המלצה לנתב איכותי עבור 500 מגה של הוט?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

NIRz כתב: ה AP Lite בהחלט אמור לספק. אלך גם על ה ER-X כי הוא ממש זול ומקסימום אפשר לשדרג אם הוא לא יספיק לי.
אני מבין נכון שה AP Lite מקבל חשמל דרך ה PoE שהנתב יכול לספק לו? כלומר אין צורך לחבר גם אותו לחשמל?
...
·

לבינתיים עדיין אין לי ניסיון עם ה-APs שלהם, אבל לדוגמא ל-AC Lite יש אך ורק כניסת RJ45 והוא חייב לקבל את החשמל בעזרת PoE מהכבל רשת מגיע אליו. זה כנראה בגלל שהם מכוונים להתקנות על תקרה וכו' ומן הסתם זה הרבה יותר נח להביא רק כבל אחד למקומות כאלה. יש מלא סרטונים ב-youtube על התקנות של AC Lite, אתה יכול להתרשם מהם במה מדובר.

עכשיו השאלה איך עדיף לספק את ה-PoE?
למיטב הבנתי, הכי טוב לספק חשמל ל-ER-X בעזרת הספק כח שלו ללא PoE ולחבר את הספק PoE שמגיע עם ה-AC Lite בין ה-ER-X ל-AC Lite שיתן מתח ישירות ל-AC Lite ורק לו.

אכן אפשר גם להשתמש ב-PoE passthrough של ה-ER-X: כלומר לחבר ספק של PoE 24V לפני ה-ER-X ושהוא יתן מתח גם ל-ER-X וגם דרך ה-passthrough ל-AC Lite. למיטב הבנתי במקרים מסויימים הקונפיגורציה הזו יכולה להיות יותר בעייתית. בנוסף חשוב גם לוודא שהספק שאתה מקבל עם ה-AC Lite הוא של PoE passive 24V כי ה-ER-X תומך רק בזה (בעוד שה-AC Lite תומך גם ב-802.3af).

ראה עוד פרטים בשירשור הבא והשירשורים שמקושרים בתשובה שם:
https://community.ui.com/questions/ERX- ... 6cbac0fe0c

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

eran405 כתב:
...
...
הבעיה היחידה שצוינה לעיל היא "אחרי כמה ימים המהירות יורדת ל2-3 מגה. אחרי ריסט חוזרת ל500". אני לא מכיר שום בעיה כזו עם ה"ציוד פח של UBNT". בטח שאין שום בעיה גורפת כזאת, לדוגמא אצלי בשימוש מאד אינטנסיבי ה-edgerouter כבר דולק יותר מ-4 חודשים ללא שום בעיה:
me@erlite:~$ uptime
09:09:38 up 125 days, 16:59, 1 user, load average: 0.21, 0.13, 0.07
מהניסיון המוגבל שלי ה"ציוד פח של UBNT" הוא הציוד רשת הכי יציב שאי פעם יצא לי להשתמש בו.

מאד יכול להיות שהציוד המדובר אכן נחות לציוד שעולה פי כמה ממנו אבל הוא נותן תמורה מצויינת למחיר, די והותר לצרכים היחסית גבוהים שלי ולדעתי ממש לא "פח" ("פח" זה לא תקן ולכן כל התייחסות אליו הינה דעה סובייקטיבית). אני בהחלט מבין שיש אנשים שמוכנים להשקיע אלפי שקלים ויותר בציוד רשת ואני מודה שאני לא מבין בציודים ברמות מחירים כאלה.
...
·

זה בסדר, יש גם מספיק לקוחות של הוט או של ספקי תקשורת אחרים, שגם לא מרגישים שום חסרונות שפורטו כאן ואחרים של ציוד קצה פח שהם קיבלו מהספק. זה בידיוק מה שמאפשר לחברות אלה להמשיך לספק במשך שנים ציוד מסוג זה וזה מה שמאפשר להמשיך לשווק ל UBNT את המוצרים המדוברים.

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

eran405 כתב:
הבעיה היחידה שצוינה לעיל היא "אחרי כמה ימים המהירות יורדת ל2-3 מגה. אחרי ריסט חוזרת ל500". אני לא מכיר שום בעיה כזו עם ה"ציוד פח של UBNT". בטח שאין שום בעיה גורפת כזאת, לדוגמא אצלי בשימוש מאד אינטנסיבי ה-edgerouter כבר דולק יותר מ-4 חודשים ללא שום בעיה:

קוד: בחירת הכל

me@erlite:~$ uptime
 09:09:38 up 125 days, 16:59,  1 user,  load average: 0.21, 0.13, 0.07
מהניסיון המוגבל שלי ה"ציוד פח של UBNT" הוא הציוד רשת הכי יציב שאי פעם יצא לי להשתמש בו.
...
מחזק. רכשתי כזה למשרד - EdgeRouter Lite, והוא מחזיק אצלנו 2 חיבורי אינטרנט ל-WiFi ב-load balance (אחד ל-BT ואחד ל-GAMMA). עובד יציב כמו סלע וללא ריסטרט בדיוק שנה ושבועיים (עדיין על גירסת תוכנה 1.9.1.1).

בבית היה לי קצת משעמם עם ה 4 EdgeRouter כי לא היו מספיק בעיות, אז כרגע אני משתמש ב-pfSense שרץ על Netgate SG-5100. גם ממנו אני מאוד מרוצה, אבל הוא קצת יקר.

Batnun

.

NIRz (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

עדכון למען הבאים אחריי שיחפשו משהו דומה:
טוב אז קיבלתי את ההוטבוקס 4 וכמובן כמו כל הציוד של הספקיות הקליטה באלחוטי הייתה נוראית.
רכשתי בסוף:

Edgerouter X
EdgeSwitch 5-XP
Unifi AP Lite
יצא לי 1000 ש"ח כולל משלוח

התקנתי את הקונטרולר של הוויפי על raspberry pi שיושב לי ברשת ומריץ pi hole
חייב להגיד שאני ממש מרוצה ולא ידעתי שקיים ציוד ברמה כזאת ובמחירים כאלה. בהתחלה התלבטתי בין er-x או er-4 אבל מאחר ושניהם לא יכולים להחזיק qos של 500 אז כבר הלכתי על הזול יותר. מקווה שאני לא אצטרך עם הרוחב פס הזה.

בהזדמנות אתעמק בזה יותר ואגדיר vlan שונים לכל הציוד שמחובר לרשת ולא אמור להיות באותה רשת כמו המחשבים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”