מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

עד כמה שווה לשדרג מערכת בחלל נתון, והאם באמת השמים(הכיס) הם הגבול?

עמוד 2 מתוך 22
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  20  |  21  |  22  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1821
מספר הודעות: 15644

#16  נשלח: ג' 07/04/2015 23:03

molvy כתב:
לדעתי איכות השמע מאבדת את החשיבות שלה כשעולים ברמות ואז נכנסים כל מיני שיקולים שאין בינם לבן שמע קשר ישיר כמו מראה כמה הציוד משדר יוקרה פטיפון מפלצתי ועוד......

ההנאה מסטאפ יוקרתי אינה נמדדת רק באיכות השמע אלא גם במחיר ובפוזה.

אבל זה נכון בכול תחום כגון מגורים, אופנה, אוכל, רכב, וידאו, ריהוט ועוד.

כך שהמדדים שאנו נשתמש לדרג מערכת יוקרתית אינה רק איכות השמע.

שוב זו דעתי הפרטית בלבד
·

אתה צודק הלוואי וכל "האודיופילים המבינים" היו מסוגלים להפנים ולהודות שמחיר, לוק,אגו,פוזה מהווים חלק מהותי ביותר בהחלטה של רכישת הציוד. זה לגיטימי בהחלט רק צריך להודות בזה ולא לנסות להתעלם .
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 312
מספר הודעות: 7775

#17  נשלח: ג' 07/04/2015 23:44

טל
מחירם של ה-802 בפועל גבוה יותר ממה שציינת, אבל לא משנה.
לאחרונה רכשתי ברייסטון 14BSST2 שמניע כיום את הזוג הקדמי. כלומר מתאים להגדרה של מגבר שאמור להפיק את המירב מהרמקולים.

אני "מודה באשמה" שלא בחנתי אופציות אחרות ברמת מחיר שווה, נמוכה או גבוהה יותר.
בארץ להבדיל מחו"ל, מאוד קשה לבצע השוואות כאלה בציוד היי אנד יוקרתי.

HazooM

לתומי חשבתי שהסאונד זה פועל יוצא של איכות הבניה והרכיבים
ואם הרמקול הוא בעל מבנה כל כך מורכב כמו אלה שלהלן, אז גם הסאונד המופק מהם צריך להיות חלומי...

פרופיל | שלח הודעה | חפש
HazooM
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2005
הבעות תודה: 1027
מספר הודעות: 6806

#18  נשלח: ג' 07/04/2015 23:52

ציטוט:
HazooM
לתומי חשבתי שהסאונד זה פועל יוצא של איכות הבניה והרכיבים
ואם הרמקול הוא בעל מבנה כל כך מורכב כמו אלה שלהלן, אז גם הסאונד המופק מהם צריך להיות חלומי...

מה לעשות שזה לא תמיד ככה. אפשר לעשות תיבה מ MDF עם גימור שחור מט, אבל בוחרים לעשות תיבה מאליומיניום או תיבה מבירץ עם גימור של איזה עץ נדיר יחד עם עשר שכבות של לכה ופוליש. אפשר להשתמש בוופר/טוויטר עם ממברנה מנייר או אליומיניום, אבל בוחרים יהלום סינטטי או בריליום. אפשר להשתמש ברכיבי קרוסאובר טובים, אבל בוחרים רכיבי קרוסאובר שעולים הון לא קטן. אם כל זה משפר את הצליל, זה אחראי על אחוז מאד קטן יחסית לתוספת במחיר.

bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 312
מספר הודעות: 7775

#19  נשלח: ג' 07/04/2015 23:58

HazooM כתב:
ציטוט:
...

מה לעשות שזה לא תמיד ככה. אפשר לעשות תיבה מ MDF עם גימור שחור מט, אבל בוחרים לעשות תיבה מאליומיניום או תיבה מבירץ עם גימור של איזה עץ נדיר יחד עם עשר שכבות של לכה ופוליש. אפשר להשתמש בוופר/טוויטר עם ממברנה מנייר או אליומיניום, אבל בוחרים יהלום סינטטי או בריליום. אפשר להשתמש ברכיבי קרוסאובר טובים, אבל בוחרים רכיבי קרוסאובר שעולים הון לא קטן. אם כל זה משפר את הצליל, זה אחראי על אחוז מאד קטן יחסית לתוספת במחיר.
·

מכל מלמדי השכלתי
פרופיל | שלח הודעה | חפש
efi1965
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2006
הבעות תודה: 58
מספר הודעות: 1519

#20  נשלח: ד' 08/04/2015 0:40

HazooM כתב:

ציטוט:
...

האמת אני לא יודע איך להגיב. מילא שכותבי הפורום יכתבו שטויות אבל הכתב שבוחן רמקולים ?
אתה טוען שאפשר להגיע בדיוק לאותן תוצאות עם חומרים אחרים ? אין הבדל בין ממברנות אלומיניום, קרמיות ונייר ?
אין הבדל בחוזק התיבה וההתנהגות שלה עם חומרים שונים ?
אני המום מעצמך ........
פרופיל | שלח הודעה | חפש
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#21  נשלח: ד' 08/04/2015 0:48

efi1965 כתב:
ציטוט:
...

האמת אני לא יודע איך להגיב. מילא שכותבי הפורום יכתבו שטויות אבל הכתב שבוחן רמקולים ?
אתה טוען שאפשר להגיע בדיוק לאותן תוצאות עם חומרים אחרים ? אין הבדל בין ממברנות אלומיניום, קרמיות ונייר ?
אני המום מעצמך ........
·

הבנת הנקרא זה לא החלק החזק אצלך אה ?

קרא שוב את מה שכתב ונסה את מזלך בשנית.

מאחר וגם אתה משתייך לכותבי הפורום אני מניח שברור לך שלענין כתיבת השטויות אתה בהחלט נמצא במקום טוב.

בהצלחה בהמשך
פרופיל | שלח הודעה | חפש
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007
הבעות תודה: 112
מספר הודעות: 712

#22  נשלח: ד' 08/04/2015 1:29

efi1965 כתב:

"אותם תוצאות" היא סוגיה מורכבת וקשה להגדרה, מנסיוני בבנית דרייברים לרמקולים (בעיקר טוויטרים) אכן יש הבדל שמיעתי בהתאם לחומר ממנו מורכבת הממברנה......ויחד עם זאת, יש רמקולים במאות אלפי דולרים שהממברנות של הדרייברים שלהם עשויות מכל אחד משלשת החומרים שהזכרת.
·
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008
הבעות תודה: 203
מספר הודעות: 4825

#23  נשלח: ד' 08/04/2015 8:27

לשאלה סובייקטיבית יש תשובה סובייקטיבית.
כמה שווה להשקיע ברכב , כאשר היום ניתן לקנות רכב חדש החל מ 60 אלף ש"ח ?
כמה שווה בארוחה כאשר אפשר לאכול לשובע החל מכמה עשרות שקלים בודדות ?
כמה שווה להשקיע בביגוד ובאביזרי אופנה כאשר ניתן לרכוש ביגוד החל מכמה עשרות שקלים לפריט ?
כמה שווה להשקיע במסך טלויזיה ?....
וכך הלאה...
לכל אדם יש סקלה שונה של שאיפות וסדר עדיפות.
הניסיון לייצר נורמה אחידה בתחום האודיו לא מובנת לי וברור שנועדה לכשלון כשם שלא תצליח לשכנע רוכשי רכב אירופאי ב 200 -150 אלף ש"ח (דווקא לא רכב יוקרתי שברור שעניין הפוזה והבעלות על מותג משחקת תפקיד מהותי בהחלטה ) שהם סתם זורקים כמה עשרות אלפי ש"ח לפח כי את אותה העבודה ובאותה רמת נוחות (ולעתים ברמת אמינות גבוהה יותר ) יעשה רכב יפני סטנדרטי....
פרופיל | שלח הודעה | חפש
efi1965
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2006

#24  נשלח: ד' 08/04/2015 9:29

istarmini כתב:

ציטוט:
...

·

הבנת הנקרא זה לא החלק החזק אצלך אה ?

קרא שוב את מה שכתב ונסה את מזלך בשנית.

מאחר וגם אתה משתייך לכותבי הפורום אני מניח שברור לך שלענין כתיבת השטויות אתה בהחלט נמצא במקום טוב.

בהצלחה בהמשך

הבנת הנקרא היא חלק חזק מאוד אצלי ואתה בטח לא צריך לצאת להגנתו של חזום הוא יודע לענות מצוין.
כאשר הוא כותב "אפשר לעשות תיבה מ MDF עם גימור שחור מט, אבל בוחרים לעשות תיבה מאליומיניום" זה לא משתמע לשתי פנים כיון שזאת טענה מסחרית ולא בעד איכות הסאונד.
·
פרופיל | שלח הודעה | חפש
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#25  נשלח: ד' 08/04/2015 11:12

efi1965 כתב:
ציטוט:
...

הבנת הנקרא היא חלק חזק מאוד אצלי ואתה בטח לא צריך לצאת להגנתו של חזום הוא יודע לענות מצוין.
כאשר הוא כותב "אפשר לעשות תיבה מ MDF עם גימור שחור מט, אבל בוחרים לעשות תיבה מאליומיניום" זה לא משתמע לשתי פנים כיון שזאת טענה מסחרית ולא בעד איכות הסאונד.
·
·

הבנת הנקרא אצלך על הפנים ואני אבחר על מי ״להגן״ ועל מי לא .
קרא שוב מה כתב אולי בפעם השלישית תצליח.

בהצלחה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
HazooM
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2005

#26  נשלח: ד' 08/04/2015 11:27

ציטוט:

הכתב שבוחן רמקולים יודע טוב מאד מה הוא כותב, אבל בלי קשר, שים לב למשפט האחרון שכתבתי:

"אם כל זה משפר את הצליל, זה אחראי על אחוז מאד קטן יחסית לתוספת במחיר"

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2006

#27  נשלח: ד' 08/04/2015 11:46

זה בדיוק מה שאני חוזר ואומר.
מצד אחד אתה טוען שניתן להשתמש בחומרים זולים יותר ומצד שני בעצם קיים אחוז של שיפור בצליל., כלומר יש סיבה לשימוש בחומרים אלו.
אז נכון שאנחנו לא מדברים על כל רמקול שקיים אבל מדובר בכלל די קבוע. קיים אחוז שיפור מסויים על ההשקעה הנוספת בחומרים איכותיים יותר.
ואני לא מדבר כמובן על נושא שכבות הלכה (בכל זאת מדובר ברהיט בסלון).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
epony (אור)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005
הבעות תודה: 1425
מספר הודעות: 10571

#28  נשלח: ד' 08/04/2015 13:21

efi1965 כתב:
אתה טוען שאפשר להגיע בדיוק לאותן תוצאות עם חומרים אחרים ?

כן.

efi1965 כתב:
אין הבדל בין ממברנות אלומיניום, קרמיות ונייר ?

יש.

efi1965 כתב:

יש.

בשורה התחתונה, אם תצא רגע משאלות של כן ולא, כדאי מאוד שתבין שכל אחת משהאלות שלך מתייחסות לפרמטר אחד בודד במשוואת הסאונד שיפיק רמקול כזה או אחר, ומתעלמת לחלוטין משאר הפרמטרים במשוואה. דברים כגון אלקטרוניקה, תכנון אקוסטי, מדידות וניתוחים פיזיקליים וכיו"ב.

בהינתן כל הנ"ל, תשובה פחות לאקונית לשאלות שלך היא: כן, יש הבדלים בין חומרים שונים, אבל לא ניתן להגדיר מראש כיצד הבחירה בחומר מסויים תשפיע על ביצועי הרמקול, שהם תוצאה של מכלול פרמטרים ושיקולים כגון החומרים ממנה הוא מורכב, האלקטרוניקה שיושמה בו, התצורה שנבחרה , מבנה וגודל התיבה וכיו"ב... להתיימר להגיד שתיבה או אלמנט שעשויים מחומר אחד בהכרח יישמעו יותר טוב מכאלה שעשויים מחומר אחר זו שגיאה גסה בהבנה של עולם האודיו.

אם לשאול מתחום המגברים, אתה מוזמן לקרוא קצת על בוב קארוור, שבאמצעות טכניקות אנליזה אקוסטית של מגברי היי-אנד שתומחרו בעשרות אלפי דולרים, הצליח לייצר מגברים שתומחרו בבערך 97% פחות מדגמי ההיי-אנד, אך נשמעו בדיוק אותו הדבר.

efi1965 כתב:
מצד אחד אתה טוען שניתן להשתמש בחומרים זולים יותר ומצד שני בעצם קיים אחוז של שיפור בצליל., כלומר יש סיבה לשימוש בחומרים אלו.
אז נכון שאנחנו לא מדברים על כל רמקול שקיים אבל מדובר בכלל די קבוע. קיים אחוז שיפור מסויים על ההשקעה הנוספת בחומרים איכותיים יותר.

אני אעשה לך את זה יותר פשוט, כי אתה מסתבך וחבל...

HazooM כתב:
"אם כל זה משפר את הצליל, זה אחראי על אחוז מאד קטן יחסית לתוספת במחיר"

יחי ההבדל הקטן בין מה שאיתי כתב ובין המסקנות מרחיקות הלכת שלך...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
HazooM
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2005

#29  נשלח: ד' 08/04/2015 13:38

ציטוט:
ואני לא מדבר כמובן על נושא שכבות הלכה (בכל זאת מדובר ברהיט בסלון).

השרשור נוגע לנושא של שיפור בסאונד יחסית לתוספת בעלות ובזה אני מתרכז. ברור לך שרמקול (או כל רכיב אודיו) שעולה נניח 100K$ לא נשמע פי 20 יותר טוב מרמקול של 5K$?

בנושא של $$$ שהולכים לא בשביל סאונד, אני אתן לך דוגמא מתאימה - אוזניות ה - PM1 ו PM2 של OPPO. ה PM2 הן בעצם ה PM1 רק עם מחיר נמוך יותר עקב קיצוץ באיכות החומרים ואביזרים נילווים. התוצאה היא אוזניות זהות, רק שהן עולות 700$ במקום 1100$. היצרן במקרה הזה נותן לך לבחור מה יותר חשוב לך.

חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008

#30  נשלח: ד' 08/04/2015 14:31

epony כתב:
ציטוט:
...

יחי ההבדל הקטן בין מה שאיתי כתב ובין המסקנות מרחיקות הלכת שלך...
·

אור נשמה למה אתה עוזר לו להבין.
חשבתי שיצליח לבד.

נו טוב נמתין לסיבוב הבא
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  20  |  21  |  22  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה