מחפש לקנות מכונת מנוף

מכונות קפה, מטחנות, קליה ואביזרים
TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

שילדת מתכת צבועה פשוט יותר
...
יכול להבין את הטענה הזו. עם זאת, תלוי כמה איכות הצביעה פחות טובה. אינני חושב שבאמת צריך במכונות קפה, במיוחד ביתיות, צביעה באיכות של צביעת שלדה באופנועים.

ידיות סיבוביות ולא גויסטיקים
...
גם לדעתי, גויסטיקים באמת נוחים יותר. אבל לדעתי, לא קריטריון קריטי - אלא די זניח ביחס לתמורה.

דוד אחד למרות שלא דוד קולינג פלאש אז פחות קריטי
...
לדעתי זה יתרון.
הפשטות שיש במכונת מנוף, זה יתרון.

הדוד נחושת ולא נירוסטה
...
רוב מכונות הקפה הן עם דוד נחושת.
נכון שעדיף דוד נירוסטה, אבל לדעתי זה לא קריטריון מהותי למכונה ביתית.

משאבה ויברציונית שאומנם רק מלאה את הדוד אבל בכל זאת בכל פעם שיעבוד אזכר בשקט של הרוטורית
...
אתה לא יודע כמה שקט יש במכונת מנוף...
פשוט שקט
לא שומעים כלום
כלום,
כלום.
(למעט שהמשאבה תמלא מים - יחסית לא קורה הרבה)

ידיות חליטה פשוטות יותר.
...
זה מנוף. איזה ידיות חליטה פשוטות יותר?
דווקא המנוף בפרופיטק זה ראש של בוסקו, הראש המסחרי של מכונות הקפה. ראש רובסטי וחזק ובין הטובים בשוק (הראש של לונדיניום מבוסס על הראש של בוסקו לדוגמה).

ואז השאלה מה עדיף, סינכרוניקה עם ברז שינוי זרימה או פרופיטק 800.
...
אני אוהב מאוד את הסינכרוניקה... מאוד.
אם כי, בהשוואה למכונת מנוף מקצועית, לדעתי, מנוף מקצועית. אין מקום בכלל להשוואה. הקפה של מנוף מקצועית ברמה מעל, לדעתי. מעבר לפשטות בתפעול והחזרתיות.
בנוסף, למנוף יש אופי מעניין - אלה מכונות יחסית סלחניות. גם אם הטחינה לא בדיוק, הקפה לא נשרף או חמוץ יתר על המידה.

אולי אצליח לשכנע את קדמה קפה להכין לי פרופיטק 800 בגרסה מיוחדת עם ידיות חליטה וברזים של סינכרוניקה… .ואז אם הקפה טוב יותר זה ניצחון.
...
לדעתי, הקפה ממנוף כמו לונדיניום מנצח. במיוחד בהינתן שסינכרוניקה עולה קרוב ל-14 אלף שח? זה המחיר בערך של לונדיניום. ולכן, לונדיניום מנצחת במקרה הזה, לדעתי.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 402 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@TsurTriger
·

צור,

קודם קודם כל מה שאני אומר לא מבוסס כי מעולם לא התנסיתי במנוף :lol:
אבל כדי לשים שפרופורציה, לבנאדם יש דאבל בוילר E61 עם CEADO 37S, ז"א 5 שניות במטחנה, דחיסה וחליטה יציבה ברזל. אין יותר פשוט מזה שאני מכיר..

קובי,

לגבי רב הנתונים היבשים שציינת, הרב זניח לחלוטין וממש לא היה מהווה שיקול (לפחות עבורי) במעבר למנוף.
צביעה - נו... זה מה שחשוב?
ג'ויסטיק - כל אחד עם ההעדפה שלו.. באניטה היו לי ידיות וביוניקה ג'ויסטיק. אישית, הייתי חוזר לידית איכותית (כזו שנפתחת מהר) כדי לקבל יותר שליטה בכמויות קטנות. באמת שזה סובייקטיבי..
דוד אחד - תראה, מפעם אחת שניסיתי את המכונה של גלעד עם הבוסקו, זה היה פשוט בצורה מדהימה וזה ממש לא קולינג פלאש מעצבן כמו ב E61. הורדת את הידית וחלטת. כיף. לא רואה בזה חסרון
דוד נחושת - מסכים.. כניראה שלאורך זמן עדיף נירוסטה..
לגבי משאבה אין לי מושג.. ברב הסרטונים שתראה ברשת של מכונות מנוף לא תשמע צליל בזמן חליטה אז לא יודע כמה קריטי..

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #18 

במנוף אין צליל של משאבה
כי בשביל חליטה לא צריך משאבה.
המשאבה נועדה רק כדי למלא מדי פעם את הדוד.
יתרה מזאת, יש מכונות מנוף שאפשר לכבות לגמרי את המשאבה ולמלא ידנית מלחץ הצנרת, ממש מכני לגמרי. ככה זה אצלי וככה זה היה בכל המכונות הישנות.
אופיר, הציוד שהבחור מחזיק ללא ספק עילא ולעילא. ועדיין, המנוף, כפי שאפילו אתה ציינת, מפשט כל כך את כל התהליך, ומנגד ישנה חזרתיות מדהימה.

במנוף אין שום צורך בקולינג פלאש ממה שאני מכיר. הורדת המים הראשונה היא בתכלס סתמית. אני עושה אותה רק כדי לוודא שהכל תקין לפני הכנסת הידית לראש.

יש מכונות מטורפות בשוק, מסינכרוניקה ועד gs3 סלייר וכיוצ.
ועדיין, לדעתי, כמכונה יום יומית - הפשטות, הטעמים, החזרתיות שיש ממנוף מקצועי זה משהו שאי אפשר לקבל באף מכונה אחרת.

אם היתי בעלים של בית קפה, הסט אפ שלי היה ללא ספק:
מכונת קפה 3 ראשים מנוף מקצועית לשוטף
מכונת קפה 3 ראשים gs3/slayer - למשחקי חליטות/פרופילים
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #19 

רק טיפ טיפה לתקן את מה שכתבתי
יש סוג של hx גם במנוף, ולכן כן נהוג לעשות קולינג פלאש קצר
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

@TsurTriger
·

איזו מכונת מנוף מומלצת? אני יודע שיש הבדלים בין הלונדוניום ל 800 רק לא מבין בדיוק מה. אם הייתי משדרג בעתיד את ה e61 זה לא היה למכונת משחקים אלא כניראה למנוף. זה באמת משהו שלא ניסיתי מעולם ונראה שינוי מרענן. אני שואל בשביל רפרנס לעתיד..

moshez
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 58 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

@TsurTriger
·

אני גם אוסיף את ה5 סנט שלי ואסייג את הדברים שקראתי לאחרונה
יש דוודים של מנופים שמחוברים טרמוסיפונית לראש והם HX בהם הטמפרטורה מתייצבת בצורה טרמוסיפונית כמו בE61 HX רגיל ובהם נדרש קולינג פלאש
ויש מנופים שמחוברים כ DIPPER שזה ממש סינגל בוילר שבו ההזנה לראש החליטה היא דרך צינור שנכנס מהחלק העליון של הדוד ויורד עד גובה השליש התחתון בערך וממנו עולים המים לחליטה, יש הנחה בDIPPER שבגובה מסוים בדוד טמפרטורת המים היא יציבה
במצב DIPPER המים לא עוברים בראש החליטה כמו בטרמוסיפונית, כשהמים בDIPPER פוגשים את הראש הוא אמור לקרר אותם לטמפרטורת חליטה
אם אני לא טועה פרופיטק 800 זה DIPPER

יש דעות לכאן ולכאן ואין שיטה מנצחת, גם נפחי הדוד משפיעים ומשנים יציבות טמפרטורה

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #22 

@moshez
·

השאלה שלי היא רק לגבי מערכת עם ראש טבול סטייל בוסקו. אני עם E61 סיימתי ולא אשדרג בעתיד לראש הזה

moshez
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 58 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

@ozeltzex
·
אני מבין
רק מחדד שהתכוונתי לראש מנוף עם חליטת קפיץ וכו' בטכנולוגיית טרמוסיפון - שום קשר לe61

והנה הסבר קצת יותר מפורט ומנומק:

There has been a lot written on dippers vs thermosiphons. Both are good and each require a little knowledge of how they are made/designed to get the best out of them. Personally for home use I like a good thermosyphon design.

In a nutshell:

Commercial dippers group heating and water temp:
With a dipper, the group is heated via thermal transfer from being bolted to the boiler. Often the group idles a little cold, and requires a shot or two to reach ideal temp, as most groups are tuned for cafe's and more continuous use. Water for the shot comes from the boiler via the dipper (thus it's name), and is superheated* to some degree based on boiler pressure/temp.
*Note: The newer Bosco's adjust for the super heated water with a little tank to cool the water before it hits. A nice touch. I believe they are the only dippers to do this.

Thermosyphons heating and water temp:
A thermosyphon is different in that the group is heated by circulating hot water from the boiler (via thermosyphon). When pulling a shot, water is feed to the group via the TS, so it first takes the "colder" water from the TS first before the superheated water form the boiler. They often requirer a short flush after each shot to restart the TS, which I do anyways to clear the group screen (and many dipper owners do as well to clear the screen).

For group heating, both designs require tuning:
- With a dipper: Since the group is bolted to the boiler for heating, it's a balancing between heat transferred at idle temp (so distance), vs ability to cool between shots. The hotter the group idles, the longer time needed between shots. Thus most are tuned to cafe and continuous use.
- Thermosyphon: Since the group is heated via the TS, it requires tuning of the TS to maintain proper group heating. To ensure TS restarts it requires a flush.

For cooling and continuous use:
During continuous use both require thermal mass and natural heat dissipation from the group for cooling and will be similar.

If shots are longer than 3-4 minutes apart, the TS should be flushed to ensures the TS will restart (often will restart without flush). But imho both groups should be flushed after shots anyways to keep the shower screen clear. In heavy cafe use both groups are pulling shots every 2-3minutes, so if you're to busy to flush, the TS will still be fine since it's exhausting the heat from previous shot.

To recap, both are good. Each as it's quirks.
In a home environment I like the TS. It's pretty much walk up and pull.
In a cafe, I could go either way, but would still prefer a TS (as to not deal with cool groups).

Final note:
Most levers cousins in some way, shape or form. Many share the same group, but configured differently (Bosco, Kees, QM, Salvatore, Londinium). I would still take any of the levers mentioned over almost any pump machine.

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

ozeltzex כתב:@moshez
·

השאלה שלי היא רק לגבי מערכת עם ראש טבול סטייל בוסקו. אני עם E61 סיימתי ולא אשדרג בעתיד לראש הזה
...
·

למה? כי הוא לא מספיק טוב לדעתך או סתם בא לך משהו אחר?

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

@detailer
·

מיציתי.. אם אשדרג בעתיד אנסה משהו אחר..
E61 נועד לייצב טמפ' עבור מכונות מחליף חום. בשימוש עם סינגל/דאבל בוילר הוא לא רק מיותר אלא מטה את הטמפ' שנקבעה ע"י ה PID.

מנוף מעניין מאוד, אבל כיוון שלא טעמתי חוץ מפעם אחת אין לי דיעה מוצקה..
באופן כללי, הייתי מעדיף בעתיד לנסות משהו אחר לגמרי. E61 לא פונקציה..

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

roip12
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

מה הפורום המכובד חושב על decent?
אני מתלבט לגבי שדרג עתידי בינה לבין הלונדניום r

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #28 

roip12 כתב:מה הפורום המכובד חושב על decent?
...
·
מההתרשמות המעטה שלי, לא מספקת את הסחורה. למרות כל ההתלהבות.
חבר עם לונדיניום גם שקל, כרגע לא משדרג.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

roip12 כתב:מה הפורום המכובד חושב על decent?
...
התגובות בחו"ל על decent מאוד טובות.
מכונה מאוד מהפכנית.
מצד אחד שליטה על כל פרמטר בכל נקודת זמן (לחץ, זרם, טמפ) ומצד שני חזרתיות מדהימה כי הכל אוטומטי ללא אדם בחוג.
קהילה גדולה ואיכותית, שיטוף מתכונים מאוד פשוט.
כאשר הגעת למתכון מוצלח או אימצת מתכון מוצלח התפעול כמעט כמו במכונה אוטומטית!
החשש הוא בנושא אמינות לאורך זמן. ותשובות יהיו רק לאחר תקופה של כמה שנים שהמכונות האלה בשוק.
עד עכשיו הלקוחות מאוד משבחים את השירות של היצרן.
לדעתי העתיד הוא במכונות כאלה שצפויות עם הזמן להיות משוכללות יותר, אמינות יותר וזולות יותר.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #30 

אני גם מכיר שהתגובות בחול מאוד טובות.
עם זאת, יש לאחד בארץ את המכונה הזו.
הוא הגיע אל גלעד ביום שישי אחד, ובמשך שלוש שעות (או יותר?) עד שהתייאשנו, ניסינו להוציא כוס קפה שתפיל אותנו. זה לא קרה. לא משנה מה עשינו, לא קיבלנו כוס קפה ממש טובה.
יכול מאוד להיות שזה אנחנו, לא מספיק משופשפים איתה, לא מכירים אותה. אך דה פקטו, לא הצלחנו להוציא כוס קפה שתגרום לאותו חבר למכור את הלונדיניום ולקנות דיסנט.

בנוסף, למי שרגיל לאיכות בנייה, הדיסנט היא לא... מרגישה קצת צעצוע ביחס למכונות הברזל הכבדות.
כך, שאני לא היתי רץ לבצע החלפה לפני שאתה בודק בעצמך, ולא מסתמך על פורומים בחול בלבד.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

שלח תגובה

חזור אל “לוח מכונות ומוצרי קפה”