עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

אחרי פייסבוק, גם WhatsApp נחסמה בסין

27/09/2017 - 07:05



 
 
 

אחרי פייסבוק, גם WhatsApp נחסמה בסין
השילטון הסיני חרד למידע שעלול לזלוג לחו"ל ללא ידיעתו. הרשת החברתית הראשונה שהוגבלה ונחסמה לשימוש הייתה פייסבוק ועכשיו הצטרפה אליה גם
WhatsApp. ראו בהמשך איזו רשת נוספת נחסמה.


סין יצרה חומת אש, שתפקידה לחסום ולמנוע לזלוג לשאר העולם, כל סוג של מידע שאינו עומד בקנה אחד בנושא חירות התושבים כפי שהממשלה מאפשרת אותה. החל מהיום חוסמים השילטונות הסינים את WhatsApp, שהייתה פופולרית בקרב הסינים, בגלל שהיישום מעביר את המידע בהצפנה, שלא אפשרה לשלטונות לרגל אחר משתמשיו.

כנראה שהממשל הסיני לא חסם את WhatsApp בשל ההצפנה "מקצה לקצה", שנכנסה לאחרונה לשימוש, אלא בכדי לקדם את אפליקציית הרשת החברתית WeChat הסינית, שהינה יותר מ- 900 מיליון משתמשים פעילים ברחבי העולם, שמאפשרת גם העברת תשלומים (WeChatPay), כי לממשלת סין יש גישה מלאה לשרתים שלה מתי שהיא רוצה.

כדי לחסום את השירות, ממשלת סין פשוט חוסמת את פרוטוקול NoiseSocket, פרוטוקול המשמש כמה יישומים להודעות מיידיות וביניהם WhatsApp. לא רק פייסבוק ו- WhatsApp נחסמו לשימוש, גורל דומה יש גם לכל היישומים מבית היוצר של פייסבוק, שנחסמו לשימוש, כמו: Instagram, Snapchat, Pinterest ואפילו יישומיי גוגל ו-Wikipedia.

לפיכך, אם אתם משתמשים ביישום WeChat, מומלץ, לאור האמור מעלה, להיזהר בעת השימוש בו בטח בתחומי הרפובליקה של סין ובכלל בחו"ל. כל הנתונים או השיחות שלכם עלולים להידרש על ידי שליחי הממשלה הסינית.


לדיון בנושא: אחרי פייסבוק, גם WhatsApp נחסמה בסין


עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht