עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

שעון Garmin FENIX 5X: חכם מעוצב וספורטיבי. בדקנו

מאת: מאור לאון
18/06/2017 - 07:00 
 
 

בואו נתחיל כמעט מהשורה התחתונה: כאשר מחפשים שעון ספורט מעולה, בעל עיצוב  אלגנטי ובמקביל לקבל פונקציונליות multisport מודרניות (למרות שברובן ככל הנראה לא נשתמש) ה Garmin FENIX 5 (אגב מה קרה ל FENIX 4 ? ) מוכיח כי ניתן לענות על כל זה ואפילו עם עברית בשפת הממשק והעובדה כי הסדרה מגיעה במגוון של גדלים וברצועת מתחלפות (סיליקון ומתכת) מרחיבה את הקהל שלה ותגיע למגוון רחב יותר של האוכלוסיה -  גדול או קטן, גבר או אישה.

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

מה נקבל בקופסא?

  • שעון 
  • מטען USB /כבל נתונים יעודי
  • חוברת הפעלה מלאה וחוברת מתוקצרת להפעלה מהירה 

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

עיצוב

העובדה כי השעון מגיע עם פונקציות מרובות לא אומר שהיצרנים לא צריכים לתת את הדעת על העיצוב, להיפך והעיצוב המיוחד של ה FENIX 5X הופך את השעון לאביזר אופנה המתאים גם לשימוש יום יומי ולא רק כשעון המתאים לשימוש ספורטיבי בלבד .

FENIX 5X הוא חיה אחת גדולה. עם קוטר של  51mm, כ- 4 מ"מ יותר מאשר FENIX 5 ו 9mm גדול יותר 5S - אבל באותו קוטר כמו FENIX 3 HR. אז בהחלט יש להצטייד בפרקי יד גדולים לשעון זה.

ישנם חמישה ברגים גלויים על פני השעון, מה שהופך את מראה השעון לטיפה יותר תעשייתי ומחוספס ופחות אלגנטי . 

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

ה- X5 שוקל רק מעט מתחת ל-100 גרם, זו לא בעיה כאשר עונדים את השעון ביום יום, בטיולים או במים, אבל את המשקל נרגיש בריצות ארוכות.

בעוד FENIX 5 ו 5S מציעים את זכוכית הספיר העמידה כשדרוג ה-5X כבר מגיע עם זה כסטנדרט, זה אומנם עושה חשק לבדוק כיצד השעון יעמוד במכות ושריטות אבל לא נעשה זאת.

בנוסף להגנה על המסך, השעון גם מתגאה בעמידות למים של עד 100 מטרים מה שאומר צלילה של ממש ולא סתם הגנה מפני השפרצות או הגנה של מטרים בודדים לזמן מוקצב.

ברזולוציה של 240 240 ,כמו של ה FENIX 5, רזולוציה גבוהה יותר מאשר FENIX 3 HR (ו 5S) 218 x 218, שיפור זה הוא בהחלט ברכה, בעיקר כאשר אתה בחוץ בשבילים ספוג זיעה אז אתה כנראה צריך שעון עם מסך המאפשר לך לקרוא את הזמן מבלי לסחוט את העיניים. עם זאת, Garmin מצאו איזון במסך המציג היטב תחת אור השמש , וכל זאת במקביל לחיי סוללה נדיבים.

הגדרת הכפתורים זהה לשני השעונים האחרים, עם שלושה לחצני ניווט בצד שמאל ושניים בצד ימין לביצוע / חזרה אחורה בתפריטים / הקפות וכדומה, לוקח זמן כדי להתרגל לפריסה זו בעיקר בפונקציית הניווט ואם להיות כנים הרי זה מרגיש כאילו השליטה באמצעות הכפתורים יכולה היתה להיות קצת יותר אינטואיטיבית. 

חיי סוללה ארוכים

חוסר במסך מגע ומערכת הפעלה ייעודית אינו תמיד חסרון ואצל ה X5 FENIX החיסרון הזה מסייע לקבלת חיי סוללה ארוכים למדי, מה שאומר שניתן להשתמש בשעון במשך היום ובמקביל להמשיך בניטור האימונים וכל זאת מבלי לחשוש מסוללה ריקה באמצע האימון.

במצב GPS, הסוללה מספיקה לעד 24 שעות ובמצב שעון חכם ניתן להשתמש בשעון להימשך עד 12 ימים ללא טעינה - עצום. בהשוואה ליום/יום וחצי בשאר השעונים החכמים, זהו בהחלט יתרון.

בבדיקה שלנו למשל עברנו שבוע שלם של אימונים מבלי שהיינו צריכים להטעין אותו פעם אחת.

תמיכה במיפוי

השעון מגיע עם תמיכה מובנית במפות (כולל מפות של ישראל) וניתן אף להוריד אליו מפות כך שתוכל למצוא את דרכך גם באמצע שום מקום. תכונות כגון יומני המסלול ומקומות אותם ניתן לשמור בשעון, יוסיפו מימד נוסף לאימון שלנו.

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

 

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

 

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

בחיבור ל STRAVA  (נידרש משתמש פרמיום) נוכל להוריד את המסלולים שלנו מהחשבון לשעון ומשם בקלות נוכל לבחור מסלול מהרשימה לנסות לשפר ביצועים מול השיא שלנו או מול שיא המסלול.

חוסר במסך מגע מקשה על השליטה במפה ויש צורך להתרגל לשלוט בתצוגה בעזרת הלחצנים (לדוגמא לחצני מעלה / מטה של תפריט יבצעו זום למפה ) .

נעילת ה- GPS הייתה מהירה בדרך כלל אך השעון נאבק טיפה כאשר היה צורך להינעל בין בניינים גבוהים.

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

קצב הלב

ה- Garmin Fenix 5 משתמש בחיישן האופטי מובנה של החברה ולמרבה הצער נשארנו עם אותם חוסר דיוק כמו בשעוני GARMIN  הקודמים בעלי מדידה אופטית של קצב לב.

את בדיקת החיישן ביצענו באמצעות השוואה לרצועת חזה המודדת דופק לב. חשוב לזכור שהשוואה כזו אינה ממש הוגנת ורצועת חזה תמיד תהיה מדוייקת יותר משעונים חכמים המודדים באמצעות חיישן בזרוע.

נתחיל מהחלק החיובי, במנוחה, כאשר אין שינויים מהירים של דופק הלב, המדידה חלקה ומדויקת אל מול מדידה עם רצועת חזה.

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

בזמן מנוחה. אין ממש סטייה

הסטייה מתחילה כאשר ניקח את השעון לריצה. לשעון יקח כמה דקות עד שהוא מגיע לתוצאה דומה אל מול שעון בעל מדידה מדויקת (מדידה עם רצועת חזה) כך שבזמן אימון כשיש שינויי דופק לב מהירים, השעון יתקשה לעקוב אחר השינויים ורק לאחר כשתי דקות יוכל להתאים עצמו לנתונים שיופיעו ברצועת החזה ומכאן, הוא אינו ממש מומלץ לשימוש בזמן אימון אינטרוולים שם נראה סטיות גם של bpm 20-30 ואף יותר ויתפקד טוב יותר באימוני ריצה מונוטוניים למשל.   

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

לאחר מאמץ. יש הפרש גבוה. לאחר כ-2 דקות ההפרש מצטמצם

ה FENIX 5X כשעון חכם GARMIN CONNECT

השעון מתממשק לעולם החיצון (טלפון או מחשב) בעזרת כבל הנתונים, בעזרת   bluetooth או בעזרת אנטנת WiFi.

אל השעון נוכל לקבל התרעות לגבי שיחה נכנסת ( נוכל לענות או לדחות את השיחה אבל לא לדבר), הודעות חדשות (SMS,WhatsAPP) , פגישות מתוכננות ואימיילים . הקריאה נוחה מאוד (בעברית, באנגלית).

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

את סגנמון ההודעות הקופצות, אילו הודעות נקבל ואילו לא, משך הזמן שההודעה הקופצת תופיע על מסך ועוד, נוכל להגדיר בעזרת ה - Garmin Connect  

היישום Garmin Connect מרכז את הנתונים שנאספו על ידי שעון Fenix ומציע תצוגה פשוטה המציגה את הפעילויות הספורטיביות שלך ובמקביל את הצעדים היומיים, השינה, ואת הקלוריות שנשרפו.  

האפליקציה מאפשרת למשתמש  לצלול עמוק יותר אל הנתונים , ומאפשר להציג את הביצועים והתובנות בפירוט רב יותר, ומציג כל אימון שמבוצע על ידך או על ידי אנשי הקשר שלך ב- Garmin Connect.

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  . 

בעזרת ה GARMIN CONNECT  נוכל גם להוריד אפליקציות לשעון (Connect IQ Store ) עשרות רבות של מראות שונים לשעון ממראה ממוקד ספורט עד למראה אלגנטי ואת כל אחד מהשדות נוכל לשנות בצורה נוחה ומהירה לשדה אחר המעניין אותנו .

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  . 

האפליקציות ממוקדות פעילות ספורטיבית ופחות אפליקציות פנאי כמו חדשות , WAZE וכו. חשוב לזכור שאין מדובר במערכת הפעלה אנדרוידית. 

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  . 

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

FENIX 5X  שעון ספורט חכם  .

לסיכום 

לא תהיה לכם בעיה למצוא שעון ספורט זול יותר מה FENIX אך ה FENIX 5 מביא לנו שעון חזק ועמיד, עם מסך טוב ועיצוב יפה וכל זה עטוף בשם גרמין.

השעון יתאים את עצמו למצב הרוח שלך מרצועות סיליקון צבעונית עד לרצועה מתכתית מה שמאפשר לענוד את השעון במשך כל היום ולא רק עבור מצבי ספורט תוך שהוא מנטר את המדדים הרפואיים והספורטיביים שלנו כל העת והאפליקציה המלווה את השעון תבצע השוואה ותציג בצורה גרפית יפה את השיפור בכושר הגופני.

בהחלט אביזר שיגרום לנו לעשות יותר ספורט.

יתרונות

  • רזולוציית מסך
  • עיצוב
  • חיי סוללה ארוכים 

חסרונות

  • מחיר
  • חוסר באפליקציות  מובייל 
  • לא ניתן לנגן דרך השעון קבצי מוסיקה 

לדיון בנושא: FENIX 5X: חכם מעוצב וספורטיבי. בדקנו
עוד מ: maorleon
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht