מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

IPv6 בהוט בוקס 4

עמוד 1 מתוך 2
עבור לעמוד  1  |  2  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

הבעות תודה: 3
מספר הודעות: 349

#1  נשלח: ג' 31/03/2020 2:15
IPv6 בהוט בוקס 4

היי לכולם

משום מה הוטנט החליטו להקצות לי גם כתובת ipv6.
הבעיה שבאקסבוקס אי אפשר לכבות את הכתובת הזאת ובהגדרות שלו אני רואה שהוא מקבל גם ipv6 וגם ipv4. ומשום מה אני נתקל בקשיי גלישה קשים רק באקסבוקס.

השאלה שלי היא כזאת:
1. האם ניתן לכבות את הipv6 בהגדרות של ההוטבוקס? בינתיים לא מצאתי כזו אפשרות

2. האם שתי כתובות בו זמנית לא עלול לבלבל את המכשירי קצה שלי כדוגמת באקסבוקס?

אני באמת לא מצליח להבין את הוטנט. על סמך מה הם החליטו לעשות כזה דבר. ואם כבר הם עושים כזה דבר, למה הם משאירים את שני הפרוטוקולים לעזאזל?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#2  נשלח: ג' 31/03/2020 10:42
Re: IPv6 בהוט בוקס 4

Dor1992
·

טוב למי שרוצה לדעת קראתי על הטכנולוגיה באנגלית.
קוראים לזה Dual stack. הספקיות משתמשות בזה וכתוב שלא אמורות להיות בעיות גלישה.

זו טכנולוגיה שעוזרת להם לתת שני סוגים של כתובות IP והן יוכלו לעבוד ביחד במקביל כל הזמן.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 591
מספר הודעות: 2737

#3  נשלח: ג' 31/03/2020 11:22

Dor1992
·

IPv6 זה הפרוטוקול שכל העולם כבר חייב להשתמש בו (נגמרו הכתובות של IPv4). הבעיה שעד שכל העולם כולו לא משתמש ב-IPv6 אי אפשר להשתמש רק ב-IPv6 (כי אז לא תוכל להתחבר למחשבים/שרתים שאין להם כתובת IPv6). לכן מה שמקובל בעולם המתקדם (לא מדינת ישראל), כבר הרבה מאד שנים, היא להשתמש גם ב-IPv4 וגם ב-IPv6. זו טכנולוגיה מאד בשלה, שכאמור כבר בשימוש מאד נרחב, ואין שום בעיה טכנולוגית בתצורה הזאת.

במדינת ישראל המצב עגום, ועל אף שסוף סוף לאט לאט עוד ספקים מוסיפים תמיכה על הנייר ב-IPv6 לא ברור עד כמה התמיכה הזו טובה ומקצועית. אני מדבר על דברים כמו שפעם אחרונה שבדקתי המוקד הטכני של 018 סיפק תשובה מדהימה של "אנחנו מספקים IPv6 אבל לא נותנים שום תמיכה בזה". שלא לדבר על היתרון העיקרי של IPv6 שהספק אמור לתת לך טווח כתובות כך שלכל מכשיר בבית יהיה כתובת אינטרנט IPv6 ולמיטב ידעתי אף ספק בארץ לא נותן שירות כזה ללקוחות ביתיים.

יש לא מעט שירשורים בנושא בפורום, כמו לדוגמא:
https://www.hometheater.co.il/vt305405.html
(שם לב שהשירשור מתחיל ב-2018 אבל העמודים האחרונים עדכניים)

בנוסף ראיתי כאן בפורום דיווחים/שמועות שהניתוב IPv6 אצל ספקים בארץ עובד פחות טוב מזה של IPv4. אני לא יכול להתייחס כי אין לי ניסיון עם IPv6 אבל יתכן שזאת הבעיה שאתה חווה.

ברב הראוטרים, כולל לדעתי בהוטבוקס 4, יש אופציה לנטרל IPv6 בממשק שלו. אנסה להשיג גישה יותר מאוחר ולהביא לך תמונת מסך מתאימה. לגבי הוטבוקסים יותר ישנים אני לא בטוח.
(1) הבעות תודה: Dor1992
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#4  נשלח: ג' 31/03/2020 11:53

eran405
·

תודה.

יש לי הוטבוקס 4 אז זה רלוונטי לי. אבל לא נשמע לי הגיוני שאפשר לבטל שם כי זה משהו שקשור הרי לספק ולא לתשתית. אשמח לצילום מסך אם באמת אפשר.

לא מובן לי באיזה זכות הם מכניסים לקוחות לבלון ניסוי מבלי שהם יודעים לעבוד עם הטכנולוגיה הזט. בלון ניסוי אמור להיות בהתנדבות של הלקוח או על עלקוחות שהם עובדי החברה ולא עלינו.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
qsub00
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 25, 2013
הבעות תודה: 55
מספר הודעות: 678

#5  נשלח: ג' 31/03/2020 12:20

שלא לדבר על קומבינציה של כתובת IPv4 ושל DNS IPv4, ובמקביל כתובת IPv6 ללא DNS IPv6 מקביל...
(1) הבעות תודה: eran405
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#6  נשלח: ג' 31/03/2020 12:29

qsub00 כתב:
שלא לדבר על קומבינציה של כתובת IPv4 ושל DNS IPv4, ובמקביל כתובת IPv6 ללא DNS IPv6 מקביל...

עוד סיבה להשתמש ב-public DNS שכמובן מזמן כבר תומכים גם ב-IPv6, לדוגמא:
https://1.1.1.1/dns/
https://developers.google.com/speed/public-dns/doc...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#7  נשלח: ג' 31/03/2020 12:35

eran405
·

כנראה שזה מה שקרה לי לפני כמה ימים וכנראה שהקצו לי ממש השבוע כתובת ipv6.

לא הבנתי למה יש לי חיבור ללא אינטרנט בכל המכשירים כל היום. שיניתי פשוט את הdns ל1.1.1.1 הציבורי החדש והכל חזר לקדמותו בכל המכשירים ולא עשה בעיות מאז.

כנראה שיש בעיה בשילוב הזה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
qsub00
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 25, 2013

#8  נשלח: ג' 31/03/2020 12:47

eran405 כתב:

ציטוט:
...

עוד סיבה להשתמש ב-public DNS שכמובן מזמן כבר תומכים גם ב-IPv6, לדוגמא:
https://1.1.1.1/dns/
https://developers.google.com/speed/public-dns/doc...

לי זה ברור, אבל כמה אנשים שקיבלו גם IPv6 טרחו להוסיף גם DNS עבורו?!
ואח"כ אומרים שיש בעיות גלישה...
שלא לדבר על התחרות בין ה"אחדים" לבין ה"שמיניות" (קלאודפליר/גוגל), שעדיין לא הוכרעה!
·
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#9  נשלח: ג' 31/03/2020 12:52

qsub00
·

יש צורך לשנות DNS גם בראוטר או שמספיק רק בהגדרות רשת של המכשירים?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
qsub00
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 25, 2013

#10  נשלח: ג' 31/03/2020 13:16

אם אתה יכול להגדיר בראוטר אז אין צורך להגדיר בכל מכשיר בנפרד.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#11  נשלח: ג' 31/03/2020 19:50

Dor1992 כתב:

יש לי הוטבוקס 4 אז זה רלוונטי לי. אבל לא נשמע לי הגיוני שאפשר לבטל שם כי זה משהו שקשור הרי לספק ולא לתשתית. אשמח לצילום מסך אם באמת אפשר.

מוזר. באמת אני לא רואה שום אופציה לכבות את ה-IPv6. בהוטבוקס 4 שיש לי גישה אליו זה נראה ככה:

זה נראה כמו שה"הגדרות" היחידות שיש ל-IPv6 הם STATUS, ובאופן לא כזה מפתיע אי אפשר לשנות שום דבר שם.

כמובן אתה תמיד יכול לכבות את ה-IPv6 במכשירים עצמם ואז הם יפנו החוצה דרך ה-IPv4, וה-IPv6 אמור להיות ללא שימוש.

בנוסף אני גם לא רואה איך אפשר לקבוע DNS IPv6 ידנית. לפחות במקרה הזה ההוטבוקס הוסיף אוטומטית את 2001:4860:4860::8888 שהוא ה-DNS IPv6 של גוגל:

אם מישהו מכיר דרך לכבות את ה-IPv6 (או איך לקבוע DNS IPv6 ידנית) בהוטבוקס 4 אשמח לשמוע איך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#12  נשלח: ג' 31/03/2020 20:01

eran405
·

כרגע על dns ציבורי אין לי בעיות.

לגבי המכשירים.. לא בכולם אפשר לכבות אבל זה לא נורא.. הסמארטיוי עובדת רק על ipv4 וגם הסמארטפון. במחשב כמובן אפשר לכבות.. באקסבוקס אין שום אפשרות לכבות.. ובאייפד עוד לא בדקתי אבל נראה לי שאין אפשרות..

לגבי dns, מי מנצח הdns שנקבע בראוטר או ביחידת קצה כמו המחשב או האייפד?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#13  נשלח: ג' 31/03/2020 20:33

eran405
·

אגב הבנתי שdns.ציבורי רק עושה פעולה הפוכה במקרים רגילים כי אתה עושה סיבוב מיותר בעולם להגיע לשרת הזה בזמן שיש לך שרת dns באזור שלך שיכול לספק לך את אותו שירות בדיוק.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#14  נשלח: ג' 31/03/2020 21:12

Dor1992
·

אתה לא ניגש לאתרים דרך ה-DNS אז זה ממש לא "סיבוב מיותר בעולם להגיע לשרת". ה-DNS רק מתרגם לך שמות, דבר שבגדול נעשה רק פעם אחת (לכל הפחות ברמה של המחשב יש caching, ובראוטרים מספיק טובים יש cache ברמה של הראוטר). מהניסיון שלי אין שום משמעות לזמן הגישה ל-DNS, ובזמנו כשעברתי ל-public DNS קיבלתי רק את ההרגשה ההפוכה (שהאינטרנט יותר מהיר). מאד יכול להיות שזה רק אפקט פסיכולוגי כי אין לי סיבה טכנית למה DNS מסויים "יאיץ" את האינטרנט (אלא אם שרת ה-DNS הקודם איטי בצורה קיצונית או לחילופין הניתוב אליו ארוך/איטי בצורה קיצונית).

להדגיש את הנקודה המרכזית, כל התקשורת שלך מול אתר/שרת מסויים נעשית ישירות ולא דרך ה-DNS.

בנוסף צריך גם להבין בדיוק מה זה שרת DNS ואיך הוא עובד (שאני לא ארחיב כאן אבל יש מידע בגוגל אם זה מעניין אותך) וזה אומר שגם ברמה של שרת ה-DNS נגיד של הספק יש לך גם cache misses שלהם ואז הם צריכים לפנות לשרת ה-upstream בשביל לענות לבקשה שלך. זה כמובן יכול גם לקרות בשרתים של public DNS אבל זה אמור להיות אפילו עוד יותר נדיר אצלהם ובעיקר השרתים upstream בשני המקרים כנראה באותו המקום (כלומר במקרה של cache miss אתה בין כה וכה עושה את ה"סיבוב (ממש לא) מיותר בעולם" לא משנה איזה שרת DNS בחרת). כל זאת גם מניח קונפיגורציה טובה/אופטימלית של השרת DNS (שאני הרבה יותר סומך על שרתי ה-public DNS מאשר השרתים של הספק).

זה גם ממש לא נכון ש"יש לך שרת dns באזור שלך שיכול לספק לך את אותו שירות בדיוק":

א. ה-DNS הוא הנקודה הכי נוחה לסינון/חסימת אתרים שהספק/רשויות רוצים למנוע ממך גישה. זה נכון שזה משהו שקל לעקוף אבל כמה שיודע לי זה לא מונע מהספקים לחסום אתרים מסויימים ככה (כנראה בהוראת הרשיות). אני הרבה הרבה יותר סומך על חברות כמו גוגל ו-cloudfare מבחינת נטרליות הרשת.

ב. כמו שחווית בתחילת השבוע עם הוטנט, ב-DNSים של הספקים יש תקלות. זה אמנם נדיר אבל זו לא פעם ראשונה שיש בעיה ב-DNS של ספק בארץ. לעומת זאת לא זכורה לי תקלה בשירות של ה-public DNS הטובים (כנראה שיש אבל הם הרבה יותר נדירות וקצרות). אין מה לעשות החברות האילו הרבה יותר אמינות מהספקים בארץ.

ג. כמו שצויין לעיל ספק בארץ בתמימות יכול לתת לך כתובת IPv6 ללא DNS IPv6 (כנראה שאין להם כזה). ה-public DNS תומכים כבר מזמן גם ב-IPv6.

אני בטוח שיש עוד הרבה נקודות למה זה לא "אותו שירות בדיוק", אלא השירות של ה-public DNS הרבה יותר טוב. אישית אני לא חושב שאפשר להרגיש את העוד כמה מילישניות שה-lookup לוקח (כאמור זה לא כל פניה לשרת אלא רק הפעם הראשונה שצריך לתרגם שם מסויים לכתובת מספרית), אבל אם זה מפריע לך הנה פוסט שיעזור לך:
https://www.hometheater.co.il/vp3048412#3048412
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dor1992
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 18, 2018

#15  נשלח: ג' 31/03/2020 21:21

eran405
·

הבנתי את העיקרון בכללי בכל מה שאמרת. את האמת אין לי זמן כל כך להרחיב ידע על זה כי אני סטודנט אבל בעיקרון יש לי פטיש בכל מה שקשור לארכיטקטורה. כל השירות הצבאי שלי התעסקתי עם ארכיטקטורה מרחבית של רשתות אינטרנט וטלפוניה. יותר עם טלפוניה ועם ארכיטקטורות של הצפנה ושל עורקי קשר

ואגב לא ענית לי על השאלה החשובה חח

במידה ושיניתי ידנית אותו במחשב או כל מכשיר שהו אז מי מנצח הdns שנקבע בראוטר או זהביחידת קצה כמו המחשב או האייפד?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב עבור לעמוד  1  |  2  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה