מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

שרשור תגובות: למה צריך לבצע כיול למסכים?

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > כללי > חדשות HT
מחבר הודעה
TheCoolest (ארתור ליברמן)
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים

הצטרף בתאריך:
  May 18, 2007

הבעות תודה: 1621
מספר הודעות: 13685

#16  נשלח: א' 21/08/2016 16:16

deepspace
ההבדל בגאמא בהחלט יכול להיות. יש לי מסך מחשב SM2333 של סמסונג. הבעיה שלו היתה כמעט זהה למה שהצגתי בתמונות, החלקים הכהים של התמונה היו פשוט כהים מדי. לאחר שכיילתי אותו אז השינוי היה משמעותי מאד, מבחינת רמת הפרטים בסצינות כהות.

בעניין שאר הדברים, בדרך כלל המסך לא יגיע עם הגזמה כמו שהצגתי ברווי הצבע ובגוון, אבל הצבעים בהחלט יכולים להיות לא מדוייקים ומעט מוגזמים. לגבי הגוון הכחול בדוגמה הראשונה, היה לי קצת קשה להמחיש את זה בתמונה, אבל אתה יכול לבדוק את זה לבד בטלויזיה שלך אם תעביר ממצב תמונה חם לקר, תוכל לראות שהצבע הלבן מקבל גוון כחלכל כזה.

כשמדובר על טלויזיה, התהליך יכול לקחת בין שעתיים ל-4 שעות. תלוי בהרבה מאד גורמים, כמו המסך עצמו וכמה קשה או קל להגיע לתוצאות טובות איתו וגם עד כמה גמיש אתה רוצה להיות עם התוצאות. לעולם לא תקבל תוצאה שהיא 100% מושלמת, אך ככל שתקדיש לעניין יותר זמן בכיוונון הדברים הקטנים כך בדרך כלל תוכל להגיע לתוצאה טובה יותר.

לגבי הציוד, העלויות משתנות. יש מכשירים שעולים פחות מ-$100 ויש כאלה שעולים כמה עשרות אלפי דולרים.
הציוד שאני משתמש בו הוא i1 Pro ו- i1 Display Pro (הראשון הוא spectrophotometer והשני הוא colorimeter). זהו שילוב נפוץ למדי לשימוש ביתי מאחר והוא מאפשר דיוק מצויין במחיר סביר יחסית. אפשר להריץ חיפוש באמזון וכו' לראות מחירים.
לצורך כיול טלויזיות יש תוכנות חינמיות, כמו HCFR שבה אני משתמש באופן קבוע, ויש כלים מ-Spectracal וטובים אחרים, אך המחירים שלהם גבוהים למדי. לכיול מסכי מחשב הכלים בדרך כלל כבר מגיעים עם המכשיר, אך ניתן להשתמש ב-DisplayCAL החינמית ואופן סורס, התוצאות שלה בהחלט מרשימות.
יש לי גם Spectracal C3 שכרגע למכירה כאן בפורום, לטלויזיות LED וLCD (תאורת פלורוסנט) הוא עושה עבודה טובה בהחלט, אבל הוא לא אידאלי למסכי OLED ו-LCD Wide Gamut.

נערך בפעם אחרונה על-ידי TheCoolest בתאריך א' 21/08/2016 16:31, נערך סך הכל פעם אחת
(1) הבעות תודה: deepspace
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Alon_Solo (אלון)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Sep 17, 2008

הבעות תודה: 307
מספר הודעות: 3077

#17  נשלח: א' 21/08/2016 16:26

jacko-il
·אתה הולך עם זה רחוק מדי. עוד אף חברה / בעל מקצוע שדורשים מאות עד עשרות אלפי שקלים על ציוד מדידה / כיול מקצועי לא פשט רגל בגלל אפליקציה חינמית. באפליקציה יש מספר test patterns לצד הסברים מה ואיך לעשות. מאוד נוח לכוון בהירות, ניגודיות וכו׳ עם האפליקציה כשאתה נעזר בעין שלך בלבד. זה שיש אפשרות לכייל צבע עם המצלמה של הנייד זה רק בונוס. עין אנושית (בטח ובטח לא מקצועית) הרי לא יכולה לעזור בכיול כזה וזה משהו חינמי ששווה לבדוק אותו בהיעדר כל סוג של אלטרנטיבה אחרת.
בעיניי לפחות זה אחד הפתרונות הכי פשוטים, אם לא הפשוט ביותר, עבור חובבן לעשות את צעדיו הראשונים.

עריכה: אני אישית לא השתמשתי בכיול צבע עם המצלמה (בזמנו הקטע הזה, כמו שעופר ציין, הביא לתעופה) ואת שאר הפרמטרים לא שיניתי כי מסתבר שערכי כיול שלקחתי מהאינטרנט היו פיקס למסך שלי ולא היה ניתן לשפרם. מלכתחילה האפליקציה יצאה רק לאייפון כדי למזער את בעיית השונות. אם לארתור יש הזמן, היכולת והרצון לבדוק איך האפליקציה מול ציוד יותר מקצועי שיש לו - זה יהיה נהדר.

נערך בפעם אחרונה על-ידי Alon_Solo בתאריך א' 21/08/2016 16:39, נערך סך הכל פעם אחת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
TheCoolest (ארתור ליברמן)
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים

הצטרף בתאריך:
  May 18, 2007

הבעות תודה: 1621
מספר הודעות: 13685

#18  נשלח: א' 21/08/2016 16:28

jacko-il
אני מסכים איתך, זאת אחת הסיבות שרציתי להוציא את המאמר הזה לאור, למרות שאני בספק אם הוא ישנה משהו בפורום.
כשאנשים מבקשים "המלצות לכיול" הם מבקשים "המלצות לכיוונים מומלצים".
וכפי שכתבתי במאמר, את רוב האנשים לא מעניין דיוק וכוונת התוכן, איכפת להם מה-POP שהם רואים בתמונה וזה מספיק. אני בהחלט מבין אותם, כי ממבט ראשון וחטוף גם לי לפעמים הדברים האלה נראים טוב. עד שאתה מעביר יותר מכמה שניה בצפיה ורואה עד כמה התמונה מוגזמת מכל בחינה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
big007 (חיים)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 10, 2005

הבעות תודה: 127
מספר הודעות: 2457

#19  נשלח: א' 21/08/2016 18:24

oferlaor
·
עופר בעבר אתה פרסמת פוסט לגבי כיול מסכים. ואם אני לא טועה היה גם קישור להורדה של קטעי וידאו לכיול.
האם הם מתאימים גם לכיול מקרנים?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3722
מספר הודעות: 69277

#20  נשלח: א' 21/08/2016 18:45

יש שני פרקים של HTman שעוסקים בכיול והסברים איך לבצע לבד ללא ציוד נוסף. חפש באתר או בערוץ שלנו ביוטיוב
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 10, 2005

הבעות תודה: 127
מספר הודעות: 2457

#21  נשלח: א' 21/08/2016 18:50

oferlaor
·
הקבצים שדיברתי עליהם נמצאים אצלי במחשב.
השאלה היא האם הם מתאימים גם לכיול מקרן?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3722
מספר הודעות: 69277

#22  נשלח: א' 21/08/2016 20:01

ברור. אמצעי התצוגה לא ממש משנה, מה שחשוב זה מה מכיילים. יש את הקבצים מ w6rz ואת הדיסק של avs
matrix23
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 09, 2005
הבעות תודה: 25
מספר הודעות: 203

#23  נשלח: ב' 22/08/2016 6:35

תודה על המדריך

מניסיוני ואני לא מומחה בעל מכשירי מדידה, גיליתי שבכל פעם שהשקעתי בלכייל את המסך הגעתי לתוצאות הרבה יותר טובות מהגדרות היצרן, למעשה כמעט כל מי שהגיע אלי(כולל את אלו שלא ממש מבינים) הבחינו מיידית שהתמונה נראית מעולה מהרגיל ואף גיילו עניין.
היו כאלו שביקשו שהגיע אליהם בכדי לכייל להם את המסך , כך שלפתע חשו כאילו רכשו טלוויזה חדשה...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oris74 (אורי)
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Nov 22, 2010

הבעות תודה: 760
מספר הודעות: 8106

#24  נשלח: ב' 22/08/2016 11:49

http://www.hometheater.co.il/vp1856875#1856875

כיצד לכייל את המסך - ריכוז מאמרים
פרופיל | שלח הודעה | חפש