מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

אין יותר חיבור סימטרי בישראל

עמוד 1 מתוך 4
עבור לעמוד  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005
הבעות תודה: 509
מספר הודעות: 4080

#1  נשלח: א' 19/04/2020 17:12
אין יותר חיבור סימטרי בישראל

לפחות לא בחיבור ביתי. בשקט ובלי הכרזה פומבית, הספקית היחידה שנתנה שירות סימטרי, אנלימיטד, עברה גם כן ל-Upload במהירות 10% מה-Download (כמו בסיבים של סלקום ופרטנר).
הסיבה לא ידועה אבל אני מניח שזה קשור לסלקום (שרכשה את מרבית השליטה ב-IBC, ומאפשרת חיבור אליה באמצעות הפלטפורמה), שלא רוצה להיות בנחיתות מול שאר הספקיות (הלו 015, אקספון ועמית-נט). האפשרות השניה היא שאולי עם התקדמות הפרישה של אנלימיטד נוצר עומס על קווי ה-Upload לחו"ל, שישראל לא מצטיינת בהם, או שאולי זה שילוב של שתי הסיבות ביחד.
החדשות הטובות הן ירידה מסויימת במחירים - חבילת 500/50 עולה היום 100₪, לעומת 130₪ עבור החבילה הסימטרית 500/500 שהיתה לפני השינוי. השינוי המשמעותי ביותר הוא בחבילת ה-1000/100, שעולה היום 130₪, כאשר בעבר החבילה הסימטרית 1000/1000 עלתה מעל 300₪.
בינתיים נראה שהשינוי לא משפיע על לקוחות בחבילות הסימטריות הקיימות (לא במהירות ולא במחיר) אבל כמובן לא ידוע כמה זמן זה ישאר ככה, וגם אין אפשרות להחליף ספק בלי לאבד את הסימטריות.

יום עצוב לדעתי.
(1) הבעות תודה: amdr1
פרופיל | שלח הודעה | חפש
vivi
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2009

הבעות תודה: 324
מספר הודעות: 2774

#2  נשלח: א' 19/04/2020 17:26

תודה על העדכון
אכן בשורות גרועות... שיתביישו.
אני מקווה שלאחר הקורונה יתפנו בממשלה להלחיץ אותם

גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס

הצטרף בתאריך:
  Jul 05, 2010

הבעות תודה: 523
מספר הודעות: 6835

#3  נשלח: א' 19/04/2020 17:27

כן.. שמתי לב לזה לפני שבוע (במקרה) כשחבר שאל לגבי הצעת מחיר שקיבל מסלקום על חבילה עם סיבים אופטיים, היה לי מוזר שהציעו לו חבילה עם אנלימיטד במהירות לא סימטרית, נגשתי לאתר ואכן ראיתי את החבילות שהם מפרסמים עכשיו..
אני כרגע מחובר לאנלימטד דרך אקספון בחבילה של 500/500, ניסיתי לבדוק ב-"חוזה" אם הם מציינים תאריך שבו החבילה נגמרת - אבל לא מצאתי, ככה שמעניין עד מתי זה ימשיך. גם 1000/100 זה לא סוף העולם אבל חוסר השקיפות במהלך הזה מאוד מרתיע, במיוחד שמאז שסלקום נכנסה לעסק לא באמת ברור מה עתיד "החברה".. הדבר הכי גרוע זה תשתית שמחייבת אותך בספק שלה ללא אפשרות בחירה אחרת (כמו סלקום ופרטנר)

פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 516
מספר הודעות: 2669

#4  נשלח: א' 19/04/2020 17:41
Re: אין יותר חיבור סימטרי בישראל

NegativeIQ כתב:
האפשרות השניה היא שאולי עם התקדמות הפרישה של אנלימיטד נוצר עומס על קווי ה-Upload לחו"ל, שישראל לא מצטיינת בהם,
·

אגלה סוד אזרחי, שידוע לכל מי שנמצע בתחום של תקשורת נתונים. קווים מישראל לחו''ל הם... סימטריים. ויותר מזה. כל הרוחב פס מהם שהוקצה בצורה קשיחה לשימוש של כל הלקוחות הפרטיים ביחד, הוא באותו סדר גודל של רוחב פס שארגון אחד גדול בישראל לבד מנצל לצורך התקשורת שלו לחו''ל.

והמגבלה הזו שהוגדרה בסלקום ללקוחות הפרטיים החדשים של IBC, היא רק לצורך שפעילות זו לא תפריע לשיווק של חבילות עסקיות סימטריות. כרגע גם נבדקת אפשרות שבעוד זמן מה גם לקוחות הקיימים של UNLIMITED יעברו לחבילות אסימטריות רגילות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
OMRIJ
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 04, 2007
הבעות תודה: 20
מספר הודעות: 208

#5  נשלח: א' 19/04/2020 20:46

זה היה רק עניין של זמן
ברגע שהם קנו אותם, הם הגיעו למצב שהם בעלים של 2 טכנולוגיות שונות באזורים שונים. להציע רק למתי מעט את האפשרות להתחבר לחבילה סימטרית בעוד שלכל הלקוחות החדשים יציעו רק חבילה אסימטרית זה מגוחך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 681
מספר הודעות: 3053

#6  נשלח: א' 19/04/2020 20:50

ברור שאין שום קשר לקווים לחו"ל שבכלל באחריות הספק ולכן לא קשור לשינוי הזה (אם לדוגמא רק 018 היו עוברים לחבילות לא סמטריות אז זה בהחלט היתה יכולה להיות סיבה אפשרית). די ברור שזה יישור קו עם סלקום השאלה האם רק בגלל סיבות שיווקיות (לחסל את היתרון שיש/היה לספקים הקטנים על סלקום מעל תשתית אנלימטד) או שיש גם סיבות טכניות או עסקיות.

יתכן שזה בשביל שאנלימטד יוכלו לחסוך עליות בהתקנות חדשות לדוגמא בשימוש של GPON שהרבה יותר זולה (שלמיטב הבנתי סלקום פייבר מהתחלה משתמשים רק בו) של סלקום. כמובן שאני מעדיף את תשתית ה-p2p של אנלימטד אבל מאד יתכן שהיא לא כלכלית וחלק מהסיבה לקשיים הכלכליים שהיו להמיזם. אם זאת באמת הסיבה אז זה הרבה יותר מדאיג בגלל שאם מספיק דירות בבניין מתחברים אז ב-GPON הרוחב פס מתחלק ביניהם ושוב מגיעים לבעיות שיש לדוגמא בתשתית הוט היום (או אפילו גוש בניינים אם מגיע רק סיב בודד אליו). מה שכן צריך לשם לב שבניגוד לתשתית של הוט, למיטב הבנתי, אפשר יחסית בקלות לשדרג תשתיות כאלה למהיריות יותר גבוהות (כגון XG-PON או אפילו NG-PON2).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
MrYair
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Oct 25, 2011
הבעות תודה: 296
מספר הודעות: 3269

#7  נשלח: ב' 20/04/2020 1:23

גם אם יש לך מהירויות סימטריות אתה לא באמת תקבל מלוא רוחב פס בהעלאה או הורדה מחול
אם אתה לא לקוח עסקי שמשלם בהתאם.
אני מנוי בסלקום כבר מעל חצי שנה ולא הרגשתי בשום האטה בסיבים לפחות לא בארץ.
יש לי שני ממירי סלקום טיוי,שרת שעובד 24/7 שני נייחים שני ניידים וסמארטפונים והכל עובד פיקס ללא שום האטה.
שכן יש לי כמה שכנים שמחוברים גם לסלקום פייבר.

גם בימי ההסגר בגלל הקורונה קבלתי מלוא רוחב פס למעט כמה אתרים שעלו לאט
אבל אפשר להבין כשכל עם ישראל בבית אם הילדים.

משכן שמתי לב כשהיתי בחבילת 100/1000 ההורדה בבדיקות מהירות תקין היתה
850-900 העלאה 97-98 בתוך הארץ לחול זה כבר היה סיפור אחר,לאירופה היתי
סביב 450-500 לפעמים פחות העלאה היתה תקינה.

הורדה של קובץ כלשהו משרת באירופה לא היתה עוברת את ה 20-25 מגה בשניה ולא משנה מאיזה שרת
אני מוריד את הקובץ.

אותו דבר העלאה אם אני מעלה קובץ לשרת באירופה בלונדון או גרמניה העלאה מתחילה סביב ה 5-6 מגה בשניה
ואחרי כמה שניות מתייצבת סביב ה 1 מגה ומטה בשניה,וניסיתי את זה בימים וזמנים שונים בכולם אותה תוצאה.

מנגד בעבודה שלי יש לנו ארון שרתים באחד החוות לאחסון שרתים בארץ,הארון מחובר ל 200 מגה סימטרי
עסקי גם סיב של סלקום העלתי קובץ של 5-6 גי'גה מהארון שלנו לאותם שרתים בלונדון וגרמניה שניסיתי
לעלות מהחיבור בבית הבדל של שמיים הארץ
על החיבור סימטרי עסקי העלאה לאירופה לא ירדה פחות מ 19-20 מגה בשניה!
אבל התענוג הזה עולה למקום עבודה שלי כמה אלפים טובים.

ככה שאני אישית לא רואה סיבה להחזיק 1000/100 הורדה רק בישביל להגיד הנה יש לי כשאני לא באמת מקבל
את מקסימום רוחב פס לחול,כמובן כי לקוח פרטי אני גם לא מצפה לקבל לפי משאני משלם אבל גם אין לי סיבה
לשלם על ג'יגה הורדה,לשימושים שלי גם 20 מגה העלאה מספיק לי מעל ומעבר.

הורדתי ל 200/20 גם הורדתי כמה שקלים וגם מקבל לרוב את הרוחב פס שאני משלם עליו.
חוץ מזה גם שאני לא יודע למה אבל סלקום בחרו בשיטה של חייגן PPPOE בתשתית שלה וכדי להחזיק
חיבור כזה על ג'גיה הורדה אם חייגן צריך וואחד נתב.
עד עכשיו היתי מחובר אם PFSENSE אבל לצערי בצער רב בטרם עת לאחר 10 שנות פעילות רציפות
הלוח ומעבד החזירו את נשמתם לבורא.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 516
מספר הודעות: 2669

#8  נשלח: ב' 20/04/2020 9:23

MrYair כתב:

ככה שאני אישית לא רואה סיבה להחזיק 1000/100 הורדה רק בישביל להגיד הנה יש לי כשאני לא באמת מקבל
את מקסימום רוחב פס לחול,כמובן כי לקוח פרטי אני גם לא מצפה לקבל לפי משאני משלם אבל גם אין לי סיבה
לשלם על ג'יגה הורדה,לשימושים שלי גם 20 מגה העלאה מספיק לי מעל ומעבר.

הורדתי ל 200/20 גם הורדתי כמה שקלים וגם מקבל לרוב את הרוחב פס שאני משלם עליו.
·

יפה, זה עוד הפעם מאשר את ההנחה הפשוטה שקובעי המדיניות של תכנון החבילות תקשורת בישראל פועלים לפיה כבר כשני עשורים. וההנחה זו, היא שללקוח הביתי הממוצע רגיל די ויותר לכל הצרכים ושימושים שלו ושל כל משפחתו ביחד בחיבור עם ערוץ עולה לאינטרנט של כמה מגה בודדים.
זה גם משתלב עם התובנה שלפיה פועלים בישראל, תובנה שממילא כל איש מקצוע או בעל תפקיד שצריך לעבוד מהבית ולצורך זה נדרש לחיבור, נניח של 1G סימטרי ומובטח, אז בכל מקרה הארגון שבו האיש מקצוע זה עובד, אותו הארגון יספק לו אותו, בדיוק כפי שהוא מספק לו את שאר כלי עבודה שלו, כמו למשל רכב, מחשב נייד, כרטיסי טיסה לחו''ל לצורך פגישות עבודה שם או לצורך ההשתלמויות טכניות בחו''ל, תשלום על בתי מלון שם, רכב שכור שם וכו'.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
NegativeIQ (דן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2005
הבעות תודה: 509
מספר הודעות: 4080

#9  נשלח: ב' 20/04/2020 9:26

OMRIJ כתב:
זה היה רק עניין של זמן
ברגע שהם קנו אותם, הם הגיעו למצב שהם בעלים של 2 טכנולוגיות שונות באזורים שונים. להציע רק למתי מעט את האפשרות להתחבר לחבילה סימטרית בעוד שלכל הלקוחות החדשים יציעו רק חבילה אסימטרית זה מגוחך.

כעיקרון אם הבנתי נכון סלקום דווקא דוחפת את המשך הפרישה של אנלימיטד, מסיבות רגולטוריות - סלקום ופרטנר התחילו לפרוש בלי אישור של משרד התקשורת, שהעלים עין בכוונה כדי לעודד תחרות, אבל בארץ יש שינויי מדיניות כמו גרביים. לאנלימיטד יש רשיון פרישה ולכן לסלקום יש אינטרס מובהק לקדם את הפרישה דרכה. כן נשאלת השאלה האם הפרישה החדשה של אנלימיטד היא עדיין ב-P2P או שאולי מדובר ב-GPON של סלקום תחת מותג אחר. צריך אולי לבדוק עם מישהו שגר במקום שהפרישה של אנלימיטד הגיעה אליו רק לאחרונה.

MrYair
כעיקרון בחיבורים עסקיים יש לך אפשרות (יקרה) של מהירות חיבור מובטחת, כלומר שהספק מבטיח לך שלעולם לא תרד מהמהירות הזאת ולכן כשהקווים לחו"ל עמוסים אותם לקוחות עסקיים מקבלים עדיפות על כל שאר הלקוחות (פרטיים ועסקיים ללא מהירות מובטחת). כעיקרון גם ספק לא אמור למכור חבילות שסך המהירות המובטחת בהם גבוה מסך הקיבולת שלו, אבל לא יודע האם הם לא מרמים.
בכל אופן ללקוחות פרטיים אין מהירות מובטחת (או יותר נכון יש להם מהירות מובטחת מגוכחת של 10KB לשניה - כן, קילו-בייט, אני לא טועה) ככה שכשהקווים עמוסים אתה מרגיש את זה בבית אבל לא בעסק.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
OMRIJ
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 04, 2007

#10  נשלח: ב' 20/04/2020 9:30

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
ישן אבל רלוונטי
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Huber (ערן)
ht-friend
ht-friend

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
הבעות תודה: 2973
מספר הודעות: 49349

#11  נשלח: ב' 20/04/2020 10:12

ואותי כל פעם מפתיע מחדש איך אנשים מתלוננים על מהירות העלאה של 100M כשרב הצרכנים בישראל עדיין תקועים עם הוט/בזק עם קצבי העלאה מקסימליים של 3M

אני חולם על העלאה של 100M

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."
פרופיל | שלח הודעה | חפש
michaelfar
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 23, 2015
הבעות תודה: 26
מספר הודעות: 234

#12  נשלח: ב' 20/04/2020 11:03

Huber כתב:
ואותי כל פעם מפתיע מחדש איך אנשים מתלוננים על מהירות העלאה של 100M כשרב הצרכנים בישראל עדיין תקועים עם הוט/בזק עם קצבי העלאה מקסימליים של 3M

·
אז תחשוב איך היית מרגיש אם היו מורידים לך את ה 3M ל 0.3M
פרופיל | שלח הודעה | חפש
MrYair
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Oct 25, 2011
הבעות תודה: 296
מספר הודעות: 3269

#13  נשלח: ב' 20/04/2020 12:18

Huber כתב:

נכון שיש הבדל בין 3 מגה ל 20 50 ו 100 מגה בהעלאה
אבל בשורה תחתונה אתה לא מקבל באמת את העלאה לחול
לצורך דוגמה גיבוי בענן כמו דרופבוקס וואן דרייב וכ''ו.

יש לי חשבון בדרופבוקס של 2 טרה בעלות של 10 דולר לחודש.
כשהיה לי 100 מגה העלאה כל הגיבוי בקושי היה מגרד 1-2 מגה בשניה בכל שעות היום
עוד לפני שהתחיל כל הקורונה וההגסר בבית.
עכשיו שיש לי 20 מגה העלאה אני מגבה באותה מהירות כמו שהיה לי 100 מגה העלאה.

לעומת זאת גיבוי בענן אצלינו בעבודה במיוחד בשרתים שמחוברים לסיב עסקי של סלקום 200 סימטרי
גיבויים של טרות על גבי טרות טסות על מלוא רוחב פס ועוד לחול.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
OMRIJ
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 04, 2007

#14  נשלח: ב' 20/04/2020 12:25

לא מבין למה להעלות כל פעם את עניין הקווים העסקיים.
זה ברור שזה המצב, וכנראה ככה בכל העולם.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
lasik
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 21, 2010
הבעות תודה: 247
מספר הודעות: 2069

#15  נשלח: ב' 20/04/2020 14:54

Huber כתב:

·בדיוק הערת אותי מהחלום של הורדה ב- 100M.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber עבור לעמוד  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה