עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 הכיסויים שהפילו אותי! כיסוי מגן לאייפון 6 של Tech21

03/03/2016 - 07:00 
 
 

למי שזוכר, Tech21 היו הראשונים שהכניסו חומרים מורכבים לכיסויים של אייפון - כאלה שמיועדים לא רק למנוע נפילות אלא באופן אקטיבי לשמור על המכשירים בעת נפילה. את זה הם עשו בעזרת חומר מעניין בשם 3DO שהיה גמיש כמו פלסטלינה אך כשחטף מכה היה קופץ כמו גומיה... חומר זה, כאשר היה בתוך כיסוי קשיח שיפר את היכולות של המכשיר להתמודד עם נפילות.

החברה המשיכה בחיפוש שלה אחרי חומרים מעניינים, ובדור הנוכחי משתמשת בחומר שנקרא Bulletshield שנמצא בשימוש בזכוכית חסינת כדורים. הכיסוים מגיעים במגוון אפשרויות הגנה, נתחיל מהבסיסי ונמשיך למתוחכמים יותר.

הגנה נגד נפילות

 נפילות, זה לא נעים. יש לי בבית כמה מוכשרים ומוכשרות שמפילים ללא סוף את הטלפונים שלהם. בכל זמן נתון אני מוצא את עצמי רוכש מגיני מסך חדשים וכיסויים עקב בן/בת בית כזה או אחר שנפל לו הטלפון מהיד. כך שהפתרונות של Tech21 מגיעים בדיוק בזמן לבדוק כיצד בית עתיר נפילות יסתדר עם המגינים הללו.

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

הכיסוי הבסיסי ביותר של החברה הוא impact clear. מדובר על כיסוי שקוף שמתאים לכל צבעי האייפון מכיוון שהוא בגוון אפרפר שקוף. הוא נוח ואטרקטיבי וקל לשים ולהוריד אותו. צדדי הכיסוי נוחים לאחיזה וחלקו האחורי מחוספס, כך שקל גם לתפוס אותו והוא לא חלקלק מדי ולא עף מהיד.

ההגנה של ה impact clear נעשית על ידי חריצים מיוחדים שנראים כמו בועות אוויר בפינות המכשיר. הרעיון הוא שבעת פגיעה, הם אלה שחוטפים את המכה ולא המכשיר עצמו. אפשר להעיד שזה נראה מעניין, אך לא הטלתי את המכשיר שלי על הרצפה לצורך הבדיקה...

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

הכיסוי נוח, ועושה את העבודה. הוא מינימליסטי ולא מגדיל מאוד את נפח האייפון. הכפתורים נוחים לגישה, אם כי כפתור ה-power דורש לחיצה מעט אגרסיבית בכדי להלחץ כראוי.

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21הגרסא היוקרתית יותר של הכיסוי נקראת EVO Elite והיא בנויה באופן כמעט זהה ל impact clear למעט שהצדדים שלה צבעוניים ועשויים חומר שנעים יותר לאחוז בו. בגרסא שבדקתי הצבע שנבחר היה זהב-ורוד, אך יש גם גרסא שחורה ולבנה של הכיסוי. הגרסא הזהובה מתאימה גם לאייפון כסוף ושחור לטעמי - כלומר, היא לא מחייבת מבחינת ההתאמה למכשיר.

הכיסוי הספציפי מתאים לנשים בעיקר, בשל הגוון שלו - לבן+זהב. צהחלק הפנימי כאן ברור יותר כיצד ההגנה נגד נפילות פועלת.

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

 

מעבר לזה, האחיזה שיש למכשיר בעזרת הכיסוי משמעותית טובה מזו של impact clear או מכיסויים אחרים שבדקנו. החומר המבריק, שיש לו גם הגנה נגד שריטות, שפשופים ואפילו טביעות אצבע, נותן אחיזה מאוד נוחה וכזו ששומרת שהאייפון 6/6s לא יעוף מהיד בקלות. זה גם כיסוי מאוד יפה, אם כזה כבר עניין של טעם אישי. הגישה לכפתורים נוחה - ויש תחושה של פידבק טוב מכל הכפתורים.

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

הגנה למתקדמים - Evo endurance

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

אחד החסרונות העיקריים של כיסויי בטריה זה שהם ממש לא חסינים לנפילות. מישהו שמשתמש רציני בכיסויים, למעט זה של אפל (שנראה ומרגיש נורא ואיום) נופלים ולרוב מתפרקים בקלות. הרעיון של Tech21 הוא ליצור כיסוי שמצד אחד חזק ומצד שני גמיש מספיק בשביל להגן על המכשיר ועל הבטריה. 

העיצוב די סטנדרטי ומשתמש בטכניקה של אפל להכנסה של המכשיר לבטריה - הכנסה בכח וכיפוף אחורה של החלק העליון של הכיסוי. זה לא אלגנטי אבל זה עושה את העבודה. המכשיר לא הופך לעבה להפחיד עם הבטריה וזה מרגיש טבעי למדי. הכיסוי לא האטרקטיבי ביותר שראיתי (יש מצב שיש לחברת מורפי פטנט על כיסויי בטריה אטרקטיביים כי לא ברור מדוע הם היחידים שמסוגלים לייצר אותם).

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

כמו בכיסויים האחרים, גם כאן לחצן ה-power הולך מעט קשה. מבחינת סאונד לא הורגש הבדל בין האייפון עצמו וללא הכיסוי.

לכיסוי יש עוצמה של 1800mAH, לאו דוווקא אחד החזקים בשוק - תוספת של 60% לזמן הבטריה (לאייפון 6s יש בטריה של 1810mAH ליתיום פולימר). 

ההגנה כאן מתבטאת לא רק בבטחון של האייפון בתוך הכיסוי אלא שהכיסוי עצמו לא יגרום לנזק. אנחנו מכירים את כל הסיפורים על מכשירים שפורצים באש - כאן מדובר על בטריה מסוג ליתיום קרמי שמסוגל להתמודד עם נפילות מבלי שיגרם לו נזק.

כמו בכיסויים אחרים, שתי נקודות התורפה של הכיסוי הזה זה החלק התחתון. המעבר למחבר מסוג מיקרו-USB לא נוח במיוחד (על פני חיבור מסוג Lightning שהוא נוח בהרבה), וכמו כן חיבור האזניות והמיקרופון נעשה בעזרת כבל מאריך קטן במקום להשאיר אזור ריק בשטח הזה. בנוסף, הכיסוי מאריך מאוד את האייפון בשל הצורך במחבר ה-lightning, מה שהופך את הכיסוי למסורבל למדי. חבל שאין פתרונות אלגנטים יותר לסיפור הזה.

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

יועמידות אולטימטיבית - Evo Xplorer

למי שמחפש את הפיתרון האולטימטיבי - Tech21 הלכו על הקצה עם כיסוי שמגן לא רק מנפילות אלא מרטיבות ומלכלוך. חסינות ממים זה אומר עד 3 מטר עומק למשך שעה. כיסויים מהסוג הזה לרוב מאוד גדולים ונראים או כמו שקית או שהם מארז גדול שלא באמת מאפשר לכם להשתמש בו, מה שאומר שמיד עם סוף הטיול תורידו את הכיסוי.

הרעיון של Tech21 הוא להפוך את הכיסוי למספיק נוח שלא בטוח שצריך בכלל להוציא אותו מהכיסוי בסוף הטיול. 

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

הכיסוי עצמו הוא לא גדול לסוג זה של כיסויים. הוא מגדיל רק במעט את הגודל של האייפון ובעיקר מכפיל את העובי של האייפון. הוא מורכב משני חלקים - קדמי ואחורי שמתחברים זה לזה בכח. בינהם יש גומיה מיוחדת שומרת על האטימות של החיבור. אחרי שמכניסים את האייפון (מומלץ בלי מגינים כלשהם, מכיוון שהכיסוי מתוכנן להיות בגודל של האייפון בדיוק. החלק התחתון של הכיסוי נסגר במחבר קליק - שכאשר הוא פתוח יש גישה לטעון את האייפון (שימושי במיוחד בטיולי מים, יוצאים מהמים ואפשר להשתמש באייפון בטעינה הרגילה שלו ברכב). חיבור האזניות נעשה דרך מחבר הברגה אך נחוץ כבל מאריך שמסופק גם הוא. הכיסוי גם מגיע עם רצועה שאפשר לחבר אותה בחלק התחתון ואשר שומרת שהמכשיר לא יתעופף לשום מקום.

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

אבל משהו שהפתיע אותי לחלוטין הוא שהחברה הצליחה במה שלא ראיתי באף מוצר מסוג זה בעבר - סביב כפתור הבית יש ממברנה מיוחדת שבנוסף לזה שהיא אטומה למים - היא מצליחה להעביר את טביעות האצבע בלי בעיה!  זה לא תמיד עובד בפעם הראשונה, אבל ראינו שזה עובד ובסופו של דבר זה פעל כשורה.

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

בחלק האחורי של האייפון יש תאים וצורות שנראה לי קשורות לעיצוב הכללי של המוצר שכן לא ברור מדוע יש שם את כל החלקים הללו (יתכן שזה שמור מעיצוב שהם עשו למכשירים אחרים ורצו לשמור על תאימות). הגישה לכפתור ה-mute מעניינת במיוחד. החברה הוסיפה כפתור סיבובי שמזכיר מאוד את ה-crown של השעון של אפל. סיבוב לכיוון אחד והכפתור מועבר למצב mute. מעולה!

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21מכיוון שחורף עכשיו ואני פחדן, את המכשיר בדקנו בפעם הראשונה באופן לא מדעי בעליל - הכנסת כל הקונסטרוקציה הזו, ללא אייפון בתוכה, לזרם מים. החברה ממליצה להשאיר את הכיסוי במצב הסגור שלו, תחת כמה סנטימטר מים למשך כחצי שעה. 

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

כיסויים מגינים מנפילות של Tech21

אחרי שהשתכנענו שהכל עובד, נידב הבן שלי את האייפון 6 שלו לתרגיל "רטוב":

מחירים: 

  • Impact clear - 39.99$
  • Evo elite - 49.99$
  • Evo Endurance - 109.99$
  • Evo Xplorer - 89.99$

הכיסויים זמינים ישירות מהאתר של Tech21 או מאמזון.


לדיון בנושא: הכיסויים שהפילו אותי! כיסוי מגן לאייפון 6 של Tech21


עוד מ: oferlaor
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום נגנים ניידים
 ביקורות גאדג'טים
 עוד על ניידים


המאמר הפופולרי ביותר בתחום ניידים:
תדרי הסלולר בישראל. מדריך.
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht