עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

במגמת עליה, 355.2 מיליון סמארטפונים יצאו משערי המפעל ברבעון השלישי של 2015

05/11/2015 - 07:00 
 
 

חברת IDC, המתמחה בניתוחי שוק מדווחת כי מספר משלוחי הסמארטפונים ברבעון השלישי* של 2015 בעולם הוא 355.2 מיליון יחידות (מספר לא סופי), המהווה גידול של 6.8% אחוז לעומת הרבעון המקביל של שנה שעברה של 332.6 מיליון יחידות.

מספר משלוחי הסמארטפונים ברבעון השלישי היו מעט מתחת לתחזית הקודמת של IDC , 363,800,000 יחידות, בזאת בעיקר בגלל הקטנת משלוחי מכשירי ה- iPhone, והשקות של מכשירי אנדרואיד OEM (יצרני ציוד מקורי) מהשורה הראשונה אך עם תג מחיר גבוה לצרכן הסופי שהביא לירידה לביקוש שלהם.

חברת סמסונג הינה החברה שמכרה הכי הרבה, 84.5 מיליון יחידות, כלומר 6.1% יותר מאשר בשנה שעברה, ואילו Huawei הייתה החברה המפתיעה עם עלייה של 60.9%.

במגמת עליה, 355.2 מיליון סמארטפונים יצאו משערי המפעל ברבעון השלישי של 2015

דגשים על יצרניות טלפונים חכמים המובילים:

  • סמסונג נשארה עדיין המובילה בשוק הטלפונים החכמים ברחבי העולם עם 84.5 מיליון יחידות, גידול של 6.1% לעומת שנה שעברה. סמסונג ממוקדת במכשירי הפרימיום דגל חדשים, + Galaxy S6 edge ומכשיר ה- Note 5. חוץ ממכשירי מפתח, לחברה מכשירי במחיר מתחת ל- $ 200 (Galaxy Core/Grand Prime, J-Series) המהווים רוב המכירות בשווקים במדינות מתפתחות.

במגמת עליה, 355.2 מיליון סמארטפונים יצאו משערי המפעל ברבעון השלישי של 2015

  • אפל, מכשירי האייפון החדשים הביאו לגידול של 48.0 מיליון יחידות, עלייה של 22.2% מ- 39.3 מיליון יחידות בשנה שעברה. לגידול תרם מכירות שיא של 13 מיליון מכשיריםiPhone 6S ו- Plus iPhone 6S בשבוע הראשון של ההשקה. גם הדגמים הדור הקודם נמכרו היטב בזכות הורדת המחיר שלהם.
  • Huawei מכרה 26.5 מיליון יחידות, העלייה של 60.9% לעומת שנה שעברה. חברת Huawei ממקדת את מאמציה בשוק בטווח מחירים אמצע-גבוה המהווים כשליש מהמשלוחים בטווח המחיר הזה. על פי Huawei, מכשירים כמו Honor 6 Plus וה-Ascend P8 עזרו לגידול של 25% בטווח מחירים אמצע- גבוה משנה שעברה. למרות הצמיחה המהירה בסין ובאירופה, Huawei צריכה להתמקד בלקוחות של ארצות הברית, שם נוכחותה נותרת נמוכה יחסית.ההשקה האחרונה של מכשיר הפרימים החדש, ה- Nexus 6P יכול לאותת כי חברת Huawei סוף סוף מוכנה להתחרות בארה"ב.

במגמת עליה, 355.2 מיליון סמארטפונים יצאו משערי המפעל ברבעון השלישי של 2015

  • Lenovo נלחמת לטפס לחלק העליון של מובילי שוק הטלפונים החכמים, במיוחד לאחר הרכישה האחרונה של נכסי חטיבת הסמארטפונים של מוטורולה. מכירות הרבעון השלישי, בשילוב של מכשירי Lenovo וטלפונים חכמים מתוצרת מוטורולה הגיעו 18.8 מיליון, גידול של 11.1% לעומת שנה שעברה. המכשירים מתוצרת Lenovo שלטו בעיקר בשווקי סין, אם כי לאחרונה הייתה צמיחה במזרח התיכון ואפריקה וגם במרכז ובמזרח אירופה. השווקים החזקים של מוטורולה ימשיכו להיות בצפון אמריקה ובאמריקה הלטינית, שבו גרסאות של Moto X, Moto G ו- Moto E נמכרות במחירים אטרקטיביים.
  • Xiaomi מכרה 18.3 מיליון טלפונים חכמים, כלומר 52.1 מיליון מכשירים מאז תחילת 2015. בעוד החברה משקיעה מאמצים בהגדלת המכירות בדרום מזרח אסיה, הודו, וברזיל, סין היא עדיין מקור ההכנסות העיקרי עבור החברה. ברבעון זה, חברת Xiaomi השיקה בסין את ה-Redmi Note 2 , Redmi 2A Prime ואת ה- Mi 4c שהיו הדגמים הפופולאריים בקרב לקוחות החברה שהביאו לפתיחת רשת חנויות Mi Home. החברה דחקה את LG החוצה מהמקום החמישי ותפסה את מקומה.

טבלת סיכום רבעון שלישי של שנת 2015 של חמשת ספקי הסמארטפון המובילים, משלוחים, נתח שוק וצמיחה משנה לשנה. - נתונים ראשוניים ויחידות במיליונים

*רבעון שלישי מתייחס לחודשים יולי, אוגוסט וספטמבר.

מקור למידע: IDC


לדיון בנושא: במגמת עליה, 355.2 מיליון סמארטפונים יצאו משערי המפעל ברבעון השלישי של 2015

עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht