האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

Webkay -הנה מה שדולף לכם מהדפדפן

27/12/2016 - 07:00 
 
 

כולנו דואגים לשמור על פרטיות, אך האם כך הדבר ? אז מסתבר שלא. בעת השימוש בדפדפן במחשב או בסמארטפון יתכן ואנחנו חושפים מידע שעלול לעבור ואף להימכר לצד שלישי מבלי שנדע על כך.

אתר אינטרנט בשם Webkay מציג למשתמשים את המידע שהרשת אוספת עלינו. הנושא אמנם אינו חדש אבל מעניין לראות במרוכז את כל המידע שאוספים עלינו ללא ידיעתנו.

אז אילו פרטים בסיסיים אתם חושפים עם הדפדפן שלכם? ליחצו בקישור זה וגלו.

את האתר הקים מומחה לג'אווה סקריפט בשם רובין לינוס ולדבריו כל הנתונים שנאספים נגישים לכל דף אינטרנט מבלי לבקש רשות מאיתנו.

המידע שאנחנו מספקים דרך הדפדפנים השונים, ללא ידיעתנו, יכול להיות המיקום שלנו, מאיזה מכשיר אנחנו גולשים, באיזו מערכת הפעלה אנו משתמשים, סוגי הרשתות החברתיות בהן אנו גולשים, Clickjaking (חטיפת קליקים, שהינה טכניקת הטעיית משתמשי אינטרנט ע"י גרימה ללחיצה על דפי אינטרנט תמימים למראה שמסתירים בתוכם קוד זדוני) ולאן אנחנו הולכים (דיווחים מהג'ירוסקופ), כמה סוללה נותרה לנו לשימוש, מי עוד מחובר לאותה רשת כמונו ועוד פרטים נוספים, שלנו נראים כלא רלוונטיים אך לצד שלישי הם חשובים מאד.

Webkay - דליפת מידע מהדפדפן שלך

עיקר הגופים שרוצים לקבל כמה שיותר מידע על המשתמשים הם המפרסמים והם יעשו הכל בכדי לחשוף את רצונותיכם או לדעת מה אפשר למכור לכם. לחברות הפרסום חשוב במיוחד לדעת האם אתה משתמש בחוסם פרסומות, אחרת לא יוכלו לנצל את אופציית ה- adwords (תוסף זה מאפשר למצוא אתכם בגוגל ובהמון אתרים אחרים).

טיפים שיכולים לעזור להגן על פרטיותכם – עיקר הבעיה הם דפי האינטרנט בהם ביקרת, לכן אפשר לגלוש בשני סוגים שונים של דפדפנים: באחד לשימושי עבודה והשני לשימושים "בשעות הפנאי", בו יש להגביל את תוספי ה- FLASH, וה- JAVA וגם לעבור למצב של גלישה פרטית.

כמו כן, מומלץ לצאת לגמרי מדפי הרשתות החברתיות כשסוגרים את הדפדפן, ולא להשאירם פתוחים בזמן הגלישה כאשר לא משתמשים בהם.

מי שקצת מתמצא יכול גם להיעזר בשרת פרוקסי, שתפקידו לשמש כמתווך בבקשות שתבצעו באינטרנט וכך השרת המחזיר את המידע אינו יודע היכן אתה נמצא, באיזה מכשיר אתה משתמש ואינו חושף מידע גלוי אחר.

משתמשים מתוחכמים יותר יכולים להשתמש בתוספים שונים כגון NoScript, עבור דפדפני מוזילה ופייר פוקס, החוסם את פעילות ה- FLASH, וה- JAVA וגם מאפשר למשתמש לבחור האם לתת לו לפעול או לא.


לדיון בנושא: Webkay -הנה מה שדולף לכם מהדפדפןעוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht