין קשר לדוגמה שהצגת. אנחנו מדברים על אתרים שמפיצים חומר גנוב, לא חוקי, מפר זכויות יוצרים.
שיתוף התוכן הגנוב חזרה על מנת לבנות Ratio, הופך אותך למפיץ של תוכן גנוב, שעליו העונש כפי שקבע המחוקק גבוה הרבה יותר מאשר מי שמשתמש בתוכן כזה, בדיוק כמו הפצה של סמים - העונש למשתמש נמוך מאשר העונש למפיץ.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
shmizan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2010
הבעות תודה: 27
מספר הודעות: 415

#68  נשלח: ג' 07/04/2020 12:26

ziv_r
·מוסר כפול ברמות הגבוהות ביותר
ברור שיש קשר לדוגמה שהצגתי, וברור שאתה מעוניין לעטוף את עצמך במציאות שבה יש הצדקה לדרך שבחרת.
כמובן שלא ניתן לעשות שום דבר בנושא, אלא רק להגיד חבל שאתה חלק מהקהילות הללו שציינת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#69  נשלח: ג' 07/04/2020 12:30

shmizan
מצד שני, אתה מטיף להפצה של תוכן גנוב.
לסיכום, אני יכול להפנות אליך בדיוק אותו משפט כמו המשפט איתו חתמת את התגובה שלך
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#70  נשלח: ג' 07/04/2020 13:29

ziv_r
·

אני לא מטיף להפצה של תוכן גנוב, רק להיפך, ואני מסכים ב-101% איתך ש"איש הישר בעיניו יעשה". הנושא הספציפי של לרמות הוא בעייתי בדיוק בגלל שאין "כבוד בין גנבים" (אישית אין לי יותר מידי בעיה עם זה והייתי מצפה שאתרים שמראש אין להם שום זכות על התוכן לא היו עושים כזה סיפור גדול מלרמות - כנראה שדי הגיוני לעשות ban לאדם הספציפי אבל להעיף עצי הזמנות שלמים אוטומטית?!). לכן מה שלי מפריע הוא שכל פעם שמישהו מבקש ממני הזמנה אני צריך להיות בחרדות שאני לא אפול על רמאי (כמוך?). מעבר לזה אין לי שום בעיה שאדם זה או אחר יעשה כל העולה על רוחו (שאינו פוגע בי ישירות). בנוסף צריך גם לשם לב שאם כולם היו מרמים אתרי הטורנטים היו חודלים מלהתקיים, אבל כנראה שתמיד יהיו "פראיירים" כמוני שתמיד ירצו לעזור כמה שהם יכולים גם אם אחרים בוחרים לרמות.

עריכה: לא יודע למה קראתי את ה"אתה מטיף להפצה של תוכן גנוב" כמכוון אלי. אני רואה עכשיו שזה היה מכוון למישהו אחר. עדיין מהסיבות שפירטתי אני בהחלט יכול להבין את התגובות נגד רמאות אפילו בנושא של תוכן גונב.

בכל מקרה לאור זה שכתבת "אני יכול להפנות אליך בדיוק אותו משפט כמו המשפט איתו חתמת את התגובה שלך", אני חושב שבגדול אנחנו מסכמים לפחות לגבי הנושא היותר חשוב של להמנע כמה שאפשר מתוכן גנוב.

דרך אגב פעם, לפני שנים רבות בגלקסיה רחוקה רחוקה, יתכן שמישהו מאד דומה לי רק יותר צעיר היה מוריד גם משחקים רק ממקורות כמו טראקרים (חלק אפילו מ-TL). אבל מאז שקניתי את המשחק הראשון ב-steam זה נגמר. הפתרונות החוקיים למשחקים (מבחינתי) הרבה יותר נוחים עם מבחר ואיכות יותר טובה, ללא חשש של רוגלות/נוזקות וכו' וכל זאת במחירים מאד שפויים (במיוחד אם מחכים קצת למבצעים). ההסבר היחיד שלי למה זה לא המצב בסרטים/סדרות היא חזירות קיצונית של החברות הגדולות ששולטות באופן מוחלט בשוק. אולי יום יבוא ועוד יקרה משהו כמו שקרה בשוק המשחקים אבל בינתיים אני לפחות לא רואה את זה באופק.

נערך בפעם אחרונה על-ידי eran405 בתאריך ג' 07/04/2020 18:54, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#71  נשלח: ג' 07/04/2020 13:43

NegativeIQ כתב:
אין שום בעיה עם הורדה חלקית בהקשר של HNR - אתה פשוט צריך להגיע ליחס שיתוף של 1:1 יחסית לחלק שהורדת. חוץ מזה תמיד יש גם זמן מקסימום שאם הטורנט נשאר פתוח אז כבר לא תקבל HNR גם אם לא הגעת ליחס הדרוש, אחרת לא היתה שום דרך להימלט מ-HNR אם הורדת טורנט ישן שכמעט אף-אחד לא מוריד יותר. נדמה לי שב-TL זה 72 שעות אבל תבדוק בחוקים.
·

אני לא יודע למה אתה בוחר להמציא מידע שלא קשור למציאות. הנה כמה ציטוטים מה-wiki שלהם:

ציטוט:
The time you have to seed a torrent for varies per user class.
User class Minimum seeding time
Registered 10 days
Power User 8 days
Super User 7 days
Extreme User 6 days
TL God 4 days
VIP User No minimum seeding time
(כלומר אין אף מקרה שה-H&R הוא 72 שעות כמו שהיה פעם)

ציטוט:
Why is a torrent that I only partially downloaded showing in my HNR list?

Every torrent you download (even partial downloads) will appear in your HNR list if you remove them from your client/ pause or stop seeding them before they reach a ratio of 1:1 or 96h of upload time. Partial downloads never show as completed since you never actually get the whole torrent(complete).That means you will have to seed back what you took or clear the difference. For example if you downloaded 25GB of a 100GB torrent but only seed back 5GB then you will have to clear the remaining 20GB. It does not matter for how long you will seed it since tracker will never mark it as completed.

לכן "אין שום בעיה עם הורדה חלקית" פשוט לא נכון ודרך אגב זה ככה בכל הטראקרים שאני מכיר שיש להם חוקי H&R. בחלקם יש סף מסויים - כמו נגיד 10% - שרק אם עברת אותו אתה חייב לסיים את ההורדה. בחלקם, כולל למיטב הבנתי TL, אפשר להשתמש ב-BP בשביל מחוק H&R ולפחות בטראקר מסויים אחד אני משתמש בזה הרבה בשביל להרשות לעצמי לעשות הורדות חלקיות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה