עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

האייפון XS Max - מקסימום גודל מקסימום מחיר

06/10/2018 - 14:00 
 
 

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

ב-17/10 נוחתים האייפונים החדשים בישראל, מהר מאי פעם ביחס להשקה בחו"ל. הפעם אפל השיקה שלושה מודלים חדשים - XS (אימרו " עשר אס"), XS Max (אימרו "עשר אס מקס") עם שדרוג בכמעט כל דבר שאפשר לדמיין - מצלמה, מצלמת סלפי, מעבד, זיכרון ואפילו כמות האחסון. לשני אלה יתווספו בקרוב גם אח שלישי וזול יותר ה- Xr שמשתמש במסך LED עם צפיפות פיקסלים נמוכה יותר הנקרא "liquid retina".

עדיין לא ידוע המחירים בישראל אך בארה"ב המחירים נעים בין 1100 דולר לגרסאת ה-64G, עלות 1250 דולר עבור גרסאת ה-256G (הפופולרית ביותר) ועד למחיר של 1450 דולר (!!) לגרסאת ה-512GB הענקית. המכשירים החדשים מגיעים בגימור שחור, לבן וזהב עדין. מבחינה עיצובית בין ה-XS ל-X קשה עד בלתי אפשרי לזהות את המכשיר אלא אם תסתכלו על פסי האנטנות ששינו מיקום.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

ההתלבטות מה לקחת השנה היתה גדולה. ה-X אמנם גדול יותר מהאייפון 7 שהיה לי לפני כן, אך בגלל העובדה שאין לו ממש מסגרת, הוא לא מרגיש גדול ביד. ההיפך, אחרי כמה שבועות האייפון X הרגיש לי פשוט קטן ביד... דגדג לי שדרוג למכשיר גדול יותר ... שעדיין לא היה קיים. 

האייפון XS Max אמנם פותר את הבעיה הזו אבל לא מקל לנו על החיים. הוא בגודל 6.5" ובאותו עיצוב בדיוק של ה-X. המכשיר דקיק, אך הוא מרגיש כבד ועדין. זה לא מכשיר שתוכלו להחזיק ללא קייס. כמו האייפון X, גם הסדרה החדשה מרגישה יוקרתית מאוד ויושבת כמו תכשיט יקר ביד. כל זה מוצדק כי האייפון החדש הוא גם היקר ביותר מבין האייפונים אי פעם. 

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

נתחיל מהבעיות. מיד עם יציאת המכשיר, קיבלנו דיווחים על בעיות קליטה. לי לא רק שלא היו בעיות קליטה אלא שהמכשיר התנתק פחות באותם איזורים בכביש שבהם אני תמיד מתנתק. המכשירים מהדור החדש הם הראשונים שתומכים ב-LTE MiMo מה שאומר שאלה המכשירים הראשונים של אפל שאמורים להנות משיטת ה-4X4 של פלאפון (שאר החברות כנראה יהיו פחות מהירות בגלישה).

החוויה כמובן אישית ותלויה במיקום שלכם בעולם ובספקית הסלולר שלכם, הרי לקוחות Verizon בארה"ב די מתלוננים על קושי בקליטה ולפי בדיקות שנערכו ברשת, נראה שכשיש קושי בקליטה (פס אחד) האייפון X עדיין תפקד בעוד שה-XS Max התקשה בכך. 

בהוט מובייל קיבלתי ב-4G בעקביות 50M בהורדה, וסביב 10-15M בהעלאה. לא רע.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

בפלאפון 4X4 הקצב היה כפול:

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

בחיבור ה-Wifi קיבלתי תוצאות מצויינות - 160Mbps דרך חיבור Mesh.האייפון X [s] max - מקסימום גודל

כשהתחברתי ישירות לראוטר (ראוטר של asus עם תמיכה ב-MiMo) קיבלתי תוצאות אפילו טובות יותר. התלהבתי מאוד עד שערכתי את הבדיקה הזהה על האייפון X והופתעתי לגלות תוצאות כמעט זהות...האייפון X [s] max - מקסימום גודל

בעיה נוספת שדווחה על ה-XS היא בעיית הטעינה. גם אצלי אם המכשיר יושב כחצי שעה ללא מגע אדם, אם אנסה לחבר אליו כבל טעינה המסך לא נדלק והמכשיר לא שם לב שהכבל תקוע. פעולה זהה כן עובדת אם מסך המכשיר פועל. לא טוב בכלל. הפיתרון הוא עדכון תוכנה 12.1 (שכרגע עדיין בבטא 2) שאכן פתר לי את הבעיה והביא גם פיצ'רים נוספים למכשיר.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

אפל טוענת לעד 90 דקות יותר של זמן שימוש ביחס ל-X. קשה לי למדוד זאת הזמן אבל אם בסוף יום רגיל האייפון X היה על הקרשים מבחינת הבטריה שלו ולעיתים הייתי צריך לחבר אותו לחשמל במהלך היום, אז עם ה-Xs Max אין בעיות כאלה, המכשיר מגיע בסוף היום לטעינה עם אחוזים ניכרים של בטריה (למעלה מ-30%). 

מבחינת זמן טעינה, אני משתמש במטען מהיר מקורי של אפל (29W), וזמן הטעינה מרגיש דומה מאוד לאייפון X. מצד שני, בניווט ברכב עם כבל לא מקורי ה-Xs Max איבד בטריה במקום לעלות, כאשר באותם תנאים האייפון X עלה באחוז הבטריה. המלצה שלי -  קחו מטען MFI וכבל MFI או שתסתבכו...

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

בקופסא, עם זאת, מגיע פחות ממה שהיה באייפון X. אין הפעם מתאם אוזניות ואפל ממשיכה לספק עם המכשיר ספק פצפון של 5W בלבד. לא ברור איך מכשיר כל כך יוקרתי מגיע עם מטען כל כך חלש.

בין אם זה המעבד החדש או העיצוב השונה, האייפון החדש מתחמם לי הרבה פחות מה-X. האייפון X היה מתחמם לי ביד מאוד ולעיתים גם מעמעם לי את המסך שלו כאשר הוא מרגיש שחם לו מדי. ברכב ה-X יושב לי ממש מול המזגן בעוד שה-XS Max מרגיש חמים בלבד ולא נראה שהוא עובד קשה במיוחד לבצע את המשימות שלו.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

עוד שדרוג נוסף הוא מעבד חזק יותר. כמעט ולא מרגישים הבדל בין הדור החדש לדור הקודם - הכל עובד במהירות כמעט זהה, אולי למעט זמן ההעלאה של המכשיר שהוא ארוך יותר מהאייפון X. המעבד החדש עושה לא מעט מאחורי הקלעים, כגון שיפור איכות צילום הוידאו) ושיפור זמן ה-Face ID. באייפון Xs Max המסך מזהה את פני ומכניס אותי פנימה באופן משמעותי מהר יותר מה-X. 

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

איכות השמע בשיחות היתה שיפור על האייפון X. יש לי בעיה שאני נוטה לדבר עם המכשיר על הכתף אחוז בין הכתף שלי ללחי... אתם מכירים את הפוזה. עם האייפון X היו אנשים מתלוננים בפוזה הזו שאיכות המיקרופון שלי לא טובה וזה נפתר כאן. גם הרמקולים הרבה יותר עוצמתיים ומרגישים את אפקט הסטריאו, פשוט תענוג להשתמש במכשיר הזה כנגן וידאו ועם מסך 6.5". גם מצלמת הוידאו מקליטה לראשונה בסטריאו וגם כאן מרגישים את השיפור באיכות. 

בניגוד לעיצוב של הדור הקודם, בעיצוב החדש התחתית איננה סימטרית, בצד שמאל יש פס אנטנה בעוד שבצד השני יש נקודות של רמקול. לי זה לא ממש מפריע, אבל זה פשרה מאוד לא "אפלית"...

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

המסך אמנם גדול יותר פיזית אך דחיסות הרזולוציה זהה לאייפון-X הלא היא 458PPI. המסך החדש הוא ברזולוציית 2,688x1,242 pixels לעומת 2,436x1,125 pixels במכשיר ה-5.8". יחס המסך הוא כזה שעיקר השינוי בגודל מתבטא באורך המסך. רוחב המסך גדל אבל לא באופן דרמטי. הבעיה היא שחלק מה-gestures של המכשיר דורשים הגעה לחלקו העליון של המסך. לי אין אגודל גדול במיוחד ואני נאבק לא פעם להגיע לאיזורים העליונים של המסך (פיצ'ר ה-reachability מעט מסייע) אך גם הגעה למקלדת בפינות הקיצוניות זה גם לא פשוט. זה מכשיר לשימוש בשתי ידיים, נקודה. 

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X כבר תמך ב-Dolby Vision וב-HDR, אך משום מה אפל וגוגל עשו ביג דיל מכך שהאפליקציה של יוטיוב מאפשרת צפיה ב-HDR רק דרך ה-XS וה-XS Max. בבדיקה זריזה הופתעתי לגלות שזה לא המצב. באייפון X יש בהחלט תמיכה מלאה ביוטיוב HDR וזה נראה מדהים!!!! 

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

התמונות הללו פשוט לא מייצגות את מה שרואים בפועל באייפון. גם יוטיוב וגם נטפליקס נותנים תמונה מטורפת ב-HDR, תמונה שמנצלת את המסך כראוי.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

מצלמת הסלפי

מבחינת פיצ'רים חדשים של חומרה, ה-XS Max לא נותן הרבה על הנייר. בעצם רק מצלמה טובה יותר, יציבה יותר ועם פיקסלים "עמוקים" יותר. בתוכנה אפל הוסיפה לנו אפשרות לשנות פוקוס לצילומי פורטרייט לאחר הצילום. בגרסא 12.1 התווספה גם היכולת לראות ולשלוט בזאת גם בזמן אמת תוך כדי צילום. אני חייב לציין שכצלם DSLR התוצאות של הצילום הזה נעות בין בינוני לפשוט גרוע. ניתן לראות את האפקט בעיקר בגבולות מורכבים - השיער שלי מאבד פוקוס למרות שהוא בקדמת התמונה, יש כאן לא מעט עבודה שאפל צריכה עדיין לעשות.

אפקט ה "יופי" שמצלמת הסלפי עושה בעיקר מורגשת במצב פורטרט. במצב צילום רגיל דווקא הרגשתי שיפור ביחס לתמונת הסלפי שמייצר iPhone X. עם זאת, צריך לציין שזו מצלמה חדה בסדר גודל פחות מהמצלמות הרגילות של האייפון XS Max.

קרופ של תמונת פורטרט עם טשטוש עדין מאחור. שימו לב לגבולות הקסדה המטושטשים (F5.6 שזה פחות מטושטש מברירת המחדל - F4.5):

האייפון X [s] max - מקסימום גודל מקסימום מחיר

אותה התמונה בצילום סלפי רגיל (ללא מצב פורטרט):האייפון X [s] max - מקסימום גודל מקסימום מחיר

המצלמות

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

המצלמה הראשית היא עדיין מצלמה כפולה (Telephoto ו-Wide), שתיהן עם סנסור בעל יכולות מוגברות ועם ייצוב אלקטרוני ואופטי. מהירות הפוקוס שופרה וגם מספר הפיקסלים שעליהם המצלמה פועלת שופרה. השיפור מתבטא בהרבה פחות רעש בשתי המצלמות ושיפור משמעותי באיכות התמונה בתאורה כהה. באור יום קשה מאוד לקבוע מי משתי המצלמות טובה יותר, אך בלילה איך בכלל מה להשוות, תמונות סטילס של ה-X נראות מרוחות ובתצוגה המוקדמת שלהם רועשת לחלוטין, בעוד שה-XS Max עדיין לא מגיע לרמה של מצלמות מקצועיות אבל מצליח לתת תוצאות מפתיעות לטובה. השיפור בצילום הוידאו עוד יותר דרמטי - הוידאו בהיר יותר ומדוייק יותר, בעוד שבתנאי חושך הוידאו של ה-X פשוט לא היה שמיש...

צילומי יום התמונות בפועל יצאו לא רעות, אם כי ההבטחה של אפל שהמכשיר יכול להחליף מצלמה מקצועית לא היתה קרובה למימוש. פיצ'ר אחד שהוצג על במת ההכרזה היתה צילום מול השמש. עשיתי כמה נסיונות אבל ללא עריכה אגרסיבית התמונות יצאו חשוכות מאוד ו-Smart HDR עבד פחות טוב מפשוט לצלם כמו שצריך... לא היו תמונות שאם היה לי DSLR או Mirrorless לא היתה יוצאת טובה יותר...

לתמונות המקוריות - iPhone XS Max (ניתן שם לעשות זום מלא לתמונות) 

לחצו על החיצים בצידי התמונות בכדי לדפדף

אפל הכניסה לא מעט טריקים בכדי לשפר וידאו וסטילס. בוידאו הם כיום מצלמים פנימית תמיד ב-60HZ כאשר ברירת המחדל (עדיף לא לשנות זאת) היא לצלם בפועל ב-30 או ב-24. כאשר המצלמה מרגישה חוסר אור היא תצלם ב-24 גם אם ביקשתם 30 בכדי לקבל עוד זמן חשיפה. במצב 30, המצלמה מנצלת את ה-30 פריימים בכל שניה בכדי להתאים את עוצמות האור והפוקוס מבלי לקלקל את הוידאו עצמו, מה שאומר שמהירות ואיכות הפוקוס והחשיפה מקבלים שיפור משמעותי.

שינוי נוסף הוא ייצוב אופטי ואלקטרוני לצילום. בצילום וידאו רגיל זה עובד טוב מאוד (אם כי יש דיווחים ברשת על התנגשות בין הייצוב הזה לבין שימוש בגימבל כגון Osmo mobile 2 של חברת DJI). בצילום Slow mo הייתי ממליץ להמנע מלהזיז את המצלמה - הוידאו מעט נע באופן מעט מגומגם במצב זה בשל הייצוב.

התמונות הבאות צולמו בתנאי חושך מוחלטים (מה שגורר תמונות מטושטשות ומגורענות במכוון):

בצילומי לילה: האייפון X
האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

ה-iPhone XS Max הרגיש פחות חד בתנאי חושך מוחלט אבל הרבה יותר בהיר
האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X (שימו לב כמה רעש יש בשמים): 
האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון Xs Max - הרבה יותר טוב
האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

בסטילס המצלמה מצלמת ביחד גם חשיפה מהירה וגם חשיפה איטית ומשלבת את שתי התמונות בכדי לייצר תמונת smart HDR. האם הדבר מורגש? אני לא חשתי שיפור דרמטי ביחס לתמונות HDR מהדור הקודם, כמובן שאמשיך לנסות בימים הקרובים לבחון זאת עוד.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

מצלמת הסלפי גם היא שופרה, אך קיבלה לא מעט ביקורת על כך שהיא "רכה מדי", כלומר לא חושפת מספיק פגמים בעור. ממה שראיתי מדובר פשוט במנגנון שמוריד רעש על ידי חשיפה ארוכה יותר וטשטוש בתוכנה. זה לא נראה כמו פילטר "beauty" אבל מצד שני התמונה הרגישה הרבה פחות חדה מכפי שהיא צריכה היתה להיות. גם אפקט פוקוס הרקע לא ממש עבד לטעמי - הוא מתאים אולי למי שרואה את התמונות הללו מהאייפון שלהם בלבד, אבל רק תעשו זום ותראו את כל הבאגים במנגנון הזה. באופן כללי גם בגרסא 12 כל מערכת צילום פורטרט נראית לי הרבה פחות טובה ממה שניתן לעשות עם מצלמה מעט יותר מקצועית, וזה חבל.

הסלפי בחושך כמעט מוחלט באייפון X (תמונה רעשנית, כחולה מדי וללא עומק):

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

iPhone XS Max - התמונה אמנם חשוכה אך יש לה עומק ואין כל כך הרבה רעשהאייפון X [s] max - מקסימום גודל 
כדאי לשים לב למסכי ה-preview. שם האייפון X כבר לא יכול לעשות את כל הטריקים והוא מוגבל ליכולות של הסנסור שלו. התמונה לא פחות ממזעזעת:

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X [s] max - מקסימום גודלההבדל כאן ממש דרמטי לטובת ה-Xs Max

המסך

ב-CES השנה ביקרתי בביתן הסודי של יצרנית הפאנלים LGD, שבה הם הראו (איך מנעו לצלם) את מסכי ה-OLED שהחברה תכננה לספק למכשירים החדשים של אפל. אפל, כידוע, איננה אוהבת מקור בודד של רכיבים והעובדה שיצרנית אחת של OLED (סמסונג) היא הספקית היחידה של רכיב כה קריטי, הציק לה גם טכנית וגם מנע מהתחרות להוריד את מחירי המסכים שהם מהרכיבים היקרים ביותר באייפון. 

השנה אנחנו רואים את LG כספקית מרכזית של מסכי OLED. החשש היה שבעיות שהיו במסכי OLED ניידים קודמים של LGD יפריעו לייצור. אך לא כך הדבר. נתחיל בבעיה הכמעט יחידה במסכים של הדור הקודם של החברה - נטיה של המסך להיות כחלחל בזויות מסויימות של צפיה. באייפון XS Max לא קיימת הבעיה הזו, הלבנים מושלמים גם מזווית קיצונית. 

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

אפל טוענת לשיפור משמעותי - עד 60% בטווח הדינמי של המסכים החדשים. בפועל לא יכולתי לחוש בהבדל מהותי כלשהו בין המסכים של הדור הקודם והנוכחי. זה כיסוי ה-DCI P3 (הנדרש עבור Dolby Vision ו-HDR) באייפון X:

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

מצאו את ההבדלים: זה הכיול של המסך החדש של ה-iPhone Xs Max. כמעט זהה.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

מבחינת כיול הלבנים ועוצמתם, גם כאן אנחנו כמעט ולא רואים הבדלים - שני המסכים מגיעים סביב 488 ניטים, ועם טמפ' צבע של כ-6525 מעלות קלווין. זה הכי מדוייק שניתן להגיע.

החתימה הספקטרלית של ה-Xs Max מעט יותר מאוזנת מהדור הקודם ומחלישה את האדום המודגש של הדור הקודם עם כחולים מעט יותר מודגשים. בכל מקרה, מדובר בהבדלים זניחים. 

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

סיכום

כבעליו של אייפון X, השדרוג של המצלמה והמעבד באייפון XS נראים לי מיותרים. אם ישבתם על הגדר, ה-XS  וה-XS Max עושים הכל טוב יותר - מהירים יותר, מצלמים טוב יותר ויציבים יותר. אבל עדיין, השדרוג בכל אחד מאלה הוא לא מטורף.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

השדרוג הגדול מגיע בדמות המסך הגדול ביותר שאפל שמה באייפון עד כה. ה-Xs Max ענק. עבורי הוא עוד חדש אז יקח זמן להתרגל, אך בינתיים אני מתקשה לעשות את המעבר המחשבתי ממכשיר של יד אחת למכשיר של שתי ידיים. אפשר רק לקוות שאפל יוסיפו עוד gestures שיסייעו לבעלי המסך הגדול הזה לבצע פעולות פחות שגרתיות - כמו מעבר זריז למקלדת יד אחת. בניגוד לאייפון X, ל-XS Max אפליקציות שונות (כמו מייל) פותחות ממשק מפוצל לרוחב (כמו מכשירי הפלוס בזמנו). מה שחסר לי במיוחד זה פיצ'רים כמו מסך מפוצל ו-PIP בסגנון הזהה לאייפד. נקווה שזה יגיע ב-iOS 13.

האייפון X [s] max - מקסימום גודל

אגב, אחרי כמה ימים של שימוש ב-XS Max, חזרתי ל-X הרגיל לכשעתיים. זה היה בלתי אפשרי. לחזור למסך של ה-X היה כמו לחזור לאייפון 4 אחרי שהשתמשתם באייפון 6... המסך פשוט מרגיש פצפון...  


לדיון בנושא: האייפון XS Max - מקסימום גודל מקסימום מחיר


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht