מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

שרשור תגובות: נטפליקס לוחצת על הברקס - תוריד איכות ורוחב פס בכדי למנוע עומס

עמוד 3 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > וידאו > טלויזיה מהרשת
מחבר הודעה
nadavya
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Oct 30, 2007

הבעות תודה: 33
מספר הודעות: 740

#31  נשלח: א' 29/03/2020 21:27

איך אתם רואים קצב נתונים? יש לי אפל TV וMI BOX.
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3878
מספר הודעות: 69914

#32  נשלח: א' 29/03/2020 22:17

זה עדיין 4K, אבל האיכות באמת נפגעה משמעותית.

ב-AppleTV+ אתמול ראיתי את ה-banker האיכות נעה ממטושטש (720P) דרך סביר (4K) ובחזרה לסלולרי (360P)

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Sep 08, 2005
הבעות תודה: 19
מספר הודעות: 876

#33  נשלח: א' 29/03/2020 23:34

לראות קצב נתונים ב PC, mi-box, android tv לחץ F4 במקלדת (אפשר לחבר מקלדת לusb במיבוקס )
ב xbox לחץ על הסטיק הימני
בסמסונג לחצן info בשלט
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Kondo10
אחראי תחום סרטים וטלויזיה
אחראי תחום סרטים וטלויזיה

הצטרף בתאריך:
  May 15, 2018
הבעות תודה: 621
מספר הודעות: 3054

#34  נשלח: ב' 30/03/2020 6:12

באמת איכות התמונה בנטפליקס ירדה בצורה משמעותית. תמונה גרעינית שפוגמת בחוויית הצפייה.
אין מה לעשות, נעבור גם את זה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arik100
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jun 18, 2010
הבעות תודה: 6
מספר הודעות: 208

#35  נשלח: ב' 30/03/2020 23:19

אפשר לבחור צפה במועד מאוחר יותר?
האם זה עוזר?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
jacko-il (שחר)
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007
הבעות תודה: 1186
מספר הודעות: 8335

#36  נשלח: ד' 01/04/2020 21:26

לאחר כמה ימים בהן הצפייה בנטפליקס ויוטיוב הפכה לבלתי נסבלת (ברמה שהפסקתי לצפות פשוט ועברתי למשהו אחר) חשבתי לפתוח דיון או לחפש תשובה למדוע זה קורה - ואז הגעתי לדיון הזה.

ממש מבאס, מעדיף לא לצפות מאשר לצפות בערימת פיקסלים וקוביות שזזות לי על המסך. על מסכים גדולים זה פשוט זוועה וזה נראה עוד יותר נורא לדעתי דווקא עם תכני 1080 פחות חדשים.

חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008
הבעות תודה: 988
מספר הודעות: 13243

#37  נשלח: שבת 04/04/2020 23:24

oferlaor כתב:
זוועה, אמרו 25% והורידו 50%!

·אכן הורידו ב 50%.
כל תכני דולבי ויזן 4k שהיו בקצב 15.26,
עכשיו במקסימום 7.62.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 325
מספר הודעות: 7905

#38  נשלח: א' 05/04/2020 1:28

jacko-il כתב:
לאחר כמה ימים בהן הצפייה בנטפליקס ויוטיוב הפכה לבלתי נסבלת (ברמה שהפסקתי לצפות פשוט ועברתי למשהו אחר) חשבתי לפתוח דיון או לחפש תשובה למדוע זה קורה - ואז הגעתי לדיון הזה.

ממש מבאס, מעדיף לא לצפות מאשר לצפות בערימת פיקסלים וקוביות שזזות לי על המסך. על מסכים גדולים זה פשוט זוועה וזה נראה עוד יותר נורא לדעתי דווקא עם תכני 1080 פחות חדשים.
·

אין מה לעשות, הפתרון הוא לחזור לטורנטים.
יש לי מנוי בנטפליקס, אמזון פריים וידאו, וגם בהוט.
בכולם איכות פח (בהוט תמיד היה כך, לא רק עכשיו )

לדוגמא גיליתי את הסדרה המצויינת better call saul.
בנטפליקס זה פשוט קטסטרופה, בעיקר הסצנות חשוכות.
מצאתי את העונה הראשונה באחד הטאקרים גרסת 4k 2160p
לרוע המזל, יש מעט מאוד מקורות, ובקצב הזוחל של ימנו, ייקח לי שבועות להוריד כל פרק.
לכן אצטרך להסתפק בגרסה צנועה יותר של 1080p, שגם היא הרבה יותר איכותית מנטפליקס
(1) הבעות תודה: jacko-il
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 501
מספר הודעות: 2615

#39  נשלח: א' 05/04/2020 9:17

ממש הפתעה מה שקורה כאן. מי היה חושב, שאם אנשים יתחילו באמת להשתמש בתזרימי UNICAST על גבי רשת אינטרנט, אז כל הסיפור הזה מיד יתפרק. וזה מפתיע, מיוחד אחרי שהסברתי את הנושא ואת העובדה זו כאן בפורום זה במשך שנים, מה שלא עזר לכמה משתתפים כאן להבין את זה ולהמשיך לכתוב שברשת אינטרנט ציבורית הם חושבים שאין שום בעיה להעביר שידורים להמונים.
כך אולי עכשיו הם יתחילו להבין שיש דברים שאינטרנט לא מתאים להם. זו הסיבה למשל למה את שידורי IPTV לא מעבירים דרך אינטרנט ציבורי, אלה דרך רשתות IP הבנויות לכך.
וזו גם הסיבה ששידורי BROADCAST, למשל דרך לוויין מתאימים להעברה של חבילות טלוויזיה רב ערוצית, למשל כפי שזה ניתן לראות בשנים אחרונות עם המעבר של ערוצים רבים לשידורים באיכות 4K דרך לוויין. זו גם הסיבה שהיום כל אחד שיש לו אנטנה ומערכת מתאימה לקליטה של שידורי לוויין מחו''ל ממשיך ליהנות מאיכות תמונה ב 4K בערוצים רבים דרך לוויין, בדיוק כפי שזה היה בעבר וכפי שזה יהיה גם בהמשך.

ובקשר להורדה של סרטים דרך TORRENTS בישראל, אז, אם דרך קווי VDSL של בזק, עוד אחרי כמה שעות ניתן להוריד סרט BLURAY אחד בגודל רגיל של כ 40GB , אז בחיבורים של הוט, היכן שכל השכונה מחוברת לאותו הקו, זה כבר בלתי אפשרי או לוקח נצח. על סרטי 4K, שהם בנפחי BDXL של 120GB, אני כבר לא מדבר בכלל.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#40  נשלח: א' 05/04/2020 11:08

1. בגדול תכנים חדשים כנראה לא יעזור לנו, הם משודרים בקצבים נמוכים ולכן גם בטורנטים יהיו זמינים בקצבים נמוכים
2. העומסים גדולים כי אין תשתית Multicast ועם שידורים לא חיים ממילא נדרש UNICAST.
3. כיום IPTV התפוגג, כולם עברו ל-OTT (כמו יס+, הוט נקסט, סטינג, נטפליקס וכו') אין יותר רשתות פרטיות

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#41  נשלח: א' 05/04/2020 11:23

oferlaor כתב:

3. כיום IPTV התפוגג, כולם עברו ל-OTT (כמו יס+, הוט נקסט, סטינג, נטפליקס וכו') אין יותר רשתות פרטיות

·
כיום לא רק שה IPTV לא התפוגג, אלה, אם אנו מדברים על מה שקורה בעולם, ולא בישראל ( כי בישראל אף פעם לא היה IPTV וכנראה בשנים הקרובות גם לא יהיה ) , אז בעולם IPTV עובד מצוין, בדיוק כפי שהוא עבד כבר כשני עשורים הוא רק מתפתח בשנים אחרונות. בחבילות של IPTV מתווספות יותר ויותר ערוצים באיכות 4K. וכמובן שידורים כאלה אפשריים רק ברשתות פרטיות שתוכננו ונבו לכך והן משלבות על אותה הרשת מספר רב של שירותים שונים בנוסף ל IPTV. ורק ברשתות כאלה ניתן להעביר תקשורת MULTICAST . ואני כאחד, שבין היתר עוסק בתכנון ובפיתוח של רשתות כאלה, רואה את זה איך הדברים מתקדמים בהם ואיך ספק שמראש לפני עשור או שניים תכנן את הרשת שלו בצורה שניתן יהיה להתקדם אתה, בכל השנים האלה גם הצליח לפתח אותה מבלי להיתקע בעבר עם טכנולוגיות שלא ניתן להמשיך איתן וגם ספק כזה לא צריך לזרוק לפח את כל הרשת שלו בכל שלב שיש צורך להכניס שירותים חדשים בה, כמו שזה קיים ברשת של הוט שלא שמישה היום לכלום או ברשת של בזק, שבגלל שמראש היא לא הייתה מתוכננת לעמוד בדרישות של IPTV לא הייתה גם מסוגלת להעביר את השידורי YES בשלב ש YES דימינו שהם יכולים לעבור משידורי לוויין לרשת של בזק. היום הן כמובן כבר ויתרו על הרעיון ומחשפים אפשרות להמשיך להשתמש בשידורי לוויין, למשרות שחלל תקשורת לא מסוגלים לספק להם שיורות מנינימלי נדרש לצורך כך.

ומי שכן צורך תכנים חדשים דרך TORRENTS, ברגע שמדובר על תכנים כמו סרטים שמשוחררים על גבי מדיות של BDXL למשל, אז אין שום בעיה והם זמינים באיכות מספיק טובה עם BITRATE של מעל ל 90MBPS , כך שמי שמוריד תכנים של 120GB לסרט יכול להמשיך לעשות את זה גם עכשיו. כמובן שלקוחות שמחוברים על רשת הוט יכולים לשכוח מזה, כי זה יהיה לא אפשרי מבחינתם.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
beltar (אורן)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 07, 2005
הבעות תודה: 73
מספר הודעות: 337

#42  נשלח: א' 05/04/2020 12:17

sys_admin כתב:
כמובן שלקוחות שמחוברים על רשת הוט יכולים לשכוח מזה, כי זה יהיה לא אפשרי מבחינתם.

אני לקוח HOT ומקבל 200 MB במשך היום ו-150-160 MB בשעות השיא. הטענה ש-HOT לא עומדים בעומס באופן גורף לא נכונה. אולי זה קורה בבניינים מסויימים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#43  נשלח: א' 05/04/2020 12:47

beltar כתב:
ציטוט:
...

אני לקוח HOT ומקבל 200 MB במשך היום ו-150-160 MB בשעות השיא. הטענה ש-HOT לא עומדים בעומס באופן גורף לא נכונה. אולי זה קורה בבניינים מסויימים.
·

200M , זה עוד כלום, לי מספר חבר'ה שחיברתי אותם כלקוח בודד על יציאה ממקלט אופטי והם מקבלים 500 על 10 קבוע, גם בשעות השיא. אבל זה או זה שאתה מקבל בשעות שיא את 160M, לא משנה כלל את העובדה הפשוטה שרשת חלוקה של הוט לא עומדת בעומס באופן גורף, בגלל שבמרבית האזורים לכל יציאה של מקלט אופטי ברשת הוט מחוברים מאות לקוחות, דבר שגורם למצב שבשעות השיא הלקוחות אלה לא מקבלים כלל אפילו לא 10MBPS מתוך חבילות שלהם של 200MBPS או של 500MBPS. ואת זה אני רואה בכל המערכות שו''ב של רשת הוט, גם בזמן אמת וגם בבדיקות הסטטיסטיקה לפי החיתוכים שאני ממקד לפי הצורך. ועכשיו שיתר ויותר ילדים נמצאים בבית ונסים להוריד מאינטרנט את כל דבר שהם מוצאים שם, שעות השיא הפכו להיות ברשת הוט ל 24 שעות מסביב לשעון.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#44  נשלח: א' 05/04/2020 12:52

sys_admin כתב:
ציטוט:
...

·
כיום לא רק שה IPTV לא התפוגג, אלה, אם אנו מדברים על מה שקורה בעולם, ולא בישראל ( כי בישראל אף פעם לא היה IPTV וכנראה בשנים הקרובות גם לא יהיה ) , אז בעולם IPTV עובד מצוין, בדיוק כפי שהוא עבד כבר כשני עשורים הוא רק מתפתח בשנים אחרונות. בחבילות של IPTV מתווספות יותר ויותר ערוצים באיכות 4K. וכמובן שידורים כאלה אפשריים רק ברשתות פרטיות שתוכננו ונבו לכך והן משלבות על אותה הרשת מספר רב של שירותים שונים בנוסף ל IPTV. ורק ברשתות כאלה ניתן להעביר תקשורת MULTICAST . ואני כאחד, שבין היתר עוסק בתכנון ובפיתוח של רשתות כאלה, רואה את זה איך הדברים מתקדמים בהם ואיך ספק שמראש לפני עשור או שניים תכנן את הרשת שלו בצורה שניתן יהיה להתקדם אתה, בכל השנים האלה גם הצליח לפתח אותה מבלי להיתקע בעבר עם טכנולוגיות שלא ניתן להמשיך איתן וגם ספק כזה לא צריך לזרוק לפח את כל הרשת שלו בכל שלב שיש צורך להכניס שירותים חדשים בה, כמו שזה קיים ברשת של הוט שלא שמישה היום לכלום או ברשת של בזק, שבגלל שמראש היא לא הייתה מתוכננת לעמוד בדרישות של IPTV לא הייתה גם מסוגלת להעביר את השידורי YES בשלב ש YES דימינו שהם יכולים לעבור משידורי לוויין לרשת של בזק. היום הן כמובן כבר ויתרו על הרעיון ומחשפים אפשרות להמשיך להשתמש בשידורי לוויין, למשרות שחלל תקשורת לא מסוגלים לספק להם שיורות מנינימלי נדרש לצורך כך.

ומי שכן צורך תכנים חדשים דרך TORRENTS, ברגע שמדובר על תכנים כמו סרטים שמשוחררים על גבי מדיות של BDXL למשל, אז אין שום בעיה והם זמינים באיכות מספיק טובה עם BITRATE של מעל ל 90MBPS , כך שמי שמוריד תכנים של 120GB לסרט יכול להמשיך לעשות את זה גם עכשיו. כמובן שלקוחות שמחוברים על רשת הוט יכולים לשכוח מזה, כי זה יהיה לא אפשרי מבחינתם.
·

ממש לא מסכים. יש כמובן מקומות שבהם IPTV תפס (מלונאות, איזורים גאוגרפיים או ספקים מוקדמים כמו Verizon למשל) אבל בגדול, OTT לקח ובענק. מרבית השירותים המשמעותיים בעולם לא דורשים ולא משתמשים ברשת יעודית אלא פשוט משתמשים ב-OTT. אם זה בישראל, אז אין אף ספק שעובד ב-IPTV (בזק ויס רצו להשתמש בכזה אבל לא קיבלו אישור רגולטורי וטוב שכך). אפילו הוט, שהיא זו בעל הכי הרבה פוטנציאל לנהל משהו כזה, משתמשת ב-OTT.

בחו"ל זה גם המצב עם מרבית התכנים שמשודרים בטלויזיה. יתר על כן, אחוז השידורים החיים באופן עקבי יורד כבר שנים, מה שמוריד עוד ועוד את הכדאיות של שידורים מהסוג הזה.

אם אני טועה, צרף מספרים ושמות של ספקים ספצייפים שהם גדולים ומוכרים כמו Netflix, Hulu, אמזון פריים, דיסני+, ודומיהם שהם כבר כל אחד בפני עצמו גדול משמעותית מכל ספקית תקשורת או חברת כבלים / ספקית רב ערוצית בעולם.

אני לא אומר ש-IPTV לא ממשיך לגדול באופן אבסלוטי, אלא שהוא כמעט ונעלם כשמשווים אותו למה שקורה בעולם ה-OTT.

לגבי מה שאמרת על טורנטים ו-BD כמדיה. לצערי הרב זו מדיה שממש קיבלה מכה בכנף מהסטרימינג. התוכן שמשוחרר כיום לבלוריי הוא במרביתו *** טהור. תסתכל על ה-release schedule:
https://www.blu-ray.com/movies/releasedates.php

היתרון לסטרימינג הוא עצום מבחינת איכות התוכן.

חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 325
מספר הודעות: 7905

#45  נשלח: ג' 07/04/2020 1:29

יש לי חבילת אינטרנט של 500/10 דרך הוט שבימים כתיקונם עובדת מצויין.
לצורך גיבוי, עשיתי גם מנוי לבזק (ממילא יש לי קו טלפון שלהם).
עדיין לא ניסיתי להתחבר, אבל אולי זה באמת רעיון ששווה לבדוק.
יתכן באמת שהקצב שם יהיה מהיר יותר, למרות שמדובר רק בחבילה של 100 מגה.

יחד עם זאת, אני בכל זאת חושב שהנתון הקריטי בטורנטים, זה מספר המקורות.
כי נניח פרק חדש של westword עם 300 סידרים, יכול לרדת תוך דקות ספורות.
מצד שני עונה ראשונה של "סמוך על סול" ששודרה לפני מספר שנים, כבר אינה מספיק פופולארית כנראה, ולכן כאשר רק סידר אחד, מכסימום שניים זמינים- קצת קשה לצפות שהעסק יטוס...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > טלויזיה מהרשת עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה