מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HTגישה לא יציבה לאינטרנט


   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
K1998
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 05, 2020
מספר הודעות: 3

 #1  נשלח: א' 05/04/2020 1:54
גישה לא יציבה לאינטרנט

אני משתמש בTP-Link W9980, ולאחרונה יוצא מצב שבו יש לי הרבה ניתוקים מהאינטרנט, אבל לא מהרשת. כלומר בטלפון כן יש סימון של wifi, הוא כן מופיע ברשתות שקיימות, אבל אין אפשרות לגשת לרשת או לנתב עצמו - כשאני מנסה לגשת להגדרות שלו אני לא מצליח גם. אחרי דקה או שתיים העניין נפתר והגלישה חוזרת להיות תקינה. העניין שזה יכול לקרות גם מעל ל5 פעמים בשעה.
הראוטר אצלי כבר הרבה שנים, ואני תוהה אם אולי לא הגיע זמנו. זו בעיה מוכרת בדגם הזה, או שיכול להיות שזו לא בעיה בראוטר אלא בתשתית?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 591
מספר הודעות: 2737

 #2  נשלח: א' 05/04/2020 2:39
Re: גישה לא יציבה לאינטרנט

K1998
·

לא ברור לי מה אתה מתכוון "אין אפשרות לגשת ... לנתב עצמו". על פניו זה נשמע כאילו זה בעיה ברשת המקומית ולא קשור לתשתית. הייתי יותר סומך על בדיקת פינג (במיוחד אחת שרצה באופן רציף כמו "ping -t").

תנסה להריץ ping רציף ברקע לראוטר (אפשר בעזרת "ping -t" או בעזרת תוכנה מתאימה; תוודא שאתה עושה פינג לכתובת של הראוטר ברשת המקומית כמו לדוגמא 192.168.1.1). אם אתה רואה נפילה של הפינג הזה אז זו לא יכולה להיות בעיה בתשתית שהרי הפינג הזה לא עובר בתשתית של האינטרנט. אם אתה עדיין לא משוכנע אתה יכול גם לגמרי לנתק את התשתית ולוודא שהבעיה עדיין קוראת (לדוגמא לנתק את הכבל טלפון מהמודם/ראוטר).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 591
מספר הודעות: 2737

 #3  נשלח: א' 05/04/2020 2:43
Re: גישה לא יציבה לאינטרנט

K1998
·

בנוסף למה שכתבתי לעיל, כדאי גם לבדוק האם בקונפיגורציה של מודם בלבד (bridge) והגדרת החייגן במחשב שמחובר קווית יש נפילות. אם אין נפילות אז אתה יכול לפחות להמשיך להשתמש בו כמודם בלבד ולחפש ראוטר אוניברסלי לפי הדרישות והתקציב (או פתרון mesh וכו' אם יש צורך בכך).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
kalinium
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 04, 2006

מיקום: תל אביב
הבעות תודה: 54
מספר הודעות: 1236

 #4  נשלח: א' 05/04/2020 7:30

האם אתה בהוט/הוטנט? גם אצלי יש בלי סוף ניתוקים בתקופה הזאת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
K1998
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 05, 2020
מספר הודעות: 3

 #5  נשלח: א' 05/04/2020 16:27

eran405
עשיתי היום בדיקה ונראה שאתה צודק, שזו אכן בעיה לוקאלית אצלי בציוד - כל פעם שאין גישה לאינטרנט הראוטר לא מגיב. לבדוק האם במצב של bridge המודם עדיין מתפקד אני לא יכול כרגע, כי אין לי מחשב שמחובר בכבל ישירות למודם.

ראיתי בפורום המלצה, נראה לי שלך, לראוטר UAP-AC-LR של Ubiquiti. אני מציין את הראוטר הזה כי יש לי בית גדול ונכון לכרגע הראוטר הזה לא מצליח לתת כיסוי טוב בכל הבית. במידה והמודם של הw9980 עדיין תקין, נראה לך שהראוטר הזה יפתור את הבעיה?

kalinium
לא, אני עם בזק ובזק בינלאומי
פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 591
מספר הודעות: 2737

 #6  נשלח: א' 05/04/2020 18:55

K1998 כתב:

ראיתי בפורום המלצה, נראה לי שלך, לראוטר UAP-AC-LR של Ubiquiti.


זה לא ראוטר זה AP בלבד ודרוש ראוטר בנפרד (כרגיל תרצה לבחור ראוטר ללא אלחוטי או לא להשתמש באלחוטי של הראוטר והשתמש רק ב-APs מהסדרה הזו בשביל ה-wifi). ראה לדוגמא את מה שפירטתי כאן:
https://www.hometheater.co.il/vp2993485#2993485
לציוד כזה יתרונות רבים על ציוד ביתי, השאלה האם יש לך את היכולות הטכניות והרצון והזמן להתעסק איתו. אם כן לדעתי הוא ציוד מאד מומלץ ויתן לך ביצועים טובים עם יציבות ואמינות שציוד ביתי לא מגיע. בנוסף אם תרצה להשקיע וללמוד אפשר להפעיל בו אופציות מתקדמות כולל QoS אם צריך, הפרדת רשתות (VLANs), חיבור מרחוק ע"י VPN ועוד. יש גם את האופציה של שימוש בראוטר מסדרת ה-unifi בשביל ניהול מרוכז דרך אותו controller של ה-APs (במחיר של פחות גמישות מבחינת אופציות מתקדמות ואולי קושחות קצת פחות "מלוטשות").

K1998 כתב:

אני מציין את הראוטר הזה כי יש לי בית גדול ונכון לכרגע הראוטר הזה לא מצליח לתת כיסוי טוב בכל הבית. במידה והמודם של הw9980 עדיין תקין, נראה לך שהראוטר הזה יפתור את הבעיה?


מאד בגדול לכל הראוטרים ו-APs להתקנה ביתית יש עוצמות שידור דומות (מוגבלות ע"י תקנים של בריאות ואיכות הסביבה ולא בגלל יכולות טכניות) וכולם כפופים לאותם חוקים פיזיקליים. לכן פחות סביר שהחלפת ראוטר תפתור בעיות של כיסוי לקוי. פתרון יותר טוב ואמין לבעיות כאלה הוא פיזור מספר יחידות, אידיאלית בחיבור קווי ביניהם.

אם ציוד כמו ה-APs של Ubiquiti מתאימים לך אז יש להם יתרון גדול בגמישות ובפרט אתה יכול להתחיל מיחידה בודדת ואם יש צורך להוסיף יחידות בעתיד (כמובן תהיה תמיכה מלאה ב-roaming אם וכאשר תוסיף יחידות נוספות). אם אתה רוצה ציוד יותר פשוט (במחיר של פחות אופציות), אז הייתי מחפש פתרון mesh עם המלצות (ביקורות וחוות דעת טובות). בפתרונות כאלה כרגיל מזמינים חבילה של 2-3 יחידות וזה פחות מקובל להוסיף יחידות נוספות בהמשך (צריך לקרוא על הדגם הספציפי שבוחרים בשביל להבין איזה מגבלה יש על הוספת יחידות נוספות). עוד אופציה זה לקחת לדוגמא ראוטר של asus עם תמיכה ב-aiMesh ובמידת הצורך להוסיף ראוטר שלהם עם תמיכה בזה (ולקוות שה-aiMesh יעבוד טוב במקרה שלך).

לבסוף כדאי גם לקרוא או לפחות לרפרף בשירשור הבא ולבדוק גם את האופציה של ציוד שתומך ב-AX כהכנה לעתיד:
https://www.hometheater.co.il/vt339990.html
(אישית הייתי נזהר מלתת משקל יתר "להכנה לעתיד" כי כל פעם שעשיתי את השיקול הזה לגבי ציוד טכנולוגי זה לא עבד; עדיין אם יש דגם מומלץ שמתאים לצרכים שלך שתומך גם ב-AX זה יכול להיות רק יתרון).
פרופיל | שלח הודעה | חפש
K1998
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 05, 2020
מספר הודעות: 3

 #7  נשלח: א' 05/04/2020 20:30

מהבדיקה שעשיתי נראה שהwifi מפסיק להגיב תחת עומס לא מאוד גדול - מחשב אחד שמוריד טורנט, או אפילו סטרימינג ממכשיר בודד. אין לי אפשרות לבדוק את החיבור הקווי, אבל מזה אני מבין (ואשמח אם תתקן אותי אם אני טועה) שהבעיה כנראה בעובדה שהw9980 לא מצליח להתמודד עם העומס. אז אני כן רוצה לשדרג את הרשת.
בגלל שכרגע הבעיה העיקרית שלי ברשת היא היציבות של החיבור האלחוטי, חשבתי להתחיל בלשדרג את הAP ולראות משם מה צריך לשדרג בנוסף. אז חשבתי לקנות את הUAC-AC-LR בעיקר בגלל היכולת אחר כך להוסיף עוד יחידות במקרה הצורך.
אם הבנתי נכון, אחר כך אני אוכל לשדרג גם את הראוטר במידת הצורך, בלי תלות בכיסוי האלחוטי שאשיג עם הAP.

מבחינת ידע טכני, אין לי ניסיון בניהול רשתות מתקדם, אבל כן יש לי חוש טכני טוב וידע כללי דיי רחב ברשתות, ובעיקר אני רוצה לנסות להתעסק עם זה. אז אני כן רוצה משהו איכותי, גם אם זה אומר יותר התעסקות בהקמה שלו.

פתרון mesh כרגע פחות רלוונטי אליי כי הוא עדיין ידרוש נוכחות של מודם, אז הוא לא משהו שיכול להחליף את הציוד שיש לי כרגע. בנוסף, הוא יחייב העברה של כבלים נוספים, שכרגע אני לא צריך אותם כי יש כיסוי סביר של wifi. המטרה בציוד הזה היא שאני רוצה אפשרות לשדרג בעתיד את הרשת, אם אצטרך כיסוי יותר טוב בחלקים אחרים בבית. ועבור העלות של פתרונות הmesh שיש כרגע בשוק, אני מעדיף להשקיע בציוד יותר זול ועדיין איכותי

מבחינת תמיכה ב wifi 6, אני לא חושב שחכם כרגע להשקיע בזה, בעיקר כשאין אצלי עוד מכשירים שתומכים בזה...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב


  
    שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

  סיסמא:
 

  


 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht