מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מסך LG OLED 55EC939Y: שרשור בעלים ראשי

עמוד 21 מתוך 22
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  20  |  21  |  22  |  הבא 
   פורומים > וידאו > פורום OLED בחסות LG
מחבר הודעה
TheCoolest (ארתור ליברמן)
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים

הצטרף בתאריך:
  May 18, 2007

הבעות תודה: 1582
מספר הודעות: 13349

#301  נשלח: ב' 27/06/2016 2:43

ההגיון הבריא אומר שאם הבעיה קיימת גם במצבים שלא עברו כיול אז הבעיה לא קשורה לכיול.
אני חושב שכדאי ליצור קשר עם LG ולהציף את הבעיה. וכמובן לבדוק איתם מה הם יכולים להציע בתור פתרון.
בנוסף אתה יכול לנסות לבצע איפוס לטלויזיה להגדרות יצרן. אופציה נוספת אולי להריץ חיפוש בפורומים ולראות אם עוד אנשים נתקלו בתופעה דומה, ואם כן אז איך היא נפתרה.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
jacko-il (שחר)
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007
הבעות תודה: 1179
מספר הודעות: 8271

#302  נשלח: ב' 27/06/2016 6:33

כמה הערות,
1) זכור לי ממגוון ביקורת של OLED שעלו לפני כשנתיים-שלוש שציינו שהחיישנים והתכנה לא הותאמו עדיין (נכון לזמנו) ע"פ היצרן לכיול OLED וקריאת עצמת פליטת האור לא מדוייקת והכניסה להם הרבה שגיאות לכיול. אז זה דבר אחד מאד בסיסי וחשוב שצריך לוודא לפני שמסתמכים על ציוד.
2) בלי קשר ואולי עם קשר - נסה לעשות איפוס למסך להגדרות יצרן. רק לצורך וידוא שאין איזשהם ערכי כיול שנגעת ושונו ושאתה לא זוכר/מודע אליהם או שהמסך עובד איתם למרות שהוא לא אמור על מצב אחר. מה שנקרא Just in case.
3) באיזה נגן אתה משתמש? כדי להוריד את עניין השונות בין הנגנים, ממליץ לך לנסות להריץ את הקובץ ישירות דרך נגן המסך בכניסת ה- USB.
4) אשתדל לבדוק לך הערב אצלי איך זה נראה באותה סצינה בדיוק. מעניין לראות.

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 07, 2013
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 28

#303  נשלח: ב' 27/06/2016 13:21

תודה לכל העונים

ביצעתי מספר פעמים איפוס למסך אבל לא היתה לכך כל השפעה.

משיטוט בפורומים נתקלתי במספר מצומצם של אנשים שדיווחו על אותה בעיה אבל לא הוצע פתרון חד משמעי. יתכן שחלק מהמסכים בסדרה סובלים מהבעיה יותר מאחרים.

לגבי עניין הכיול, יתכן באמת שהמכשיר שאני משתמש בו לא מותאם לכיול oled וכנראה שזה באמת העניין כי התוכנה מראה על כיול תקין לגמרי בכל מיני פרופילים שניסיתי גם מבחינת ה- white balance וגם מבחינת cms אבל בפועל ישנן בעיות. בכל מקרה, כמו שנאמר הבעיה לא קשורה לכיול.

jacko-il ניסיתי לנגן את הפרק גם דרך yes וגם הורדתי קובץ שניגנתי דרך הסטירמר וזה נראה אותו הדבר. אשמח לשמוע את הרשמים שלך לגבי איך הדברים נראים אצלך
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים

הצטרף בתאריך:
  May 18, 2007

#304  נשלח: ב' 27/06/2016 15:47

ל-i1display pro לא אמורה להיות בעיה עם OLED. לדעתי הבעיה היא בטלויזיה עצמה, וכיול לא יעזור עם זה.
צור קשר עם LG.
jacko-il (שחר)
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007

#305  נשלח: ג' 28/06/2016 7:39

HighZenBerg
·
בדקתי אצלי את אותה סצינה (אין לי אפשרות להעלות תמונות כרגע) ואצלי זה גם בכיוון של ירקרק על מצב מומחה, כמו התמונה השניה בפוסט שלך ולא כמו הראשונה. במצב "רגיל" או "דינמי" וכו' זה נראה כחול. זה לא מפתיע אותי כל כך מאחר שמצבי התמונה האלו מאד נוטים לכחול וטמפ' צבע "קרה".
השאלה המתבקשת היא למה לדעתך המצב "הירקרק" הוא המצב הלא תקין ואילו המצב הכחול הוא הטבעי והנכון?

עריכה -
אה ועוד משהו, צילום של מסך בעזרת מצלמה וכו' זה בעייתי כלעצמו. אני יכול לתת לך עם אותה מצלמה תוצאות שונות לחלוטין בהתאם להגדרות הצילום. שלא לדבר על שונות בין מצלמות שונות, תנאי תאורה שונים, זווית הצילום וכן הלאה.. אז צריך גם לקחת את התמונות האלה שמעלים בערבון מאד מוגבל.
TiStar19
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 07, 2013

#306  נשלח: ג' 28/06/2016 16:05

jacko-il

השוותי את אותה סצנה עם טלויזיות אחרות בבית וגם עם המסך מחשב שכויל עם ה- הi1display pro, בכולם התמונה כחולה ולא ירקרקה. ישנן סצנות נוספות מאותו פרק שב- lg נראות ירוקות (אפשר לראות את זה גם בגוון פנים שנראה לא טבעי) ובמסכים אחרים נוטות יותר לכחול. אני לא שולל את האופציה שכל המסכים האחרים שבדקתי ״מזייפים״ ודוקא ה-lg מציגה צבעים נכונים יותר אבל לי העודף ירוק נראה לא טבעי.

לגבי עניין הצילום אתה צודק בהחלט. מה שכן, התמונות שהעלה pocho6 נראות משמעותית יותר כחולות מאשר אצלי, גם זאת של המצב eco. אני תוהה אם זה אכן קשור למצלמה.

מאחר וציינת שגם אצלך זה נראה ככה, אלא אם כן לשנינו יש אותה הבעיה כנראה שזה עניין של כיול מהמפעל ולא בעיה במסך.

תודה
jacko-il (שחר)
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007

#307  נשלח: ג' 28/06/2016 16:52

HighZenBerg
לא ניסיתי לטעון שהזיוף במסכים האחרים והאולד הוא שנכון, פשוט שאלתי איך השווית בין אחד לשני. ואם המסכים מכויילים עם ציוד וכו' אז ההשוואה בהחלט לגיטימית ונכונה.
בעיה שיכולה להיות זה אולי עם התאמה של הציוד (הן מבחינת חיישן והן מבחינת תכנה) לפאנלי ה OLED. זכור לי בזמנו שהרבה מבקרים ציינו בביקורות של ה OLED שהם אכלו קש והגיעו לתוצאות מוזרות. מבירורים שהם עשו מול יצרני ציוד המדידה הסתבר שהם לא היו ערוכים לזה והיו מודעים לסטיות במדידה. אני חושב שדיברו על עדכוני קושחה ועדכוני תכנה.
בכל אופן, כל האמור לא שולל שאכן ישנה בעיה, פרטנית או גורפת, עם ה OLED ונטייה לגוון כזה הוא אחר באזורים מסויימים (כמו עודף ירוק בתחום הכהה וכו'), זה לא שזה נשמע לי תלוש מהמציאות או לא הגיוני.
אני אנסה לחפור הזה קצת יותר עם המסך שלי אולי בערב..

עריכה,
תשמע, ישבתי עם המסך עכשיו שוב ושמתי שוב את אותה הסצינה. זה לא בדיוק ירקרק, זה איפשהו דומה למשהו בין מה שקורה אצלך לבין מה ש- pocho6 פרסם. כחלחל כזה שגובל על הירקרק משהו כזה. אם אני בוחר מצב "רגיל" ובטח "צבעים חיים" או משהו כזה, אז זה הופך להיות כחול שלא ניתן להתבלבל איתו. אבל במצב מומחה, כמו שאצלי מכוון זה משחק איפשהו על הגבול, אולי נוטה יותר לכחול קשה לי לקבוע.
שוב, יש מצב שהדבר הזה זה בדיוק ההבדל שמכניס הציוד מדידה שלא קורא נכון את העוצמות. ייתכן שכן ייתכן שלא. מעניין יהיה לקחת סצינה זהה לגמרי (אולי להריץ פשוט תמונה מדיסק און די או משהו כזה) להריץ אותה בשני מסכים שכויילו עם הציוד שלך ולקרוא עצמת הצבעים באותה סצינה. מעניין יהיה לראות מה החיישן/תכנה יקראו מסצינה שלעין שלך נראית בוודאות שונה לגמרי. אם תקבל באותה סצינה שנראית שונה לגמרי על מסכים שונים קריאות עצמה דומות, אז זה אומר דרשני על דיוק ציוד המדידה.
(1) הבעות תודה: TiStar19
TiStar19
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 07, 2013

#308  נשלח: ג' 28/06/2016 21:53

מסתבר שהתמונה שצילמתי היתה של המסך במצב ״המכויל״, שבו הירקרקרות עוד יותר חזקה.

במצב הלא מכויל זה נראה כמו שאתה מתאר, משהו בין לביןֿ, אבל עדיין יחסית ירוק בהשוואה ישירה למסכים אחרים אצלי.

כשאני אתקל באותה תופעה בתוכן נוסף, אני אשמח לעשות השוואה ולעדכן אם אגלה משהו מעניין. אני רק לא מבין למה אתה מתכוון כשאתה אומר לקרוא את עוצמת הצבעים בסצינה. אני יודע איך למדוד greyscale וצבעים למסך באופן כללי עם תבניות כיול אבל איך לעשות זאת ספציפית לתמונה מסוימת?

עדכון: נתקלתי בביקורת של ה- EC9300 (הדגם האמריקאי) ב hdtvtest והכותב מציין הרבה בעיות שהוא נתקל בהן בזמן הכיול. הקטע הזה רלונטי במיוחד:

Both of our samples required us to make a large decrease to the low-end Blue control, but this actually ended up turning navy-blue colors into a seaweed green/ teal.
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים

הצטרף בתאריך:
  May 18, 2007

#309  נשלח: ד' 29/06/2016 0:24

זה נושא מעניין. אני לא יודע באיזה ציוד כיול הם משתמשים, אבל יכולות להיות כמה בעיות עם המסכים האלה מהסיבה שמדובר בפאנל בתצורת WRGB ולא RGB רגיל. ולא בטוח שה-i1D, אפילו כשבוחרים פרופיל OLED ידע לקרוא את המסך בצורה מדוייקת בכל רמות הארה.
כך שמה שנראה טוב למכשיר לא בהכרח מדוייק ואולי אפילו נראה רע לעין.
קיים סיפור דומה שקראתי עליו עם טלויזיות של פיליפס, אני חושב, שיש להן גם פיקסל צהוב. מהסך שלהן הוא בתצורת RGBY, וחלק מהמדי צבע (colorimeter) לא ממש מסתדרים עם זה, ו-greyscale שנראה טוב בגרף, לעין נראה וורוד.
יכול להיות שעם spectrophotometer התוצאה תהיה שונה, אבל כמובן לא בטוח.
jacko-il (שחר)
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007

#310  נשלח: ד' 29/06/2016 6:05

HighZenBerg
·
עזוב לקחת אותה סצינה, אולי טעיתי בכיוון. הכוונה שלי היתה לקחת אותה תבנית (פאטרן) של גוון מסויים ידוע (נניח תכלת כהה או משהו דומה שראית שיש בו הבדלים גדולים בעין) ולהריץ אותה בשני המסכים. במידה והמסכים יציגו תמונה שונה לחלוטין לעין מעניין לראות מהי הקריאה של הציוד. (כמדומני אפשר לקחת סתם קריאות עם הציוד ולקבל קוארדינטה על גרף ה- CIE או פשוט ערכים לשלושת הצבעים, תלוי בתכנה בגדול). אם הציוד יראה לך שמבחינתו בשני המסכים מוצגת אותה תמונה (היינו אותם ערכים או לפחות מאד מאד קרוב - אז זה מראה שיש לציוד בעיה לקרוא את זה נכון).

תשמע, אני לא מנסה להוריד אותך מהעניין שאולי ישנה בעיה, זה בהחלט אפשרי מצב שיש לפאנלים נטייה לירוק באזור מסויים. אני לא יודע לומר כלום מנסיון מפני שראשית, אין לי ציוד מדידה ושנית, אין לי עוד מסכי רפרנס לידו כדי לדעת מי נכון ומי לא. אני כן יודע שחייבת להיות קומפנסצייה מסויימת כשמודדים את ה- OLED וזה גם עלה בביקורות וכו' בעבר, כפי שציינת בעצמך בעריכה.

TheCoolest
התכוונת אני מניח לשארפ ולא לפיליפס?
jacko-il (שחר)
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007

#311  נשלח: ה' 30/06/2016 10:51

HighZenBerg
·
אם לא יצא לך כבר להיתקל בזה, אני ממליץ לך מאד לעבור על כל הדיון הזה:
http://www.avsforum.com/forum/139-display-calibrat...
מדברים שם בדיוק על התופעה הזו של מעט עודף ירוק בתחום המאד כהה וקרוב לשחור ואת הבעייתיות שיש להם עם הכיול של זה, כולל הצעות לאיך להתגבר על זה. דווח אם זה עוזר במשהו וכו'..

אגב, גם אצלי אני מרגיש מעט את הירוק, רק שזה לא כזה מציק לי. אני מניח שמי שממש פדנט עם תמונה ברמת רפרנס זה יתפוס לו את העין הרבה יותר ויציק. אם היה לי ציוד מדידה וכו', אז כנראה שהייתי נכנס לזה.
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים

הצטרף בתאריך:
  May 18, 2007

#312  נשלח: ה' 30/06/2016 11:21

jacko-il
אכן, Sharp Quattron.
https://en.wikipedia.org/wiki/Quattron
TiStar19
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Aug 07, 2013

#313  נשלח: ה' 30/06/2016 12:52

jacko-il
·

תודה, אכן קראתי את הדיון הזה. בנוסף נתקלתי אתמול בביקורת של Chad B (אחד המכיילים הבכירים בארה״ב) על ה- EF9500 שבה הוא מתייחס לתופעה הזאת. הוא מסביר שבכל מסכי ה- oled של lg ישנה תופעה שהצבע cyan נוטה לירוק באזורים הנמוכים, וכיול ל -D65 מגביר את זה, בדיוק כמו שקרה אצלי. הם שיפרו את זה מעט ב-EF9500 אבל זה עדיין קיים וההמלצה שלו למי שזה מפריע היא לכייל את המסך ל -D75.

כשיהיה לי יותר זמן אנסה להתעסק עם זה אבל בשלב זה אני פשוט משתמש במצב expert עם כיול בסיסי. אני רואה את הירוק במידה מסוימת אבל זה לא יותר מדי מפריע ובסה״כ התמונה מעולה.
miron (מירון)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 12, 2004
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 512

#314  נשלח: ו' 23/12/2016 8:03

גרסה חדשה 05.05.25 זמינה להורדה. שידרגתי, לא ברור מה השינויים ...
מישהו ניסה?
jacko-il (שחר)
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007

#315  נשלח: ו' 23/12/2016 11:59

miron
·
עודכן אצלי גם כן אתמול. לא הצלחתי למצוא עדיין שינויים. אם אמצא משהו אעדכן..

פורומים > פורום OLED בחסות LG עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  20  |  21  |  22  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה