מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מתלבט בין כיריים אינדוקציה לחשמלי

עמוד 4 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4 
   פורומים > HT Home > מוצרי חשמל לבית
מחבר הודעה
singera
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 26, 2005
הבעות תודה: 17
מספר הודעות: 829

#46  נשלח: ו' 22/07/2016 8:02

לכל אלו שטוענים על נושא ההפסקת החשמל הגדולה שהיתה באוקטובר בשרון, האם כירת גז היתה מצילה אותם? לא בטוח הרי כל האוכל שבמקרר הלך, וגם במקרה מאוד תיאורטי שיש חשמל למקרר אבל לא היתה אנרגיה לחמם במיקרו בתנור ובכיריים המצב היה הרבה יותר טוב כי ניתן היה לאכול אוכל מהמקרר שלא דורש בישול או שכבר בושל (יצא לי כבר לא מעט פעמים לאכול שניצל קר שטוגן מבעוד מועד).
אני מתכנן בדירה שלי גם התקנת כיריים קרמיות ואולי לגיבוי לשים במחסן כירת שטח.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1809
מספר הודעות: 15575

#47  נשלח: ו' 22/07/2016 8:15

singera כתב:
לכל אלו שטוענים על נושא ההפסקת החשמל הגדולה שהיתה באוקטובר בשרון, האם כירת גז היתה מצילה אותם? לא בטוח הרי כל האוכל שבמקרר הלך, וגם במקרה מאוד תיאורטי שיש חשמל למקרר אבל לא היתה אנרגיה לחמם במיקרו בתנור ובכיריים המצב היה הרבה יותר טוב כי ניתן היה לאכול אוכל מהמקרר שלא דורש בישול או שכבר בושל (יצא לי כבר לא מעט פעמים לאכול שניצל קר שטוגן מבעוד מועד).
אני מתכנן בדירה שלי גם התקנת כיריים קרמיות ואולי לגיבוי לשים במחסן כירת שטח.
·

כל אלו ששיקול הפסקות החשמל מהווה גורם החלטה לסוגיה זו עושים צחוק מעצמם.
חוץ מהפסקת החשמל שהייתה בחורף האחרון והייתה מאוד חריגה (וכפי שציינת הלך כל האוכל ולכן גם גז לא היה עוזר) כל יתר ההפסקות שמתרחשות אחת ל.... וממש לא פוגעות בחווית השימוש באינדוקציה לעומת הגז.
בקיצור כדאי למתלבטים לחפש הצדקה אחרת לפסילת האינדוקציה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
rm1
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 11, 2013
הבעות תודה: 125
מספר הודעות: 1178

#48  נשלח: ו' 22/07/2016 9:32

בכל החישובים לא נלקח בחשבון שבאינדוקציה הצריכה היא מעל 1kwh
יותר כמו 2 עד 3 לכל "להבה".
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Dec 21, 2005
הבעות תודה: 208
מספר הודעות: 3705

#49  נשלח: ו' 22/07/2016 10:22

psibeast כתב:
לא ברור לי איך אתם מנסים להשוות גז מול אינדוקציה מבחינת עלות מכיוון שיחס הנצילות שונה בתכלית.
כאשר מסתכלים על BTU שיוצר גז, צריך לזכור שהגז מחמם בעצם את הסביבה וחלק מהחום הזה עובר גם לכלי ומחמם אותו, בעוד שבאינדוקציה האנרגיה הופכת לחום ישירות בכלי ולא במעבר חום, כך שמדובר בנצילות גבוהה בהרבה ממה שנראה אם עושים המרה של קילווט חשמל מול ק"ג גז. אתם מחשבים רק כמה אנרגיה כל אחד מהם מייצר בלי לקחת בחשבון הבדל דרמטי בנצילות האנרגיה הזאת, כמה ממנה מתבזבזת וכמה באמת מנוצלת לבישול.

בנוסף, קצת קשה להגיע גם למספר אבסולוטי עם הגז כי למשל כל מי שגר בבניין רב קומות שאין בו בלוני גז קשור בחוזה מול חברת גז ספציפית והמחיר משתנה מבניין לבניין לפי המו"מ שנעשה מול חברת הגז.
כך שלבצע השוואת עלויות אינדוקציה מול גז - קשה מאוד. סביר להניח שאינדוקציה תהיה זולה יותר עקב הנצילות העדיפה משמעותית, אבל מכיוון שתנאי המחיר של גז וחשמל כל כך שונים ולא אחידים קשה לומר איזו מסקנה חד משמעית וגורפת לגבי כולם.

לא רק זה, צריך לקחת בחשבון שהיחס בין תפוקה לצריכה באינדוקציה הוא לא ישיר, זאת אומרת שבתפוקה של 70% מהיכולת המקסימלית הצריכה היא בערך 40%. אחרי 80% יש עלייה דרסטית בצריכת החשמל, אבל לרוב עוצמה של 80% בכירה ממוצעת של 2200w שווה ערך ללהבת טורבו בכירת גז.

·
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sagiv30
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Oct 24, 2011
הבעות תודה: 3
מספר הודעות: 83

#50  נשלח: ו' 22/07/2016 13:56

psibeast כתב:
ציטוט:
...

יש אינדוקציה מיוחדת לווק שהיא קעורה ונותנת חום גם מהצדדים כמו להבת ווק גדולה. האינדוקציה אכן מפסיקה מיידית ברגע שאין מגע עם הכיריים, אבל הכלי עצמו נשאר חם ואתה לא מקפיץ במשך כל הבישול אלא רק מדי פעם. בכל מקרה, אינדוקציה היא אכן פחות אופטימלית להקפצה.
אגב, אופציה שכדאי לזכור שבעצם נהנית מכל העולמות היא דומינו. חצי אינדוקציה חצי גז. זאת האופציה שהלכתי עליה בעצמי. בפועל השתמשתי בגז פעמים ספורות בלבד כי בפרופיל השימוש שלי כמעט תמיד האינדוקציה היתה עדיפה, אבל כדאי לדעת שהאופציה קיימת.
·
·

תודה ושלום שוב

יש לך דגמים שאתה ממליץ עליהם בתקציב שציינתי
לא דומינו

שבת שלום
פרופיל | שלח הודעה | חפש
psibeast
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 02, 2005

הבעות תודה: 159
מספר הודעות: 1916

#51  נשלח: ו' 22/07/2016 14:28

שים לב לקחת רק כיריים תלת פאזיות עם הספק סביר.
ה Teka שלי עובד כ-6 שנים כמו נמר ללא כל תקלות בשימוש מדי יום ביומו. אין לי ניסיון אישי עם אף דגם מלבד מה שיש לי, אבל הניסיון האישי שלי עם Teka הוא טוב, אז יש למשל את הדגם הזה שמבחינת נתונים על הנייר נראה סביר.
http://www.electric-shop.co.il/products/744186/כיר...

שמעתי שמועות גם שהאינדוקציה של סימנס לא רעה, אבל לא יצא לי לראות בעצמי. התקציב שלך קצת לחוץ לאינדוקציה (הדומינו שלי עלה יותר מכפול), אז צריך לשים לב שלוקחים דגם בסיסי אבל טוב.
(1) הבעות תודה: sagiv30
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > מוצרי חשמל לבית עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה