עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

אפל מציגה את ה IOS8 - שינוי גדול למפתחים וגם למשתמשים

מאת: אלי חבוש
02/06/2014 - 21:15 
 
 

אפל הציגה הערב את מערכת ההפעלה החדשה שלה, IOS8. מערכת ההפעלה מציגה שינויים לא קטנים שמקרבים בינה לבין הפער שאנדרואיד פתח עליה בשנים האחרונות, בעיקר בהקשר של אפשרויות המפתחים להרחיב ולשנות את המערכת. השינוי הגדול ביותר נעשה עבור המפתחים עם ערכת SDK טובה ורחבה יותר שמאפשרת למפתחים לשנות ולהוציא אפליקציות טובות יותר שמשתמשות באופן נרחב יותר במערכת של אפל, דבר שיוביל לאפליקציות חכמות יותר עבור הצרכנים.

לדברי קוק משתמשים רבים עוברים ממערכת אנדרויד ל IOS עם 97% שביעות רצון ממערכת ההפעלה האחרונה של החברה, IOS7. 9 מתוך 10 אנשים מריצים את מערכת ההפעלה האחרונה, IOS7, דבר שהוא ההיפך ממה שקורה באנדרויד לדברי קוק.

אפל מציגה את ה IOS 

אפל מציגה את ה IOS

ווידגטים

אם תמיד רציתם ווידגטים כמו שיש לחבריכם בעלי האנדרויד, אפל הוסיפה כאן מה שהיא קוראת לו ווידגטים הנמצאים במסך הנוטיפיקציות וניתנים להוספה ושינוי. לא ברור עדיין עד כמה ניתן להשתולל בתחום הזה. אמנם הווידגטים לא נראים כמו אלו שבאנדקרויד אבל נראה שיש שם דינאמיות נוחה שיכולה אולי לעבוד למי שרוצה מידע משתנה.

אפל מציגה את ה IOS 

מעתה ב IOS8 ניתן להשיב להודעות מתוך מסך הנוטיפיקציות הנגלל. החלקת האצבע במחווה נותנת אפשרויות שונות הקשורות לאותה הודעה. אם אתם רוצים להעיף הודעה, ניתן לעשות זאת במחוות אצבע כלפי מעלה לאותה ההודעה. כך גם בהודעות מייל או אפילו בנוטיפיקציות של פייסבוק - ניתן לפעול ישירות מתוך הנוטיפיקציה. עדיין לא ברור עד כמה ניתן להרחיב את הפעולות של הנוטיפיקציה אבל הפעולות שכן הוצגו נראות מורכבות למדי.

אפל מציגה את ה IOS

ביישום הדואר ניתן גם לבצע מחוות שונות כדי לסמן הודעות מייל כנקראו או לא נקראו ולהעיף אותן. יישום הדואר הפך לחכם יותר כשהוא מציע להעביר הודעות מסויימות ליומן כשהוא מזהה שמדובר בהזמנה כלשהי. ניתן גם לדחוק הודעה שכרגע עובדים עליה לטובת קריאה של הודעות ישנות או אחרות ואפילו הדבקה של תכנים מהודעה להודעה.

אפל מציגה את ה IOS

הספארי מקבל גם מסך צדדי.

אפל מציגה את ה IOS

spotlight - גם כאן, כמו במערכת OSX החדשה ניתן לבצע חיפוש מהיר ומיידי. מקבלים תוצאות חיפוש מיידיות וניתן לחפש ולהריץ גם אפליקציות ולקבל הצעות חכמות, תגובות חכמות (תשובות ישירות לשאלות) והצעות לאפליקציות ולמידע רלוונטי בקרבתכם.

אפל מציגה את ה IOS

מקלדת - המקלדת הופכת להיות חכמה יותר ולומדת את המשתמש. המקלדת תציע משפטים ומילים בהתאם למקום ולשיחה המתבצעת. למשל אם מישהו שולח לנו הודעה האם נרצה ללכת לסרט או ארוחה, המקלדת תציע מיד שתי הצעות "סרט" ארוחה" שפשוט ניתן לבחור מביניהם. ההצעות יהפכו חכמות יותר ויזהו למי אתם כותבים ומשפטים ומילים שמשתמשים בהן בקביעות יוצגו כאופציה רק עבור אותו אדם.

אפל מציגה את ה IOS

כל ההקלדה הופכת למהירה יותר עם הצעות חכמות על פי הקונטקסט.

אבל לא רק זה. אפל מכניסה אפשרות למפתחים לפתח תוספות למערכת ולהוסיף למשל מקלדות חכמות ואחרות כמו שיש באנדרויד. המקלדות יחסמו מגישה לאינטרנט אלא אם תאפשרו להן גישה שכזו.

 אפל מציגה את ה IOS

הודעות טקסט - אפשר לבצע שיחות קבוצתיות, להסיר אנשים מהרשימה, לעזוב אותה, לשתף את המיקום שלך ולצפות במיקום של אנשים שונים בקבוצה ולקבוע שלא יפריעו עוד. ממש דומה לשיחות וואטסאפ.

אפל מציגה את ה IOS

אפל מציגה את ה IOS

tap to talk - דבר דומה נוסף למה שיש בוואטסאפ, הקלקה על הכפתור והשארת האצבע עליו מאפשרת שליחת הודעה קולית.

אפשרות נוספת להודעות קוליות ומענה אליהן דרך הצמדת הטלפון לאוזן והמכשיר ישמיע את ההודעה אוטומטית. ניתן גם לענות להודעה באותה הדרך. ניתן יהיה גם להוסיף תמונות, ואפילו וידאו על ידי ממשק מבוסס אצבע אחת.

בריאות וספורט

עד עתה חברות רבות הוציאו מכשירי צד שלישי כדי לעקוב אחרי הבריאות והספורט שלנו. הדבר גרם לבליל של מידע שהיה שמור באופן נפרד בכל אפליקציה בנפרד.

אפל מטמיעה במכשיר אפליקציות בריאות שמרכזות את כל זה ונותנות סטטיסטיקה מרוכזת. ניתן לצפות בהכל במקום אחד. אפל מבצעת שיתוף פעולה עם גורמי רפואה רבים.

אפל מציגה את ה IOS

אפל מציגה את ה IOS

אפל מציגה את ה IOS

משפחה

אפשרות חדשה לשיתוף מידע ומדיה עם המשפחה. ניתן לאחד מכשירי משפחה באפליקציה וכך לשתף רכישות מדיה שונות בין חברי המשפחה - ספרים, סרטים ועוד. עד 6 חברי משפחה שמשתמשים בכרטיס אשראי אחד.

אם המכשיר של הילדים יבקש לבצע רכישה, המכשיר של ההורה יקבל בקשה לאישור.

אפל מציגה את ה IOS

תמונות

התמונות יסונכרנו בענן וניתן יהיה לצפות בהם בכל מכשיר בכל מקום. אפל הוסיפה אפשרות חיפוש חכמה יותר לתמונות לפי מיקום, תאריך ועוד ואפשרות עריכת תמונות חדשה שעושה את העבודה כמעט באופן אוטומטי בהתאם לצבעים שיש בתמונה.

בנוסף, מערכת השיתוף החדשה תאפשר לבצע פעולות חכמות יותר על קבצים שונים וביחוד על תמונות במקום. כך ניתן יהיה להשתמש באפליקציה שהופכת כל תמונה לציור ולשמור את התוצאות בחזרה למכשיר ללא צורך לעבור כל הזמן בין אפליקציות שונות.

אפל מציגה את ה IOS

אפל מציגה את ה IOS

סירי

סירי יודעת מעתה לזהות שירים אם הם מנגנים ברקע כמו SHAZAM ולרכוש אותם דרכה ישירות.  בנוסף התווספו 22 שפות חדשות.  עדיין לא ברור עם עברית בפנים, אבל יש סיכוי לא רע שכן. 

חנות האפליקציות

חנות היישומים של אפל שודרגה וכעת כוללת אפשרויות חיפוש חכמות יותר, אפשרות של מפתחים להציע מספר אפליקציות בסוג של Bundle משותף (קנו אחד קבלו אחד אחר חינם או קנו 2 אפליקציות במחיר מוזל).

בנוסף, Testflight שירות שאפל רכשה רק לאחרונה, מובנה כעת בתוך ה-App store ויאפשר למפתחים לשלוח בקלות רבה לבודקי התוכנה שלהם את האפליקציה ללא צורך בפעולות מורכבות כפי שהיה בעבר.

כמו כן, ניתן יהיה להריץ את האפליקציות לצורך ניסוי, כך שהתשלום יתחיל אחרי שאתם באמת משוכנעים שהאפליקציה מתאימה לכם.

שיתוף בין מכשירים Continuity

בגרסאת iOS 8 יש דגש רב על שיתוף בין מכשירים. ניתן לא רק לשתף שיחות טלפון, הודעות ותמונות, iCloud הורחב וכעת משמש כ-Dropbox לכל דבר. ניתן יהיה לערוך ישירות מסמכים ולהעביר בין מכשירים שונים את מה שאתם עובדים עליו.

Air drop מאפשר העברת שיחות בין מכשירים (למשל מהאייפון למחשב), תמונות, מסמכים ודפי אינטרנט.

עוד חבילות פיתוח SDK

ה SDK החדש שמוציאה אפל תתן לדברי קוק את הקפיצה הגדולה ביותר מאז יצאה חנות האפליקציות של החברה. מפתחים יכולים להתעסק ולכתוב עבור סנסור האבטחה (תחשבו על אפליקציות של בנק והעלמות מוחלטת של סיסמאות מאפליקציות פופולריות), לשנות ולהוסיף תוספים כמו מקלדות, להוסיף ווידגטים למסך הנוטיפיקציות ויכולות של אפליקציות לדבר זו עם זו ולשתף נתונים. 

SDKs חדשים כגון בריאות הן לא סוף פסוק, נראה שאפל נחושה להכנס לתחומים חדשים ורבים. נושא אחד שהם נכנסים אליו הוא נושא השליטה - ניתן יהיה לכתוב אפליקציות שמחברות בין סנסורים ויעשו פעולות בהתאם. תחשבו על IFTTT - אם הטמפרטורה עולה מעל רמה מסויימת, תכבה את המזגן, אם אני יוצא מהבית כבה את הטלויזיה וכיוצ"ב. כל אלה ניתן יהיה לשלוט עליהם דרך SIRI, כך שאפשר יהיה להגיד ל-SIRI לכבות את המזגן בבית כשאתם נזכרים בזה מהעבודה.

בנוסף, ניתן יהיה לפתח בענן אפליקציות שמתממשקות ל-iOS ובכך להמנע מלרכוש שרתים או לפתח תוכנת שרת בכלל. מדובר על כל היכולות הבסיסיות של המערכת, כולל הודעות ו-notifications.  

מערכת Metal תאפשר למפתחים להגיע קרוב מאוד ליכולות של המעבד ולכתוב משחקים יעילים משמעותית - איכות הגרפיקה והביצועים של משחקים חדשים צפויים להשתפר משמעותית.

אפל מציגה את ה IOS8 - שינוי גדול למפתחים

בנוסף, דברים נוספים התווספו כגן שיפור משמעותי של מהירות הדפדפן, ו-task switcher חדש עבור iPad שמרכז את האפליקציות באופן שדומה ל-OS X (לא רק בין אפליקציות אלא גם במסמכים של אפליקציות ספציפיות ותצוגה יותר חכמה של האפליקציות ברשימה). לאייפון התווספו אנשי קשר מועדפים ל-task switcher מה שמאפשר גישה מהירה מאוד אליהם שהיתה חסרה מאז גרסאות המוקדמות של iOS (שבהן הפעולה של double-home היתה מציגה את המועדפים).

בדומה למערכת OSX גם כאן המערכת תהיה זמינה החל מהסתיו ותתאים לאייפון 4s ומעלה ולאייפד 2 ומעלה.

לשרשור התגובות על iOS 8 לחצו כאן


עוד מ: elihboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht