עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)

20/02/2011 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: יכולות ושימוש שוטף >

 
 
 

מבוא

בדומה לביקורת הראשונה שכתבתי באתר זה, אפתח בגילוי נאות - אני חובב מושבע של מוצרי חברת אפל. לא אגדיר את עצמי Fanboy (למרות שיהיו אלו שיחלקו עליי) מכיוון שאני כן מודע לחסרונות חברת הענק, אבל אני אוהב את עיצוב המוצרים, את הממשק ואת חווית המשתמש ובמיוחד (כן כן, במיוחד) את העובדה שמונעים ממני לעשות שטויות שישביתו את הציוד שלי (נכון בעיקר לגבי האייפון).
לכן כשהוצע לי לבחון את סטרימר החדש מבית Xtreamer המיועד למשתמשים במוצרי אפל - שמחתי מאוד וקפצתי על המציאה.

Xtreamer - ההתחלה

את החברה אין צורך להציג בהרחבה אז אקצר - חברת Xtreamer נכנסה לחיינו לפני כשנה וחצי (ביוני 2009 למקפידים) כאשר החלו לצוץ שמועות ברשת על סטרימר חדש, עשיר בתכונות ובתקציב נמוך עד כדי מגוחך.

שרשור "שמעתם על המזרימדיה החדש???" שהפך למפלצת...

לאחר זמן לא רב הסתבר שלא מדובר במתיחה של ה 1.4 (התאריך, לא תקן ה HDMI), אלא זהו אכן מוצר חדש שהושק זמן לא רב אח"כ בהרבה רעש וצלצולים. לא ארחיב על הצרות שהיו בתחילה, אבל חלק מהחברים המתעניינים בתחום (ואודה - אני ביניהם) חשו כי לחברה אין עתיד בתחום ומהר מאוד אוהדיה ינטשו אותה, פחות בגלל המוצר ויותר בגלל המדיניות.

במבט לאחור - אני שמח להודות שטעיתי. חברת Xtreamer התאוששו מהטעויות הראשונות שעשו, הגדילו את היצע המכשירים מתוצרתם והיום הם אחת החברות המוכרות בתחום, במיוחד בזכות המחירים הנמוכים בהם נמכרים מוצריהם.

ההווה

לאחרונה הודיעה החברה על מספר דגמים חדשים אשר יוצאים לשוק, ביניהם ה XtreamerDVD (מזרימדיה משולב DVD, כולל יכולת גיבוי תכנים, בדומה ל Venice V38 HD אותו סיקרנו בעבר), ה DisplayPod (ממיר מ USB ל HDMI עד 1080p, כולל אודיו - להזרמת תוכן ממחשבים חסרי יציאה מתאימה, אשר עולה בסה"כ 60 אירו, סכום נמוך משמעותית מהתקנים דומים) והמכשיר אותו אסקר היום - ה iXtreamer.

מבנה

 

כשקיבלנו את המוצר ליד, השלב הראשון היה כמובן Unboxing, אשר בוצע ע"י לא אחר מהעורך הראשי של האתר, ziv_r (ותורגם על ידי לאנגלית לטובת צופינו מחו"ל).

 

 לחסרי הסבלנות לצפות בסרט (או לאלו שנמצאים כעת בעבודה ולא רוצים למשוך תשומת לב...), ארחיב מעט. סטרימר זה גדול ביחס לקודמיו מסדרת ה Xtreamer. צבעיו אפור שחור ועיצובו סולידי ולטעמי יפה למדי. בחזית המוצר כפתור הפעלה עיקרי עגול ובמרכזו נורית לד המחליפה צבעים בהתאם למצב ההפעלה (כבויה כשהמכשיר כבוי, ירוקה בחיבור אייפון, מחליפה צבעים בעת נגינה וכו').

בחלקו העליון מכסה (עליו מוטבע שם המוצר) אשר מכסה כמחצית משטחו. מכסה זה ניתן להזזה לכיוון גב המכשיר וכך הוא חושף את המעמד והחיבור להתקנים הניידים מבית אפל - אייפד, אייפוד ואייפוד (בהמשך המאמר, לשם הנוחות, אתייחס למוצרים באחד השמות בלבד או בשם הכולל iDevice). החיבור הוא חיבור עריסה סטנדרטי, מתאם 30-פינים (Ipod Dock Connector), אשר טוען את ההתקן הנייד גם במידה ולא מנגנים ממנו. ניתן לראות כי מרכז המתאם רחב יחסית ומאפשר להתקין אייפון גם כאשר הוא בנרתיק.

עם המכשיר מסופק מתאם פלסטי קשיח אשר מיועד לחיבור אייפון 3Gs ללא נרתיק - המתאם מייצב את האייפון המונח במקום כך שלא יהיה "תלוי" על המחבר העדין. מאחורי החריץ בו יושב ה iDevice קיים חריץ אליו נכנסת "משענת" פלסטיק המעניקה תמיכה במידה ומחברים אל הסטרימר אייפד (אשר מפאת גובהו והזוית האלכסונית של המתאם, מפעיל יחס יחסית רב על המחבר).


המשענת הפלסטית (ניתן לראות בחלקה העליון את פס הגומי) והמתאם לאייפון 3Gs מורכבים יחדיו

ניתן לראות כי הושקעה מחשבה בתכנון המוצר - ה"משענת" הפלסטית מאוחסת במגירה נסתרת בתחתית המזרימדיה (כך שהיא לא הולכת לאיבוד כשמפרקים אותה) ובנוסף היא מכילה פס גומי בחזיתה אשר מרפד את נקודת המגע עם האייפד / אייפון.


משענת הפלסטיק במגירת המסתור, ליד גוף הקירור של המכשיר

מכסה ההזזה, מלבד השמירה על הקוים הנקיים של המוצר, מעניק הגנה נוספת מפני אבק ומפני פגיעה פיזית במחבר האייפוד כאשר אין התקן נייד מחובר.

מבחינת חיבורים, אין כאן חידושים מיוחדים מלבד התאימות הגבוהה למוצרי אפל.

ניתן לראות זוג חיבורי USB לחיבור כונן נייד, חיבור USB נוסף לצורך העתקת תכנים מהמחשב אל המזרימדיה, חיבור רשת חוטי
(10/100) ואלחוטי (באמצעות אנטנת ה-USB מבית Xtreamer), יציאות קומפוזיט, קומפוננט ו HDMI + שתי יציאות אודיו דיגיטליות (אופטית וקואקסיאלית). ספק הכח חיצוני והתקע מתאים לשקע ישראלי.


מבט מהצד

המכשיר כולל מגירה צדדית לדיסק קשיח 2.5 אינץ', כאשר ההתקנה קלה ומהירה ודורשת כלי אחד בלבד - מברג פיליפס קטן.
עם המכשיר מגיעים שני מתאמי פלסטיק המתברגים לצידי הדיסק הקשיח (3 ברגים לכל מתאם), ולאחר מכן הדיסק מוכנס למגירה עד נעילה ("קליק" ברור וקל).


בחלק העליון - הדיסק הקשיח ועליו מוברג המתאם

זהו. אמנם לא מדובר בהתקנה Tool-free, אבל מאוד קרוב לזה ובהחלט מדובר בתהליך פשוט יותר מאשר בחלק מהסטרימרים אשר דורשים פירוק חלק מהמכשיר.


הדיסק הקשיח במהלך ההכנסה למגירה - אין איפה לטעות

קירור

סטרימר זה מגיע עם מאוורר שקט למדי, אשר ניתן לשלוט על מהירותו מהגדרות המכשיר (איטי / רגיל / מהיר / כיוון ידני). עבור אלו המחפשים את השקט המוחלט, ניתן לרכוש ערכה הנקראת IceCube המחליפה את כלל יחידת הקירור ליחידה פסיבית.
ניתן לראות בסרטון ה-Unboxing את תהליך החלפת היחידה, שהינו יחסית פשוט. לאחר ההחלפה, מעבירים בהגדרות המכשיר את מצב המאוורר ל Off. לא ביצעתי מדידה מדויקת של התחממות המכשיר בעת ניגון תוך שימוש בקירור הפסיבי לעומת מאוורר אקטיבי, אולם המכשיר אינו מרגיש חם באופן חריג ומתפקד ללא כל קרטועים מורגשים בשתי התצורות.

שלט

המכשיר כולל שלט חדש במשפחת ה Xtreamer, בזכות ההתמשקות לנגנים מבית אפל, עליה ארחיב בהמשך.

 

השלט ארוך יותר ונוח מהקודמים, חלוקת הכפתורים הגיונית ולמרות שאינם מוארים - לרוב לא נתקלתי בטעויות בשימוש. אהבתי את העובדה כי הכפתור המרכזי ביותר בשלט (מלבד כפתור ה OK) הוא ה Home, כך שקל מאוד לחזור לתפריט הראשי לאחר צפייה או אם עושים טעות כלשהי ורוצים להתחיל מהתחלה, גם אם החדר חשוך. חיסרון שייתכן וימצאו בעלי חלק מהשלטים האוניברסליים הוא שכפתור הכיבוי וההדלקה הינו כפתור יחיד.

 


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: יכולות ושימוש שוטף >


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו
ניידים
ניידים
כללי - Hometheater
כללי - Hometheater
4K ו-UHD
4K ו-UHD


עוד מ: uriler
תגיות


דרגת קושי: 3
בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht