אולימפיה קרמינה, מי יכול לשתף חוויית משתמש

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 402 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@dimka323
·

כמו כל תחביב אין לו סוף, ואחד כמוך צריך לדעת כמה רעש יש לפעמים על כלום רק בשביל העניין. חלילה לא אומר נגד הום בריסטה וברור שיש שם אלפי משתמשים עם דעות ורעיונות, אבל בוא, גם לא צריך להתרגש על כל פיפס. גם אני רואה כל סרטון של הופמן ונהנה מרובם, אבל גם מבין שאם מחר הוא ידבר על כפיות, אנשים ידברו על כפיות.
הקפה בארץ עלה לרמה רצינית לדעתי, לאנשים יש ציוד רציני ויודעים מה הם עושים. מי שאיכות הקליה לא מספיקה לו מזמין קפה מהארופאים. הכל טוב וזה נהדר.
קחו דברים בפרופורציה. התנסות אישית זה המידע הכי חשוב שאפשר להפיץ הלאה. אלה שממליצים רק על סמך פורום אחר ומאמינים שכל מילה קדושה עושים עוול לחדשים בפורום וחבל.
נערך לאחרונה על ידי ozeltzex ב 06/08/2020 11:26, נערך פעם 1 בסך הכל.

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@ozeltzex
·
עקרונית מסכים עם מה שכתבת.

IGAL4d (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 423 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

and the oscar goes to...
טוב, אחרי התלבטות אני הולך על הלה פבוני אספרטו. בתחילת השרשור הבהרתי שמדובר בשוט אחד עד שניים במקביל, ולפיכך עניין ההתחממות של הלה פבוני ברצף גבוה של שוטים במקביל, נעשה פחות רלוונטי. מכיוון שעשו לי "אאוטינג" (ברק), אכן יש לי פרופיטק 700, אבל כבודה במקומו מונח ואין לי כוונה להחליף אותה. היא משמשת כמכונה הביתית המשפחתית, סוס עבודה שלפעמים בשימוש "כבד" באירוח רב משתתפים בעידן של לפני הקורונה, מחוברת ישירות לקו המים כשיש פילטר מים מקצועי באמצע, כך שמדובר בנוחות ואיכות גם יחד- לטחון ולחלוט..לגבי הלה פבוני שהתלבטתי מול האולימפיה, מדובר במכונה שמיועדת אלי לעבודה, מכונה קטנה יחסית שתהיה מונחת בצד ולא תתפוס הרבה מקום (כן, הייתה לי מכונת נספרסו קפסולות שאחרי זמן לא רב עברה לאחיינית שלי). יש מסביבי עוד כעשרה עובדים, בעיקר עובדות, אבל הם מאושרים ושמחים מנס קפה אבקה שהם חולטים מתמי4 ומערבבים עם חלב (קר). אילו הייתי מכוון ליותר מ2-3 שוטים במקביל, הייתי הולך על האולימפיה. התרשמתי רבות ממנה ואולי בהמשך הדרך ניפגש- אולי עם הדגם החדש sl עם הקפיץ במנוף (spring lever). בקשר למחיר של האולימפיה, יש להביא בחשבון את האחזקה הנמוכה מאד שלה על פני שנים רבות (הבנתי שיש כאלה שאפילו לא יודעים אפילו על צורך בהחלפת גומיות על פני שנים) ואם מכונה מחזיקה 30 שנה נגיד (הערכה נמוכה) בחשבון הסופי המחיר הוא אולי זול יחסית. אני רואה יתרון בלה פבוני- גם מבחינת צירוף שעון לחץ החליטה (מעבר לשעון לחץ הדוד) שעוזר בתהליך הלמידה והחזרתיות, ושלא נמצא באולימפיה (ואכן ניתן להשיג קיט של שעון לחץ חליטה מספק צד שלישי, אבל אז מדובר בפרוצדורה נוספת ובמחיר נוסף וגם אולי באובדן אחריות ככל שהיא חשובה).ישנם גם שיקולים פחות חשובים, כמו משקל נמוך משמעותית של הלה פבוני, מה שאולי מאפשר הניוד קל יותר של המכונה, ובעיני באופן אישי, הלה פבוני נראית יפה יותר.

BarDar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@IGAL4d
·
טוב לא ידעתי שזה כזה סוד, זכרתי שרשמת פעם עליה... :lol:

אני דיי מתבאס שירדת מהמכונה. האספרטו מאוד (מאוד!) יפה וגם מבוססת על הפרופשונל 1.6 ליטר. גם תג המחיר לא מאוד מרתיע, אבל מבחינת מיכנית הראש זהה ליורופיקולה ואני לא מאמין ששעון לחץ חליטה זה דבר שימושי במכונה הזו- אולי בהתחלה יעזור אבל אחרי חודשיים תפתח זיכרון שרירי ותבין שזה מיותר. אני משתמש ביורופיקולה מדי פעם כשבא לי לעבוד קצת אולד סקול בלי מחשבים ועוזרים. גם אותה אשדרג מתישהו.
אם נדלקת על האולימפיה- למה לך לקחת חיקוי יקר? אני הייתי לוקח יורופיקולה פשוטה ב 2000₪ מאמזון איטליה ומחכה להזדמנות על האולימפיה, אבל זה הראש שלי.

nimitzg
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה
נתן תודות: 460 פעמים
קיבל תודות: 239 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

@ozeltzex
·
קרמינה=פיפס.אהבתי.

אני חושב שעם תשומת הלב שהמכונה הזו תופסת בהחלט שווה בדיקה
"Cigars change thoughts into dreams."
(Victor Marie Hugo 1802-1885)

IGAL4d (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #21 

@BarDar
לגבי האולימפיה כפי שציינתי, זה לא סוף פסוק, ואני מעריך שעוד אפגש איתה. אני מאמין באיכות ובאמינות וגם בפשטות, ומוכן לשלם על זה את המחיר, למרות שכפי שציינתי בקשר למחיר הכאילו יקר- יקר זה לפעמים זול, וזול זה לפעמים יקר. והאולימפיה היא לדעתי זולה בחישוב רב שנתי. בקשר להשוואה בין סוגי הלה פבוני, אני מעדיף את קיום 2 השעונים, למרות שניתן למצוא קיטים ולהרכיב על היורופיקלה. העולם הולך בכיוון של שליטה על פרופיל החליטה, וגם אני...דרך אגב, לא הבנתי איך בסרטון של הופמן, הוא מראה את גרף פרופיל החליטה, בלי שנראה בעין איזה מודד לכך. בנוסף לחוסר בשעונים או מדי לחץ או איך שקוראים להם- היורופיקלה באה עם דוד קטן יותר... ולהבנתי דוד קטן מחריף את בעיית ההתחממות יתר. כך שמעתי לפחות. אבל נחיה ונראה. אשמח לעדכן.

BarDar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

בנוגע למדידת לחץ החליטה- הוא משתמש בחיישן עם bt שמשדר נתונים לאפליקציה בטלפון. הכל מוסבר בסרטון .
אני פחות מתחבר לחיישן כזה. אולי בגלל שמבחינתי זה פתרון חלקי, ואולי בגלל שאני שבע מנתוני חליטה ממוחשבים שהדיסנט נותנת לי. במכונה כזו הייתי הולך על מד לחץ אנלוגי.
זו גם הסיבה שאני מעדיף מנוף בלי קפיץ. השליטה בחליטה היא 100% אני, והיד לא משמשת רק כדי לדחוס את הקפיץ. קפיץ זה יותר דומה למשאבה- אומנם הלחץ יורד ולא קבוע לאורך החליטה- אבל עדיין אין שליטה ידנית מלאה.
על הדוד הקטן של היורופיקולה- מבחינתי זה ייתרון. גם כך אני לא מושך בה יותר משוט אחד או שניים, גם המכונה יותר קלה, וגם זמן החימום קצת קצר יותר. הדיסנט מוכנה לפעולה תוך 4 דקות וזה הפך אותי למפונק מבחינת זמן ההמתנה לחימום המכונה. נראה לי שהיורופיקולה מוכנה תוך 10 דקות, אבל לא מדדתי וגם אין לי מד חום לראש שלה אז זה הכל ניחוש מושכל מהבחינה הזו.

IGAL4d (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #23 

@BarDar
·מדהים החיישן הזה...ונראה שאתה צודק בזה שהקפיץ לוקח לכייון מכונת משאבה. אבל שמעתי שבמכונות היותר יקרות ישנה אפשרות לשלוט בפרופיל חליטה באופן מסויים גם עם הקפיץ...ואנחנו עוד לא שם.

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

אם כבר מדברים על מכונות מנוף כגון קרמינה אז יש מכונות של strietman שבעלות ביקורות מצוינות וגם נראות כתכשיט.
הם לא זולות אבל יש גם הרבה חוות דעת שאומרות שהם עדיפים על קרמינה.

http://strietman.net

https://www.home-barista.com/levers/use ... 61517.html

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

IGAL4d כתב:@BarDar
·מדהים החיישן הזה...ונראה שאתה צודק בזה שהקפיץ לוקח לכייון מכונת משאבה. אבל שמעתי שבמכונות היותר יקרות ישנה אפשרות לשלוט בפרופיל חליטה באופן מסויים גם עם הקפיץ...ואנחנו עוד לא שם.
...
לאלקטרה יש קפיץ ואין שום בעיה להקטין את הלחץ תוך כדי חליטה אפילו עד לעצירה (למשל אם נוצר צ'אנל בעוגיה). מה שאי אפשר לעשות זה להגדיל את הלחץ. בשביל זה צריך להחליף את הקפיץ בחזק יותר, אבל זה לא משהו שאפשר לשנות תוך כדי חליטה.

BarDar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

@dimka323
·
שליטה מטורפת על הטמפרטורה, אהבתי. אבל פחות מתחבר לעיצוב. מזכיר לי מסחטת תפוזים.

@boren
.
נכון שאפשר לעצור מנוף, אבל מאוד קשה לדייק בלחץ כי הקפיץ משנה את ההתנגדות עם המהלך. למה בעצם אי אפשר להגביר לחץ? אם תדחוף את הידית בדרך למעלה זה ממש מתנתק מהבוכנה?
בלי קשר, אם זו היתה המכונה העיקרית אז הייתי מעדיף מנוף עם קפיץ כי זה הרבה יותר נוח. הייתי קונה ventus או לונדוניום. אבל בתור מכונה שניה אני מעדיף שליטה מלאה כי זה יותר כיף.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”