עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 מדריך: איך בוחרים את מגן המסך הטוב ביותר לאייפון XS?

11/12/2018 - 07:00 
 
 

מגני מסך: לא כולם זהים: invisible shield glass+vision guardמדוע לעשות ביקורת על מגן מסך? 

אכן זו ביקורת קלילה על מגן מסך של Zagg invisible shield glass+vision guard. עוד לפני שקיבלתי את האייפון XS Max רכשתי באיביי חבילה מרשימה של מגני מסך 9H שונים. ברשת יש מספר סוגים פופולריים של מגינים למכשירים האחרונים שמתחלקים ל-2 סוגים:

 • מגיני זכוכית 9H לרוב בעיצוב שעוקף את נישת הסנסורים (ה-Notch) ומשאירה שתי "אזניים" בולטים
 • מגיני זכוכית 9H מעט יותר יקרים עם מסגרת שחורה שלרוב מקיפים את כל פני המכשיר והם מעוגלים יותר בפינה כך שהם משתלבים טוב יותר עם המכשיר. חלקם הגדול כולל רק חורים קטנים לאזור הרמקול.

ללא ספק הסוג השני הוא המוצלח יותר, הוא משתלב טוב יותר עם המכשיר. הבעיה העיקרית שלו היא בכך שאם תשתמשו בכיסוי, יש סיכוי לא רע שהכיסוי שלכם יגרום להתרוממות המגן. במקרה שלי למשל, אני מחליף בין כמה כיסויים - כיסוי שקוף ביום יום, כיסוי שחור בנסיעות וכיסוי Quad lock כשאני ברכיבת אופניים. 

כל אחד מהכיסויים תופס את המכשיר באופן מעט שונה וכמעט כולם מרימים את המגן עם המסגרת. יצרני המגנים לא מתייחסים לרוב לעובדה שאנחנו משתמשים גם במגן וגם בכיסוי וכך גם יצרני הכיסויים! 

לכיסויים יש מספר תכונות שכדאי לשים לב אליהם:

 • בראש ובראשונה קושי. 9H הוא הקשה מכולם, אך יצרנים רבים שמצהירים על 9H פשוט משקרים. מגיני מסך רבים פשוט אינם מגיעים לקושי הזה. האם אנחנו בכלל צריכים 9H במגן מסך? התשובה היא חד משמעית לא. מגן מסך הוא דבר שאפשר להשליך ולהחליף ולכן דווקא רצוי שלא יסדק וישבר אלא שיהיה גמיש יותר. מגיני מסך זולים לרוב יסדקו בפינות ולרבים מאלה שקוראים את המאמר יש מגינים שיש להם פינות מכוסחות ושברים קטנים לאורך ולרוחב הגבול החיצוני של המגן. כנראה שהמגן שלכם באמת קשה, קשה מדי.
 • שקיפות - לא כל המגנים נוצרו זהים וחלק נוצר שפשופים מיקרוסקופים שמעכירים את התמונה. לאור הרזולוציה של המסכים כיום, כדאי לקחת מגן איכותי בתחום הזה.
 • ציפוי אוליופובי. אתם אולי לא זוכרים, אבל הגרסאות הראשונות של המכשירים החכמים לא כללו הגנה אוליופובית. אנשים כל הזמן ניקו ללא סוף את המסך שלהם. השמנוניות הטבעית באצבעות שלנו מיועדת לסייע בתפיסה של דברים אבל היא גם נמרחת ומקשה מאוד על השימוש במכשיר אם אין לכם הגנה מתאימה.
 • הגנה נגד החזרי אור - לא כל מגני המסך כוללים הגנה כזו שמתאימה יותר לציפוי למשקפיים אבל זה בהחלט מסייע וכן קיים במסך המקורי של המכשיר ברמה כזו או אחרת (אם כי לא ברמה שמושקעת כיום במסכי טלויזיה).
 • חלקות - מגני מסך סיניים לרוב אינם חלקים כמו המסך המקורי, מה שגורם לכך שהתחושה של הפעולות שאתם עושים על המסך פשוט אינה נעימה.
 • 2.5D - רצוי לקחת מגן מסך שלכל הפחות הוא מעוגל בפינות שלו. זה יותר נעים כאשר אתם מחליקים על המסך והוא לא משונן בקצה שלו...
 • עובי - עובי המגן משמעותי, ככל שהמגן דק יותר, כך אתם יותר קרובים למסך והתחושה תואמת לשימוש במכשיר ללא מגן.
 • סינון אור כחול - כאן כבר מדובר בתכונות מתקדמות ממש שמורידות גווני כחול "קשים" בעיקר ממסכי LED ופחות במסכי OLED.
 • דבק - איכות הדבק קובעת עד כמה טוב תהיה ההתקנה, עד כמה הוא ישאר מותקן היטב על הטלפון (שיש לו רמת גמישות מסויימת, במיוחד במקרים שבו מחליפים כיסויים בתדירות גבוהה).
 • ולקינוח - קלות ההתקנה. המגנים הסיניים לרוב דורשים שתנקו את המסך ותתקינו. כמות הטעויות גדולה ולעיתים קרובות תדרשו להתקין את המסך יותר מפעם אחת.

אז כאמור עוד לפני שהגיע האייפון שלי כבר היתה לי מחסנית גדולה של מגיני מסך סינים מבית Ebay שחיכו לי בבית. תחילה התקנתי את אלה עם המסגרת השחורה. הם אמנם לרוב איכותיים יותר והם לרוב 2.5D (מעוגלים בפינות) אך למרבה אכזבתי איכות הדבק שלהם היתה פחות מוצלחת והשניים היקרים יותר שרכשתי פיתחו בועות לאחר יום שימוש. עם המגן הראשון הבנתי שמדובר בבעיה בכיסוי שלי והחלפתי לכיסוי עדין יותר, אך גם הוא התנגש עם המגן החדש. נראה שאם אתם הולכים ללא כיסוי, המגן הזה יכול לעבוד היטב. 

עם התוספת של כיסוי Quad Lock שמיועד לשימוש באופניים, העסק הסתבך עוד יותר. כאן כבר כמעט ואין מרווח לטעות שכן הכיסוי תופס את המכשיר ממש טוב והדוק, כך שכלל אין מקום למגנים מהסוג היוקרתי יותר. עברתי למגינים הזולים.

מגני מסך: לא כולם זהים: invisible shield glass+vision guardמגן סיני זול יחסית שפיתח לי בועות בפינות ובצידי המסך 

המגינים הזולים מגיעים לרוב בחבילות של יותר מאחד (לרוב כי ההתקנה של הראשון פשוט כושלת). ההתקנה די פרטצ'ית, פשוט מניחים אותו במקום והוא די נדבק. הם רחוקים יותר מהכיסוי ולכן מתאימים לכל כיסוי אפשרי. לחלקם יש 2.5D אבל זה לא ממש משנה. הם לא נעימים במיוחד למגע, פחות שקופים, מחזירים אור בטירוף ונשרטים ונסדקים בקלות יחסית. אין להם ציפוי אוליופובי, כך שהם מתלכלכים נורא בתכיפות ולא נעים להחליק את האצבעות. בקיצור, לא כיף.

גרוע מכך, עם מספיק החלפות מסכים, המגנים הללו התחילו לאסוף שברים בקצוות והחלו לפתח כיסי אוויר בפינות, בעיקר באזניים...

מגני מסך: לא כולם זהים: invisible shield glass+vision guard

חיפשתי פיתרון שיצליח לרבע את המעגל ושלא אצטרך לפרק בכל פעם. הפיתרון הוא invisible shield glass+ vision guard החדש. הוא מגיע באריזה בודדת עם לא מעט ציוד.

מגני מסך: לא כולם זהים: invisible shield glass+vision guard

כיצד להתקין מגן מסך?

השלב הראשון של ההתקנה היא נקיון יבש. כדאי להזהר מהנייר והבד שמגיעים עם המגינים הסיניים הזולים, חלקם משאירים "אבק" מאחוריהם שמוסיף בועות במקום לנקות באמת. מטלית מיקרופייבר טובה תעשה עבודה טובה יותר. 

בשלב הבא מומלץ פשוט לשטוף ידיים עם סבון ולנגב. זה עוזר מאוד. אם יש לכם חדר עם לחות גבוהה זה יפחית את כמות האבק שעלול לחדור מתחת למגן. אני פרפקציוניסט בנושא הזה ואם יש בועה קטנה מתחת למגן, המגן הזה הולך לפח. 

חשוב בשלב הזה להניח את המכשיר על משהו רך יחסית שלא יאפשר החלקה ולהסיר את הכיסוי מעל המכשיר. במקרה שלי אני לרוב משתמש או בבד מיקרופייבר מהסוג הרך או פשוט ב-mouse pad...

שלב שני, נקיון עם אלכוהול. זה מנקה את טביעות האצבע שנותרו וגם מוריד את המתח האלקטרוסטטי שמושך אבק ישר למסך... לאחר מכן אפשר להשתמש בנייר אורז אם יש לכם (המגנים הזולים מגיעים עם כאלה) ובמקרה דנן, אפשר להשתמש בסוג של מדבקה כזו שמאפשרת לכם להסיר את אבק על ידי מעבר הלוך וחזור (מדביקים ומושכים) עד שאתם מרגישים בטחון רב שהמכשיר נקי. בעבר הטריק היה לרכוש סלוטייפ של 3M, לגלגל לטבעת ולהסיר כך את האבק שנותר על המסך.

מגני מסך: לא כולם זהים: invisible shield glass+vision guard

ל-invisible shield יש מסילה מפלסטיק שמונעת מכם להניח את המגן עקום. מדובר בכיסוי אדום שמקיף את המכשיר ולא מאפשר לכם לפספס אפילו בננומטר את המיקום המושלם להניח את המגן. עם המכשירים החדשים זה יכול לאתגר יותר שכן אין לכם יותר את המסגרות של כפתור הבית והרמקול שיכולים לשמש כמדריכים. המכשיר עצמו חסר סימון וכשהמסך כבוי בהצלחה להניח את המסגרת בדיוק במקום... 

מגני מסך: לא כולם זהים: invisible shield glass+vision guard

ה-invisible shield מגיע עם כיסוי פלסטיק מאחורה שצריך לקלף אותו (מגנים זולים מגיעים עם טאב קטן שמושך כיסוי ניילון מעל חלקו התחתון של המסך). בשלב הזה חשוב שלא להפוך את המגן כי הוא יאסוף אבק מהאוויר ובכך יסיים את הקריירה שלו.

כאן יש שני טאבים מפלסטיק שמאפשרים לנו להניח במדוייק את המגן על גבי המסך כאשר הכיסוי האדום מונע נגיעה של המגן במסך עד שהוא בדיוק במקום. אם אתם משתמשים במגן זול יותר תפסו את המגן בצדדיו באוריאנטציה אופקית (הטלפון מולכם צריך להיות לרוחב ואתם מחזיקים בצדדי המגן לרוחב) תהיו קרובים ככל הניתן למסך מבלי לגעת, תכוונו היטב ותפילו אותו.

חשוב לגעת קודם כל במרכז המגן ולגרף החוצה. כך אתם מבטיחים מינימום בועות אוויר. כרטיס אשראי או squeegee יאפשר לכם ליישם לחץ אחיד ולגרוף החוצה את הבועות. במקרה של ה-invisible shield נוצרה לי בועה בפינה אחת שחשבתי שתדרוש השלכה של המגן. במגנים סיניים הרמה הקלה ביותר של המגן מהמסך יפסלו אותו, ולרוב יגרמו לסדק. כאן הצלחתי פשוט להרים פינה ולהדק אותה מחדש, המסך היה גמיש דיו בכדי לאפשר לאוויר בבועה לצאת החוצה. אם היה מדובר בפיסת אבק, זה כבר היה מורכב יותר ויתכן שהמגן היה פסול לשימוש.

מגני מסך: לא כולם זהים: invisible shield glass+vision guard

התוצאה

ה-glass+ נעים מאוד למגע וכולל ציפוי אוליופובי שמונע טביעות אצבע. גם אין את התופעה של שריטות מיקרוסקופיות אבל לא הכל מושלם. הפינות של המגן מעט חדות (מפריע בעיקר למי שאין לו כיסוי). הוא אינו כולל ציפוי אנטי רפלקטיבי, אבל אינו בהיר ומחזיר אור כמו המגינים הסיניים הזולים - התוצאה די דומה למה שאנחנו מכירים מהמכשיר המקורי, אך הייתי שמח לשיפור מה בהחזרי האור. הוא עבה יותר מהמגינים הסיניים ולכן כיסוי סיליקון TPU מהזולים הדקיקים עלול לא להספיק בכדי להגן עליו מנפילה על אחת הפינות - רצוי כיסוי עבה טיפה יותר. 

המגן קל מאוד להתקנה ולמרות שיש לי עדיין ספייר, לא נדרשתי להשתמש בו (נדיר יחסית לאור רמת הדיוק שאני מצפה מהתוצאה) וזאת הודות למסילה האדומה וכל ההכנות לנקיון שהמגן מגיע איתם. 

החלק של vision guard מתייחס לכך שהמגן מסנן אור כחול קיצוני שאמור לעייף אותנו בלילה. הענין הוא שבמסכי OLED כבר אין תופעה כזו ואפל ספציפית גם משנים את טמפרטורת הצבע של המסכים שלהם כך שבערב הם צהובים יותר מה שמונע מראש עייפות עיניים. שאר היצרנים כיום די מעתיקים את האפקט שכבר קיים לא רק במסכי טלפונים אלא גם מסכי טלויזיה כבר משנים את הטמפ' צבע שלהם לצהבהב יותר בשעות הערב... האם הפיצ'ר הזה נדרש עדיין? לדעתי לא, אבל מצד שני לא ראיתי שהוא מזיק ולכן No harm no foul.

מגני מסך: לא כולם זהים: invisible shield glass+vision guard

לסיכום אני ממליץ בחום על המגן, הוא נראה מעולה ומספיק מרוחק מהפינות של המסך כך שכל הכיסויים שניסיתי אינם מגיעים אליו להרים אותו. בל לי מעט שיש לו את הנישה בחלק העליון, שכן הייתי שמח לגרסא שיש בה רק חריץ לרמקול, אך ככל הנראה הדבר פוגע בסנסורים של המכשיר ואינו אפשרי.

מעט מידע על הכיסוי שבחרתי:

מדריך של החברה לאיך להתקין אותו:

לא מדובר במגן זול במיוחד (45 דולר באמזון!) אבל הוא שווה כל אגורה, כי הוא כנראה המגן הראשון והאחרון שתזדקקו לו.

לא לשכוח להקליק על אמזון דרך האתר אם אתם מתכננים לרכוש, כך האתר מקבל שני גרוש ורבע גם אם בסוף אתם לא רוכשים את המגן:

https://www.amazon.com/ZAGG-InvisibleShield-Glass-VisionGuard-high-energy/dp/B07DP8DSBT

 


לדיון בנושא: מדריך: איך בוחרים את מגן המסך הטוב ביותר לאייפון XS?

עוד מ: oferlaor
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht