עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

19/09/2017 - 14:00 
 
 

iOS 11 נוחתת לנו במכשירים החל מהיום בערב (19/9/17) בשעה 20:00. האם כדאי לשדרג?

למי iOS 11 מיועד ולמי לא?

אנחנו כמובן לא נכנס לכל העדכונים, יש פשוט יותר מדי הפעם ויש אתרים רבים ברשת שיעשו זאת בימים הקרובים. נתחיל מכך שמדובר בשדרוג המשמעותי ביותר ל-iOS מזה כמה וכמה שנים.

אפל השנה עשתה הרבה מאוד שינויים, אולי אפילו יותר מדי בשביל שדרוג בודד למערכת ההפעלה, ולכן גם צריך להזהר. צפויות לא מעט בעיות ובמהלך הבדיקה עם הבטא האחרונה, היו עדיין בעיות עם אפליקציות כמו Waze או True caller שלא עבדו כשורה. אם אתם לא הרפתקנים ולא חייבים לחיות על הקצה, רצוי להמתין לעדכון 11.1 או 11.0.1 אשר בוודאי יתקנו בעיות בגרסא (או לעדכוני התוכנות הבעייתיות).

כמו כן, כמו כל גרסא חדשה, צפויות תלונות על ביצועים של המכשיר - ככל שהוא ישן יותר, כך הוא צפוי לקבל שנמוך בביצועים. כמו כן, כל שינוי כל כך מהותי עלול לפגוע בזמן הבטריה ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון אם גם ככה אתם חיים על הקצה.

לבסוף, מי שיש לו פריצה (jailbreak) חד משמעית שלא ישדרג.

המכשירים שמיועדים לשדרוג:

  • אייפון 5S ומעלה
  • אייפד מיני 2 ומעלה
  • אייפד אייר מכל הסוגים
  • אייפד פרו מכל הסוגים
  • אייפד דור 5
  • אייפוד טאץ' 2015 ומעלה

מה חדש באייפון?

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

גם האייפון וגם האייפד מקבלים סירי חדשה בעצם. היא מדברת כמו בן אנוש, היא יודעת הרבה יותר דברים מבעבר ומבינה קונטקסט הרבה יותר טוב. מבדיקה ראשונית, מדובר בשדרוג דרמטי לסירי. סירי גם למדה לתרגם מאנגלית למספר שפות אירופאיות, חביב אבל לא יותר מזה. אפשר גם להקליד לסירי, אם כי זה לא נראה כזה נוח...

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

כמו כן, הממשק השתנה משמעותית - התעגל יותר והפך ליותר אנימטיבי. ה-control panel אוחד למסך אחד שניתן לתכנת אותו וניתן גם לעשות עליו 3D Touch בשביל לפתוח תתי פאנלים. לדוגמא, פאנל  המוזיקה שמיש, אבל קטן - לחיצה חזקה עליו פותחת אותו בגדול. הרבה יותר נוח.

נוטיפיקציות זמינות זמינות ממסך הנעילה או מסך הבית על ידי גלילה כלפי מטה - נוח ויפה. אך באופן תמוה אין widgets במסך הנעילה וחבל. לחיצה זריזה וחוזרת על כפתור ה-power תתקשר למשטרה אם אתם במצוקה.

אפליקציות

המצלמה והצילומים שודרגו - כעת המצלמה יודעת לזהות קודי QR ומציגה בראש המסך לינק אם זה מעניין - מה שמאפשר להפטר מכל האפליקציות המיותרות שנותנות פיצ'ר בסיסי זה. ניתן לערוך סוף סוף את תמונות ה-live, לקצר אותן או להפוך אותן לחוזרות על עצמן ולשנות את התמונה המרכזית בהן (מה שמאפשר לתקן תמונות שלא בפוקוס או לא תקינות).

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

פורמט התמונות והוידאו הפך למתוחכם יותר - HEVC עבור וידאו ו-HEIF עבור תמונות. כל זה נשמר פנימית במכשיר וכאשר תוציאו את הוידאו או התמונות החוצה הם יהפכו ל-MOV או JPEG רגילים. היתרון? איכות תמונה טובה יותר, וגודל במכשיר קטן יותר.

אפליקציית התמונות מרכזות טוב יותר את התמונות שלכם, מזהות פנים טוב יותר ומייצרות סרטונים מקוצרים שאפשר אחרי זה לערוך, לשנות או אפילו  להעביר לעריכה ב-iMovie. חביב ביותר. 

Notes - שודרגה באופן דרמטי. היא יודעת לנהל טבלאות כעת, לסרוק מסמכים וליישר אותם, לשמור את העמודים כ-PDF, לצייר עליהם ועוד.

צילומסך - התמונה נשארת בפינה ואתם יכולים לערוך אותה או לקשקש עליה. אם לא תעשו דבר, היא תשמר ב-camera roll.

הקבצים שלכם ירוכזו במקום אחד מרוכז - אפליקציית Files. הבעיה שיש כיום מספר רב של תוכנות מנהלות מערכת קבצים (Dropbox, Box, onedrive, אמזון דרייב) ורובן עדיין לא נותנות לתוכנה גישה ישירה אליהן. נקווה שהחברות יעשו זאת בהקדם.

אפליקציית ה-podcasts שודרגה משמעותית. היא דומה כעת לאפליקציית המוזיקה שדווקא נשארה דומה.

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

ה-App store נכתב מחדש עם "Today" - כל מני מומלצים שונים ומשונים. חייב להגיד, זה שדרוג די מעצבן שלא באמת הופך אותה לאפליקציה נוחה יותר. 

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

יש שיפור במקלדת וניתן להצמיד אותה לימין או לשמאל על ידי לחיצה ארוכה על כפתור השפה.

שיפורים ב-iMessage שמאפשרים הרצה קלה יותר של אפליקציות ויכולות. לא יודע עד כמה זה שימושי בישראל היות וכולנו על Whatsapp...

ניתן להקליט את המסך עם כפתור הקלטה חדשה שמוציא סרטון של ממש!

יכולות AR חדשות שיתחילו לזרום ביחד עם אפליקציות כמו snapchat בקרוב מאוד.

נגן הוידאו המובנה שודרג מאוד, ניתן לשנות את הווליום מהפינה והוא נוח בהרבה מבעבר.

לא להפריע בנהיגה - כאשר אתם נוהגים, המכשיר מזהה זאת ומאפשר לנעול את המכשיר ולמנוע מכם לקבל סמסים וווטסאפים מרגיזים. אפשר לגרום לו לשלוח סמס תגובה מובנה "אני נוהג, אתקשר אח"כ". נחמד, אבל לא כל אפליקציות הניווט פועלות כשורה עם זה, לדוגמא Waze צריכים לעשות התאמות. אין בעיה להשתמש גם בינתיים אבל אם בטעות תעברו למסך אחר, תצטרכו לסמן "אני לא נהג" במסך הנעילה...

המפות שודרגו וכעת כוללות זיהוי טוב יותר של חניה (פיצ'ר חביב ביותר!) וגם כוללות הרבה מפות פנים של מקומות כמו שדות תעופה.

יש גם פיצ'רים קטנים נוספים - נסו ללחוץ למשל לחיצה ארוכה על כל מני דברים כמו כפתור המייל החדש, שיפתח לכם את כל המיילים שלא שלחתם עדיין, או לחיצה ארוכה על כפתורים בתחתית הדפדפן - שימושיים ביותר.

האייפד

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

האייפד שנזנח מעט ב-IOS 10 מקבל כאן שדרוג משמעותי. תחתית המסך הופך ל-Dock שניתן לשלוט על כמה אפליקציות מוצבות בו ושארית המקום מאפשר גישה לאפליקציות האחרונות שהרצתם. כאן, מסך האפליקציות משולב עם ה-control center בלחיצה כפולה על כפתור הבית או גרירה מלמטה מספיק ארוכה שמביאה אותנו לא רק ל-dock אלא גם מסך האפליקציות האחרונות.

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

שיטת הפתיחה של חלונות שונתה לחלוטין. כעת זה מורכב מאוד ולדעתי הפכו שיטה גרועה אחת לשיטה גרועה עוד יותר. אם אתם באפליקציה שתומכת בחלונות (אין דרך של ממש לדעת) ואם האפליקציה השניה שאתם רוצים לפתוח גם היא תומכת בכך, אז גרירה של אפליקציה לצד המסך תפתח אותם זה לצד זה. גרירה למרכז יכולה ממש להפוך אותם לחלונות ואפשר לגרור גם את החוצץ בין האפליקציות. התוצאה? גרסא מוזרה של Windows שצריך דוקטורט בשביל להבין אותה. גיששתי שם זמן רב והתקשתי מאוד להסתדר בשיטה החדשה. חבל, כי אני נעזר לא פעם בחלונות וגם אם השיטה הקודמת של גרירה מהצד לא היתה אידאלית היא עדיין יותר נוחה ממה שיש כרגע.  

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

מה שכן נחמד הוא שכאשר עוברים בין אפליקציות, זה זוכר את הקומבינציות שלכם ומחזיר אותם כמו שהיו, וכך ניתן לעבוד במקביל בדפדפן ועורך או בטוויטר ומייל וכו'.

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?

כאשר יש לכם יותר מאפליקציה אחת שתומכת בכך, ניתן לעשות drag & drop כראוי במערכת הפעלה חלונית. רק חסר כפתורי צבע בפינה ואפשר לקרוא לזה לרגל 10 שנים לאייפון - OS X...

 גרירה גם עובדת עם multi touch, אפשר לגרור מספר אפליקציות במקביל מעמוד הבית וכך לסדר אותו בקלות רבה יותר. 

 גם המקלדת של האייפד שופרה וכעת אפשר לגרור למטה אותיות בכדי להגיע למספרים. חביב ביותר אך דורש הסתגלות. חבל שאין כזה גם באייפון.

סיכום

מדובר בשדרוג מבורך אם כי באייפד הוא לטעמי מקשה את החיים ולא ברור מאליו מה צריך לעשות בשביל להפעיל פעולות שונות.


לדיון בנושא: iOS 11 - נוחת היום בערב, מה צפוי והאם כדאי לשדרג?


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht