מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

עד כמה שווה לשדרג מערכת בחלל נתון, והאם באמת השמים(הכיס) הם הגבול?

עמוד 1 מתוך 22
עבור לעמוד  1  |  2  |  3  | ... |  20  |  21  |  22  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 310
מספר הודעות: 7759

#1  נשלח: ג' 07/04/2015 0:28
עד כמה שווה לשדרג מערכת בחלל נתון, והאם באמת השמים(הכיס) הם הגבול?

שלום רב,

בעקבות אחד השרשורים הסוערים כאן, חשבתי לנכון לפתוח דיון עקרוני בנושא השדרגת, תופעה שכל כך בוערת בעצמותינו.
נראה לי שאין כמעט וויכוח על כך שמערכת בשווי 20 אלף שקל, אמורה להוציא סאונד הרבה יותר איכותי ממערכת של 2000 שקל. בטח במוסיקה, אבל גם בייעוד של קולנוע ביתי.
השאלה מה קורה ברמות הגבוהות יותר. האם ציוד בשווי 100 אלף שקל, יגמד את אותה מערכת קודמת של 20 אלף.
האם רכיבים בעלות כוללת של מיליון שקל, יעשו את אותו דבר למערכת של ה-100 אלף?
וכן הלאה...

פעמים רבות שמעתי את הרעיון של "תפוקה שולית פוחתת" בהקשר זה.
האם האוזן האנושית מסוגלת בכלל להבחין בהבדלים ברמות האלה, או שברגע שחוצים רף מסוים, הרי שכל השקעה נוספת בציוד תהיה מבחינת בזבוז מיותר של כסף ?

מעניין לשמוע את דעת חברי הפורום.

תודה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
רועי51
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 20, 2005
הבעות תודה: 16
מספר הודעות: 662

#2  נשלח: ג' 07/04/2015 8:22

לא באמת משנה, ממילא החוויה הזו מאוד סובייקטיבית, אפילו משתנה. חדוות הבעלות, נכון יותר גאוות הבעלות הוא ענין ידוע ואין לו קשר רב לאיכות הנמדדת של המוצר, אלא לתחושה הנובעת מכך שיש לך משהו בבית שנתפס כמשהו מאוד איכותי ומשובח, התוצאה הסונית הנילווית היא בין השאר גם תוצר של אותה תחושה ואם שואלים אותי זה באמת מה שקובע. גם ולהבדיל, תיק של לואי ויטון נותן לך יופי של הרגשה, אפילו אם התפרים שבו אינם מוקפדים יותר מאשר באלו של תיק שעולה עשירית ממנו, נו אז מה ? הרי כולנו משלמים הון תועפות על מה שבסופו של ענין מסתכם באיזו חוויה חושית שחלקה אינו יותר מאשר תוצר מלאכה קשה ונכונה של מומחי שיווק, אולי יותר מאשר של זה שישב ימים עד השעות קטנות והקפיד על ליפוף נכון של הספק. ואם על הדרך מקבלים שיפור סוני, גם אם שולי למדי ומראה אסטתי ומספק, אז מה רע ?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

#3  נשלח: ג' 07/04/2015 12:53

אולי כדאי להוציא מהמשוואה, אוליגרכים ואנשים מהאלפיון העליון שקונים סתם כי יש להם.
בשבילם הוצאה של חצי מליון שקל, זה בערך כמו 100 שקל עבור אדם עם שכר ממוצע.
לכן הם קונים שעונים של רולקס ותיקים של גוצ'י, למרות ששעונים ו-תיקים סטנדרטיים ופשוטים יעשה בדיוק את אותה עבודה...

אני מדבר יותר על אנשים מהמעמד הבינוני ואפילו נמוך, שנאלצים לחסוך כל שקל ואפילו לוותר על הנאות אחרות, בכדי להשקיע במערכות אודיו יוקרתיות.
אנשים שעושים זאת מתוך רצון אמיתי להגיע לשלמות מבחינת סאונד.

בכל אופן, כעת אני רואה שכבר נפתח שרשור אחר בנושא, לכן מבחינתי אפשר לנעול כאן
פרופיל | שלח הודעה | חפש
efi1965
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2006
הבעות תודה: 58
מספר הודעות: 1519

#4  נשלח: ג' 07/04/2015 13:05

דווקא השרשור שלך מעניין יותר ונקי יותר !
מנסיון אישי אצלי ושמיעה אצל רבים אחרים שהגדילו את הסטים שלהם עד למחירים הקרובים ל 500K יש בכל שדרוג משהו.
זה לא משנה את העובדה שככל שעולים ברמה ההבדלים מובחנים פחות אבל זה בדיוק העניין, עדיין יש הבדלים !
נושא התפוקה השולית הפוחתת נכונה לחלוטין אבל לא מהווה מכשול למי שמעוניין לשדרג אפילו אם זה עבור שינוי קטן.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
epony (אור)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005
הבעות תודה: 1425
מספר הודעות: 10571

#5  נשלח: ג' 07/04/2015 14:01

efi1965 כתב:
דווקא השרשור שלך מעניין יותר ונקי יותר !
מנסיון אישי אצלי ושמיעה אצל רבים אחרים שהגדילו את הסטים שלהם עד למחירים הקרובים ל 500K יש בכל שדרוג משהו.
זה לא משנה את העובדה שככל שעולים ברמה ההבדלים מובחנים פחות אבל זה בדיוק העניין, עדיין יש הבדלים !
נושא התפוקה השולית הפוחתת נכונה לחלוטין אבל לא מהווה מכשול למי שמעוניין לשדרג אפילו אם זה עבור שינוי קטן.

השאלה הקריטית לאור הנ"ל היא האם ביצעת/ם מבחן עיוור במהלך כל אותם נסיונות במערכות שהגיעו למחירים של עד 500K?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
movieman
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2011
הבעות תודה: 342
מספר הודעות: 4482

#6  נשלח: ג' 07/04/2015 14:22

אני חושב שגם למראה של הציוד - ישנה השפעה מסויימת על הרכישה/שדרוג של האודיופיל , כנראה השפעה קטנה מאוד אבל השפעה כלשהי.
הרי גם המבנה הפנימי/חיצוני משפיע - מונו בלוק קטן שנראה פשוט לעומת אחר שנראה מאסיבי ובנוי מרשים .

אני מעריך כי רוב האודיופילים שמשדרגים בד"כ שומעים את אתן היצירות שהם מכירים בעל פה ומנסים להבחין בשינוי בין הנוכחי לזה שרוצים לרכוש.
השאלה של EPONY מעניינת ולדעתי לא כולם מבצעים מבחן עיוור.
יכול להיות שהשדרוג מוסיף /משנה משהו - אך זה לא אומר כי השינוי הינו לטובה.
לפעמים אודיופיל מסוים רגיל לשמוע יצירה/שיר מסויים עם כלים שמודגשים בצורה מסויימת.
לאחר שתחליף מגבר או רכיב כלשהו במע' יכול להיות שפתאם צלילם אחרים יודגשו יתר על המידה וזה שינוי ויכול להיות כי אותו האדם ישתכנע וירכוש עקב שינוי/הדגשה זו של אותו תחום צלילים לדוגמה.
זה עדיין לא אומר כי הבחירה היא נכונה , אלא אומר כי עבור אותו אדם הבחירה הזו נשמעת לו טובה יותר .

אני כן חושב שישנה מינימום של השקעה כספית הנדרשת על מנת לקבל צליל טוב (מעל 15K)

אך ציוד שעולה כמה מאות אלפי ש"ח - אינו טוב בכרח מציוד שעלה "רק" 80K .

יש כאן אפקט גדול מאוד של "טעם אישי" ולא משנה כמה הרכיבים יהיו טובים ו"מותאמים" אחד לשני .
זו כמובן דעתי .
פרופיל | שלח הודעה | חפש
efi1965
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2006

#7  נשלח: ג' 07/04/2015 16:20

epony כתב:

ציטוט:
...

השאלה הקריטית לאור הנ"ל היא האם ביצעת/ם מבחן עיוור במהלך כל אותם נסיונות במערכות שהגיעו למחירים של עד 500K?

·אתה טועה ....... השאלה היא למה ? למה בעצם חשוב לך דווקא מבחן עיוור ?
הטעות טמונה בשאלה שלך כיון שאתה מראש מניח שאחרים לא מסוגלים לשמוע הבדלים עם עיניים פקוחות.
אין לי שום סיבה ושום צורך לעשות שטות כזו בנושא כמו מגברים ורמקולים. נושא הכבלים שונה לחלוטין ופה אני מסכים.
למה הוא שונה ? כי פה יש קונצנזוס חלקי לגבי מהות השינוי שהיא נעה בין כלום למועטה.
לגבי מגברים ורמקולים ההבדל מובחן וקיצוני לעיתים.
אבל כפי שאמרתי, הפער נהיה קטן יותר יותר עם ההשקעה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
HazooM
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2005
הבעות תודה: 1027
מספר הודעות: 6806

#8  נשלח: ג' 07/04/2015 18:39

ציטוט:
האם ציוד בשווי 100 אלף שקל, יגמד את אותה מערכת קודמת של 20 אלף.
האם רכיבים בעלות כוללת של מיליון שקל, יעשו את אותו דבר למערכת של ה-100 אלף?

אנשים משום מה שוכחים שככל שעולים בתקציב, נתח ניכר מאד מעלות הרכיבים הולך על איכות הבניה והרכיבים ולאו דווקא על שיפור בסאונד.

חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

#9  נשלח: ג' 07/04/2015 18:56

ראשית, תודה לכל המשתתפים בדיון.

באמת מעניין לדעת כמה אנשים מסוגלים להבדיל במבחן עיוור בין מערכות ברמות שונות.
בעוונותיי, לא יצא לי מעולם לעשות מבחן כזה.
אישית, החלפתי את הסטאפ מספר פעמים, ובדיוק כמו שכתב efi1, -ככל שעולים ברמה, ההבדלים מובחנים פחות.

חשוב גם להדגיש שככל שמתקדמים ברמה של ציוד, קשה גם לבחון אותו בחנויות, על אחת כמה וכמה- להשוות "ראש בראש" מול אלטרנטיבות אחרות.
רק כדי לסבר את האוזן, את 802 דיאמונד, אף אחד מהמשווקים המורשים לא החזיק אצלו בתצוגה, כולל היבואן טופ אודיו.
ממש במזל מצאתי חנות שבה הוצבו הרמקולים אחרי שחזרו מטרייד, וכך לפחות קיבלתי את ההזדמנות להאזין להם לפני הרכישה...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ngold7
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2012

הבעות תודה: 145
מספר הודעות: 839

#10  נשלח: ג' 07/04/2015 19:13

efi1965 כתב:

ציטוט:
...

·אתה טועה ....... השאלה היא למה ? למה בעצם חשוב לך דווקא מבחן עיוור ?
הטעות טמונה בשאלה שלך כיון שאתה מראש מניח שאחרים לא מסוגלים לשמוע הבדלים עם עיניים פקוחות.
אין לי שום סיבה ושום צורך לעשות שטות כזו בנושא כמו מגברים ורמקולים. נושא הכבלים שונה לחלוטין ופה אני מסכים.
למה הוא שונה ? כי פה יש קונצנזוס חלקי לגבי מהות השינוי שהיא נעה בין כלום למועטה.
לגבי מגברים ורמקולים ההבדל מובחן וקיצוני לעיתים.
אבל כפי שאמרתי, הפער נהיה קטן יותר יותר עם ההשקעה.

·הוא לו טועה, הוא מרמז לזה שאנשים קונים ציוד בהרבה כסף ואפילו לא מנסים לראות אם הם מקבלים תמורה כל שהיא.
אם אני או אתה נקנה מחר מונו בלוק ב10K$ כי אנו אוהבים את המראה ויש לנו את הרצון להוציא את זה, אז סבבה! אבל אולי יהיה אחר ב1K$ שיתן בדיוק אותו דבר, וחוץ ממראה אין הבדל, זה כבר סיפור אחר..

לגבי איכות בנייה, אז נכון שיותר יקר שווה לרוב יותר טוב, אבל כמו שברקו שואל, מה ההבדל הין 50K ל500K? הרי כמה טובה יותר הבנייה?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
רועי51
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 20, 2005
הבעות תודה: 16
מספר הודעות: 662

#11  נשלח: ג' 07/04/2015 19:38

bariko כתב:
אולי כדאי להוציא מהמשוואה, אוליגרכים ואנשים מהאלפיון העליון שקונים סתם כי יש להם.
בשבילם הוצאה של חצי מליון שקל, זה בערך כמו 100 שקל עבור אדם עם שכר ממוצע.
לכן הם קונים שעונים של רולקס ותיקים של גוצ'י, למרות ששעונים ו-תיקים סטנדרטיים ופשוטים יעשה בדיוק את אותה עבודה...

אני מדבר יותר על אנשים מהמעמד הבינוני ואפילו נמוך, שנאלצים לחסוך כל שקל ואפילו לוותר על הנאות אחרות, בכדי להשקיע במערכות אודיו יוקרתיות.
אנשים שעושים זאת מתוך רצון אמיתי להגיע לשלמות מבחינת סאונד.

בכל אופן, כעת אני רואה שכבר נפתח שרשור אחר בנושא, לכן מבחינתי אפשר לנעול כאן

בכלל לא בטוח שבניגוד נניח לרוכשי רולקס או גוצ'י שלתפיסתך פשוט סובלים מעודף כסף כרוני, מי שמשלם סכומי עתק על מוצרי אודיו לרוב שייך לאלו שאוספים גרוש לגרוש במשך שנים ומוותרים מרצון על מנעמי החיים האחרים, בשל אותה שלמות נשגבה שהיא משאת נפש. נדמה לי שבמרביתם של המקרים מדובר באנשים עם כסף והרבה ובכל מקרה לא רואה הבדל בין מי שקונה רולקס או גוצ'י לבין מי שקונה איזה מג'יקו או אודיו נוט יפני עתיר אפסים בתג המחיר, בשני המקרים מרבית הרוכשים הם אנשים עם כסף ומיעוטם הזניח הם באמת מי שהחליטו שזה מה שהם צריכים והמלאכה הסיזיפית הקשה והארוכה הנדרשת לרכישתם היא מבחינתם מחיר ראוי.
·
פרופיל | שלח הודעה | חפש
טלHD
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008
הבעות תודה: 965
מספר הודעות: 13112

#12  נשלח: ג' 07/04/2015 19:43

bariko כתב:
ראשית, תודה לכל המשתתפים בדיון.

באמת מעניין לדעת כמה אנשים מסוגלים להבדיל במבחן עיוור בין מערכות ברמות שונות.
בעוונותיי, לא יצא לי מעולם לעשות מבחן כזה.
אישית, החלפתי את הסטאפ מספר פעמים, ובדיוק כמו שכתב efi1, -ככל שעולים ברמה, ההבדלים מובחנים פחות.

חשוב גם להדגיש שככל שמתקדמים ברמה של ציוד, קשה גם לבחון אותו בחנויות, על אחת כמה וכמה- להשוות "ראש בראש" מול אלטרנטיבות אחרות.
רק כדי לסבר את האוזן, את 802 דיאמונד, אף אחד מהמשווקים המורשים לא החזיק אצלו בתצוגה, כולל היבואן טופ אודיו.
ממש במזל מצאתי חנות שבה הוצבו הרמקולים אחרי שחזרו מטרייד, וכך לפחות קיבלתי את ההזדמנות להאזין להם לפני הרכישה...
·
בוא ניקח את המקרה שלך כדוגמא.
הרמקולים שלך נמנים בנבחרת הכי היי אנד שיש להציע היום במיינסטרים.
מחירם נע סביב 40k נטו אם אינני טועה... מחירון רשמי כמעט כפול.
בשביל להפיק מהם את המירב צריך להשקיע סכום דומה בהגברה.
כלומר כ 80k לזוג רמקולים עם הגברה "בלבד".
האם שמעת עוד אופציות ברמת המחיר הזו? בחצי ברמת המחיר הזו?
אם כן, מה היו ההבדלים השמיעים בין האופציות שעולות מחצית מהזוג שרכשת?
אני מניח שכמה שהמחיר עולה... כך ההבדלים השמיעים פוחתים.
ההבדלים בסאונד לדוגמא בין רמקולים של 5,000 ₪ לרמקולים של 10,000 ₪ יהיו גדולים יותר
מאשר בין רמקולים של 20,000 ₪ לזוג אחר ב 40,000 ₪.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
efi1965
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2006

#13  נשלח: ג' 07/04/2015 21:11

ngold7 כתב:

ציטוט:
...

·הוא לו טועה, הוא מרמז לזה שאנשים קונים ציוד בהרבה כסף ואפילו לא מנסים לראות אם הם מקבלים תמורה כל שהיא.
אם אני או אתה נקנה מחר מונו בלוק ב10K$ כי אנו אוהבים את המראה ויש לנו את הרצון להוציא את זה, אז סבבה! אבל אולי יהיה אחר ב1K$ שיתן בדיוק אותו דבר, וחוץ ממראה אין הבדל, זה כבר סיפור אחר..

לגבי איכות בנייה, אז נכון שיותר יקר שווה לרוב יותר טוב, אבל כמו שברקו שואל, מה ההבדל הין 50K ל500K? הרי כמה טובה יותר הבנייה?

לא לכל מבחן אודיו צריכה להיות תשובה אוטומטית מבחן עיוור. אם אתה מאמין שיש מגבר ב 1k שנותן אותו דבר כמו מגברים ב 10k אתה פשוט נאיבי וכנראה לא יצא לך לשמוע הרבה מגברים. איכות ורמת הקבלים והשנאי שמקבלים במגברים היקרים גבוהה משמעותית. כמו כן איכות הבניה וההפרדה בין המעגלים לצורך הורדת רצפות רעש. מי שמורגל בשמיעת מערכות רבות שומע היטב את ההבדלים. ההקבלה לעולם הרכב, יותר כסף יותר איכות אבל תמיד יהיו כאלו שיאמרו שזה רק פח עם גלגלים למה צריך להשקיע.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1817
מספר הודעות: 15628

#14  נשלח: ג' 07/04/2015 22:48

efi1965 כתב:
ציטוט:
...

לא לכל מבחן אודיו צריכה להיות תשובה אוטומטית מבחן עיוור. אם אתה מאמין שיש מגבר ב 1k שנותן אותו דבר כמו מגברים ב 10k אתה פשוט נאיבי וכנראה לא יצא לך לשמוע הרבה מגברים. איכות ורמת הקבלים והשנאי שמקבלים במגברים היקרים גבוהה משמעותית. כמו כן איכות הבניה וההפרדה בין המעגלים לצורך הורדת רצפות רעש. מי שמורגל בשמיעת מערכות רבות שומע היטב את ההבדלים. ההקבלה לעולם הרכב, יותר כסף יותר איכות אבל תמיד יהיו כאלו שיאמרו שזה רק פח עם גלגלים למה צריך להשקיע.
·

לכל מבחן אודיו יש לבצע מבחן עיוור. נכון ,יש שלא אוהבים את המבחן המרגיז הזה והסיבות ברורות.

מורגל ? לא מורגל ?

תעשה מבחן עיוור ואז תיווכח איך ההרגלים לא מחזיקים מים רק אגו אודיופילי.

איך אנשים שמדווחים על מהפך באיכות הסאונד כתוצאה מהחלפת רכיב ,כזה או אחר, לא מסוגלים לזהות המהפך במבחן עיוור ? התשובה ברורה , פשוט אין שום מהפך.

בהצלחה
(1) הבעות תודה: eitan-z
פרופיל | שלח הודעה | חפש
molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 1087
מספר הודעות: 6041

#15  נשלח: ג' 07/04/2015 22:56

לדעתי איכות השמע מאבדת את החשיבות שלה כשעולים ברמות ואז נכנסים כל מיני שיקולים שאין בינם לבן שמע קשר ישיר כמו מראה כמה הציוד משדר יוקרה פטיפון מפלצתי ועוד......

ההנאה מסטאפ יוקרתי אינה נמדדת רק באיכות השמע אלא גם במחיר ובפוזה.

אבל זה נכון בכול תחום כגון מגורים, אופנה, אוכל, רכב, וידאו, ריהוט ועוד.

כך שהמדדים שאנו נשתמש לדרג מערכת יוקרתית אינה רק איכות השמע.

שוב זו דעתי הפרטית בלבד
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד  1  |  2  |  3  | ... |  20  |  21  |  22  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה