איזו תשתית נדרשת לחיבור אינטרנט לטלויזיה חכמה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

איזו תשתית נדרשת לחיבור אינטרנט לטלויזיה חכמה

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
מה התשתית הנדרשת/המומלצת לחיבור טלויזיה חכמה לאינטרנט? ככה"נ אקנה את sony fx9005
כיום יש לי מחשב בממד עם מודם ישן רגיל והוא די רחוק מהסלון, מבין שצריך לשדרג את התשתית, השאלה מה צריך להזמין? האם אפשר להתחבר עם הקו של בזק בסלון ישירות לטלויזיה או שצריך לקשר את זה למחשב בממ"ד?
האם אפשר לחבר את טלויזה ישר מהקיר או מודם לטלויזיה ללא WIFI בכל הבית? איזה כבל מומלץ לקנות? או שהחברה/בזק מביאים ומתקינים?

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

התשתית לבית לא משנה. בתוך הבית אפשר להתחבר ב-WiFi.

אבל אם לא מסובך לשים, כבל עשוי להיות אמין יותר.
אני מניח שיש לך לא רק מודם, אלא גם ראוטר, ועם יותר מפורט אחד. פשוט תחבר את הטלוויזיה לאחד הפורטים.
עדיף עם שקעים מסודרים בקיר, או לפחות בצד הטלוויזיה.

הכבל לא מאוד משנה, אבל אם אתה שם בתוך קיר ורוצה שיהיה מוכן למהירויות ושימושים עתידיים, אז כדאי כבר Cat6A.

leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

מניח שלא הבהרתי את עצמי. המחשה עם המודם הישן- לא ראוטר, נמצא בממד. אין wifi בבית. המאחר מהממד לסלון רחוק יחסית. מה שיש זה נקודת בזק קרובה לטלויזיה . האם עדיין אצטרך מודם או ראוטר ליד הטלוויזיה כדי לחבר אותה לאינטרנט? או שהחיבור יכול לעבור דרך הנקודות של בזק בין החדר לסלון?

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

נקודת כבל טלפון לא תעזור לחיבור לרשת דרך ראוטר שנמצא בחדר אחר, ואני מניח שאתה לא רוצה להעביר את המודם-ראוטר שיהיה ליד הטלוויזיה.
אולי אפשר להשחיל כבל רשת באותה תעלה.

לחליפין, שים ראוטר עם WiFi ליד הממ"ד, ותעביר כבל קצר לתוך הממ"ד.

יש גם מתאמי רשת שפועלים על רשת החשמל. אין לי נסיון איתם:
https://www.hometheater.co.il/vt317284.html

אגב, בזק תמיד חילקו מודמים שהם גם ראוטרים. אם זה אחד ישן שכולל רק פורט אחד, צריך סוויץ' כדי שיהיה אפשר לחבר חוטית גם את המחשב וגם את הטלוויזיה. לחליפין, אפשר לקנות כבר ראוטר (עם כמה פורטים), שיהיה גמיש יותר ממה שבזק מספקים.

leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

@jtk
המודם די עתיק ומניח שאצטרך להחליפו , במידה והבנתי נכון אני יכול להוציא כבל מהמודם בממד להריץ אותו בתעלה לסלון ולחבר אותו ישירות לטלויזיה? או לחבר את המודם למתאם חשמל בממד ולצאת ממתאם חשמל בסלון עם כבל ישר לטלויזיה? ב

leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

אשמח להמלצה על ראוטר מתאים ואיכותי למחשב ממד ולסוג הכבל רשת להעברה מהראוטר לטלויזיה בסלון דרך תעלה. תודה

leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

הסתבכתי -חיבור ממ"ד לסלון

נושא שלא נקרא #7 

אז ככה, הסתבכתי קצת:
1. בממ"ד PC עם מודם בזק - מודם ולא ראוטר DSL-2500U. השימושים הם בעיקר word, משובים של בית ספר ויוטיוב. אין wifi בבית. הדירה והתשתיות בה יחסית חדשות (בנין בן 4 שנים).

2. מעונין לחבר אינטרנט לטלויזה בשילוב סטרימר בסלון, בעדיפות לחיבור קווי ולא WIFI כרגע -הטלויזה מחוברת לעידן פלוס בלבד.
3. בממ"ד ובסלון נקודות בזק.
4. האידיאל - בעדיפות חיבור קווי בתשתית הבית בין עמדת המחשב לסלון אך לא בטוח שזה אפשרי. בעדיפות שהראוטר יהיה בסלון קרוב לטלויזיה שכן בסבירות גבוהה תוך שנתיים-שלוש ה-PC יסיים את חייו ונעבור למחשב נייד.
5. בדקתי מול בזק: מציעים פתרון על רשת הטלפוניה עם B SPOT +B בעלוץ שכירות של 35 שח לחודש- קצת מוגזם הייתי אומר.
6. פתרונות אחרים שהוצעו לי/ קראתי עליהם:
א. מתאמים על רשת החשמל -מבין שאך אף אחד לא מבטיח שזה יעבוד טוב.
ב. ראוטר + מודם ובמידת הצורך שימוש ברפיטר או פתרון אחר כדי לשדר את ה-WIFI.

להבנתי לא ים וכו'..

שאלות:

1. האם אפשר שהראוטר שארכוש יהיה בצמוד לטלויזה ובמידה ולא אצליח ליצור חיבור קווי מהסלון לממ"ד אשתמש ב-WIFI? ? כדי לקבל אינטרנט ב-PC ?

2. האם אפשר להגדיר ראוטר באייפון? או שחייבים את החיבור של המחשב בממ"ד להגדרת הראוטר?

3. האם יש בעיה בהנחה שלי שאני רוצה את הראוטר ליד הטלויזיה כדי שיהיה חיבור קווי לסטרימר ולטלויזיה? ולממד כבר נגיע בין עם אצליח בחיבור קווי ואם לא אז עם ה-WIFI ועזרים אחרים?

4. האם נכונה ההנחה שלי על הספק שיש בשימוש במתאמים לרשת החשמל כפתרון?

אשמח לכל התייחסות/הצעה, אני כבר למעלה משבועיים מסתבך עם זה

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 184 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

Re: הסתבכתי -חיבור ממ"ד לסלון

נושא שלא נקרא #8 

@leoleo
·
דירה בבעלותך או שכירות? אם בבעלותך - עדיף להעביר כבילה עצמאית, כותב לך את זה מישהו עם שתי ידיים שמאליות.
אלחוטי בממ"ד - פחות מומלץ בגלל הקרינה.
מתאמים על גבי חשמל - אם החשמל בבית תלת פאזי תעשה בדיקה עם ציוד בהשאלה, ייתכנו בעיות עם זה.

leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #9 

דירה בבעלותי.
האם אפשר להגדיר ראוטר מטלפון נייד? החשמל תלת-פגזי- מי ישאיל מתאמי רשת לחשמל? חנות? מה לגבי מתאמים על רשת הטלפוניה? ברור לי שאם אצליח להעביר כבל בצנרת אני מסודר. אשמח להתייחסות בנוגע להצבת ראוטר הסלון, מרוחק מהמחשב.

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 184 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@leoleo
·
דירה חדשה - לא צריכה להיות בעיה של צנרת.
יד שניה - השתמשתי בתשתית של הקואקס, הוצאתי כבלים והכנסץי חוטי משיכה, לאחר מכן משכתי כבלי רשת ואז סופיות.
מתאם חשמל מתאים לדעתי יותר לשירות שכורות, זה הרע במיעוטו ולדעתי עם השקעה חד פעמית בתקשורת יהיה לך משהו טוב להרבה שנים.
אתה צריך לקבוע מיקום ריכוז בבית=מיקום ראוטר ומתג ראשי, זה יכול להיות גם מתג ב100 שקלים. אנטנות אלחוטיות אפשר לקחת של tplink

leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #11 

אוקיי, בהנחה והצלחתי להשחיל כבלים בצנרת מממ"ד לסלון, ואני רוצה לשים את הראוטר בסלון ליד הטלויזיה וליד סטרימר.
איזה ראוטר אני צריך?
מה יחבר את המחשב בממ"ד לאינטרנט? מודם נוסף? המודם הנוכחי של בזק? או הכבל שיצא מהראוטר בסלון ישירות למחשב?
איזה כבל אני צריך לקנות? cat6?
איזה ראוטר מומלץ בתקציב של עד 500 שח ולצרכים שלי?
קראתי היכנשהו בפורום שעדיף הפרדה בין מודם לראוטר?
תוודה

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

קצת סדר:
סביר להניח שמה שיש אצלך בבית זה צינור מהממ"ד לארון התקשורת הדירתי שלך ומשם עוד צינור לסלון שלך. השחל בשניהם כבל רשת.
כבל CAT6 יהיה מצויין, ניתן בד"כ לקנות גליל של 50 מטר (תמיד טוב שיהיה בבית להשחלות עתידיות). אפשר CAT6A אבל ממש לא חובה.

מיקום המודם והראוטר:
הכי פשוט - בהנחה שיש לך נקודת בזק בסלון ולא רק בממ"ד, העבר את המודם לסלון, ומקם שם גם את הראוטר בצמוד אליו. ואז - בארון התקשורת הדירתי חבר את 2 הכבלים שיוצאים משם, או מראש השחל את הכבל כך שרק "יעבור" בארון התקשורת מבלי לחתוך אותו שם. הראוטר יספק רשת לטלוויזיה עם כבל קצר בסלון, ואל המחשב בממ"ד דרך הכבל שעובר מהסלון דרך ארון התקשורת לממ"ד.
הכי טוב - למקם גם את המודם וגם את הראוטר בארון התקשורת הדירתי, ואז תוכל בעתיד להעביר רשת קווית גם לשאר החדרים בבית, אבל במקרה זה תצטרך שיהיה לך שם גם נקודת חשמל (בשביל להפעיל את המודם והראוטר). לא כזה מסובך כשחושבים על זה...

לגבי מה ששאלת קודם על ראוטר - ניתן להגדיר ראוטר מהסמארטפון בתנאי שהוא מחובר ל-Wi Fi שלו.
אם אתה לא מעוניין ב-Wi Fi, אפשר בכל ראוטר לכבות אותו בהגדרות, אבל אז תוכל לגשת אליו רק מהמחשב.
המלצה על ראוטר - להערכתי כל ראוטר שתקנה יענה על הצרכים שלך. הקפד רק שזה יהיה ראוטר עם פורטים במהירות 1Gbps.
ניתן לקנות ראוטר שהוא גם מודם, אבל זה יגביל אותך במקרה שתרצה בעתיד לעבור לתשתית אחרת שהיא לא בזק.
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #13 

@pixies
הבהרת יפה,עכשיו זה ברור לי. תודה
התיאור שלך לגבי התשתית בדירה מדויק.
מעבר להעדר נקודת חשמל בארון תקשורת, לדעתי חלל ארון התקשורת קטן מדיי, ממילא.
השאלה בנוגע להפעלת הראוטר מהטלס היתה בהנחה ולא אצליח לחבר את המחשב מהממ"ד לראוטר או למצב בו המחשב ייצא מהממ"ד ונעבור למחשב נייד.
ברשותך שאלות משלימות, בהנחה שאני קונה ראוטר וממקם אותו בסלון ליד הטלויזיה/נקודת בזק ובהנחה שאני פועל ע"פ ההמלצה ויהיה מודם וראוטר:
1. המודם הנוכחי בממ"ד מבזק הוא DSL-2500U של DLINK - ישל וכיום שתי יציאות בלבד- אחד לקו בזק והשני למחשב, הכל תפוס. מניח שאני צריך לחבר אותו גם לראוטר- האם היציאה כיום למחשב שתהיה היציאה לראוטר ומשם ייצא כבל למחשב? או שאין מנוס מהחלפת המודם/החלפה לראוטר עם מודם מובנה עם האילוץ שציינת על מעבר עתידי לתשתית שהיא לו בזק.

2. ראוטר - פרט להמלצה על ראוטר עם פורטים במהירות של 1GBPS -אין עוד נתונים נוספים שעליי לוודא? כאמור השימושים בבית יהיו סטנדרטיים- בשלב זה אין כוונה לרשת את הבית במכשירים בכל החדרים שידרשו ל-WIF או חיבור רשת.
3. כבל cat 6- קראתי - לא הבנתי האם אני צריך כבל מסוכך או לא? מניח שכן, קשיח או גמיש? בעקרון יש חוטי משיכה בנצרת אז מניח שהגמיש יהיה רלוונטי - האם אני מניח נכון או שעדיף ללכת על הקשיח שמתאים יותר להשחלה?
בברכה ותודה

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

1. אין צורך להחליף פשוט הוסף ראוטר ללא מודם, ואז הכבל שהולך כרגע מהמודם למחשב יתחבר במקום זה לכניסת ה-WAN של הראוטר, ואת המחשב אתה מחבר עם כבל נוסף לאחת מיציאות ה-LAN של הראוטר. בראוטר אתה מגדיר את היוזר והסיסמא שלך בחיבור PPP (החייגן מופעל בראוטר), כאשר במחשב אתה מגדיר חיבור רשת רגיל אוטומטי (ללא חייגן). יש מלא מדריכים לזה ברשת.

2. לא במיוחד. כל ראוטר פשוט מגיע עם 4 יציאות LAN שזה לדעתי די והותר עבורך.

3. קשיח מסוכך זה המומלץ. זה נקרא CAT6 FTP, וניתן להשיג את זה בין השאר בחנויות לחומרי חשמל כמו רשת "חשמל ישיר" (לא תמיד במלאי אבל אפשר להתקשר ולשאול). עבור קצוות הכבל תצטרך גם שקעי RJ45 לקיר. יש גם שקעים שניתן באופן מודולרי לשים בהם שקע בזק + שקע RJ45 ומתאימים לקופסאות עגולות סטנדרטיות (בהנחה שאין אצלך קופסאות גוויס). בארון התקשורת, כאמור, נסה להעביר מצינור הממ"ד לצינור הסלון מבלי שאתה חותך שם את הכבל, יחסוך לך שם התעסקות מיותרת.
אפשר כמובן להזמין איש רשת (או חשמלאי שיודע להתעסק עם תשתית רשת) שתמורת סכום של כמה מאות שקלים יעשה זאת עבורך.
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

leoleo (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #15 

@pixies
ראשית אציין שקצב ההתקדמות שלי הוא מאוד איטי אבל לא בוער לי.
בשעה טובה השחלתי cat6 מארון התקשורת לסלון (לטובת חיבור בהמשך לסטרימר וטלויזיה) וכבל נוסף השלחתי מארון התקשורת לממ"ד שם יש כיום PC ומודם DSL-2500U של בזק. התשתית והספק אצלי הם בזק.\
הכוונה להוסיף לארון התקשורת נקודת חשמל לטובת הראוטר ותלוי בהמלצתכם: במידת הצורך נקודת חשמל שניה לטובת מודם. הוספת הנקודת חשמל פשוטה יחסית לביצוע בסיוע חבר חשמלאי שכבר בדק זאת.
אודה להתייחסות לאפשרויות שיש לי כפי שאני רואה אותן:
1. להזמין טכנאי בזק ולבקש מהם להתקין ראוטר בארון התקשורת - השיקול הוא: תמיכה טכנית וגמישות במידה ובהמשך ייכנסו סיבים לבנין או תהיה טכנולוגיה חדשה. מה צריכה להיות הדרישה שלי מהם מבחינת הראוטר?
2. במידה ויהיה מקום- האם כדאי לעשות מאמץ וכן לנסות להכניס גם מודם לארון התקשורת? או שראוטר שהוא גם מודם זה גם בסדר לצרכים שלי. מהם החסרונות בראוטר שהוא גם מודם ע"פ פיצול?
3. במודם הנוכחי יש יציאה תקשורת אחת שהולכת למחשב- האם יש מודמים עם כמה יציאות ואז אני יכול לנסות להשחיל עוד cat6 מהארון לממ"ד. אחד לחיבור המודם ואז מהמודם אחד ייצא למחשב בממ"ד ואחר ייצא חזרה מהמודם חזרה לראוטר (ומשם לסלון?) זה יעבוד?
3. אשמח להמלצות למודמים מתאימים שהם במימדים קטנים או המלצה למודם שאני צריך לחפש מבחינה טכנית?
בברכה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”