יעוץ לגבי אקוסטיקה לחדר קולנוע ביתי בבניה

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

psibeast כתב:ואיך יצא לו מבחינת איטום החוצה לרעש?
...
·

אני חייב לשאול שאלה,
למה אתה מתעסק במה ישמעו בחוץ ? האם לא יותר חשוב לעסוק באיך ישמעו בפנים בתוך החדר ?
הסיבה שאתה לא מקבל תשובות חד משמעיות היא שבדרך כלל לא עושים בדירות את מה שאתה רוצה לעשות.
בשביל להגיע למה שאתה רוצה ( בידוד רעשים מוחלט ) אתה צריך לבנות חדר בתוך חדר.
לא פרקטי ולא כלכלי בטח לא בדירה ובטח לא שקבלן צריך לשנות דברים גם אם זה רק לשפוך חול לתוך הבלוקים.
במחיר שזה יעלה לך בהנחה שלא תוכל לעשות את זה לבד ( כי לא קיבלת מפתח ) תוכל לאבזר את המטבח בכל טוב.
תשאיר את הקירות רגילים ( מה שהקבלן נתן ), תשקיע בדלת איכותית שתאטום טוב את החדר. אחרי שהחדר יהיה בנוי תעשה test ותתחיל לטפל בבעיות שיש בתוך החדר.

מבטיח לך שאם החדר ישמע טוב ויהיה יעיל ( efficient ) למעט התדרים הנמוכים לא ישמעו כלום בחוץ ( את זה רק חדר בתוך חדר יכול לפתור )

בהצלחה

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

psibeast (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 162 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

ראשית, הסיבה שאני מתעסק בזה היא מכיוון שיותר מסאונד לא אופטימלי, מה שיהרוג לי את חווית הצפיה בקולנוע הביתי הוא לדאוג כל הסרט אם השכנים לא יבואו לדפוק על הדלתות, או להרוס את היחסים עם השכנים. אני גם אדאג לעניין הסאונד בתוך החדר בלי קשר, אבל ללא ספק עניין בידוד הרעשים חשוב לי מאוד.

לגבי חדר בתוך חדר - ראיתי קצת קליפים ביוטוב שבהם זה לא נראה כזה סיפור גדול. נניח משהו כזה:

למה שדבר כזה יעלה עשרות אלפי שקלים?
אני יכול נניח לבקש מהקבלן קירות בטון בלבד ואחרי קבלת מפתח לעשות את השכבה החיצונית. כנ"ל עם הרצפה, לבקש הנמכת רצפה מהקבלן ואחרי מפתח לעשות את הבמה. אני מניח שאחרי שאני כבר לא כבול על ידי הקבלן אני כן יכול למצוא איש מקצוע שיעשה לי משהו כזה במחיר סביר יותר, מכיוון שזה באמת לא נראה סיפור יותר מסובך מעבודת גבס רגילה, אלא אם אני באמת מפספס פה משהו?

לגבי דלת איכותית - ראיתי שיש לחמדיה דלתות אקוסטיות. מישהו מכיר משהו טוב יותר מזה?

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #18 

ראשית,
החומרים בארץ יותר יקרים משמעותית.
שנית ואני מניח שכבר נתקלת בזה, כל שינוי שאתה מבקש מהקבלן עולה כסף. להזיז נקודת חשמל ( שקע בקיר ) זה מאות שקלים.
סביר להניח שהוא בכלל לא יסכים להכנס להרפתקה הזו ואם כן הוא יגבה בהתאם וזה יעלה לך לכל הפחות עשרות אלפי שקלים.
אם אתה ממש אבל ממש בעניין היתי מציע לך לחכות למפתח ואז לעשות בעצמך או להכניס בעלי מקצוע שלך. בפירוש זה יעלה לך פחות.
אבל הכי חשוב פרופורציות. אתה מדבר פה על עשרות אלפי שקלים רק באקוסטיקה, רובנו כאן בפורום חיים במשותף עם שכנים בין אם זה דו משפחתי, קוט׳ג או דירה. אני בספק אם מישהו פה טרח כל כך בשביךל שהשכן יהיה מרוצה.

אני סגרתי שני חדרים במפלס העליון לטובת חדר קולנוע, מעטים המקרים שאשתי בכלל יודעת ( שומעת ) שאני שם.
במקרים חריגים הבית קצת רועד בגלל הסאב. יש לי שתי בנות שישנות בחדרים שממוקמים בדיוק מתחת לאזור הקולנוע.
מעולם לא התעוררו בגלל הרעש.

בקיצור, קצת פרופורציות. תשקיע בציוד, תשקיע במערכת ישיבה, טפל אקוסטית בבעיות בתוך החדר.
והכי חשוב !!! תשאיר תקציב לשני סאבים .. :lol: זה יפתור לך חלק גדול מהבעיות האקוסטיות בעיקר בתחום שהכי קשה לטפל.

ליאור
הקולנוע שלי

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #19 

ועוד משהו,
ראיתי שאתה בונה במה. זה עבור שתי שורות של מושבים ?
אם כן אל תבנה אותה עד שתמקם את הכסאות ותדע מה הגובה שלהם והמרחק מהמסך.
יש מחשבונים שיעזרו לך לתכנן את הגובה של הבמה לפי גובה הכסאות, גובה המסך והמרחק ממנו.
15 סנטימטר נשמע גבולי.
הקולנוע שלי

psibeast (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #20 

כן, הבמה היא עבור 2 שורות מושבים. אני מניח שה 15 סמ זה הערכה ראשונית של האדריכל, אבל באמת נסגור את זה סופית כשנקנה את המושבים.

לגבי הסאונד, אני רוצה להגיע שם לסאונד כזה שכשיש פיצוץ או ירייה שמרגישים את זה בבטן. אני חושש שמצב כזה כן יגרום לי לבעיות שכנים. אני לא מתכוון לשים על זה עשרות אלפי שקלים, אבל כמה אלפי שקלים, נניח עד 10 לטיפול אקוסטי זה סביר עבורי. אני מנסה לראות באמת איך אני יכול להגיע לזה.

dokman
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

דבר ראשון, כל הכבוד לך שאתה מתכנן להשקיע באקוסטיקה מראש בשלב הבנייה - זו הדרך הנכונה והיחידה לבנות חדר האזנה בצורה מקצועית.

הסיבה שאתה לא מקבל תשובות קונקרטיות לדעתי היא שאין דרך אחת ספציפית או חומר אחד אלא מגוון של אפשרויות לבנית חדר מבודד אקוסטית.

התכנון צריך להתבצע לפי המגבלות הקיימות - שטח, תקציב וכו.

במידה ואין לך מגבלת תקציב - הייתי מציע לך לפנות ליועץ מוסמך שיגיש לך דוח הכולל פרטי בנייה לפרוייקט.

במידה ואין לך תקציב ליועץ מוסמך, הייתי ממליץ לך לפנות לספרות מתאימה (עלות ספר 100-300 ש"ח) בתחום האקוסטיקה ולאו דווקא לסרטוני יוטיוב.
למשל - MASTER HANDBOOK OF ACOUSTICS

צריך לקחת בחשבון שבספרות הקיימת לא תמצא המלצות על שימוש בחומרים חדשים יחסית (למשל GREEN GLUE).

בתשובה לשאלתך לגבי שימוש בבלוקים - בלוק סיליקט אינטרבלוק מציג נתוני בידוד אקוסטי טובים.

psibeast (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #22 

תודה, יש לך מושג איפה ניתן לראות נתוני מדידות מעבדה של ההנחתה האקוסטית של הבלוקי סיליקט על פי תדר?

JEXY
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 625 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #23 

האם זהו בית פרטי והפנקס צ'קים שלך פתוח או שזה בניין רב קומות?

איני חושב שיש לך יד בעניין בחירת חומרי בנייה. יש תקנות ברורות באיזה בלוק להשתמש, באיזה בטון וכמה ברזל להשתמש, היכן יהיו גשרי קור וכו'...

איני חושב שיש לך אפשרות לשנות משהו במפרט הבנייה פרט לתשתית בסיסית ו\או שינוי מיקום אך לא בחירת בלוקים מבודדים וכו'.

אני מציע שתתמקד באופן הבנייה וביצירת מסה לטובת בידוד החדר מבחוץ אך עדיין להשאיר מספיק מקום לאחר הבנייה בשביל להכניס מכלול משני בחדר לטובת אקוסטיקה.

חשוב לציין בניגוד לבליעה של הסאונד בתדרים MID ו HIGH עם תדרי LOW אין לך מה לעשות בחדר ומחוצה לו אלא רק בחירה ומיקום של הרכיבים בצורה כזו שיפריעו כמה שפחות.

יש לך כבר מערכת על הפרק? מכוון שכל ההתעסקות באקוסטיקה עוד בשלב התכנון ובסופו של דבר התקנה של סט של הרמן קרדון מדיוטי פרי ממש לא ישנה לך שום דבר.

מה התקציב?
G-Media
יעוץ והתקנת מערכות שמע, קולנוע, תקשורת מחשבים וחשמל חכם.
052-5634010
עקבו אחרי בפייסבוק
בעל הסמכה בתכנון והקמת תשתית על בסיס טכנולוגייה HDBaseT

psibeast (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #24 

מדובר בפנטהאוז בבניין בן 7 קומות. אם הקבלן לא יסכים להשתמש בבלוקים האקוסטיים, אני פשוט לא אבנה את הקירות הנל, ואבנה אותם עצמאית לאחר מפתח.

מבחינת ציוד, רכשתי כבר סט של 5 רמקולים Sonus Faber 2.5, אני מתכוון לשדך להם סאב טוב של SVS. אולי אני אוסיף עוד 2 רמקולי צד טובים, ורמקולי תקרה שקועים לסטאפ של דולבי אטמוס, אבל במינימום יהיה לי סטאפ 5.1 איכותי. מבחינת הגברה אני עוד לא סגור על איזה מגבר, או אם אני אלך על רסיבר משולב טוב או על מערכת בחלקים, זה תלוי מה אמצא בלוחות היד 2, אבל אני אשים כנראה לפחות 10 אלף על ההגברה.

לגבי תקציב לבידוד האקוסטי, הוא גם עומד על סביבות מקסימום 10 אלף שח. חלק מהעבודה אני מניח שאוכל לעשות ב DIY כדי לנצל טוב יותר את התקציב.

dokman
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #25 

לקבלת נתונים תפנה ליצרן - איטונג

psibeast (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #26 

איטונג? מגיגול זה נראה כאילו היצרן זה אקרשטיין, לא?

dokman
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #27 

נכון זה אקרשטיין, זה מה שקורה כשיושבים על המחשב ב7 בבוקר :)

Sync
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

לבני סיליקאט מתוצרת אקרשטיין.
נתוני הNRC שלהם לא רעים אך לא ניתנת לצפיה בדיקת מעבדה אמיתית באתר היצרן. כנראה היצרן משתמש בנתוני המסה בלבד לחישוב הבידוד ולכן יש להוריד מהביצוע במקדם מסויים לקבלת נתוני עולם אמיתי. מנסיוננו אלו חומרים מצויינים אם גם יקרים יחסית וניתן להגיע לנתוני בידוד דומים גם באמצעים אחרים (מה שמחייב קבלן אמין ונאמן = מוצר נדיר).
כל שינוי של עומס על המבנה מחייב אישור קונסטרוקטור.
פנל אקוסטי בצבע טבעי לבלוק סילאט
 פנל אקוסטי בצבע טבעי לבלוק סילאט
יועץ אקוסטי מומחה בחדרי האזנה, בידוד ואקוסטיקה פנימית

psibeast (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #29 

שאלה חדשה אבל קשורה:
הבניין שלי הוא זה:
[imgbig]http://kanbonim.mako.co.il/media/437469 ... 7%91-2.jpg[/imgbig]

עכשיו, חדר הקולנוע שלי הוא בדיוק היכן שה"גשר" בין שני הבניינים. כלומר, ישירות מתחתיו אין שום דבר ואף שכן.
האם זה אומר שהבעייה האקוסטית אצלי לא אקוטית, או שהבס עדיין יטייל לכל שאר הבניין? כלומר, ברור לי שהבס יעבור, השאלה היא עד כמה, ואם זה יוסיף הנחתה מספיק גדולה כדי שאני לא אצטרך לדאוג מהפרעה לשכנים?

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

לדעתי באורך חדר כזה לא ניתן לשים 2 שורות מושבים.
1. השורה הראשונה תהיה קרובה מדי למסך, היא תמוקם לפחות באמצע החדר. גם נראה מוזר משהו
2. השורה השניה תהיה צמודה לקיר אחורי מה שיהרוס את אפקט ה- Back Surround

בהצלחה

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”