מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

שרשור תגובות: אינטל: חיבור ה-USB Type-C הולך להעלים את שקע ה-3.5 מ"מ

עמוד 1 מתוך 3
עבור לעמוד  1  |  2  |  3  |  הבא 
   פורומים > כללי > חדשות HT
מחבר הודעה
pixies (דורון)
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2007

הבעות תודה: 2212
מספר הודעות: 32657

#1  נשלח: ג' 23/08/2016 13:45
שרשור תגובות: אינטל: חיבור ה-USB Type-C הולך להעלים את שקע ה-3.5 מ"מ

למאמר: מהנדסי אינטל טוענים: חיבור ה-USB Type-C הולך להעלים את שקע ה-3.5 מ'מ האנלוגי

האם סוף סוף נמצא התחליף הדיגיטלי האולטימטיבי לחיבור 3.5 מ"מ האנלוגי? מהנדסי אינטל מכריזים: USB Type-C הוא מחבר האודיו של העתיד.
(3) הבעות תודה: ziv_r , Lee , arotman
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005
הבעות תודה: 3922
מספר הודעות: 37927

#2  נשלח: ג' 23/08/2016 14:38

למרות הרתיעה הראשונית, זוהי נראית כמו אבולוציה טכנולוגית טבעית.
סביר להניח כי רוב ההתנגדויות נובעות בשל האוזניות הקיימות שלנו, אשר לא יוכלו לעבוד ללא מתאם.
pixies (דורון)
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2007

הבעות תודה: 2212
מספר הודעות: 32657

#3  נשלח: ג' 23/08/2016 14:43

מסכים.
כמו כן, אני מניח שבזמן המעבר בין הטכנולוגיות, יצוצו בכל אתרי הקניות כמו פטריות אחרי הגשם מתאמים זולים, קומפקטיים ואיכותיים הממירים מ-USB Type-C ל-3.5 מ"מ.

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jan 11, 2013
הבעות תודה: 495
מספר הודעות: 3408

#4  נשלח: ג' 23/08/2016 14:50

אומנם כבר הפסקתי לקנות מיזמן לוחות אינטל
אבל מעניין אם הלוחות החדשים לא של אינטל ייצרו לוחות עם החיבור הזה

Ben_p (בן)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Oct 05, 2007
הבעות תודה: 43
מספר הודעות: 753

#5  נשלח: ג' 23/08/2016 14:56

noam3039
·

לא בדקתי את הלוחות של אינטל דווקא , אבל כיום מרבית הלוחות החדשים בטווח הביניים ומעלה מגיעים עם חיבור Type C עליהם ...

דוגמא

http://ksp.co.il/?select=.1030..3..52..2100.&l...

נערך בפעם אחרונה על-ידי Ben_p בתאריך ג' 23/08/2016 15:03, נערך סך הכל פעם אחת
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 714
מספר הודעות: 15128

#6  נשלח: ג' 23/08/2016 15:02

אני לא מסכים ולדעתי זו צרה מארץ הצרות.

כדי שטכנולוגיה אחת תוכל להחליף אחרת היא צריכה להצדיק את עצם ההחלפה. לדעתי החלפת השקע ב USB-C, זה שימוש בטכנולגיה לשם שימוש בטכנולגיה ללא שום יתרון ברור למשתמש הקצה.

האם חיבור ה 3.5 מ"מ נכשל עד כה בתפקידו? ברור שלא. אותו שקע מעביר מצויין אודיו דו ערוצי לאביזרי קצה זולים ואוניברסליים והוא עושה זאת כבר כמה עשרות שנים ומבלי לצרוך ולו וואט אחד של חשמל בעצמו.

האם חיבור ה USB-C, יוכל להפגין את אותה קשיחות מבנית, אמינות ומחיר שווה לכל כיס לאורך כל השרשרת מהנגן ועד האוזניים של המשתמש?

האם אביזרי הקצה יהיו אוניברסאליים? האם אוכל לחבר אוזניה USB-C למערכת המדיה שלי בבית?

האם ישמעו טוב יותר?

איך בדיוק הם רוצים שאטעין את המכשיר בזמן שאני שומע מוזיקה? דרך מפצל, או מתאם נוסף? איך כל האביזרים הנוספים האלו מצדיקים את עצמם בדיוק?

Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
הבעות תודה: 2634
מספר הודעות: 44449

#7  נשלח: ג' 23/08/2016 15:11

Catskinner - כן, יש אושניות שאפשר יהיה להטעין כך (טלחוטיות למשל). ולא, אני לא חושב שזה רעיון רע, להיפך, תמיד טוב להסתכל קדימה. השאלה האם זה יתפוס בתחום האודיו כפי שזה תופס בתחום המחשוב הוגדג'טים.

ד"א, גם בניידים של DELL יש את החיבור הנ"ל וברב לוחות האם הנורמליים שיצאו לאחרונה.

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."
"רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עד
wallalon
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 14, 2009

הבעות תודה: 189
מספר הודעות: 1908

#8  נשלח: ג' 23/08/2016 16:10

ברגע שאפל יסירו את השקע האנלוגי מהמכשירים שלהם, מבקרי הטכנולוגיה יכתבו שזה מצוין, ואז שאר היצרנים יוכלו להתיישר ולא להיחשב מוזרים.

אמנם Catskinner העלה נקודה נכונה.
למשל בוידאו, המעבר לHDMI וזניחת החיבורים המסורתיים הביא לשיפור עצום באיכות.
במקרה הזה אין תמורות כאלו
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

#9  נשלח: ג' 23/08/2016 18:52

Huber
·כמה תשובות לנקודות שהעלית:

1. לטעון שבניידים יש dell יש חיבור USB-C זה, אם תסלח לי, טיעון של איש קש.

2. אוזניות אלחוטיות? אז בשביל מה צריך בכלל חיבור USB-C במקרה זה והאם אתה מנסה לטעון שיש קשר בין אוזניות אלחוטיות להימצאות USB-C? לדעתי גם זה נופל בקטגוריה של טיעון איש קש.

3. טוב להסתכל קדימה כל עוד זוכרים שמי שלא לומד מהעבר סופו שיחזור על אותן טעויות.

אבל אם בכל זאת רצונך לטעון שחיסול שקע שכולנו יודעים שעובד ב 100% מהזמן כדי להשתמש בטכנולוגיה חדשה שגם ביישומים רגילים אינה עובדת חלק - אם רק להזכיר למשל את הקטע של הצורך בבחירת סוג ההתחברות ב USB למחשב כדי שאפשר יהיה להעביר קבצים - תביא לשיפור חוויית המשתשמ אז כולי אוזן, אני באמת סקרן לשמוע למה אתה חושב שזה ישפר ואיפה בדיוק זה יחסוך, כי אני כרגע לא רואה לא את הראשון ולא את השני.
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

#10  נשלח: ג' 23/08/2016 19:03

wallalon
·עד כמה שזה יישמע מוזר, המעבר ל HDMI לא הביא לכשעצמו שום שיפור באיכות התמונה. אתה יכול לשאול את oferlaor אם אתה לא מאמין לי, זאת בהנחה שהוא נרגע מהבטן המלאה שיש לו בעקבות זניחת אופציית ה SDI על ידי התעשיה.

בקצרה: HDMI נבחר כדי לכפות הגנת תוכן ולא כדי לשפר את התמונה. מרחב ה RGB והרזולוציה של HDMI 1.0-1.2 הוא זהה לחלוטין למקבילה האנלוגית, מה שאנחנו מכירים כ VGA או RGBHV וקרוב עד כי זהות ל Component. עד כמה שזה יישמע מוזר לרובנו, כי הרי כולנו כבר התרגלנו ל HDMI, חיבור ה HDMI הוא אחת ההחלטות האומללות ביותר שנכפתה עלינו כצרכנים ואם זו המדיניות שדוחפת את ה"קידמה הטכנולוגית" אז אוי ואבוי לנו.
(2) הבעות תודה: wallalon , olorin
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 917
מספר הודעות: 6415

#11  נשלח: ג' 23/08/2016 19:32

Catskinner כתב:
@wallalon
·עד כמה שזה יישמע מוזר, המעבר ל HDMI לא הביא לכשעצמו שום שיפור באיכות התמונה. אתה יכול לשאול את oferlaor אם אתה לא מאמין לי, זאת בהנחה שהוא נרגע מהבטן המלאה שיש לו בעקבות זניחת אופציית ה SDI על ידי התעשיה.

בקצרה: HDMI נבחר כדי לכפות הגנת תוכן ולא כדי לשפר את התמונה. מרחב ה RGB והרזולוציה של HDMI 1.0-1.2 הוא זהה לחלוטין למקבילה האנלוגית, מה שאנחנו מכירים כ VGA או RGBHV וקרוב עד כי זהות ל Component. עד כמה שזה יישמע מוזר לרובנו, כי הרי כולנו כבר התרגלנו ל HDMI, חיבור ה HDMI הוא אחת ההחלטות האומללות ביותר שנכפתה עלינו כצרכנים ואם זו המדיניות שדוחפת את ה"קידמה הטכנולוגית" אז אוי ואבוי לנו.

בנוסף לאי השיפור באיכות הווידאו, אלא רק בעיקר קידום ממשק HDMI לצורך מימוש הגנת תוכן,
בתכנון המחבר הלכו אחורה.
יצרו מחבר עדין ולא יציב, ללא אפשרות קיבוע עם תפסנים או ברגים, כפי שיש ב- VGA וב- DVI,
יצרו בעיה של שריפת מעגלים בגלל חיבור\ניתוק הכבילה כשהמכשירים עובדים, או סתם בגלל אי הגבלה של הזרם\מתח העובר על הכבל ע"י יצרנים.
בנוסף, למה לעזאזל לא יצרו את המחברים כך שיהיו סימטריים, כדי שתוכל לחבר כבל בלי צורך להסתכל מה כיוון המחבר במכשיר?
shayze
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 29, 2011
הבעות תודה: 140
מספר הודעות: 2626

#12  נשלח: ג' 23/08/2016 20:55

יש לי חיבור type C ועד כה הוא יותר צרה מאשר תועלת. ככה זה שכל הכבלים והמטענים בעולם עדיין מותאמים לmicro...
לגבי שקע ה 3.5, לא יודע, אני כבר מזמן עובד כמעט רק עם אוזניות Bluetooth בכל מה שקשור לטלפון.
מה שכן, זה יהיה מאוד מבאס עבור הרבה אנשים יוכלו לקנות אוזניות עם חיבור שמתאים גם לPC, גם לטלפון, גם לטאבלט גם לאייפון, וכו'...
או שיסתובבו עם מתאמים...

The story of stuff
http://www.storyofstuff.com/
Beta (יוגב טמיר)
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Dec 04, 2009
הבעות תודה: 108
מספר הודעות: 1315

#13  נשלח: ג' 23/08/2016 20:59

אני לא אכנס לפאן החשמלי והיתרונות וחסרונות לאיזה חיבור, אלא ברמה המכנית והנדסת אנוש:
1) חיבור קלאסי 3.5 מ"מ הוא במבנה שלו בעל חתך עגול לעומת חתך אליפסי של type c, זה אומר שהוא יכול להתחבר בכל זווית, בכל צורה ובכל מצב- וגם להסתובב בתוך מחבר האוזניות ואז הכבל לא מתפתל. אין צורך לשים אותו בזווית או בכיוון הנכון, הוא עגול, פשוט ובלי חוכמות.

2) ברגע שנחבר את האוזניות לשקע החדש יווצר מנוף עליו אלא אם יתחילו לשווק כבלים עם מחבר בתצורת L כפי שנפוץ באוזניות. בצורה זו לא נוצר עומס על המחבר והוא מאריך ימים.

נחכה ונראה מה יהיה. להערכתי השוק לא יאמץ את זה, אם כי אפל דיברו בעבר כבר הרבה פעמים על כוונתם לנטוש את החיבור הזה ולהשתמש רק בלייטנינג החדש. אולי אם אפל תעשה מהלך שכזה החברות האחרות ילכו בעקבותיה.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 11, 2013
הבעות תודה: 125
מספר הודעות: 1174

#14  נשלח: ג' 23/08/2016 22:28

אתם מפספסים חלק עיקרי ברעיון, העברה של המוזיקה בצורה דיגיטלית ואמינה חסינה לרעשים ואשראה מגנטית ישירות לממיר DAC + מגבר שצמוד/קרוב מעוד לרמקולים, איכות סאונד מאולם אחר.
זו גם הסיבה שאיכת התמונה של hdmi לאומת vga באותו הרזולוציה הרבה יותר נקיה העברה דיגיטלית של המידה מקצה לקצה בלי המרות לאנלוגי וחזרה.
BarDar (Barak Dor)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2015

הבעות תודה: 105
מספר הודעות: 399

#15  נשלח: ג' 23/08/2016 22:34

שכחתם ייתרון גדול שיש ל hdmi- היכולת להעביר על אותו כבל גם אודיו דיגיטלי מרובה ערוצים וגם וידאו. זה ייתרון משמעותי וגם נוח יותר לעבוד עם כבל בודד.
אני משער שגם יוכלו לשפר גם את האוזניות ולהוסיף דרייברים שיינצלו את היכולת להעביר יותר דאטא לאוזניות, כבר היום יש אוזניות שמדמות סראונד, אבל האפשרויות והשיפורים יגיעו עם הזמן...
גם המתח שמעביר הכבל יכול להיות מנוצל להגברה יותר איכותית.
קיצר אני כן רואה שיפור טכנולוגי אפשרי כתוצאה מהמעבר מ3.5
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > חדשות HT עבור לעמוד  1  |  2  |  3  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה