עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

סקר: כמה אתם מאזינים למוסיקה?

מאת: אלי חבוש
04/06/2019 - 07:00 
 
 

לאור כניסת העוזרות הקוליות לחיינו ויחד איתן גם הרמקולים החכמים והלא חכמים שעולים פחות ופחות, הוציאה חברת מאסטרקארד סקר מטעמה על הרגלי ההאזנה של הצרכנים השונים. מסקר שנערך על ידי החברה בו נשאלו כ-6500 מבוגרים מ-12 מדינות שונות, עולה כי 48% מהנשאלים משתמשים באוזניות מידי יום ובסה"כ אנחנו מאזינים לשמע כלשהו מרמקולים או אוזניות בכמות השווה ל-32 ימים בשנה שהם שעתיים ו-9 דקות בכל יום.

ספרי הנייר הולכים ונעלמים משום שנמצא כי בין הגילאים 25-34 מאזינים לספרי שמע יותר מכל קבוצת גיל אחרת. 

סקר: כמה אתם מאזינים למוסיקה?

ומי מאזין יותר? מתברר שנשים מאזינות יותר מגברים ובממוצע של 3 דקות יותר מגברים. אבל מי מוציא יותר כסף? גברים או נשים? פה תופתעו כנראה:

המחקר מצא כי ב-30% ממשקי הבית באירופה נמצא רמקול חכם והגברים הם אלה שמוציאים בממוצע, ב-73 יורו יותר מהנשים על "שמע בידורי", הוצאה שעלתה ב-19% בשנה האחרונה ועומדת על 212 יורו לאדם ביבשת אירופה.

29% מפעילים את המוזיקה באמצעות פקודה קולית לרמקול החכם או הסייעת הקולית, 21% שואלים שאלות ו-13% מבצעים קניות. בקרב מאמצי הטכנולוגיה נמצא כי 21% רכשו באמצעות פקודה קולית, 19% ציינו כי עשו זאת בשבוע האחרון.

כמו כן, ולא כי לא ידענו את זה או שמדובר בנתון מפתיע, נמצא ש 84% מהנשאלים מעידים כי האזנה לקולות מסוימים הופכת אותם למאושרים יותר. 71% מהנשאלים סבורים שהאזנה לקולות מסוימים הופכת אותם לפרודוקטיביים יותר. 74% מציינים כי האזנה לצלילי הטבע גורמת להם להרגיש רגועים יותר. 71% אומרים שזה גורם להפחתת המתח או החרדה.

ומה בנוגע לזיהוי קולות? 38% מהנשאלים ציינו שהם ידעו לזהות מותג לפי צליל הזהות שלו ו-57% יצליחו לזהות סרט לפי הפסקול שלו.

לפי מחקר הסאונד אלו הם חמשת הצלילים המועדפים ביותר: ציוצי ציפורים, גלים נשברים על סלע, טפטוף גשם על חלונות,  רשרוש העצים הזזים ברוח ומדורה.

ואילו קולות אתם אוהבים לשמוע? האם אתם נמצאים בקבוצה של אלה שיודעים לזהות סרט על פי הפסקול שלו?

 


תגיות

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht