עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

‏‏זה הקטן גדול יהיה - מגבר אוזניות נייד ( Mini3 V.2)

05/02/2009 - 07:00


f הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: הצליל >

 
 
 

הקדמה 

אפתח בהצהרה - שמי אורי ואני לא אודיופיל. אני סטודנט, שאוהב להנות ממוזיקה טובה ויודע להעריך איכות. אבל, אני גם יודע את המגבלות שלי (שהינן בעיקר תקציביות) ולהנות ממוזיקה תחת מגבלות אלו. עכשיו, כשהורדתי את זה מעל לבי, אני יכול לחזור לכתוב בשקט.

רגע רגע - גם לי יש משהו להוריד מעל ליבי - שמי ניר סגיב (LinkTree) ובטח כבר ראיתם כמה סקירות שלי כאן, את המגבר המדובר גם אני קיבלתי ל 72 שעות. הספקתי להתרשם ממנו מעט, מעט מדי, אבל אתן גם את רשמיי ולו כדי להעשיר את הסקירה ולתת שתי דעות על ה´מיני בשלישית´.

היסטוריה

לפני כשנתיים, בעקבות ביקורת של ניר על אוזניות ה Grado SR-80 שלו, רכשתי את אותן האוזניות וגיליתי פנים חדשות של שירים ששמעתי עשרות פעמים לפני כן. עד אותו שלב שמעתי רק עם IEM (כשהטובות שבהן היו Sony EX-71SL / Sennheiser CX-300 ופעם אחת קצרה ב Etymotic Er6i), כאשר המקור המחובר היה אייפוד ממגוון דגמים וסוגים. כשהתחלתי להאזין לגרדו, הבנתי כמה מוזיקה יכולה להישמע טובה יותר ומה זה באמת לשכב במיטה, לעצום עיניים, ולהנות מעצם ההאזנה. אבל, איני יכול להגיד שהחוויה הייתה מושלמת -  הגרדו הן אוזניות פתוחות מאוד וככאלו - קשה מאוד לשמוע איתן מוזיקה באיזורים רועשים (אוטובוסים, רכבות, כבישים), במיוחד כאשר המקור הינו נגן נייד בעל כוח מוגבל.

לכן, השימוש העיקרי שלי בהן היה לשמיעה בדירה, צפייה בסרטים ושימוש להאזנה למחשב (משחקים). לצערי, קשה לי להגיד שניצלתי אותן מספיק. לפני מס´ חודשים, בביקור אצל חבר, הוא סיפר לי שהוא בונה מגברים להנאתו (ולשימושו הפרטי), חלקם על בסיס קיטים וחלקם תוך תכנון חלקי בעצמו. אחד הדגמים שהוא הראה לי היה הדגם אותו אנו סוקרים כאן, ה Mini3, בתכנון של AMB Labs.

לפי המפורט באתר, מדובר במגבר אוזניות קטן, נייד, המכיל סוללה נטענת של 9V ומסוגל לדחוף אוזניות הדורשות בד"כ מגברים גדולים בהרבה לצורך ניצולן המלא. בהתחלה - הייתי ספקן. כשהסתכלתי על המגבר (שגודלו ככרטיס אשראי ועוביו כ 2 ס"מ), תהיתי כיצד דבר כ"כ קטן יוכל לשפר לי את חווית השמיעה. בנוסף, כשראיתי את המגבר, האוזניות שלי לא היו איתי ולא היה לי זמן לבחון אותו לעומק, אז רשמתי לפני שבהזדמנות מסויימת - יגיע הזמן. ובכן - הגיע הזמן! לקחתי מהחבר את המגבר שבנה (מדובר על האישי שלו, שצמוד אליו בד"כ לאורך רוב שעות היום ועל נכונותו לתת לי אותו לבדיקה נתונה לו תודתי) והחלטתי שהגיע הזמן לבדוק במה בדיוק מדובר. בנוסף, לקחתי ממנו גם כבל המוציא סיגנל Line Out מחיבור ה Dock Connector של האייפוד, אותו ניתן לראות גם בצילומים המצורפים. כפי שציינתי בתחילה, אני סטודנט תפרן ולכן התייחסתי בבדיקה לשני פרמטרים עיקריים:  

1. איכות - למעשה, לא הייתה לי נקודת ייחוס מספיקה לבדיקה ואין לי ציוד Hi-Fi האופייני למרבית חברי הפורום (בחדר אני מאזין ל T-Amp שמחובר לשני רמקולים שנשארו ממערכת Pioneer מתחילת שנות ה 90´). לכן, ההשוואה העיקרית מבחינתי הייתה כיצד המגבר משפר את ההאזנה באוזניות הגרדו שלי, עבור שירים שאני מכיר ואוהב.  

2. ניידות - אני גר בירושלים, לומד בקמפוס אחד ועובד באחר. בנוסף, אני נוסע לבית הוריי בצפון לסופי שבוע. מכאן, חשובה לי מאוד תכונת הניידות של המכשיר, זמן העבודה ותרומתו לשמיעה תו"כ נסיעות.

את המגבר קיבלתי מאורי ביום שבת, ל 72 שעות בדיוק, בכל זאת אני לא מכיר הרבה אנשים שהיו נותנים את המגבר האישי שלהם למישהו שהם לא מכירים ומשאירים את האוזניים שלהם ללא ה"מנה היומית" של מוסיקה בסטנדרטים שהם הורגלו אליהם.

בתחילה כשאורי סיפר לי שזהו מגבר קיט ציפיתי לקבל משהו הרבה יותר "חובבני" אבל המגבר הזה נראה מקצועי לכל דבר. למרות שאת הפאנלים ראסל החליט שלא לקנות מוכנים והוא קדח את החורים בעצמו העבודה נראית טובה מאוד (התמונות יעידו).
האצבעות מייד דיגדו לי ורצתי לחבר את המגבר הקטן ולראות מה הוא יכול לעשות, העובדה שיש אצלי בימים אילו את ה 650HD של Sennheiser הפכו את העניין למעניין עוד יותר - אולי ישנה אפשרות להפוך את ספינת הדגל של סנייזר לאוזניות לנגן נייד?!


f הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: הצליל >דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(4) הצבעות

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht