עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה Venice V38 HD

03/12/2009 - 07:00


מבוא | המאמר המלא | עמוד הבא: ה Venice במבחן >

 
 
 

מבוא

לאלו מכם העוקבים אחרי הכתבות באתר, אחד המקורות אשר שימשו אותי בסקירת הרסיבר של Denon מדגם AVR-1910 היה מזרימדיה מדגם Venice V38 HD, מתוצרת החברה הקוריאנית SkyDigital.

מזרימדיה זה הינו הדגם העליון בקו המוצרים המיובא לארץ, והוא בעל מספר תכונות המבדילות אותו מ"אחיו הקטן" מדגם V36, אשר סוקר בעבר באתר ע"י תומר בן אריה.

יחודו של ה V38 בכך שהוא כולל נגן DVD מלא, עובדה ההופכת אותו למוצר אידיאלי עבור אלו מאיתנו המחפשים פשטות ומיעוט מכשירים בסלון.  כמו כן, הוא בעל יכולת העתקה פשוטה מאוד של DVD אל הדיסק הקשיח המותקן בו, תוך עקיפת הגנות התוכן הקיימות בדיסק. תכונה זו מאפשרת לגבות בקלות רבה את הדיסקים שברשותנו, עובדה החשובה במיוחד בבתים שבהם יש ילדים קטנים, היות ויש בהם פוטנציאל גדול יחסית של נזק לאוסף הדיסקים.

הפורמטים הנתמכים ע"י המכשיר

 
 ווידאו (*)

  MPEG-1, MPEG-2 (VOB, ISO, IFO), AVC-HD, MKV H.264
MPEG-4 (DivX, Xvid, MWV9-HD, ASF), TS, TP, TRP) DVD title

 

 אודיו (**)  

MP3, OGG, WMA, AAC, PMC, AC3, WAV, Audio CD, FLAC, APE

 

(*)  עבור תכנים ברזולוציות שאינן HD, המכשיר מבצע upscale ל 720p או 1080p (בחיבור HDMI או קומפוננט כמובן).

(**) DTS ו Dolby Digital בלבד, ללא תמיכה בפורמטים החדשים. המכשיר מסוגל לבצע DTS downmix לצורך השמעת צליל סטריאופוני (ביציאות אנלוגיות או על גבי HDMI).

ציוד המבחן

 •  מסך - Samsung LA32A550.
 • רסיבר - Denon AVR 1910, Yamaha RX-V 620.
 • רמקולים:
  • - קדמיים - Tannoy Mercury M4.
  • - אחוריים - Axiom QS4 V1.
  • - סאב - Kef Kube 2, מהסט KHT 2005.3.
 • כבילה - כבלי 4 מ"מ לקדמיים, 1.5 מ"מ לאחוריים, הכל של אומגה אודיו.
 • מחברי כבלים - בננות עבור כל הרמקולים, בשני צידי הכבלים (הרכבה עצמית).

חשיפה ראשונה ומבנה

כשהוצאתי את המכשיר לראשונה מאריזתו, לרגע נדמה היה לי שהתבלבלתי וזהו למעשה ה V36. הסיבה לכך היא שהמכשירים זהים לחלוטין בעיצובם, וכפי שמתברר, גם בהרבה מהתכונות.

מדובר במכשיר גדול יחסית בהשוואה למרבית המזרימדיות הנפוצות, אולם גודלו בהחלט מפתיע לטובה בהתחשב בעובדה שהוא כולל גם נגן DVD ומקום לדיסק קשיח 3.5 אינץ´ פנימי .

צורתו של ה Venice V38HD טרפזית מעט וחלקו העליון צר מבסיסו והוא עשוי פלסטיק מוברש בגוון כסוף בחלקו העליון ושחור מבריק בצידיו ובחזיתו. עיצובו עורר מעט מחלוקת בקרב חבריי שדנו האם הוא יפה או מוזר, כאשר אני שייך למחנה שאהב את עיצובו.

בדומה לנגני CD ברכבים, כונן ה DVD נמצא בחלקו העליון והכנסת הדיסק הינה מהחזית. התקנת הדיסק הקשיח קלה ופשוטה: פותחים שני ברגים בתחתית, מסירים את הדלת והדיסק הקשיח מושחל למקומו בקלות ובמהירות (מחברי ה Data והכוח בנויים כיחידה אחת, וגמישים מספיק כדי להתקין את הדיסק הקשיח בקלות). מוצר זה תומך בדיסקים קשיחים בפרוטוקול NTFS, עובדה המקלה מאוד על העבודה עם התקנים אחרים (למשל, מחשבים מבוססי מערכת ההפעלה "חלונות"). המכשיר גם תומך בדיסקים קשיחים במערכת הקבצים FAT32 ו EXT2 (תחת מגבלות מסוימות), בנפחים של עד 1.5 טרה בייט.

בשני צידיו של המכשיר קיימות שבכות נסתרות המהוות נתיב לכניסת אויר לתוך החלל הפנימי שלו, ובחלקו האחורי נמצא מאוורר המסלק את האוויר החם החוצה (ניתן לשלוט על מהירות המאוורר ועל עצם פעולתו, אולם לטעמי הוא היה שקט מספיק ולא מורגש אף בהאזנה שקטה יחסית למערכת).

בחזית המכשיר ניתן למצוא צג LCD קטן, המעניק יחסית מידע מועט אבל עדיין מאפשר לזהות דרכו לאיזה יציאת וידאו מוגדר המכשיר. בדומה לדגם ה V36 שקדם לו, ניתן לשנות את צבעו של צג הוידיאו, או לכבות לחלוטין.  אני בחרתי להשאירו עובד בצבעי ברירת המחדל - הרגשתי טוב עם העובדה שהמכשיר אמר לי Goodbye כשהחלטתי לכבותו, ללא קשר לטלוויזיה.

בנוסף, קיימים בחזית מגוון כפתורים המאפשרים לבצע את הפעולות הבסיסיות כדוגמת דפדוף בתפריטי ההגדרות, שינוי פרמטרים, שינוי יציאת וידאו, ניגון תכנים וכדומה.

מה באריזה

בנוסף למוצר עצמו, הארוז בצורה טובה מאוד, ניתן למצוא באריזה:

 • כבל USB מסוג A-B המאפשר חיבור המזרימדיה למחשב האישי (לצורך העברת תכנים, בחיבור המכשיר כ- Slave).
 • כבל חשמל (המורכב משנאי + כבל בעל תקע ישראלי).
 • כבל וידאו בתצורת Composite.
 • שלט רחוק + זוג סוללות AA.
 • חוברת התקנה בעברית ובאנגלית.

חיבורים

ה Venice V38HD מציע מגוון חיבורים זמינים, ולמעשה  לא היה לי חסר כמעט דבר. בחזית המכשיר קיים כיסוי פלסטי קטן (הדומה לכיסויים הנמצאים בד"כ בחיבורי דיבורית בטלפונים ניידים) המסתיר שני חיבורים -

 • כניסת USB Slave - לחיבור דיסק קשיח חיצוני, Disk On key והתקנים דומים.
 • כניסת Line In - משמשת להקלטה (ממיקרופון או מנגן אודיו כלשהו).

כיסוי זה נוח מכיוון שבמידה ולא מחברים שום התקן, החיבורים מוסתרים ומוגנים.  אולם, תכנונו מעט לקוי מכיוון שחלקו העליון הוא המקובע לגוף המכשיר, לצורך פתיחת הכיסוי יש להרים מעט את המזרימדיה מהמעמד עליו הוא נמצא. כתוצאה ממבנה זה, השארתי את הכיסוי פתוח חלקית במהלך השימוש.

בחלקו האחורי נמצא את מרבית החיבורים בהם נשתמש (מימין לשמאל):

 • שתי כניסות USB Slave נוספות.
 • חיבור RJ45 לרשת מקומית.
 • יציאת וידאו אנלוגית - מחבר S-video.
 • יציאת אודיו דיגיטלית - מחבר אופטי.
 • יציאות וידאו ואודיו אנלוגיות בממשקי composite, component.
 • יציאת אודיו דיגיטלית - מחבר RCA בממשק S/PDIF.
 • יציאת HDMI יחידה, התומכת בתקן 1.2.
 • חיבור USB Slave, לצורך חיבור כהתקן אחסון למחשב שולחני.
 • חיבור Ext. IR - מאפשר לחבר עינית IR והכנסת המזרימדיה לארון סגור.
 • כניסת מתח.

קושחה ועברית

היבואן הישראלי נמצא בקשר טוב מאוד עם החברה המייצרת, ובזכות זאת ניתן לקבל את המזרימדיה מעוברת בצורה מלאה! גרסת הקושחה המסופקת כעת עם המכשיר היא 1.45, והחל מגרסה זו קיים ממשק הגדרות בעברית ותמיכה מלאהכ בכתוביות.

המכשיר שאני קיבלתי סופק לי עם גרסת קושחה עדכנית, 2.14, אשר מציגה ממשק משתמש חדש ויפה ותכונות נוספות הכוללות הרחבת הפורמטים הנתמכים ע"י המכשיר ושיפורים נוספים. קושחה זו הראתה מספר בעיות עם התמיכה בעברית, אולם יש לציין את העבודה המצוינת של היבואן ושל המתכנתים הקוריאניים: בתקופת המבחן, שהייתה קצרה יחסית, סופקה לי גכרסת קושחה חדשה שפתרה את מרבית הבעיות ואני די משוכנע, לפחות לפי התרשמותי, שגם הבעיות שנשארו ייפתרו מהר מאוד.

כפי שניתן לראות, תפריטי הגדרות המכשיר מוצגים בעברית ולמעט תפריט אחד, לא נראו בעיות יישור או מיקום סימני פיסוק. חשוב לציין, כי רק כאשר המכשיר מוגדר על עברית מלאה הכתוביות בעברית מוצגות בצורה ישרה. ברגע שמעבירים את הגדרת התפריטים לאנגלית יוצגו הכתוביות הפוך, מה שידרוש להופכן במקור לצורך הצגה ישרה.

אלו המכירים אותי יעידו כי אני די קיצוני, וקשה לי מאוד לעבוד על מערכת הפעלה או תוכנות (כגון Microsoft Office) כאשר הן בעברית. אולם, במקרה זה, התפריטים בעברית נוחים יחסית ולכן התפשרתי מעט לטובת חבריי שהתעקשו על כתוביות בעברית. החלפת שפת המערכת קלה מאוד, ואינה דורשת אתחול של המכשיר, כך שנושא זה מהווה במקרה הגרוע מטרד קל, ולא חסרון מהותי.

בגרסת הקושחה הסופית עימה עבדתי קיימות שתי בעיות קלות בכתוביות:

 1. סימני הפיסוק מופיעים בתחילת השורה ולא בסופה.
 2. מדי פעם מופיע סימן בתוך גוף הכתוביות, כמו החץ ליד ה"5" בצילום התחתון.

שתי תקלות אלו לא הופיעו בגרסת הקושחה הראשונה שסופקה, ולכן אני מאמין שהן ייפתרו בהמשך.


מבוא המאמר המלא עמוד הבא: ה Venice במבחן >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאו


עוד מ: uriler
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(4) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht