מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

התייעצות ברכישת לפטופ עסקי

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
vivi
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2009

הבעות תודה: 274
מספר הודעות: 2520

#16  נשלח: ג' 07/04/2020 12:39

alchemy
ציטוט:
אתה מפספס, לא מספיק להסתכל על נתונים טכנים יבשים, יש חווית שימוש.

אני חייב לציין שהמחשב הקודם שלי במשך 3 שנים היה Lenovo ThinkPad לא זוכר בדיוק את הדגם, ובאמת שלא הבנתי את העדיפות, אני מבין שיש אנשים שמעדיפים את המקלדת של "פעם" עם מקשים בולטים, ואולי יש יתרונות בסוללה ובמשקל שלא רלוונטים במקרה שלי.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2009

#17  נשלח: ג' 07/04/2020 12:43

shaked

ציטוט:
vivi השאלה עד כמה השדרוג דחוף. גם המעבדים החדשים של AMD וגם הכאילו חדשים של אינטל מעבר לפינה, אבל אם תהיה ירידת מחיר ומתי הם יגיעו זה כבר שאלה אחרת.

השדרוג לא דחוף מדי, המחשב שלי עדיין עובד אבל צריך להתכונן להחלפה שלו בחודשים הקרובים, אני רוצה להינעל על דגם מומלץ ואז לעקוב קצת אחר המחירים.
לא מתרגש יותר מדי מירידות מחיר של הדגמים הנוכחיים מאחר ואין לזה סוף ובסוף שעוברת שנה ומסתכלים אחורה לא באמת מעניין אם זה נקנה ב-2016 או ב-2015.
אבל כן חשוב לי שיענה על הצרכים ומצד שני שלא יעלה יותר מדי עם תוספות יקרות שאני לא משתמש בהם.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 11, 2005

הבעות תודה: 16
מספר הודעות: 333

#18  נשלח: ג' 07/04/2020 13:35

vivi
·

אז ממה שאמרת, הייתי מוסיף את הדרישה הכי חשובה: אופציה לתחנת עגינה, וזאת לא אופצייה.

בשביל ה95% מהזמן שאתה במשרד תהיה לך אופציה נוחה להתחבר ולהתנתק מהמשרד בעזרת חיבור קל.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
vivi
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2009

#19  נשלח: ג' 07/04/2020 13:55

maoravni

היי אחי, אתה יכול להרחיב על האפשרות? איך זה בדיוק עוזר לי אם הלפטופ רוב הזמן עם מטען בחשמל?

הזכרת לי אפשרות נחמדה שהייתי שמח אם הייתה במחשב החדש, היכולת להטעין אותו ב usb כך שיהיה אפשר להטעין אותו עם סוללה ניידת ב 5% מהזמן שאני ללא מחשב.

חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Oct 22, 2007

הבעות תודה: 261
מספר הודעות: 7556

#20  נשלח: ג' 07/04/2020 14:12

ציטוט:
1. סוללה - זה מחובר כל הזמן לחשמל

אז למה בכלל לקנות מחשב נייד?

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2009

#21  נשלח: ג' 07/04/2020 15:09

בשביל 5% מהזמן שאני נמצא בחו"ל או בפגישות וצריך להיות זמין.
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 11, 2005

#22  נשלח: ג' 07/04/2020 15:34

vivi
·

יש לי בנייד חיבור thunderbolt3. זה בעיקרון אותו חיבור שיש במחשבים של Apple, ולקח לו זמן לחלחל לשאר היצרנים.

בעיקרון זה חיבור שנראה כמו usb type c, שמסוגל להעביר דרכו קצב נתונים מאוד גבוה שמספיק בעצם לכמעט כל מה שאתה צריך במחשב.

יש גם כמה רמות של תחנות העגינה.

לי ספציפית יש מחשב dell latitude 5401. המחשב עם מסך 13.3״, i7 עם 6 ליבות, 16gb ram ו 512gb ssd.

על השולחן יש לי תחנת עגינה wd19 של dell. אליה מחוברים כל הכבלים שלי: רשת, מגבר אוזניות, מקלדת, עכבר, מטען לטלפון ושני מסכי fhd.

כשאני מגיע אני פשוט מחבר את הכבל שיוצא מתחנת העגינה - usb c אחד. הכל מתחבר דרך אותו כבל.

אצלי, ספציפית, תחנת העגינה הזאת קצת מגבילה אותי כי היא עובדת בפרוטוקול שנקרא usb 3 display link. בשיטה הזאת היא תומכת עד 4k30. מכיוון שהצלחתי לשנורר מסך 32 4K אני נאלץ לחבר אותו דרך hdmi נפרד, אבל יש תחנות עגינה thunderbolt3 אמיתיות שמסוגלות להעביר 2x4k60.

השיטה הזאת כבר יחסית ותיקה - יש אצלנו כאלה כבר בנות 2-3 שנים לפחות.

היתרון בתחנות האלה הן שהן סטנדרטיות. אתה לא חייב לקנות את אלה של היצרן שלך. יש כמה יצרנים. יכול להיות שיש מסכים עם תחנות עגינה. זה שוק מתהווה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
maoravni
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 11, 2005

#23  נשלח: ג' 07/04/2020 15:40

maoravni
·

https://photos.app.goo.gl/jWBT3EBCdf19aCfM9

זה נראה ככה. ככה זה כשהשולחן מסודר....

שים לב לכך שיוצאים 2 כבלים מהמחשב. והמסך הגדול הוא 32״, אז קח בחשבון.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
shaked
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2005
הבעות תודה: 25
מספר הודעות: 471

#24  נשלח: ה' 09/04/2020 14:43

vivi כתב:
@shaked

ציטוט:
...

השדרוג לא דחוף מדי, המחשב שלי עדיין עובד אבל צריך להתכונן להחלפה שלו בחודשים הקרובים, אני רוצה להינעל על דגם מומלץ ואז לעקוב קצת אחר המחירים.
לא מתרגש יותר מדי מירידות מחיר של הדגמים הנוכחיים מאחר ואין לזה סוף ובסוף שעוברת שנה ומסתכלים אחורה לא באמת מעניין אם זה נקנה ב-2016 או ב-2015.
אבל כן חשוב לי שיענה על הצרכים ומצד שני שלא יעלה יותר מדי עם תוספות יקרות שאני לא משתמש בהם.

לא כתבת מאיזה סדרה המעבד בנוכחי שלך, אבל בכול אופן אם השמועותנכונות הדגמים החדשים מסדרת H (הספק גבוה) יתחילו להופע בשבוע הבא. שווה לעקוב ולראות אם יש לזה יתרונות רלוונטים, למרות שבדכ הדגמים העסקיים לא מופיעים מייד.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ospc4u
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2020
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 12

#25  נשלח: שבת 11/04/2020 15:26

dell latitude סדרה מומלצת מאוד שירות סהכ טוב ל 3 שנים בבית הלקוח
ssd nvme 512/256
16gb
1920/1080 כרטיס מסך אינטל יספיק
מעבד - לך על i5 עשירי
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 1055
מספר הודעות: 7234

#26  נשלח: שבת 11/04/2020 22:10

vivi כתב:

כן זה מה שחשבתי, לשימושים שלי עם זיכרון 16GB שאני רוצה, היית הולך על מעבד I5 או I7?

באמת לא יודע.
אני עם מחשב נייח עם I5 ו-16 גיגה זיכרון.
אשתי עם מחשב נייד I7 מהעבודה, גם עם 16 גיגה זיכרון.
תכלס, לא רואה הבדל, אם כי הנייד עם דור 7 של אינטל, והנייח עם דור 9 הבסיסי של I5.

vivi כתב:

אתה יכול להרחיב על הנושא הזה? איך כרטיס מסך נוסף עוזר בעבודה מול קבצי אקסל וגוגל כרום?
אני מניח שיש לו יכולות עיבוד שמתווספות למחשב, השאלה כמה זה רלוונטי במקרה שלי? ואיפה אפשר לקרוא על זה?

מהניסיון שלי, מחשב נייד מסויים עם מעבד גראפי מובנה במעבד אינטל, גלילה של מסמך וורד בו 50 עמודים, הוא מתחיל עם השהיות, תוך כדי הגלילה.
מחשב דומה מאוד, עם כרטיס מסך משולב, אותו מסמך בדיוק, גלילה לאורך המסמך הרבה יותר חלקה.

הבעיה במעבד הגראפי המובנה - הוא משתמש ב- RAM הרגיל כזיכרון לכרטיס מסך.
למעבד גראפי משולב, יש זיכרון משלו, ייעודי לו, ויותר מהיר.

vivi כתב:

אתה בעצם אומר שיש מחשבים שיכולים לענות על הדרישות שלי חומרתית והם מגיעים עם מערכת הפעלה של לינוקס,
שאני מניח שלא מוסיף הרבה למחיר לעומת ווינדאוס, ואז לאחר מכן פשוט אני אפרמט ואתקין ווינדאוס? זה הרעיון?

לא עולים יותר לעומת מחשב ללא מערכת הפעלה, כי לינוקס לא עולה כלום.
אם היו עולים יותר ממחשב עם חלונות, לא הייתי מציע את זה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה