עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

אייפון 8 iPhone - איך הוא יראה ומה המפרט שלו?

07/08/2017 - 08:00 
 
 

אייפון 8 iPhone - ריכוז שמועות

אפל כבר מזמן איננה המבצר הסגור לסודות כפי שהיה בשנים קודמות. האייפון 8 הוא ככל הנראה האייפון הכי מודלף בהיסטוריה של החברה וזאת הודות להדלפות משותפות שלה אבל גם מאפל עצמה. קושחה של ה-home pod (הספיקר היקר של אפל) דלפה וכוללת מידע רב על האייפון.

השמועות מדברות על מספר מכשירים בגדלים שונים, ככל הנראה שלושה. יתכן מאוד ששניים מהם יקראו 7S ו-7S+, כאשר האייפון החדש צפוי להקרא 8 עם גודל וצורה שונים מקודמיו. שלושת המכשירים צפויים להיות עם גב זכוכית שיעלים את קוי האנטנה ויאפשר טעינה אלחוטית. צילומים ושרטוטים שדלפו מהיצרניות והשותפות של אפל מראים את הטבעת המוכרת שמאפשרת טעינה אלחוטית.

החסרון של גב זכוכית הוא שכזכור מהאייפון 4, הדבר גורם למכשיר להיות עדין מאוד ורגיש לנפילות. 

טעינה אלחוטית היא גם אינדיקציה מחזקת לאטימות מוגברת במכשיר, כולל אטימות רשמית למים ולאבק (האייפון 7 די חסין לשני אלה, אך אפל מעולם לא הכריזה על עמידות רשמית להם).

המסך

אייפון 8 iPhone - ריכוז שמועות

המסך הוא הדבר המעניין ביותר של האייפון 8. ככל הנראה מדובר במסך מסוג OLED ברזולוציה גבוהה (כפול 3 רטינה כלומר 1125 על 2436 בגודל 5.7") עם נישה בחלק העליון שלה שיאפשר להוסיף סנסורים נוספים שידרשו למכשיר. המסך יהיה מקצה לקצה, מה שיאפשר לו להיות גדול משמעותית אך בכדי שנוכל להגיע לכל אורכו ורוחבו נדרשים כמה שינויים והמשמעותי ביותר בהם הוא הסרה כמעט מוחלטת של המסגרת (הבזל). ככל הנראה שהאייקונים שיש לנו בצידי ה-status bar ישארו במקומם, אך יצומצמו בגודל שלהם (למשל שם המפעיל יעלם, והאייקון הרחב של רמת הקליטה הסלולרית יוקטן מאוד). השעה תעלם מכיוון שהיא במרכז, אך השאלה הגדולה היא האם העובדה שיש לנו מסך OLED יאפשר לו להיות "דלוק תמיד" תוך הפחתת העומס החשמלי - זה יאפשר לו להציג את השעה על המסך תמיד.

כפתור ה-home האיקוני של האייפון יעלם. ככל הנראה החלק התחתון של המסך יהפוך לכפתור בית וירטואלי שיופעל ב-force touch. לחיצה על תחתית המסך בלחץ תפעיל את הכפתור. שני הצדדים של הכפתור ככל הנראה יהפכו דומים לאנדראויד עם כפתור אחורה וכפתור תפריט (או חיפוש) לפי העדפת האפליקציה. הדבר יאפשר אחיזה נוחה יותר ויפחית את הצורך למשוך את האגודל באלכסון על המסך בכדי להגיע לנקודה הרחוקה ביותר כי שם התפריט נמצא...

העובדה שאין כפתור בית פיזי בעייתית כי כמובן יש הרבה מאוד פעולות שהמכשיר כיום תלוי בו. הדלקת המכשיר ככל הנראה תוכל להתבצע כמו באנדרואיד גם עם tap to wake (הקשה בכדי להעיר את המכשיר) בנוסף לכך שהרמת המכשיר תעיר אותו. 

הקונטרסט הגבוה של OLED ככל הנראה יאפשר למסך גם לתמוך ביכולות HDR.

זיהוי ביומטרי

אייפון 8 iPhone - ריכוז שמועות

השאלה הגדולה היא מה יעשו עם זיהוי טביעת האצבע. כולם ציפו שהאייפון החדש יגיע עם זיהוי טביעת אצבע מובנה בתוך המסך. לפי כל העדויות מדובר על טכנולוגיה אפשרית אבל ככל הנראה כזו שעדיין לא בשלה להשקה במכשיר מסוג זה. הדבר משאיר שתי אפשרויות פיזיות נוספות - טביעת אצבע בכפתור הבית או בחלק האחורי של האייפון.

כבר ראינו הדלפות בעיקר לטביעת אצבע אחורית, אך הדבר הופך את האייפון 8 להעתק של ממש למכשירי אנדרואיד ולכן הסבירות לכך חלשה בעיני. דווקא העובדה שכפתור ההדלקה הצידי בחלק גדול מההדלפות נראה ארוך מהכפתור הקיים מחזק את התאוריה שכפתור ההדלקה ישמש לטביעת אצבע (כמו במכשירים של סוני למשל).

עם זאת, יש תאוריה נוספת שמחוזקת על ידי הדלפת הקושחה האחרונה, שלמכשיר יהיה זיהוי ביומטרי חדש ושונה לפי שם הקוד "pearl" אשר ככל הנראה יבוצע על ידי סנסורים חדשים לזיהוי פנים תלת מימדית או רשתית. המנגנון החדש ככל הנראה יהיה חסין מעקפים בסגנון שראינו במכשירי אנדרואיד (שימוש בצילום האדם בכדי להכנס למכשיר). יש כיום מספר טכנולוגיות שמסוגלות לבצע זאת, כולל מצלמות אינפרה אדומות שמזהות שמדובר באדם חי על פני צילום, ומצלמות תלת מימדיות מאפשרות זיהוי של עומק בפנים, אם כי זה קל יותר לעקיפה.

הקושי הגדול בהחלפת השיטה היא שזיהוי פנים נחשב כאמצעי הרבה פחות אקטיבי מחתימת אצבע, מה שיקשה מאוד על חלק מהפעולות שהאייפון יצטרך לבצע כמו אישור תשלום ופתיחת הטלפון רק באופן אקטיבי. בקיצור, מדובר על סוגיה מעניינת שלא ברור כיצד אפל יפתרו אותה.

לאור כל זאת, להערכתי האישית טביעת האצבע תשאר ורק תעבור דירה לכפתור ההדלקה והאופציה של זיהוי פנים רק תתוסף כאמצעי משני. 

המצלמות

אייפון 8 iPhone - ריכוז שמועות

בכל ההדלפות נראה מערך אופטי חדש ואנכי - מה שמרמז על כך שהאייפון החדש יכלול את כל היכולות שנמצאות באיפון 7+ אך שהוא יתעדף צילום אופקי על פני אנכי. ההדלפות מדברות על שתי מצלמות שמסוגלות יהיו לצלם 4K ב-60FPS ולכווץ אותו לכדי גודל סביר בעזרת כיווץ חדש ויעיל בהרבה מסוג HEVC. יתכן מאוד שמדובר בשלוש מצלמות ברמת איכות כזו, מכיוון שמדובר בשתי מצלמות אחוריות בתצורות אופטיות שונות - מה שיאפשר שימוש בזום אופטי רציף, ומצלמה קדמית לסלפי באיכות זהה.

בנוסף למצלמות ככל הנראה יהיה במכשיר סנסורים ויכולות AR (זהות רבודה) מתקדמות. אפל משקיעה בשנים האחרונות הרבה מאוד אנרגיה בנושא הזה, וסביר להניח שהאייפון החדש יצומד או למשקפי מציאות רבודה, או שיכללו יכולות חדשות בתחום מעבר למה שהוכרז ב-AR Kit באירוע WWDC האחרון.

מעבד, בטריה, עיצוב

אייפון 8 iPhone - ריכוז שמועות

המעבד כמו תמיד ישודרג באופן קיצוני ובשילוב עם IOS 11 גם יפסיק לתמוך באפליקציות 32 ביט, מה שיאפשר לו לפנות עוד זיכרון לטובת אפליקציות ויכולות חדשות. לא ברור אם עוביו של המכשיר ישאר כמו האייפון 7, אך מאוד יתכן שהוא מעט יעובה בשל כך שהבזל הוקטן (כך שהאחיזה לא תפגע בשל כך) ובכך יתווסף זמן בטריה שזו כיום אחת התלונות הגדולות ביותר שיש לבעלי אייפון ביחס למכשירי אנדרואיד. יתכן מאוד שעצם השיפור בטכנולוגיה יאפשר לאפל לדחוס למכשיר יותר בטריה מבעבר, אך לא ברור אם שיפור מסוג זה יספק את הלקוחות שלה.

לא ברור אם כל שלושת מודלי האייפון החדשים יהיו עם שמות דומים, יתכן שיהיה רק אייפון 8 אחד ושני אייפון 7S עם גדלים שונים. גם לא ברור כיצד גב זכוכית יראה עם הצבעים זהב/ורוד/לבן/שחור מט/שחור מבריק, ויתכן מאוד שמגוון הצבעים יצומצם. שמועה עקשנית אחת מדברת דווקא על צבע חדש - גימור מראה.

סיכום

יהיה אשר יהיה, די ברור שמדובר ב-super cycle כלומר, אנשים רבים ממתינים לגרסא החדשה לפני שהם ישדרגו מכשירים ולכן צפוי לאפל רבעון רביעי חזק מאוד השנה. הרבעון האחרון שהסתיים לאחרונה דווח כרבעון חזק מהצפוי בזירות אייפד ואייפון, אך אפל כבר הודיעה שלהערכתה הרבעון השלישי יהיה רבעון חלש בזירת האייפון בשל ההמתנה של אנשים למכשיר החדש. 

השמועות על עליה משמעותית במחיר האייפון כבר מסתובבות זמן רב ועקב התחכום הרב שנדרש בהנדסת המכשיר הבא, והצפי למחסור משמעותי ברכיבים קריטיים שנדרשים עבורו, יש סיכוי לא רע שאפל באמת תיצור רמה חדשה של אייפון (iphone pro) שמחירו יהיה יקר מהאייפון 7S ובכך ליצור בידול בין האייפון החדש לקודמיו. מחיר יקר כזה יאפשר לחברה לצמצם ביקושים במידה מסויימת עד שהיא תצליח לעמוד בביקושים הרבים הצפויים לו.

בשנים האחרונות גרסאות חדשות של אייפון יצאו בארץ זמן קצר למדי מעת השחרור העולמי. דווקא במקרה הזה צפוי עיכוב בשל הביקושים הרבים בשוק הביתי האמריקאי של אפל. צפו לזמן המתנה רב מעת ההכרזה ועד שתוכלו להחזיק מכשיר כזה ביד שלכם, ותחחילו לחסוך...

מקורות: macrumors, iMore, 9-to-5-mac,iHelp BR

 


לדיון בנושא: אייפון 8 iPhone - ריכוז שמועות
עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht