מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

עד כמה שווה לשדרג מערכת בחלל נתון, והאם באמת השמים(הכיס) הם הגבול?

עמוד 20 מתוך 22
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  19  |  20  |  21  |  22  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
clip99
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010
הבעות תודה: 127
מספר הודעות: 1031

#286  נשלח: ג' 28/04/2015 13:56

efi1965
·

אל תחליף רק כי הכל משתנה , תחליף רק אם יש לך באמת מערכת כזו (מזכיר לי שב1991 רציתי לקנות אחת כזו בדיוק משולבת של סניו עם פטיפון , קומפקט, טיונר וטייפ דק.. בעע.. טוב , התלהבתי) וערכת מבחן עיוור בינה לבין הציוד הקיים שלך במסגרתו לא הצלחת להבחין בין 2 המערכות.

אגב , גם אני, שיש לו רסיבר ק"ב ולא מערכת מפוארת , שומע הבדל כשאני עוצם עיניים . הבמה מצטמצמת , האימג' נפגם . בחיי. הרבה יותר כיף כשרואים את הרסיבר והרמקולים .
פרופיל | שלח הודעה | חפש
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007
הבעות תודה: 112
מספר הודעות: 712

#287  נשלח: ג' 28/04/2015 17:23

efi1965
·
בכל הרצינות וללא התלהמות כלל, במידה ונצליח לארגן את הנסוי העיוור, האם תהיה מעוניין להשתתף בו?

אגב, תוצאות הנסוי יהיו אנונימיות- רק אתה תדע את מידת ההצלחה שלך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007

#288  נשלח: ג' 28/04/2015 23:20

טעות, טועים, סליחה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
efi1965
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Sep 15, 2006
הבעות תודה: 58
מספר הודעות: 1519

#289  נשלח: ג' 28/04/2015 23:25

אין סיכוי, מצטער זה ממש לא מעניין אותי. הדבר החשוב היחידי שמעניין זה לשמוע את ההסברים לאחר הניסוי.
מכיר טוב את הויכוחים שאחרי הניסוי , הם לא פחות בעייתיים מאלו שלפני.
אותה תופעה כל פעם, מי ששומע הבדלים מנסים למצוא את התרוצים מדוע הוא שומע כי יתכן והניסוי לא היה תקין.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2007

#290  נשלח: ג' 28/04/2015 23:29

efi1965 כתב:
אין סיכוי, מצטער זה ממש לא מעניין אותי. הדבר החשוב היחידי שמעניין זה לשמוע את ההסברים לאחר הניסוי.
מכיר טוב את הויכוחים שאחרי הניסוי , הם לא פחות בעייתיים מאלו שלפני.
אותה תופעה כל פעם, מי ששומע הבדלים מנסים למצוא את התרוצים מדוע הוא שומע כי יתכן והניסוי לא היה תקין.
·

לדעתי ממש חבל......אפילו בשביל החברותא לדעתי שווה......
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 310
מספר הודעות: 7759

#291  נשלח: ד' 29/04/2015 0:40

טומי,
ראשית תודה שהחזרת אותנו לנושא העיקרי שבגינו פתחתי את השרשור.
החבר'ה כאן קצת סטו למסלולים אחרים (למרות שנהניתי לקרוא )
אנסה לענות על השאלות שהצגת, מהזווית הסובייקטיבית שלי:

.
צפייה בסרטים היא אחת ההנאות הגדולות בחיי, ולכן השאיפה היא למקסם חוויה זו.
מבחינתי, האידיאל הוא לראות את הסרטים בקולנוע, היות שהתנאים אצלי בבית לא ממש מתאימים.
סך הכול מדובר בסלון 3*4, כאשר המערכת מונחת בסמוך לקיר ה-3 מטר.
סביר להניח שניתן להפיק אפקט הרבה יותר מרשים בסלון גדול יותר, המאפשר מרווח הגון בין הרמקולים לקירות, ובין הרמקולים עצמם.
בגלל סיבות רבות (לאו דווקא כלכליות) אינני יכול בשלב זה לעבור לדירה מרווחת יותר, ולכן הרצון להוציא את המיטב מהמצב הקיים.
עד היום, היו לי חמש מערכות אודיו לק"ב. החל מסט כניסה עלוב של ווסטרה, ועד ל- B&W סדרה 800 הנוכחית
אכן בכל שדרוג חשתי שיפור באיכות הסאונד, שהלך והצטמצם ככל שעליתי ברמת בציוד.

סיקרן אותי לדעת, אם יש בכלל גבול ליכולת ההבחנה, ואם ניתן להגיע אצלי לסאונד עוד יותר מרשים מעכשיו.
האם נניח זוג רמקולים Stella Utopia שמוערכים ב-$100,000, יאפילו לגמרי על הרמקולים שלי, או שההבדל יהיה זניח?
האם ההבדל יהיה עוד מודגש בהינתן זוג רמקולים של Kharma Grand Exquisite המוערכים ב- $220,000 , וכך הלאה...

כולנו מכירים את חנויות הק"ב שבהן ניתן לראות ואף להשוות בין דגמים שונים של רמקולים מרמות פתיחה עד רמות ביניים, המונחים זה לצד זה.
לעומת זאת, אינני מכיר הרבה חנויות בארץ שבהן ניתן להתרשם ולהשוות בין רמקולים מהדגמים הגבוהים יותר.
אולי אז, לפחות חלק מהסוגיות שהעליתי כאן היו מיותרות...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
zeev78
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 16, 2008
הבעות תודה: 167
מספר הודעות: 5732

#292  נשלח: ד' 29/04/2015 6:51

bariko
·"הבעיה" היא שהשדרוג לא יכול להיגמר ברמקולים בלבד, בשביל להגיע לשינויי משמעותי צריך להחליף את ההגברה ואולי גם את המקור. הכל תלויי ברמה הכללית של הסט אפ ולא של כל רכיב לחוד. מי שקונה רמקולים ב100000 דולר צפונה צריך להבין שהוא צריך הגברה מאוד רצינית שעולה לא פחות מהרמקולים אחרת חבל על הזמן, אין סאונד יותר גרוע מהסאונד שמפיקה מערכת high end לא מאוזנת. סדרת ה800 של B&W מעולה והיא מעל ומעבר בכל הקשור לסאונד למי שיש סלון קטן או אפילו חדר ק"ב יעודי בבית. במקומך אם היה לי סט אפ כזה לא הייתי פוזל בכלל לצדדים.

נערך בפעם אחרונה על-ידי zeev78 בתאריך ד' 29/04/2015 6:55, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
MartinHSabag (מרטין סבג)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 1608
מספר הודעות: 59172

#293  נשלח: ד' 29/04/2015 7:39

הריבים המיותרים, שוב, נמחקו.
הבא בתור שלא ידבר לגופו של עניין אלא לגופו של אדם ייחסם.
לתשומת ליבכם.

פרופיל | שלח הודעה | חפש
yosiaz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2011
הבעות תודה: 210
מספר הודעות: 839

#294  נשלח: ד' 29/04/2015 9:13

שלום, קטונתי מלהכניס ראשי בין ענקי הפורום השונים והמומחים הדיגטליים/אנלוגיים/אודיופילים..
אני מעריץ את אלו שלמדו אלקטרוניקה ופיסיקה ויכולים "לראות" את הקולות, בלי ציניות !
ברם, לעניות דעתי, כולכם צודקים (חכו לסוף יש סימוכין) !
ייתכן ומבחן עיוור מקלקל את החוויה - וחלק גדול מהחוויה נובע מלראות את הציוד ולהבין מה אתה שומע (וייתכן שתשמע הבדלים בין ציוד מסוג שונה כולל כבלי קומקום).
וכן, ייתכן כי מדעית פיסיקלית לא יהיה לכך שום סימוכין ולמעשה כבל קומקום מעביר את אותה כמות חשמל באותו אופן כמו כבלים יקרים מבחינת המבחן הסוני.

ועדיין לא ישקרו אלו שיגידו שיש הבדל - כי הוא בראש, ולא כי הם שיכורים אלא כי המוח שלהם התאמץ טוב יותר כאשר שמעו ציוד / כבל מסוג X בהשוואה ל Y.

כך שבשורה תחתונה - כולם צודקים, אין באמת הבדל אבל אפשר לשמוע אותו

מעביר קישור למחקר מעניין בתחום הכלכלה ההתנהגותית שייתן קצת סימוכין למה שכתבתי:

http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-35291...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009
הבעות תודה: 243
מספר הודעות: 550

#295  נשלח: ד' 29/04/2015 10:34

yosiaz
·
יפה אמרת, וגם תודה על הקישור לכתבה המצוינת הזאת.
כפי שכבר אמרתי קודם, לדעתי אין פסול בהנאה ממותגים, מפאר ומיוקרה.
הפסול, לדעתי, הוא בחוסר ביקורתיות כלפי קשקושים פסאודומדעיים שיצרנים אקזוטיים מסוימים משווקים. וזה קורה לא רק בקרב היצרנים/צרכנים אלא גם בקרב כתבי עת ואתרים אודיופילים מסויימים שמתיימרים "לחנך".
כאשר יצרן זה או אחר מתיימר להציג כבל חשמל או כבל רשת אודיופילי אקזוטי במחיר מופקע, וטוען שהוא משפר את הסאונד ללא כל ראיות של מבחני האזנה עיוורים, אלא רק מספר סיפורי מעשיות שאין מאחוריהם כל ביסוס מדעי אמיתי - אז לעניות דעתי הוא מוליך שולל את הלקוחות ומזלזל באינטיליגנציה שלהם. ולכן אני אישית אמליץ להמנע מלרכוש את מוצריו. המותג הופך בעיני באחת ממותג שהקרין יוקרה למותג של פלצנות ריקה מכל תוכן, שמכוון בעיקר לפתיים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yosiaz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2011
הבעות תודה: 210
מספר הודעות: 839

#296  נשלח: ד' 29/04/2015 12:06

DigiSUN יקר,
בסופו של יום יש כאן פסיכולוגיה עמוקה שמשפיעה באופן אמפירי על ביצועי המוח.
ומכיוון שכך, ניתן להתווכח על המחיר, אך במבחן התוצאה אנשים שישתמשו בכבל רשת אקזוטי (בידיעה וצפיה בכבל ומחירו) יכול וישמעו צלילים שלא היו שומעים במבחן עיוור (כמו בדוגמא עם מבחן הקריאה עם משקפי RAYBAN ממותגים או ללא התגית RAYBAN שהבאתי בכתבה).
כך שבסופו של דבר, היצרנים, בתמחור ומיתוג נכון, מצליחים לגרום לאנשים ליהנות יותר ממוסיקה ובמבחן אמפירי סובייקטיבי אפילו לשמוע הבדלים בצלילים.
ואם המדע אומר שאין הבדל, זה לא משנה גם שזו האמת האבסולוטית, הלקוח הסובייקטיבי של יצרנים אלו באמת ישמע הבדל (בגלל השינויים במוח שלו).

הויכוח הוא האם המדע יכול להגיד שלא קיים הבדל לפיכך האדם לא אמור לשמוע הבדל בעוד שהאדם למעשה באמת שומע הבדל ולא משנה מה יספרו לו.

אני אומר, שאין צורך להעליב ולהיפגע או חלילה לפגוע באחרים - כולם צודקים, ואכן הכל בראש, והיופי הוא שכולם יכולים להיות מרוצים !

ולגופו של פוסט, וכתשובה לשואל השאלה עד כמה שווה לשדרג מערכת, פגשתי באתר חנות מוצרי אודיו את הכתבה הבאה שבדיוק מסכמת את הנקודה:
http://fuse.co.il/?CategoryID=750
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 29, 2005
הבעות תודה: 421
מספר הודעות: 4302

#297  נשלח: ד' 29/04/2015 12:42

לדעתי ברגע שמצביעים על כך שהמלך הוא עירום, רוב האנשים יראו זאת.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 310
מספר הודעות: 7759

#298  נשלח: ד' 29/04/2015 12:44

zeev78 כתב:
@bariko
·"הבעיה" היא שהשדרוג לא יכול להיגמר ברמקולים בלבד, בשביל להגיע לשינויי משמעותי צריך להחליף את ההגברה ואולי גם את המקור. הכל תלויי ברמה הכללית של הסט אפ ולא של כל רכיב לחוד. מי שקונה רמקולים ב100000 דולר צפונה צריך להבין שהוא צריך הגברה מאוד רצינית שעולה לא פחות מהרמקולים אחרת חבל על הזמן, אין סאונד יותר גרוע מהסאונד שמפיקה מערכת high end לא מאוזנת. סדרת ה800 של B&W מעולה והיא מעל ומעבר בכל הקשור לסאונד למי שיש סלון קטן או אפילו חדר ק"ב יעודי בבית. במקומך אם היה לי סט אפ כזה לא הייתי פוזל בכלל לצדדים.
·

כן זה ברור.
אלא שעל פי מרבית המומחים בתחום, הרמקולים מהווים את הרכיב החשוב ביותר במערכת, ולכן העדפתי להתרכז בהם.
באופן ספציפי אליי, אני סבור שה- Bryston 14B SST2 מספיק חזק ואיכותי בכדי להניע בצורה מכובדת גם רמקולים מליגות אחרות לגמרי. (מלבד דגמים ענקיים ומסיביים השוקלים מעל 300 קילו, ודורשים הרבה יותר כוח)

אינני פוזל לצדדים. מדובר בסוגיה תיאורטית, שעברה בראשי בעקבות שרשור אחר שעלה כאן...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
DigiSUN
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 25, 2009
הבעות תודה: 243
מספר הודעות: 550

#299  נשלח: ד' 29/04/2015 13:25

yosiaz
כאן אני כבר לא מסכים איתך...
תהה זו טעות בשם האלמנט הפסיכולוגי הזה לצדד בהונאה, גם אם הונאה עצמית.
לעניות דעתי, האמת היא מעלה טובה בפני עצמה. זה נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בענף הנדסי כמו אודיו. עדיף שנלמד את המציאות כפי שהיא, מאשר שנאחז בהונאה עצמית ובמשאלות-לב. מי שכבר שוכנע אולי לא ישוכנע, אבל מן הראוי שצרכן פוטנציאלי שאין לו רקע ו/או עודף כסף יידע במה כדאי לו להשקיע במקום ללכת שולל אחרי אנשי מכירות ושטויות פסאודומדעיות שכתובות במגזינים. כי כך נולדים מיתוסים, כך מפתחים אובססיות מיותרות. ובתור אדם שמתרגש מההישגים האינטללקטואליים המרהיבים של ענפי ההנדסה והאלקטרוניקה, זה גם מרגיש לי כמו זילות וסיאוב של אלה.
הכתבה האחרונה שהבאת (מהאתר של חנות) היא בגדר פלצנות לדעתי. מה שמחזק את טענתי הוא הטענה המופרכת הכתובה שם לפיה "רמקולים מייצגים סטריאוטיפים של ארץ מולדתם [בסאונד]". נו באמת. זו דוגמה מובהקת להשאה עצמית, לדעתי.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
zeev78
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 16, 2008
הבעות תודה: 167
מספר הודעות: 5732

#300  נשלח: ד' 29/04/2015 15:33

bariko כתב:

ציטוט:
...

·

כן זה ברור.
אלא שעל פי מרבית המומחים בתחום, הרמקולים מהווים את הרכיב החשוב ביותר במערכת, ולכן העדפתי להתרכז בהם.
באופן ספציפי אליי, אני סבור שה- Bryston 14B SST2 מספיק חזק ואיכותי בכדי להניע בצורה מכובדת גם רמקולים מליגות אחרות לגמרי. (מלבד דגמים ענקיים ומסיביים השוקלים מעל 300 קילו, ודורשים הרבה יותר כוח)

אינני פוזל לצדדים. מדובר בסוגיה תיאורטית, שעברה בראשי בעקבות שרשור אחר שעלה כאן...

·אבל בכל זאת לא קניתי מגבר זול, מדובר במגבר איכותי אז סימן שכן לקחתה בחשבון את ההגברה כפקטור חשוב.

לצורך העניין שמעתי בעבר בחוץ לארץ את את הB&W 800 עם הגברה לא זולה אבל בהחלט לא ברמה של הרמקולים האלה (לא זוכר את היצרן או את הדגם), הרמקולים נשמעו לי כמו אקווריום, נראה היה כאילו הזמרת כלואה בתוך הרמקול וזועקת הצילו, אמרתי למוכר שזה לא זה, הוא חיבר אותם למונו בלוקים של clasee והסאונד עף לכל הכיוונים עם הפרדה חדה כסכין יפנית בין הכלים.

עוד דוגמא שאני יכול לתת לך על סמך נסיון היא שעזרתי בעבר לבחור שפנה אלי באתר, ניגשתי איתו לאמנון סאונד ושמענו ביחד את הRS6 ולאחר מכן את הRS8, הם נשמעו אותו דבר עם אותה הגברה ומקור, ביקשתי לעבור להגברה ונגן ברמה יותר גבוהה ופתאום ההבדל בסאונד נהיה ברור, עם הRS8 הסאונד היה בליגה אחרת לגמרי שדי מצדיקה את תג המחיר שלו (עלה פי 2 כמעט מה6), עם הRS6 לא היה הבדל בסאונד שהצדיק את העלות של ההגברה והמקור.

אני לא יודע מה המומחים אומרים, המסקנה האישית שלי (שגם מקובלת בעולם האודיו בד"כ) היא ללכת לפי כלל האצבע הישן נושן שאומר שצריך להיות איזור בין הרכיבים. זו טעות להשקיע ברכיב אחד ולהזניח את הרכיבים האחרים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  19  |  20  |  21  |  22  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה