שרשור תגובות: מה זה HDR ו- WCG ואיך הם ישפרו את איכות התמונה במסכים?

חדשות ועדכונים של HT Magazine
jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

@rwg1
·
כן, אבל אני יכול להבין את זה. בעוד שאולי חלקנו מדברים על מסכים בהקשר של קולנוע ביתי אחרים לפעמים בקושי משתמשים בהם לסרטים. לפחות לא באיכות כזו שזה רלוונטי אליהם (נניח צופים פה ושם בסרט ביס/הוט או שמים משהו בקודי וכו').
אתה הרי זוכר שבכל מפגש השקה לפורום בשנים האחרונות תמיד עלתה השאלה "כן הכל טוב ויפה אבל איך המסך הזה לצפייה בערוצי ה SD??". השאלה הזו לא סתם עולה - היא עולה מן הסתם כי זה באמת חשוב להם. אלו כנראה עדיין התכנים שהכי נצפים ושהכי מעניינים אותם.

אני מניח שדברים יתחילו להשתנות יותר ויותר ככל שיהיו יותר ויותר תכנים זמינים וזה כבר לא יהיה איזה משהו נישתי אלא יהיה המיינסטרים.
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

rwg1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 257 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

@jacko-il

אתה צודק שתמיד יהיו עוד האנשים שרק רוצים לראות ערוץ 2 ו- 10 אבל אני לא בטוח שלאנשים אלו מסך כמו
C6,B6 או E6 (ששנינו יודעים שזה מה שיציעו להם לקנות בצורה כמעט מיידית אם הם יפתחו שירשור כאן בפורום לשאול
איזה מסך כדאי לקנות) יהיה התשובה הנכונה בשבילם, ומנגד אני לא אומר ש- LCD מהסדרות הגבוהות הוא התשובה.

בעניין ה- HDR, אתה רואה איך הדברים מתקדמים, ושיש נסיון רציני לאימוץ של השיטה גם ע"י גופי תוכן שונים בעולם
כמו תחנות שידור או כבלים במדינות שונות וזה גם יגיע אלינו, בנוסף כדאי לזכור עוד שוק מאוד גדול (שאנחנו רואים בו
התעוררות גדולה בנושא בזמן האחרון ) שיכול להביא לקידום הנושא וזה שוק שאתה בתור GAMER צריך להיות מאוד
מודע לו. כך שאני לא בטוח שאנחנו כאן בפורום הזה צריכים להתמקד במיוחד היום במבט על העתיד דווקא על המיעוט
ששינוי כזה לא יעניין אותם.

אבל הדברים שלי אני לא ממש מכוונים לאותו האדם שפותח כאן שירשור כדי לשאול איזה מסך כדאי לו לקנות, את
כל מה שאני משתדל לכתוב על הנושאים הללו במשך השנים אני יותר מכוון לאנשים שממליצים לאותו האדם
על מסך זו או אחר. ולדעתי יש כאן בעניין הזה קיבעון מחשבתי והליכה עם העדר כשנראה שלכל מצב יש רק
שנים או שלשה מסכים בטכנולוגיה ספציפית אחת שיכולים להיות הכי מתאימים לאותו האדם שרוצה את המסך
הכי טוב. ומה שאני כל הזמן מנסה לומר זה שמכיוון שאת אותו האדם ששואל על מסך לא מעניינות כל הדקויות
של מה תתן לו טכנולוגיה אחת יותר מהשניה, אולי כדאי שמי שממליץ לאותו האדם על מסך כן יעשה את הנסיון
להבין את אותן הדקויות ואיך הן משפיעות היום על איכות התמונה מהמסך ואיך מחר דברים אלו יכולים להשתנות.
לצורך הדבר הזה כבר לא מספיק היום להסתמך על הידע של יסודות התחום כמו שנלמדו לפני חמש, עשר או
חמישים שנה, לצורך מתן עצה טובה על מסך כדאי גם להבין איך התהליכים שהתחילו לפני שנתיים משנים
את כל התחום מהיסוד ואיך דבר זה יכול גם להשפיע על איכות התמונה שניתן לקבל מטכנולוגיה אחת בהשוואה
לאחרת. אבל, כמו שניתן גם לראות בהרבה שירשורים כאלה בפורום, אין ממש צורך בכל שטויות הללו שאני מדבר
עליהן, כי זה הרבה יותר קל פשוט להמליץ לאנשים אוטומטית על B6 או E6 כמסכים האולטימטיביים.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #48 

לדעתי הסיבה העיקרית שבגללה אנשים אוטומטית בורחים ל- OLED ולהמליץ עליו הלאה נובעת בגלל "כווייה" שקיבלו ממסכי LCD. נמאס לאנשים מהשחורים העלובים של ה- IPS ונמאס כבר לאנשים מעננות, זליגור אור והילות. נמאס ממריחות שיש לפעמים כשאובייקטים נעים (LCD מדהים בתמונה סטטית אך מגיב לפעמים קצת בעייתי כאשר מבקשים ממנו להציג תמונה משתנה - היינו וידאו). אז אם מסתכלים על השנה האחרונה ועל היצע המסכים והתמחור בארץ של הכל אני בהחלט יכול להבין את ההמלצה האוטומטית, נכון להיום, על מסכי ה- OLED.

כמו שכבר אמרתי לך בעבר - נכון שיש עוד פרמטרים מאד חשובים בתמונה ולא רק אותם דברים שהתקבעו עליהם פה. אבל - חובת ההוכחה בלהציג את היתרונות הללו חלה על אלו שמציעים למכירה את מסכי ה- LCD. אם אני הולך לחנות לבחון מסך ומראים לי תמונה פנטסטית, עם מנעד צבעים מדוייקים ומרשימים, זמן תגובה מעולה בגיימינג, ניגודיות מדהימה ועוצמת הארה מהממת אבל כשמכבים את האור ושמים סצינה שעיקר התמונה היא על הספקטרום הכהה/חשוך ואני מתחיל להבחין בכל מיני הילות בהירות וזליגות אור בכל מיני נקודות - מבחינתי האישית לפחות, כל היתרונות המדהימים האלה יורדים לטמיון והמסך כבר לא רלוונטים עבורי. אני פשוט לא אוכל לחיות עם מסך כזה.

rwg1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #49 

@jacko-il

אבל כאן בדיוק הבעיה, באותה התגובה השבלונית שאתה נותן כל פעם שאני מעלה את העניין הזה, אותה התגובה
שמזכירה בצורה אוטומטית כמו את הלהיטים הכי גדולים בכל הזמנים את ההסטוריה של כל הבעיות בעשרים השנים
האחרונות שהיו ל- LCD, אבל לא טורחת גם להוסיף שהיום כבר ניתן לראות מסכי LCD שכבר לא ממש סובלים מאותן
הבעיות ונכון שהם מסכים יקרים אבל גם B6 או E6 הם לא בדיוק מסכים זולים. והעניין הוא שאתה הוא זה שהקפיץ
את השירשור הזה להזכיר מאמר שהתפרסם בפורום נחשב באנגליה שממש בא להראות את אותו הדבר שאני כבר אומר
כמה שנים בנושא התחרות בין הטכנולוגיות.

וזה לא שאני בא להמליץ על LCD, אני פשוט חושב שבמקרה שבאים להמליץ לאדם על מסך מסויים בטכנולוגיה מסויימת
אז אולי כדאי שאנחנו נמליץ בהתחשב במה המצב היום של כל טכנולוגיה ( כי המצב הוא לא שטכנולוגיה אחת היא מאוד
בעייתית והשניה מושלמת) ומה מסך בכל טכנולוגיה יכול לתת לנו גם בעתיד הקרוב, ולהשאיר בצד את הטראומות שהיו
לנו ממסך או מטכנולוגיה מסויימת בעבר .

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #50 

@rwg1
·
בגלל זה הדגשתי את מה שהדגשתי בהודעה הקודמת.
שים לב שהדגשתי שאנחנו מדברים על הארץ עם היצע הדגמים שהושק פה ועם התמחור הזמין בארץ.
איזה מתחרה ראוי בקטגורית ההיי-אנד היה לדעתך בארץ בשנה האחרונה בטכנולוגית LCD ? (אני כבר רואה את ה DX900 בתשובה שלך אך האם לדעתך יש עוד דגם?)
שנית, שים לב שבדוגמא בסוף אני נותן דוגמא על עצמי. זהו. כשאני ממליץ לאחרים ההמלצות שלי גם יכולות להיות על מסך שאני לא הייתי לוקח גם בחינם. איך זה יכול להיות? כי אני מבין שמה שמתאים לי לא בהכרח יתאים לאחרים וההיפך.
לגבי המלצות של אחרים בפורום - פנה אליהם. אני לא נציג של אף אחד ומייצג באתר רק את הדעה הצנועה והלא מקצועית של עצמי.

וכבר דברתי איתך על זה מי יודע כמה פעמים - אני לא מקובע על כלום. כשאראה מסך שייתן לי את החוויה שאני מחפש אני אשמח לעבור אליו. בלי שום קבעון על טכנולוגיה. מצידי שזה יהיה גם מסך CRT.

rwg1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #51 

@jacko-il

שחר, אתה רואה שאני מדבר על הממליצים כאן בפורום ולא ספציפית עליך, כי אני יודע אתה מודע לדברים שאני מדבר
עליהם וניתן לראות שאתה הוא גם זה שהקפיץ את השירשור לציין את זה שבמאמר ההוא הם מגיעים לתובנות שאני
מדבר עליהן כבר הרבה זמן. אבל מה שאני לא מצליח להבין בתגובות שלך לגבי LCD כשאני מעלה את העניין
זה את אותם הלהיטים הכי גדולים בכל הזמנים שאתה מזכיר כל פעם כשאתה יודע שהמצב היום משתנה.

ואני גם לא מבין למה לדעתך לא צריך לקחת בחשבון מסכים ביבוא מקבילי אם כלכך הרבה אנשים היום מבינים
שאם הם רוצים מסך טוב במחיר סביר אז זאת אופציה מאוד טובה. אני לא חושב שמכיוון שיבואנים מסויימים
מחליטים שלנו בארץ לא מגיע לקנות מסך FALD טוב במחיר סביר (או לקנות מסך FALD בארץ בכלל) זה
אומר שאנחנו צריכים להרים ידיים ובכלל לא לשקול קנייה של מסכים כאלו.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #52 

@rwg1
·
"הלהיטים הכי גדולים" יעלו ויטחנו כאן שוב ושוב כל עוד מסכי ה- LCD יציגו את אותן התחלואות. אני מניח שאני לא צריך לתת לך קישור לשרשור הראשי של ה- KS9500.
אתה מתעלם ממה ששאלתי אותך קודם - איזה מסך לדעתך שהושק כאן בארץ בשנה האחרונה הוא מתמודד ראוי בקטגוריית ההיי-אנד? או שאתה למעשה טוען שאין כאן כאלה למעט ה- DX900 ושמי שמעוניין בכזה צריך לקנות מייבוא מקביל ו/או לייבא אישית.

ולא טענתי שלא צריך לקחת בחשבון מסכים מייבוא מקביל. אבל יש ייבוא מקביל ויש ייבוא מקביל. אני למשל לא הייתי מוכן להוציא משהו סביב ה- 20K ש"ח על מסך בקליבר הזה ולקבל רק שנה אחריות. מי שזה מתאים לו - אהלן וסהלן. אך ייבוא מקביל וייבוא אישי של מסכי פרימיום כאלה הם עדיין משהו נישתי.

rwg1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #53 

@jacko-il

כן, לצערי המצב הוא שמי שרוצה היום כאן בארץ מסך FALD טוב מהדגמים של השנה הנוכחית שיכול להתחרות בצורה
טובה (וגם לעבור משמעותית בדברים מסויימים) ביכולות של מסכי OLED ולעשות את זה במחיר הגיוני צריך לפנות ליבוא
מקבילי.

ובקשר לאחריות, כמו שאתה מפנה אותי בעניין בעיות של LCD לשירשורים על הדגמים היותר נחותים שנמכרים בארץ,
כך אני יכול גם להפנות אותך ללא מעט שירשורים שבהם מדברים על מה קורה כשמנסים לממש אחריות על מסך בארץ.
כך שאני לא חושב שיש הרבה הבדל בין אחריות לשנה או לחמש שנים שמקבלים בזמן קניית המסך אם לא ניתן לממש
את אותה האחריות, שזה לצערי מה שקורה בארץ עם מסכים מיבוא רגיל בחלק מאוד גדול של המקרים.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #54 

@rwg1
·
לגבי שירות אתה בגדול צודק שהשירות כאן בארץ גרוע ביחס למקובל במערב וכו', אבל יש יבואנים ויש יבואנים. בוא לא נשים את כולם באותה צלחת. כי כל אחד ואחד מהם גם מעניק תקופת אחריות שונה לגמרי מהאחר וגם נותן שירות ברמה אחרת מהאחר. חלקם בכלל לא נותנים שירות אלא רק מייבאים ומוכרים ושולחים את הלקוח לשבור את הראש מול קבלן שירות/מעבדה שהם שכרו.

אבל באמת שאני לא מאחל לאף אחד לייבא אישית מסך בקליבר של ה- ZD9 או KS9800 וכו' ואז לשבור את הראש מול חנות ונותן השירות בחו"ל במקרה של תקלה. גם אם התקלה במסגרת אחריות של השנה הראשונה, זה עדיין חתיכת כאב ראש. הרבה נוטים לומר שבמסכים ממותגים מובילים ומוכרים לא אמורות להיות תקלות כשהמוצר חדש, אבל המציאות מלמדת אחרת.

אגב, הנה שם פה את זה במיוחד בשבילך, טרי טרי, ידיעה של היום:
http://www.flatpanelshd.com/news.php?su ... 1482400494

rwg1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #55 

@jacko-il

אני חושב שהכוונה שלך היתה לכתוב שאם אנחנו כבר מדברים על מסכי FALD במחירים סבירים אז הנה ידיעה חדשה
חדשה שמתפרסמת היום :D .

לגבי מה שאתה כותב על האחריות, לי נראה שזו בערך אותה ההסתברות למצא כאן יבואן ראשי שיתן לך שירות טוב
במקרה שאתה צריך לממש את האחריות, ולמצוא יבואן מקבילי שיתן לך את אותו הדבר. ואם לא, אז מה ההבדל בין לא
לקבל שירות (או לקבל שירות גרוע) מיבואן ראשי או מיבואן מקבילי שבהרבה מקרים היום זה המצב. ודבר נוסף
בנושא הזה של איזה מסך LCD טוב אתה יכול למצא כאן במחיר שתחרותי ל- OLED, אני לא מבין למה אתה מזלזל
ב- DX900 והאם ה- E6 בגודל "65 הוא עד כדי כך יותר זול בקניה מהיבואן הראשי של LG ?

אבל כדי לחזור חזרה לנושא שהתחלנו בו. מה שאני עוד אומר זה שכאן בפורום זה לא רק שממליצים בעיקר על OLED
כי היא נותנת את הביצועים הכי טובים למחיר (כמו שאתה מנסה לטעון בכל הדיבור על איזה מסך LCD טוב כבר אפשר
למצוא מייבוא ראשי). אם תקרא מעט את הדעות בשירשורים (וגם בחלק מהמאמרים) אתה תראה שכאן הדעה הרווחת
היא ש- OLED היא טכנולוגיה יותר טובה שמאשפרת איכות תמונה יותר טובה היום וגם תמשיך להיות כזו בעתיד, ועם
הדבר הזה אני לא לגמרי מסכים וגם על זה כתבתי לא מעט לפני שהתחילו לכתוב על כך גם במקומות אחרים.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #56 

כן, אני מודע לדעה הזו של הרבה חברים פה. מה אני יכול לעשות, זו דעתם (בין אם מבוססת ונכונה ובין אם לא) ולא דעתי. את דעתי אתה כבר די מכיר ויודע.
לגבי ה DX900 , לצערי לא ראיתי אותו עדיין בעיניים, גם לא הייתי בהשקה של יורוקום. ייתכן מאד שהוא מתמודד סופר ראוי. כך לפחות ניתן להסיק מביקורות. אבל נראה שאף אחד לא דחף אותו בארץ (בהיבט השיווקי).

בכל אופן, אנחנו ממש לקראת CES. נמתין ונראה מה הכינו לנו לשנה הבאה.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”