עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

MWC 2016: אפסון מציגה את הBT300, משקפי הAR שלדעת החברה יפוצצו את השוק

28/02/2016 - 07:00 
 
 

משקפי האנדרויד של אפסון הם למעשה הגרסה השלישית או אפילו הרביעית של משקפי AR (מציאות רבודה) ועדיין, לא ברור האם הכיוון של אפסון הוא אכן הכיוון הנכון עם משקפיים המציגים לנו סרטון וידאו בלבד, יפה ככל שיהיה, אך למנהלת מחלקת הפיתוח בחברה, הדברים מאוד ברורים - תחום ה AR התפוצץ בתקופה האחרונה ואפסון נמצאת בדיוק במקום בו היא צריכה להיות.

נרגיע כבר עכשיו, המשקפיים, שהוצגו במסגרת תערוכת MWC בברצלונה, אינם מיועדים לצרכנים הרגילים אלא מכוונים לתחום המסחרי/תעשייתי.

המשקפיים עובדים בדומה למקרנים של החברה. משני צדי המשקפיים מובנים מקרנים קטנים המקרינים תמונה ברזולוציית 720P על גבי 2 זכוכיות, שלבסוף משדרות את התמונה לעינינו. המסכים, על פי החברה, הם מסכי OLED שמיוצרים בתהליך מיוחד עם שימוש בסיליקון, שאמורים לספק חווית תמונה מעשירה יותר מאשר הדגמים הקודמים של החברה. גם רמת הניגודיות עלתה מדגמים קודמים, מ230/1 ל10000/1. 

MWC 2016 - אפסון מציגה את משקפי הBT-300

אפסון מייעדת את המשקפיים הללו יותר לתחום העסקי מאשר לתחום הצרכני, אך ישנם כמה נושאים והדגמות שראינו שמתאימים לשני השווקים. כך למשל בתחום הרחפנים, כאשר אנו מסתכלים על הצג של הסמארטפון שלנו, אנו מאבדים קשר עין את הרחפן שנמצא באוויר. בעזרת המשקפיים נוכל להמשיך להסתכל על הרחפן ובמקביל לראות מה הרחפן רואה. על פי דברי עובדת אפסון, ואלרי ריפאוד קאנגלוסי, השוק הזה נהפך מדי שנה ליותר ויותר פופולארי, ואנו כנראה נראה יותר חברות ומוצרים כאלו בהמשך.

MWC 2016 - אפסון מציגה את משקפי הBT-300

ואלרי ריפאוד-קאנגלוסי - מנהלת מחלקת פיתוח, אפסון

המשקפיים רצות על מערכת אנדרואיד לוליפופ 5.1 ממש כמו כל מכשיר אנדרואיד רגיל, כך הם הצליחו לשלב חיישנים שלא רק מכוונים את רמת הבהירות באופן אוטומאטי אלא גם קולטים את מה שאנו רואים, זאת גם בעזרת מצלמת 5MP שמשולבת בקדמת המשקף. המשקפיים יכולים לזהות את מה שאנו רואים ולתת לנו מידע, כך אם אנחנו במוזאון ומסתכלים על ציור מסוים, יהיה ברקוד ליד הציור שיעלה לנו מידע עליו על גבי מסך המשקף. חברת אפסון אמרה לנו שהם עובדים עם מעל 2000 מפתחים כולל כמה מחברת Fieldbit מישראל שעובדת עם חברת המים מקורות כדי לתקן כל מני פגמים בזרימת המים ע"י שימוש במשקפיים כדי לראות פעולות מסוימות.

MWC 2016 - אפסון מציגה את משקפי הBT-300

משקפי הBT-300 הם כבר דור שלישי של סדרת משקפי הAR של אפסון, שהתחילה כבר בשנת 2011 לפני 5 שנים. לדוגמה הBT-2000 שיצא לפני כשלושה חודשים הגיע עם יותר חיישנים וסוללה נתיקה, עיצובו כלל מסכה שלמה לשימוש ארוך יותר במשקפיים. המכשיר כמובן מיועד לעובדי התעשייה הכבדים יותר, לעומת הBT-300 שמיועד יותר לשוק העסקי הפחות כבד.

המשקפיים מגיעות עם מעבד אינטל אטום במהירות 1.44GHz ועם 2GB RAM. כמו כן הם מגיעים עם 16GB של זיכרון פנימי אם אפשרות להוספה של עוד 32GB עם כרטיס SD. סוללת המשקפיים תחזיק לכם מעמד 6 שעות, וזמן הטעינה 4 שעות, יחסית זמן לא קצר. המשקפיים מגיעים גם עם קונטרולר שמאפשר ניווט בממשק האנרואיד, גם בעזרת כפתורים וגם בעזרת פד מגע. בנוסף, בשונה מהדורות הקודמים, המשקפיים מגיעים עכשיו עם קישוריות Bluetooth וWifi 5GHz AC וגם Mirrorcast.

MWC 2016 - אפסון מציגה את משקפי הBT-300

לפי החברה השוק ימשיך להתפתח בשנים הקרובות וישתלב כנראה עם הVR שאנו מכירים, ולפי דבריה של ואלרי, AR הוא העתיד. אני אישית חושב קצת אחרת, ולפי איך שאני רואה את הדברים כרגע יש עוד הרבה על מה לעבוד בתחום הזה. שוב אני חייב לציין שהמוצר הנ"ל עוד רחוק מלהיות מוצר גמור, והוא גם לא מכוון לצרכנים הרגילים. המשקפיים, עם זאת שהם מוצר נחמד, אני עדיין לא רואה פה שימושים גדולים איתם, ובטח שלא את העתיד, לפחות לא כרגע. המסכים מקרינים ברזולוציה נמוכה, ועדיין צריך לשלב דרך לראות את המציאות עם ההקרנה שבתוך המסך, ולא להסתיר את מה שמאחורה. אני אתן כדוגמה את משקפי ההולולנס של מייקרוסופט, שלקחו את הרעיון של המשקפיים החכמות טיפה קדימה. במקום להקרין לנו תמונה על גבי מסכים, הם משלבים לנו את העולם הדיגיטלי על גבי המציאות עצמה. אך שוב, המוצרים האלה רחוקים מלהיות מוצרים שמוכנים לשוק, והטכנולוגיה שלהם עוד בשלבי פיתוח. אני יכול להסתכל טיפה קדימה ולראות את זה בתור העתיד שלנו, אך אין לי ספק שיש פה עוד הרבה לעבוד עליו.

המשקפיים יהיו זמינות החל מאוקטובר השנה ויעלו כ800 יורו.

MWC 2016 - אפסון מציגה את משקפי הBT-300


לדיון בנושא: MWC 2016: אפסון מציגה את הBT300, משקפי הAR שיפוצצו את השוק


עוד מ: עמית_לגו
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht