להוציא את המיץ ל UBIQUITI UAP AC PRO

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
zovirax (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

על איזה ערוץ לשים?
ואיזה Channel Width?

תמונה מצורפת

rm1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

רשימות ערוצים וארצות:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels
בגדול ב 2.4 זה 1 עד 13
ב 5 זה רק בתחום הנמוך 34-64 וגם שם יש בארץ חורים.
תבדוק בפלאפון ע"י אפליקציה איזה ערוצים פנויים באזור ותבחר אותם ספציפית בנתב אל תשאיר על AUTO
בתדרי 2.4 לא סביר שתמצא כמה ערוצים רציפים פנואים כדי להשתמש ברוחב של יותר מ HT20 אלה עם כן אתה בבית פרטי ורחוק מהשכנים.
בתדרי 5G יכול להיות שיותר פנוי ואז אפשר גם HT80 ו HT160 אבל ציוד הקצה צריך לתמוך בחיבור כזה.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: להוציא את המיץ ל UBIQUITI UAP AC PRO

נושא שלא נקרא #18 

@zovirax
·

למיטב הבנתי עם ציוד קצה 3x3 אתה אמור לקבל מהירות יותר גבוה מה-AC PRO, אבל אני לא בטוח בדיוק כמה. לפי "כלל אצבע" של שליש מהמהירות סינכרון אתה אמור לקבל 1300/3 =~ 430 מגה. אולי זה עניין של הגדרות ב-AC PRO (שאני פחות מכיר), אולי זה עניין של מרחק, עוצמת שידור והפרעות מרשתות אחרות וכו'.

בפוסט הראשי כתבת שאתה "עומד עליו עם הלפטופ" שזה כרגיל לא בדיקה טובה (אין שום סיבה ש-AP יתוכנן ככה שיתן מהירות טובה למכשיר ש"עומד עליו", בטח לא ציוד כמו ה-AC PRO שתוכנן להתקנות על תקרה). תנסה לבדוק במרחקים שונים כשיש קשר עין ישיר ללא מכשולים. תנסה גם לבדוק אם יש כיווניות ל-AC PRO, למיטב הבנתי הוא מיועד להתקנה על תקרה עם הצד שאתה שכנראה אצלך למעלה לכיווון המכשירים (אם יש אצלך זויית מאד רחבה מול הצד הזה אולי זאת הבעיה).

בנוסף, לאור זאת שאתה מקבל תוצאה הרבה יותר טובה מה-WRT בדיוק עם אותו ציוד קצה, יש סיכוי סביר שזה עניין של הגדרות. בדוק איזה עוד הגדרות יש ב-AC PRO שאתה יכול לשחק איתם. מקום טוב להתחיל ממנו הם ההוראות שלהם (אם עוד לא שעשית זאת):
https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles ... Fi-Speeds-
לדוגמא אני רואה שיש שם גם הגדרה של עוצמת שידור, האם ניסית לשחק איתה? אמנם עם ציוד אחר לגמרי אבל אצלי אני רואה ביצועים יותר טובים של ה-5Ghz בטווח הקרוב עם עוצמת שידור נמוכה יחסית לעומת עוצמות שידור גבוהות. סביר שב-auto הוא פשוט שם עוצמת שידור מקסימלית.

יש גם את הפוסט של rm1 לעיל שלא ענית עליו. בדקת עם wifi analyzer מה קורה? האם אתה מקבל רוחב ערוץ של 80Mhz? האם הסינכרון שלך מגיע ל-1300? האם ניסית לבחור ידנית ערוץ שפנוי לפי ה-wifi analyzer? איך מהירות הסינכרון ועוצמת הקליטה של ה-AC PRO לעומת ה-WRT?

למקרה שאתה לא מכיר, בשביל וינדוס ה-inssider הוא wifi analyzer טוב. אני עדייין משתמש בגירסה 3 שאפשר להוריד ולהשתמש ללא הרשמה וכו' (לדוגמא מכאן).

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”