כמה שאלות לבעלי טלוויזיה של סוני - XH9096

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
idan3020 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

כמה שאלות לבעלי טלוויזיה של סוני - XH9096

נושא שלא נקרא #1 

מדובר בדגם הזה :
https://www.netoneto.co.il/product/%D7% ... ap&aff_a=1

אני גר עם המשפחה, לכן הטלוויזיה צריכה להיות נוחה לכולם. אבא שלי מוכן להשקיע בערך 5,000 ש"ח על טלוויזיה לסלון, ועד עכשיו הייתי בטוח שנלך על ה LG NANO90. רציתי אותה בעיקר בשביל כל הפיצ'רים שטובים לגיימינג כמו תקן HDMI 2.1, אבל ראיתי יותר מדי ביקורות שליליות מאנשים שמשתמשים בה לסרטים, סדרות, בתנאים חשוכים וכו' (עדיין אשמח לקבל עוד ביקורות מאנשים שרכשו אותה). המליצו לי פה על ה XH9096 במקום, ואני מוכן להוסיף כסף בשבילה אם היא תהיה טובה לכל הצרכים שלנו.

לי חשוב הגיימינג, לאחים שלי חשוב שתהיה נוחה לסרטים וסדרות, אבא שלי רוצה ממשק נוח ושהוא יוכל להתחבר עם האייפון שלו ליוטוב ולשדר את זה לטלוויזיה (לכן מערכת הפעלה אנדרואיד מפחידה אותו קצת).

אז לכן יש לי כמה שאלות לאנשים שיש להם כוח לקרוא את החפירה שלי.

1. הבנתי שרוב הדברים שאני מחפש ב XH9096 תלויים בעדכון תוכנה. בימים האחרונים יצאו עדכוני תוכנה ברחבי ארצות הברית של HDMI 2.1 ו Apple TV לדגם האמריקאי X900H. האם אנחנו יודעים בוודאות שהם יגיעו גם לדגם המקביל הישראלי\אירופאי XH9096 (או שהם כבר הגיעו ) ?

2. האם יש בעל אייפון שיכול לספר לי על החוויה שלו ? אני בעל הגלקסי היחיד בבית, והבנתי שאפשר להשתמש בו בנוחות, אבל לא מצאתי כמעט מידע על שימוש של אייפון ביחד עם הטלוויזיה הזאת. האם ניתן להיכנס בקלות דרך האייפון ליוטוב ולעשות לזה שידור למסך של הסוני ? ומה לגבי שיתוף מסך ?

3. באתר אחר (לא ישראלי) קראתי שהיה לחלק מהאנשים בעיות עם ה WIFI של הסוני. רוב הסיכויים שנשתמש בה עם WIFI ולא חיבור קווי, לכן חשוב לי לדעת אם זה קרה לכם.

4. האם יש שם משהו דומה ל Point and Click שיש ל LG (שאפשר להצביע עם השלט במקום להשתמש בכפתורים) ?

4. בכללי מה אתם חושבים על הטלוויזיה ? האם אתם מרוצים ? וכמה היא נוחה למשתמשים עם תוכן מגוון ?

תודה מראש לכל העוזרים :)

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

Re: כמה שאלות לבעלי טלוויזיה של סוני - XH9096

נושא שלא נקרא #2 

idan3020 כתב:מדובר בדגם הזה :
https://www.netoneto.co.il/product/%D7% ... ap&aff_a=1

אני גר עם המשפחה, לכן הטלוויזיה צריכה להיות נוחה לכולם. אבא שלי מוכן להשקיע בערך 5,000 ש"ח על טלוויזיה לסלון, ועד עכשיו הייתי בטוח שנלך על ה LG NANO90. רציתי אותה בעיקר בשביל כל הפיצ'רים שטובים לגיימינג כמו תקן HDMI 2.1, אבל ראיתי יותר מדי ביקורות שליליות מאנשים שמשתמשים בה לסרטים, סדרות, בתנאים חשוכים וכו' (עדיין אשמח לקבל עוד ביקורות מאנשים שרכשו אותה). המליצו לי פה על ה XH9096 במקום, ואני מוכן להוסיף כסף בשבילה אם היא תהיה טובה לכל הצרכים שלנו.

לי חשוב הגיימינג, לאחים שלי חשוב שתהיה נוחה לסרטים וסדרות, אבא שלי רוצה ממשק נוח ושהוא יוכל להתחבר עם האייפון שלו ליוטוב ולשדר את זה לטלוויזיה (לכן מערכת הפעלה אנדרואיד מפחידה אותו קצת).

אז לכן יש לי כמה שאלות לאנשים שיש להם כוח לקרוא את החפירה שלי.

1. הבנתי שרוב הדברים שאני מחפש ב XH9096 תלויים בעדכון תוכנה. בימים האחרונים יצאו עדכוני תוכנה ברחבי ארצות הברית של HDMI 2.1 ו Apple TV לדגם האמריקאי X900H. האם אנחנו יודעים בוודאות שהם יגיעו גם לדגם המקביל הישראלי\אירופאי XH9096 (או שהם כבר הגיעו ) ?

2. האם יש בעל אייפון שיכול לספר לי על החוויה שלו ? אני בעל הגלקסי היחיד בבית, והבנתי שאפשר להשתמש בו בנוחות, אבל לא מצאתי כמעט מידע על שימוש של אייפון ביחד עם הטלוויזיה הזאת. האם ניתן להיכנס בקלות דרך האייפון ליוטוב ולעשות לזה שידור למסך של הסוני ? ומה לגבי שיתוף מסך ?

3. באתר אחר (לא ישראלי) קראתי שהיה לחלק מהאנשים בעיות עם ה WIFI של הסוני. רוב הסיכויים שנשתמש בה עם WIFI ולא חיבור קווי, לכן חשוב לי לדעת אם זה קרה לכם.

4. האם יש שם משהו דומה ל Point and Click שיש ל LG (שאפשר להצביע עם השלט במקום להשתמש בכפתורים) ?

4. בכללי מה אתם חושבים על הטלוויזיה ? האם אתם מרוצים ? וכמה היא נוחה למשתמשים עם תוכן מגוון ?

תודה מראש לכל העוזרים :)
...
·

תשובות:

1. לא יכול להתחייב בשם סוני. לפי מה שהם אומרים - ה-2.1 קיים בחומרה ויגיע בעידכון תוכנה. בינתיים הם הוכיחו את עצמם בעידכוני תוכנה. מציע לפנות לישפר לברר. לדעתי זה מופיע גם במפרט העברי.

2. בוודאי. יוטיוב משתמש בקאסט של גוגל בכל מקרה. עובד אותו דבר מאייפון וגלקסי. ובאופן כללי אפשר לעשות קאסט כמו לכל טלוויזיה אחרת. מה שכן - הסוני תומכת באיירפליי - שזה מאפשר לך לשדר את המסך ו/או סטרימינג של כל סרט מהטלפון. גם מהאייפאד. גם מהמק.

3. אם כבר הבעיה היא בחיבור הקווי :-) חחח. שוב - אין לי את ה-XH9096, אבל ב-XG9505 שלי (דגם מעל, שנה אחורה) התאכזבתי (מאוד!) לגלות שחיבור הרשת הפיזי תומך רק ב-100מביט ולא ב-1GB. לרוב הצרכים שאתה מתאר זה כמובן לא רלוונטי וזה גם לא הבעיה שאתה מודאג ממנה. אני עובד על רשת אלחוטית ללא כל בעיה. מה שצריך לקחת בחשבון - ש-WIFI זה עסק לא טריוויאלי. יש תקנים שונים (G, N, AC, וכו') תדרים שונים (2.4 או 5), ושיקולים כמו מרחק והפרעות בדרך. כדי להגיע לשידור 4K איכותי בנטפליקס אתה צריך שהוייפי שלך בבית יהיה יציב ב*לפחות* 50מביט, ועדיף 100 ויותר. לרוב האנשים שיש רק נקודה גישה אחת בבית, הרבה פעמים ב"משרד" ורחוק מהטלוויזיה, זה פשוט לא יספק את הסחורה. זה לא קשור לטלוויזיה, אלא לתשתית הוייפי שלך בבית.

4. כאמור, יש לי דגם של שנה שעברה, רמה אחת מעל (אבל עם אותו ציון ב-RTINGS :-)) - אני לא סתם מרוצה. אני מרוצה בטירוף. זה טלוויזיה מדהימה, וטובה בהרבה ממה שציפיתי שהיא תהיה. אם אתה מדבר על ממשק נח - לטעמי הממשק שלה הוא מדהים בנוחות שלו. כל האפליקציות מוגדרות כ"עוד אינפוט" והכל עובד חלק, מהר, ונעים. הילדה בן השנתיים וחצי שלי כבר מתפעלת אותה בלי שום בעיה.

בקיצור - מומלץ ממש.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

@slarti
·
מעט אוף-טופיק, אבל להבא השתדל להמנע מציטוט של הודעה מעליך, במיוחד כשהיא כזו ארוכה.
יש לך כפתור הגב שעובד טוב, ומיידע את כותב ההודעה שקיבל תגובה.

deelad
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מה המחיר הסופי שקיבלת ל 65 הזאת?
Q95T "75
Q95T "65
lg c2 "42

BarakMichaeli
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

עוד שבוע אוכל לתת רשמים

היום הטלויזיה הגיעה, התקנה עוד שבוע :cry:

idan3020 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

@slarti
·
תודה על התגובה המפורטת, אני נוטה מאוד עכשיו לטלוויזיה של הסוני. עכשיו רק צריך להוכיח לשאר בני המשפחה שהם יוכלו לעשות כל דבר שאני יכול בתור משתמש אנדרואיד חחחח

@deelad

אין עדיין מחיר סופי כי עוד לא סגרנו על טלוויזיה אפילו, אבל בחשמל נטו ה NANO90 עולה 5,544 ש"ח וה XH9096 עולה 6,779 ש"ח, אם לזה התכוונת.

@BarakMichaeli

אשמח לשמוע !
מאיפה הזמנת אם אפשר לשאול ?

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

@idan3020
·
שים לב שב-65" היא מופיע ב-6500 במחיר ל"לקוחות פלוס" בלאסטפרייס.
זה כבר שם לך חסם עליון למחיר (ואפשר לקבל אותה גם בפחות)

בכל מקרה - היא לא רואה את ה-LG ממטר. באמת.

deelad
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

idan3020 כתב:@slarti
·
תודה על התגובה המפורטת, אני נוטה מאוד עכשיו לטלוויזיה של הסוני. עכשיו רק צריך להוכיח לשאר בני המשפחה שהם יוכלו לעשות כל דבר שאני יכול בתור משתמש אנדרואיד חחחח

@deelad

אין עדיין מחיר סופי כי עוד לא סגרנו על טלוויזיה אפילו, אבל בחשמל נטו ה NANO90 עולה 5,544 ש"ח וה XH9096 עולה 6,779 ש"ח, אם לזה התכוונת.

@BarakMichaeli

אשמח לשמוע !
...
·

deelad
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

idan3020 כתב:@slarti
·

@deelad

@BarakMichaeli

אשמח לשמוע !
...
הסוני במחיר הזה לא שווה !
רכשתי את ה q95t 65 ב 7200 !!

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

slarti כתב:@idan3020
·
שים לב שב-65" היא מופיע ב-6500 במחיר ל"לקוחות פלוס" בלאסטפרייס.
זה כבר שם לך חסם עליון למחיר (ואפשר לקבל אותה גם בפחות)

בכל מקרה - היא לא רואה את ה-LG ממטר. באמת.
...
אני רכשתי את ה-65 xh95 בלאסטפרייס ב6700 וה xh90 הייתה ב-6200. זה היה דיל ל48 שעות אבל אולי אפשר להוריד אותם לסכומים האלה עדיין.

מי שכתב שהוא השיג q95t 65 ב7200 זה באמת מרשים. חוץ ממערכת ההפעלה והשירות הידועה לשמצה של סמליין זו טלויזיה מושלמת.

idan3020 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

@Yuvalfrr

האמת שגם הSamsung QLED Q80T הייתה אצלנו על הפרק אבל החלטנו לרדת ממנה רק בגלל הדברים שקראתי פה ובפייסבוק על השירות של סמליין.

אם אני קונה את הXH9096, איך השירות של ישפאר ?

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

התכוונתי ל q95t זה הדגם הכי גבוה שלהם. ה q80t טלויזיה טובה אבל רחוק מאוד מ q95t. ה q80t לדעתי קצת יותר טובה מ xh90 ופחות מוצלחת מ xh95 , אלא אם כל סיפורי הגיימינג זה קריטי למשתמש.

אני לראשונה עם סוני אז עדיין לא התנסיתי בשירות, אבל לאחר ההזמנה עשו לי סרט בחברת ההובלה ובישפאר, משומה ההזמנה שלי הוקפאה. לאחר שפניתי ללאסטפרייס הם סידרו את זה עם ישפאר ויום אחרי זה קיבלתי אותה. מחרתיים ההתקנה, נראה איך הטכנאים שלהם... שמעתי שסמסונג מנסים לדחוף לך מליון מוצרים בהתקנה.

deelad
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #13 

Yuvalfrr כתב:
...
...
אני רכשתי את ה-65 xh95 בלאסטפרייס ב6700 וה xh90 הייתה ב-6200. זה היה דיל ל48 שעות אבל אולי אפשר להוריד אותם לסכומים האלה עדיין.

מי שכתב שהוא השיג q95t 65 ב7200 זה באמת מרשים. חוץ ממערכת ההפעלה והשירות הידועה לשמצה של סמליין זו טלויזיה מושלמת.
...
·
כן זה היה מרשים , בעצם יכול להיות שאתה צודק והמחיר של ה q95t כבר לא יחזור ..
אני יגיד לך אפילו יותר מזה, יש מצב שהיתה טעות בתמחור ....
נערך לאחרונה על ידי deelad ב 18/10/2020 20:55, נערך 2 פעמים בסך הכל.

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

@Yuvalfrr
·
למה אתה חושב שה-Q80T טובה מה-XH90?
אמנם לא הצלחתי לראות אותן SIDE BY SIDE, אבל בכלל לא השתכנעתי שזה המצב משום דבר שראיתי או בחנתי.

ה-Q80T עדיפה בSUPRESSING BLOOMING בגבולות בין בהיר לכהה - אבל זה בגלל תיעדוף אלגוריתמי שמביא יחד איתו CRUSHING של השחורים. הפער זה נכון גם בין XH95 ל-Q95T.

אם מסתכלים על איכות תמונה נטו - ה-XH90 טובה מעט מה-Q80T.
ה-XH95 וה-Q95T דומות.

אם משקללים גיימינג לתוך זה, אז אין ספק שהסמסונג מובילות :)

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

גם אני מאמין שזה היה חד פעמי. אולי בנובמבר המחירים ישתנו לבלאק פריידי, אולי לא.
אני זוכר שזה היה בשבת ולא היה עם מי לדבר והדיל פג תוקף לקראת חצות. הוצאתי אשראי והזמנתי, באתר, בלי נציג, בלי טלפון... הרגשתי שזה עלול לחמוק לי מבין האצבעות. בדיעבד ההחלטה הייתה טובה.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”