עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

האם נמשיך להחליף את הסמארטפון לעיתים קרובות?

30/01/2017 - 07:00 
 
 

בכל שבוע כמעט על יוצא דגם מכשיר חדש אחד לפחות, האם זה אומר שיש דרישה גבוהה למכשירים או שכל יום נמצא רעיון חדש שיגרום לנו לחזור ולהחליף את המכשיר שלנו?

מה אומרות חברות הסקרים בנושא מצב מכירות מכשירים ניידים חכמים?
בפרסום האחרון של חברת המחקר IDC דווח כי בשנת 2016 היה גידול של 0.6 אחוז במכירות מספר מכשירי הסמארטפון לעומת שנת 2015. נתון זה כנראה מדאיג את יצרני הסמארטפונים.
הסיבה לכך היא כנראה שהם כבר מיצו את יכולות פיתוח החומרה או המאפיינים החדשים שיגרמו ללקוחות להחליף למכשיר חדשני יותר.

האם נמשיך להחליף את הסמארטפון לעיתים קרובות?

יתכן ואחד הגורמים לירידה בהחלפת מכשירים ניידים על ידי הלקוחות היא שחברות הסלולר הפסיקו לתת את המכשירים "במתנה" והוצאה בכל שנה של 3000 – 4000 ₪ למכשיר חדש מקשה לא מעט על המשתמשים. בחקר שנעשה בארצות הברית נמצא כי הלקוחות מחליפים כיום מכשירים כל שלוש שנים או יותר לעומת שנה או שנתיים בשנים עברו.

האם ניתן ללמוד על הירידה מתוך מערכת ההפעלה של הסמארטפונים?
אנדרואיד – מספר המכשירים עם מערכת הפעלה אנדרואיד הוא הגדול ביותר, בעיקר מהסיבה שלהבדיל ממערכת ההפעלה iOS בשימוש בבלעדיות עבור מכשירי אפל, מערכת אנדרואיד משמשת לא רק את החברות הגדולות (דוגמת סמסונג, LG, Huawei) אלא גם יצרניות אחרות, בעיקר חברות סיניות, של מכשירים נחותי חומרה וזולים עבור מדינות מתפתחות. 
iOS – למכשירי אפל הצלחה מרובה בכל מקום בעולם אבל מאז תחילת 2016 החברה חווה ירידה במכירת מכשירים חדשים. אומנם החברה כבר בת עשר אך כנראה נגמרו לה הרעיונות כי מכשירי האנדרואיד ברמת פרימיום כמעט שווים ואולי אף עולים בביצועים בחלק מהתכונות שפעם היו בשליטה מוחלטת של מכשירי האייפון.
Windows Phone – מכשירים בעלי מערכת הפעלה של מיקרוסופט לא הצליחו כל כך להתרומם בעולם הסמארטפונים כמו מכשירים בעלי מערכות הפעלה אחרות שהזכרתי מעלה. יצרניות של מכשירים עם מערכת הפעלה זו, הן במגמה ירידה וחלקן אף מפסיקות את הייצור. אולי השמועה לגבי מכשיר Surface תביא לתחייה מערכת הפעלה זו.

גם אם נשווה לירידת תדירות החלפת מכשירים אלקטרונים אחרים כגון מסכי הטלביזיה, אשר בתחום זה היו לא מעט שיפורים, כגון מסכים קעורים,  שיפורים ברזולוציה (K4 ואף K8) יתכן שהשלב הבא שיגרום לצרכנים להתעדכן יהיה תמיכה מלאה במציאות מדומה. מכשיר נוסף הוא המצלמה. ישנם לא מעט אנשים, בעיקר חובבי צילום, שמעדיפים לצלם עם הסמארטפון מאשר לרכוש מצלמה חדישה לשם כך. לא נשכח  גם את המכה האנושה שקיבלו מכשירי הניווט שהוחלפו כמעט באופן מלא בסמארטפון מהסיבה שהאפליקציה מחוברת online ומתעדכנת כל הזמן במצב התנועה.

עולם האפליקציות לסמארטפונים התפתח בצורה מסחרחרת, אך לא כל אפליקציה מצליחה ואפילו ישנם מחקרים המראים כי ישנה צניחה במספר התקנות של אפליקציות. מצד שני, התחום שכיום תופס תנופה הוא אפליקציות בעולם הבינה המלאכותית.

אם בכל זאת נסתכל על מה שקורה בעולם המכשירים, דווקא החברה המפתיעה היא Huawei הסינית, הנמצאת במקום השלישי אחרי היצרניות הגדולות בעולם Apple וסמסונג. רק להזכירכם שחברת אפל חגגה לאחרונה עשור להשקת הסמארטפון הראשון.

אז למה מצפים בעולם הסלולארי?
הפיתוחים שנוספו לאחרונה בתחום החומרה בכדי למשוך את קהל הלקוחות יהיו מצלמה שנייה – צילום הוא אחד השימושים העיקריים ותכונה נוספת עמידות מתחת למים – רטיבות היא אחת הבעיות הנפוצות לתקלות במכשירים. כמו כן, הלקוחות מצפים לחיי סוללה ארוכים ולמסכים מתקפלים.
גם עולם היישומים יביא איתו חידושים בתחום הבינה מלאכותית, כאשר המכשירים ילמדו את ההרגלים שלנו, בדומה לאפליקציית WAZE שיודעת מתי אנחנו נוסעים לעבודה או הביתה, על מנת לשפר את אורח חיינו.

השלב הבא של הסמארטפון יהיה כנראה להפוך "גם" ללב המחשב שלנו. היו כמה ניסיונות לשלב את הסמארטפון בתור המעבד של מחשבים ניידים אך עד כה לא הצליחו.
חברת סמסונג הציגה קונספט תחת פרויקט "Desktop Experience" כאשר יתכן שהמכשיר הבא מדגם ה- Galaxy S8, יוכל להתממשק למסך, מקלדת ועכבר (באמצעות קישוריות Bluetooth) בכדי לפעול באופן דומה למחשב אישי.

אז אם זו הולוגרמה, מסך גמיש או טלפון כמחשב, עדיין אנחנו לא רואים את החידושים באופק הקרוב ולא מן הנמנע שהחברות השונות ייאלצו לקדם את החידושים בהקדם על מנת להגביר בחזרה מכירות.


לדיון בנושא: האם נמשיך להחליף את הסמארטפון לעיתים קרובות?


עוד מ: zviwr
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht