עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מיקרוסופט מציגה: חלונות 10 בחינם והולוגרמות

21/01/2015 - 21:00 
 
 

 חלונות 10 הוצגה היום על ידי מיקרוסופט כמערכת חוצת פלטפורמות שתשולב במספר גדול ומגוון של מכשירים, הן במובייל והן במחשבים האישיים.

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

עיצוב

אם תהיתם מה קרה לכפתור ההתחל, סוגייה שרבים נמצאים על קצה הכסא בחשש בגללה, אז נשמח להודיע שכפתור ההתחל חוזר ובגדול. כפתור ההתחל מקבל משמעות רחבה יותר בחלונות 10 ויכלול גם אריחים דינאמיים שייפתחו כחלונות מכפתור ההתחל עם אפשרות להרחיב את מסך האריחים למסך מלא כפי שיש היום.

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

בגרסה 10 של חלונות, מיקרוסופט תביא את הסייענית הוירטואלית שלה, קורטנה, גם למחשבי ה PC. את הסייענית של מיקרוסופט הכרנו מהצגתה במכשירי המובייל. קורטנה מתחרה בסירי של אפל וגוגל NOW של גוגל וכעת היא תגיע למחשבים אישיים כשהיא תוכל לבצע פקודות כמו שיחות טלפון, עדכון מזג אויר וקבוצות ספורט ועוד.

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

תוכנות האופיס מקבלות גם הן שדרוג ותמיכה בחלונות 10 החדשה. השימוש בתוכנות אופיס הופכות להיות דומות למובייל (או בעצם ההיפך). כמעט כל דבר שניתן לעשות במובייל, ניתן יהיה לעשות ב PC וזאת הודות לכך שהקוד הוא דומה בין שתי הפלטפורמות. כך למשל ניתן להחליק את האצבע על הודעות המייל ימינה או שמאלה למחיקה, תזכורת וכו.

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

מיקרוסופט הטמיעה מספר אפליקציות בגרסה 10 של מערכת ההפעלה שלה שמזכירים שימוש במכשיר המובייל שלה. מיקרוסופט מציגה למעשה שימוש cross platform שיהווה שימוש רציף בין מכשיר המובייל וה PC. בין האפליקציות הן אפליקציית אנשים לאנשי הקשר שלנו, אפליקציית תמונות חדשה, אפליקציות אופיס וכו'. שימו לב שמיקרוסופט הפסיקה לקרוא לתוכנות שלה על גבי ה PC בשם "תוכנות" אלא בשם "אפליקציות" כשם שעושים לתוכנות המותקנות על גבי מכשירי מובייל.

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

פרוייקט ספרטן

הפרוייקט יגיע מאוחר יותר באחד בילדים הבאים ולטלפון עוד אחרי. הפרוייקט מציג דרך חדשה לקיים ממשק עבודה עם אתרי אינטרנט. באמצעות שרבוטים על גבי אתרים או אפילו הוספת הערות על גבי האתר, ניתן לשלוח את האתר המעניין אותנו כולל ההערות שלנו (בשרבוט או טקסט) ולשתף בכל דרך שנרצה.

ספרטן מציגה גם דרך לקרוא אתרים. אם תרצו - הפיכת אתר מסויים לצורה קריאה ונוחה יותר כולל אפשרות לשמירת האתר לקריאת אופליין מאוחר יותר.

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

החלק השלישי בפרוייקט הוא שילוב קורטנה לתוך ה WEB כך שבכל חיפוש הסייענית תדע כיצד לעזור לי משום שהיא שומרת עלי מידע ועוקבת אחרי הפעולות שלי. היא זוכרת למשל טיסות שלי ולכן כשאחפש בית מלון היא תציע לי בתי מלון בתאריכי הטיסה שלי.

את חלונות 10 תוכלו לקבל בחינם למשדרגים בשנה הראשונה ליציאתה לכל המשתמשים בגרסאות 7 ומעלה כולל גם למשתמשי המובייל.

מסך עבודה אינטראקטיבי

מיקרוסופט מציגה מסך מעין surface חדש שנקרא surface hub שמיועד למקומות עבודה וחדרי ישיבות. המסך בגודל 84" ברזולוציית 4K, משולב סנסורים, מצלמות, מיקרופון תקשורת ועוד ומשמש לעבודה משותפת ואינטראקטיבית עם התכנים על גבי המסך.

המסך הוא מסך מגע. ניתן להתממשק עם כל דבר כמו תמונות, תוכנת ONENOTE וכתיבה על המסך ועוד.

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

 

הולוגרמות

פרוייקט חדש של מיקרוסופט שמשלב משקפי מציאות מדומה עם העולם שמסביבנו. על פי הסרטון שמיקרוסופט הציגה, ניתן עם המשקפיים לראות מציאות עם רובד נוסף של מציאות מדומה ולהתממשק איתה. למשל עיצוב בית במרחב שלנו כשעם המשקפיים ניתן ממש לבחון את האובייקט.

האובייקט נראה דרך המשקפיים כהולוגרמה במרחב המציאות שלנו כשניתן גם לגעת בו, להזיז אותו לשחק איתו.

ניתן להשתמש במשקפיים שונים כמו אוקולוס ואחרים אך מיקרוסופט מציגה בעצמה דגם של משקפיים משלה הנקראים hololens

המשקפיים הינם עצמאיים ללא צורך במכשיר נוסף מובייל או PC. המשקפיים משלבים מעבדים כולל מעבד נוסף לעיבוד ההולוגרמות.

אני חייב להגיד שלפחות לפי ההדגמה והסרטונים, העניין נראה מלהיב מאוד.

ואם אתם רוצים ליצור הולוגרמות בעצמכם, מיקרוסופט מציגה כלי בשם holostudio המאפשר לכל אחד ליצור הולוגרמות משלו. פשוט מדהים. בעזרת התוכנה והמשקפיים ניתן ממש ליצור אובייקטים בתלת מימד ואפילו להדפיס אותם לאחר מכן.

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

אירוע מיקרוסופט לחלונות 10

 

 


לדיון בנושא: מיקרוסופט מציגה: חלונות 10 והולוגרמות


עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht