עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 הסקירה המלאה שלנו ל Mate 20 Pro

01/11/2018 - 06:00 
 
 

במצעד מרשים, הציגה וואווי לפני קצת יותר משבוע את סדרת ה Mate שלה שיחסית לסדרת ה P שלה היא בעלת מפרט חזק יותר אבל גם יקרה יותר. קיבלנו את גרסת ה Mate 20 pro ובדקנו האם שווה לשלם היום יותר על מכשיר פרימיום

סקירת הוידאו המלאה שלנו:

עיצוב

וואווי ערכה כאן שינוי גדול יחסית מבחינת עיצוב ויש הרבה מה לדבר עליו. קודם כל, אנחנו מקבלים מכשיר שהמסך שלו מגיע עד לשוליים ובצידי המכשיר אפילו מעבר אליהם כשהוא גולש בקימור על פני השול. אם תרצו, אז ה Mate 20 pro דומה למדי לגלקסי S9 פלוס במראה ובבניה שלו.

ביקורת Mate 20 Pro

הוואווי מיי 20 פרו - דומה לגלקסי S9 פלוס

בגב של המייט אנחנו מקבלים שינוי נוסף והפעם, לפחות בדגם המכשיר שקיבלתי אני, הגב עשוי חריצים חריצים, בדומה לתקליט ויניל גם במראה, גם בתחושה וגם בסאונד שישמיע הגב כשנעביר עליו את הציפורן שלנו. נאמר לנו שהעיצוב המיוחד הזה מאפשר למכשיר להיות עמיד מפני שריטות וטביעות אצבע ואני חייב להגיד שבכל הקשור לטביעות אצבע, נראה שזה באמת עושה את העבודה ובהשוואה ל P20 Pro עם גב המראה, ההבדל הוא של שמיים וארץ לטובת המייט.

בגב המכשיר תמצאו גם את סימן ההיכר החדש של המייט 20 פרו - שלוש המצלמות, שביחד עם נורית הפלאש, מסודרות בתוך מסגרת ריבועית. המערך הזה בולט ממש ממש מעט מגוף המכשיר. לא בצורה מפריעה.

ביקורת Mate 20 Pro

בצד המייט 20 פרו ממוקם כפתור ההדלקה והכיבוי שצבוע בצבע אדום למי שממש לא מעוניין לפספס אותו ומעליו כפתורי הווליום. בתחתית המכשיר תמצאו את שקע הטעינה מסוג USB C ולצידו את מגירת הסים, שם ניתן להכניס גם את כרטיס הזכרון מסוג Nano Memory החדש של וואווי.

ביקורת Mate 20 Pro

שני דברים חסרים בתחתית המכשיר - שקע אוזניות, שאמנם קשה אך כבר התרגלנו בלעדיו והגריל של הרמקול שעבר עכשיו לחריץ הטעינה במכשיר והקול יוצא משם פשוט. הסאונד שיוצא מחריץ ההרחבה טוב, אך יש מכשירים עם סאונד טוב ממנו, במיוחד כשתוקעים לשם את כבל ההטענה.

ביקורת Mate 20 Pro

נכון שהוא מאוד דומה לגלקסי S9 פלוס (שגם הוא יפה), אך העיצוב של המייט 20 פרו פשוט יפה - הקווים חלקים, מעוגלים והבנייה משווה לו מראה יוקרתי עם גב מיוחד. אך כל זה מוביל אותנו אל החיסרון היחיד בבנייה - המייט 20 פרו פשוט חלקלק מידי. התחושה באחיזה בו לא בטוחה מספיק ונראה כי בכל רגע המכשיר החלק הזה יעוף לנו מהיד ושהיום בו יפול ויישבר קרוב מאי פעם. אם החלטתם לרכוש את המכשיר, עשו לעצמכם טובה ותרכשו ביחד איו מגנים וכיסויים. 

ביקורת Mate 20 Pro

המסך

המסך בגרסת הפרו עומד על 6.39 אינצים שזה מעט פחות מגודל המסך במייט 20 הרגיל ואני אישית מרוצה מבחירת גודל המסך כי לא תמיד חייב מסך ענק שאי אפשר להחזיק אותו ביום יום. המכשיר גם ככה חלקלק ביד והנוחות בשימוש בו חשובה. זה עדיין לא אומר שיהיה לכם קל להעביר את האצבע מפינה לפינה בשימוש ביד אחת. גם יחס המסך כאן שונה מהמייט 20 ואנחנו מקבלים מסך ביחס של 19.5:9 שנותן לנו מכשיר צר ומאורך יותר.

ביקורת Mate 20 Pro

המסך הוא מסוג OLED וברזולוציה של 3120X1440 והוא פשוט נראה מדהים. החדות, הצבעים החיים, הבהירות באור שמש. הכל נראה פשוט טוב.

למגרעת יש מגרעת

החיסרון היחיד שמצאתי במסך הוא המגרעת הגדולה (ה Notch), בראש המכשיר. אז נכון, אני יודע שהכניסו שם עוד איזה חיישן תלת מימד לזיהוי פנים (עליו נדבר בהמשך) אבל במייט 20 הרגיל קיבלנו מגרעת קטנטנה מאוד בגודל של טיפה ואנחנו פשוט מקנאים.

ביקורת Mate 20 Pro

למגרעת יש מגרעת

ביקורת Mate 20 Pro

תראו, זה לא שלא התרגלנו ל Notch ואפילו אני רשמתי לא פעם שאני אפילו די מחבב את המגרעת הזאת, אבל כאן לא רק שהיא רחבה מידי בעין, היא גם מפריעה לשימוש היומיומי עם המכשיר. ולמה הכוונה?

הנוטיפיקציות החשובות שלנו (ההודעות בפס העליון) פשוט לא יוצגו שם. בין אם זו בחירה תוכנתית בגרסת מערכת ההפעלה ובין אם כי פשוט אין מקום. יש מקום אולי לארבעה אייקונים בצדו השמאלי עליון של המסך כששלושה מהם כבר מיועדים להתראות מערכת וכך הודעות על וואטסאפ או מיילים לא יוצגו בפס העליון. לאחר מאמץ קטן כן הצלחתי לדחוק לשם את הודעות המייל והוואטסאפ לאחר שביטלתי את ה NFC (משום מה הסמל יופיע למעלה אם הוא מאופשר) ועוד כמה אייקונים ממש לא חשובים שמשום מה דלוקים שם באופן קבוע על חשבון דברים חשובים יותר.

ביצועים ומערכת ההפעלה

אין הרבה מה לדבר על הביצועים. מעבד ה Kirin 980 החדש של וואווי ביחד עם הזכרון הגבוה, עושים עבודה מעולה אבל באמת שקשה למצוא מכשיר, בטח בתחום הפרימיום, שמזייף בביצועים היומיומיים שאנחנו צריכים.

בכל הקשור למערכת ההפעלה, אנחנו מקבלים כאן את האנדרויד פאי (9) של גוגל ביחד עם ממשק ההפעלה של וואווי גם בגרסה 9 שלה. הממשק עובד טוב, מהיר וללא שיהוקים. גודל אייקוני האפליקציות לעומת זאת קטנים מידי לטעמי ולו היו גודלים יותר, זה היה נכון יותר מבחינת נוחות ורזולוציה.

וואווי עדיין לא מצליחה לתת למשתמשים שלה אפשרות תפעול המכשיר ביד אחת בצורה נוחה. בטח לא כמו הפתרון של אייפון שלטעמי היום הוא הפתרון הנוח ביותר לתפעול מכשיר ביד אחת. השיטה של וואווי היא הקטנת המסך על ידי החלקת האצבע באלכסון מאחת הפינות התחתונות שלו כלפי המסך. לא פתרון נוח כי אני לא ממש צריך את כל המסך רק בגודל קטן יותר אלא אני צריך את החלק העליון של המסך שיירד קצת מטה.

אבל עזבו את כל זה, הדבר שהכי הפריע לי במערכת ההפעלה החדשה, וזו ממש לא אשמת וואווי וממשק ההפעלה שלה, זה הורדת האפשרות להקלטת שיחות במכשיר. מגרסה 0 של אנדרויד, אין יותר אפשרות להקלטת שיחות וכל אפליקציית צד ג' שעבדתם איתה עד כה, לא תעבוד יותר.

נכון שזו אפשרות שלא כולם צריכים ואולי אפילו לא מחשיבים כחסרון כלשהו. לי אישית זה היה כמעט ההבדל העיקרי בין השימוש באייפון למכשיר אנדרויד. ניתן לשער שניתן יהיה להתקין ולהקליט שיחות אם וכאשר ייצא ROOT למכשיר.

מצב מחשב

אנחנו לאט לאט נפטרים מהכבלים שמגבילים אותנו בשימוש במכשירים. עם ה Mate 20 Pro, תוכלו להפוך את הסלולרי שלכם למחשב נייח, כמעט. סמסונג הציגה את האפשרות הזאת בעבר עם מכשיר ה DEX שלה שלאחר מכן הפך למכשיר DEX שטוח וקטן יותר ולאחריו כבר רק כבל. וואווי מבטלת את הכבל (שהציגה בעצמה עם המכשירים הקודמים שלה) ומאפשרת הקרנת המידע למסך גדול יותר בתצורת מחשב, באמצעות MiraCast - חיבור אלחוטי למסך שמאפשר זאת.

לא כל המסכים יאפשרו הקרנת MiraCast ורק מסכים תומכים אבל ברגע שישנה תמיכה, אתם תוכלו לשלוט במכשיר ובתכנים שיש בו בתוך סביבה "חלונאית" עם אפשרות לפתוח מספר אפליקציות במקביל, הזזת החלונות ועוד.

ביקורת Mate 20 Pro

החוויה אינה ממש זהה לשימוש בחלונות למרות הממשק הדומה. כך למשל האפליקציות לא ממש מותאמות לשימוש חלונאי ואנחנו מקבלים את גרסת המובייל שלהן על המסך הגדול.

היתרון הענק כאן הוא האפשרות להמשיך להשתמש במכשיר הנייד שלכם, למרות שהוא מחובר למסך הגדול וכך אתם יכולים להשתמש בחלק החלונאי במסך הגדול תוך כדי שימוש במובייל שלכם במקביל. פשוט מעולה

אם אין לכם עכבר ומקלדת, אתם יכולים להשתמש במשטח העכבר שייפתח לכם במכשיר אבל עדיף לחבר מקלדת ועכבר לשימוש נוח  וחלונאי יותר.

מצלמות

בוואווי מייט 20 פרו אנחנו מקבלים 3 מצלמות אחוריות ומצלמת סלפי אחת בקדמת המכשיר. ישנן 3 עדשות מאחור, אחת עם זוית רחבה, היא העדשה העיקרית, ברזולוציה 40 מגה פיקסל עם מפתח צמצם 1.8, השנייה עדשת טלפוטו ברזולוציה של 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם 2.4 ובנוסף מייצב תמונה אופטי, והשלישית היא עדשה בעלת זוית רחבה במיוחד ברזולוציה של 20 מגה פיקסל עם מפתח צמצם 2.2. 

ביקורת Mate 20 Pro

שימו לב שהעדשה המונוכרומית שראינו ב P20 פרו נעלמה כאן לטובת עדשה סופר רחבה. עם העדשות ניתן לצלם במספר מצבי זום - X1, X3, X5 בדומה ל P20 פרו, אלא שכאן, משום שנוספה העדשה הרחבה במיוחד, תוכלו לצלם גם בזום מרוחק יותר - X0.6 לצילום אובייקטים רבים יותר בתמונה.

 

ביקורת Mate 20 Pro

צילום בזום X1

ביקורת Mate 20 Pro

צילום בזוית רחבה במיוחד - זום X0.6

התמונות שיוציא המייט 20 פרו פשוט מדהימות. גם אם ממש תנסו, יהיה לכם קשה להוציא תמונות לא טובות ואם תרצו עזרה נוספת ואוטומטית, פשוט תגדירו את אפשרות ה AI כאפשרות קבועה ואז המכשיר לבד יידע מה אתם מתכוונים לצלם וישנה את הפרמטרים שלו בהתאם. לכם רק נותר ללחוץ על כפתור הצילום.

את אפשרויות ה AI לצילומי סטילס ראינו כבר במכשיר הקודם של החברה. מה שהוסיפה וואווי כאן זו אפשרות בינה מלאכותית גם במצב צילום וידאו וכמו שאתם יודעים, נדרש כח עיבוד הרבה יותר גדול כאן. לצורך זה הטמיעה וואווי שני מעבדי NPU שהתפקיד שלהם הוא לעשות בדיוק את זה והיא עושה את זה בצורה מעולה. לא מושלמת, אבל מעולה.

כך למשל, יידע המכשיר לצלם מצב בוקה תוך ניתוח הוידאו בזמן אמת, בו ברגע שאתם מצלמים. האובייקט יהיה חד והרקע יהיה מטושטש מבלי שתצטרכו לשנות שום פרמטר. אפקט נוסף מגיע בצורת צביעת הנוף מאחורי האובייקט בשחור/לבן כשהאובייקט עצמו נשאר צבעוני.

את כל זה עושה המכשיר בזמן אמת בצורה מעולה למרות שמידי פעם זולג האפקט גם לאובייקט הראשי שלנו.

דוגמאות צילום:

ביקורת Mate 20 Pro

ביקורת Mate 20 Pro

שימוש בפילטר Blue בלבד

ביקורת Mate 20 Pro

ביקורת Mate 20 Pro

ביקורת Mate 20 Pro

צילום באפשרות צבעים חיים

ביקורת Mate 20 Pro

צילום בעדשת הסלפי 24 מגה פיקסלים

ביקורת Mate 20 Pro

אפשרות נוספת שאנחנו מקבלים כאן היא אפשרות ה AR LENS שהיא עוד תוספת של אימוג'ים מדברים שראינו כבר במכשירים אחרים. אפשרות חביבה, גימיקית שלא ממש תועיל לנו בהמשך.

האפשרויות הרגילות שראינו ב P20 פרו, כמו צילום סטילס בוקה, פנורמה, צילום סופר איטי, מונוכרום ועוד, נותרו גם כאן

צילומי לילה מבוצעים בצורה טובה מאוד תוך שהם מאירים את הסצנה גם בסביבה חשוכה מאוד. למעשה, גם ללא מצב לילה התמונות החשוכות ייצאו מוארות.

ביקורת Mate 20 Pro

צילום ללא פלאש במצב לילה

ביקורת Mate 20 Pro

אבטחה - טביעת אצבע וזיהוי פנים

שתי אפשרויות מעניינות התווספו לנו במייט 20 פרו של וואווי - אפשרות פתיחת המכשיר עם חיישן טביעת אצבע הממוקם מתחת למסך וחיישן תלת מימד חדש שיבצע זיהוי פנים נכון ומדוייק יותר.

טביעת האצבע מתחת למסך נראית בהתחלה כפיצ'ר מעניין, במיוחד טכנולוגית, אלא שככל שחשבתי על זה, הבנתי שהוא מיותר לחלוטין. אין שום סיבה שלא להטמיע את חיישן טביעת האצבע בגב המכשיר. זה לא עניין של מקום, זה עניין של החברות שרוצות להראות לנו משהו אחר. מיקום טביעת האצבע על גבי המסך הוא דבר לא נוח - קשה למצוא את המקום המתאים להנחת האצבע והוא לא עובד בצורה מדוייקת כמו חיישן אחר.

כבר בהגדרת טביעת האצבע נתקלתי בבעיות כשלקח זמן רב מהרגיל להגדיר את טביעת האצבע. בשימוש היומיומי החיישן מתפקד בסדר אך לא מעולה. פעמים רבות החיישן פשוט לא זיהה את האצבע שלי והייתי צריך לחזור על הנחת האצבע שוב ושוב או לפעמים לוותר ולהקליד את הקוד.

זיהוי הפנים מעולה. הוא היה מעולה כבר ב P20 פרו ולדברי החברה הוא אמור להיות טוב ומדוייק יותר בעזרת החיישן החדש. אני לא הרגשתי בהבדל מיוחד ומבחינתי שני המכשירים עבדו טוב מבחינת זיהוי הפנים, שזו הדרך המועדפת עלי להדליק אותו.

סוללה

במייט 20 פרו אנחנו מקבלים סוללה בקיבולת 4200 מילי אמפר. הסוללה מעולה ומושכת אצלי זמן רב יותר מבעבר. כמשתמש כבד אני מצליח להגיע עם הסוללה ממש עד הלילה ומשער שמשתמשים קלילים יותר יוכלו למשוך איתה אפילו חצי או יום נוסף מעבר לכך.

את הסוללה אפשר להטעין במהירות בעזרת המטען המצורף כשבהטענה מהירה הגעתי כמעט לנתונים שהחברה מפרסמת - טעינה של כ-70% סוללה בזמן של כ-35 דקות.

אבל מכל אלה, המאפיין שהכי עניין אותי במכשיר ולטעמי הוא החדשני ביותר, זו אפשרות ההטענה ההפוכה - Reverse Charging. מה זה אומר? באמצעות ה Mate 20 Pro תוכלו להטעין מכשיר אחר. אבל לא סתם להטעין - להטעין אותו בצורה אלחוטית. פשוט תאפשרו את המצב הזה תחת הגדרות -סוללה, הניחו את המייט 20 פרו עם הגב למעלה והצמידו אליו משכיר אחר התומך בטעינה אלחוטית בתקן qi (כן, גם אייפונים).

מצב הטעינה הזה לא מהיר ועמד על כ 6% במשך של 25 דקות. אבל אין ספק שזה פיצ'ר כלכך מגניב - תחשוב לעצמכם שאתם יושבים עם חבר בבית קפה ויש לו אחוז או 2 בסוללה שלו. אין כבל ואין איפה להטעין. אתם פשוט הופכים את המכשיר שלכם על השולחן ומזמינים אותו לשתות מכם את הסוללה שלכם.

סיכום

אין ספק שה Mate 20 Pro הוא אחד המכשירים הטובים שהוציאה החברה ובכלל. ה Mate 20 Pro הוא מכשיר עם מפרט חזק ומרשים, מסך מעולה, מצלמות מטורפות ועיצוב שנראה מיליון דולר. המצלמות שלו ממשיכות את היכולת של וואווי להציג מכשירים שמצלמים תמונות מרהיבות ואפשרויות הבינה החכמה החדשות בצילום וידאו גרמו לנו לחייך המון. המגרעת הגדולה, החלקלקות המפחידה והחוסר באפשרות להקליט שיחות הם בין החסרונות היחידים שמצאנו אך המחיר, העומד על 4,000 ש"ח, הוא הדבר העיקרי אותו תצטרכו לשקול ברכישת המייט 20 פרו, שמעולה ככל שיהיה, זה עדיין סכום שקשה להוציא מהארנק. אם כסף הוא לא בעיה או שאתם שוקלים לרכוש מכשיר אחר ברמת המחיר הזה, אתם פשוט חייבים לשקול את המייט 20 פרו, או שפשוט תוותרו על חלק מהפיצ'רים שלו ותבדקו את המייט 20 הרגיל.

 


לדיון בנושא: הסקירה המלאה שלנו ל Mate 20 Pro

עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht