עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

16/06/2019 - 07:00 
 
 

אוזניות הן לא רק עבור מוסיקה, לעתים הן גם עבור השקט שהן יודעות לייצר. הג'ברה Elite 85h הן אוזניות הנכנסות לקטיגוריית אוזניות סינון הרעשים האקטיבית בה נמצאות מספר חברות המתמחות באודיו ומלבד יכולתה להשמיע לנו מוסיקה לאוזניים, הן יודעות גם לייצר שקט. יחסי.

סינון רעשים

אז עוד קודם לכן, מדוע אנחנו צריכים שקט ומהן אוזניות סינון רעשים אקטיביות?

לג'ברה Elite 85h יש סינון אקטיבי שכזה אך עוד לפניו, האוזניות יסננו רעשים באופן פאסיבי בדרך העיצוב שלהן. הג'ברה Elite 85h הן אוזניות מסוג Over the ear שיעטפו את האוזניים שלנו מכל הצדדים ולא סתם יהיו מונחות עליהן. הספוג שמסביב לאוזן יוצר מעין ואקום אליו לא ייכנסו רעשים (עדיין ייכנסו אך פחות ומעומעמים יותר) ובכך כבר אנחנו מסננים את רוב הרעשים ומנחיתים אותם משמעותית.

על סינון הרעשים הזה שמבוצע בצורה פיזית במבנה האוזניות, הטמיעה ג'ברה סינון רעשים אקטיבי.

סינון רעשים אקטיבי למעשה לוקח את הרעש הסביבתי שיש מסביבנו ויוצר ממנו "רעש הפוך" וכך כשהרעש הסביבתי נכנס לאוזניות, הוא מבוטל (על ידי קיזוז) והאוזן שלנו לא תשמע אותו. סינון הרעשים עובד היטב לרוב ברעשים מונוטוניים אותם הוא יכול לזהות כרעש מתמשך ולהפוך אותם, כמו למשל רעשי מזגן, המולת קהל מתמשכת, רעש טיסה ועוד. הסינון האקטיבי לא יסנן רעשים מיידיים וחד פעמיים כמו מישהו שצועק אליך.

בג'ברה Elite 85h תמצאו כפתור שאחראי על סינון הרעשים האקטיבי ושידגים לכם הכי טוב את הפעולה שהוא מבצע. יש לכפתור הזה שלושה מצבים - לחיצה עליו תבטל או תפעיל את הסינון ולחיצה נוספת תבצע "מעבר קול" ותאפשר לכם לשמוע את הסביבה שלכם. המצב הזה הוא למעשה המצב ההפוך לסינון הרעשים שכן הוא לוקח את הרעש של הסביבה ומעביר אותו לאוזן שלכם בצורה דיגיטלית כדי לדלג על סינון הרעשים הפסיבי של האוזניות. המצב הזה מיועד לפעמים בהן תרצו לשמוע את הסביבה שלכם ללא הסרת האוזניות, כאילו אין לכם אוזניות.

הסינון האקטיבי בג'ברה טוב למדי וניתן להבחין בהבדל בצורה מיידית כשהרעש הסביבתי פתאום מוקטן משמעותית בלחיצה על הכפתור. וכן, הרעש הסביבתי לא מופסק לחלוטין, אלא מוקטן משמעותית. בניסיון שלי בכמה טיסות בשבועיים האחרונים, האוזניות של ג'ברה הצליחו להקטין משמעותית את הרעש הסביבתי של רעשי המנוע והטיסה כמו קסם - לחיצה על הכפתור ופאף, אתם בתוך בועה.

הרעש לא פסק לחלוטין אלא נשמע עמום מאוד. דבר נוסף שהבחנתי בו שתנועות של הראש שלי פגמו לעתים בסינון הרעשים. הדבר הזה נגרם בשל העובדה שהזזת הראש משנה גם את מיקום המיקרופון הקולט את הרעש ולכן מבלבל קצת את סינון הרעשים. לא משהו קריטי. מצב נוסף הוא שמידי כמה זמן, גם ללא תנועת ראש, הבחנתי בקפיצה קטנה של סינון הרעשים ומיד חזרה לסינון הקיים.

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

נוחות מירבית בטיסות

עיצוב ונוחות

האוזניות מגיעות בקופסא שטוחה למדי בה יהיו מונחות האוזניות כשמנחי האוזניות שלה מקופלות הצידה בכדי להקטין כמה שיותר את עובי המארז שלהן. ברגע שתוציאו אותן החוצה ותקפלו למצב אוזניות, האוזניות יידלקו. אהבתי.

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

הנרתיק

עיצוב האוזניות נראה טוב ויוקרתי אבל יותר חשוב מזה - הוא נוח. גם הספוג בקשת המונח על הראש וגם הספוגים באוזניות עצמן. במהלך הטיסות שהיו לי הרכבתי אותן וצפיתי בכשעתיים שלוש ברצף מבלי שחשתי כל אי נוחות על האוזניים שלי או על הראש.

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

בתוך אריזת האוזניות תמצאו כבל PL-PL, כבל USB C להטענה ומחבר שמעביר מ PL אחד לשני PL זכר לשם חיבור האוזניות למערכת הבידור של המטוס. כלכך שמחתי שג'ברה שילבו כזה.

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

האביזרים שמגיעים עם האוזניות - יש גם מחבר לטיסות

ל Jabra Elite 85h יש מספר כפתורים - באוזניית שמאל תמצאו כפתור סייען קולי שיפעיל את הסייען של גוגל/אלקסה או סירי דרכו תוכלו לשאול שאלות ולהפעיל פעולות הנתמכות על ידי הסייען בטלפון שלכם. הטלפון צריך לא להיות נעול לשם כך. האופצייה הזו עבדה היטב והמיקרופון קלט אותי בצורה מדהימה גם כשלחשתי.

בזמן שיחה קולית, הכפתור הזה ישמש ככפתור השתקה.

כפתור מקביל תוכלו למצוא בצד השני של האוזניות והוא אחראי על סינון הרעשים שדיברנו עליו כבר.

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

כפתורי הסייען הקולי וסינון הרעשים. יש גם כניסת PL והטענה באמצעות USB C

השליטה בווליום באוזניות מתבצעת על ידי כפתורים פיזיים באוזנייה הימנית שיש ללחוץ עליהם. מצאתי את הכפתורים האלה מאוד נוחים לשימוש ועדיפים על הכפתורים הוירטואלים של מחוות היד שיש אצל אחרות. במרכז נמצא את כפתור ההפעלה והכיבוי שהוא גם כפתור הניתוק בזמן שיחה סלולרית.

כפתורי הווליום משמשים גם כמעבר לשיר הבא או הקודם באמצעות לחיצה ארוכה יותר.

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

כפתורי הווליום וההפעלה

הכל באוזניות של ג'ברה משדר נוחות ופרימיום. החל מהעיצוב הונוחות ועד לדברים הקטנים כמו הקיפול המעולה שיכבה אותן אוטומטית ויאפשר לכם להכניס אותן לאריזה קטנה או לתיק קטן ועד לכך שאם למשל תשמעו שיר ותורידו לרגע את האוזניות מהאוזניים, השיר יבצע Pause עד לפעם הבאה בה תרכיבו את האוזניות על האוזניים וימשיך את השיר מהנקודה בה הופסק.

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

מתקפלות

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

מתקפלות ונכנסות לנרתיק

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

לנוחות גבוהה יותר, ניתן לקפל אותן על הגוף

ביצועים

איכות השמע טובה. קודם כל, העובדה שהאוזניות עוטפות את כל האוזן משפיעה ומשפרת את איכות השמע שאינה מושפעת מרעשים סביבתיים והמוסיקה מוזרקת ישירות לחלל האוזן. השמע חזק וברור והבאסים מורגשים למרות שלעתים נדמה היה שהבאסים, בווליום גבוה יותר, חורקים מעט.

את זה כבר תוכלו לכווננן ולשנות באמצעות האפליקציה העשירה של ג'ברה שניתנת להורדה מחנות האפליקציות. באמצעותה תוכלו לשלוט באקולייזר - באסים וטראבלים ולקבוע פרופילים מכוונים מראש לכל סצנה בה אתם נמצאים כשיש 4 כאלה - בנסיעה, בפומבי, פרטי ו- My moment.

דרך האפליקציה ניתן גם להפעיל מצב אוטומטי בו האוזניות מזהות לבד באיזו סצנה אנחנו נמצאים ותעביר אוטומטית את המצב לסצנה הרצוייה שכיוונו מראש. נחמד, אם כי לא תמיד זיהתה האפליקציה בדיוק רב את המקום בו אני נמצא, במיוחד אם סתם ישבתי בבית עם טלויזיה דולקת ואז זיהתה את זה כפומבי.

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

הסאונד נשמע באמת טוב ובהחלט אפשר להקביל אותו לאוזניות באותה הקטיגוריה של Bose או סוני למרות שאודיופילים אולי יתבאסו לגלות שאין כאן (כרגע) תמיכה בקודקים איכותיים יותר כמו AAC, aptX ,LDAC.

הסוללה באוזניות פשוט מעולה. מהרגע שקיבלתי אותם לידיי לפני כשבועיים ועד כתיבת ביקורת זו, לא הטענתי אותן אפילו פעם אחת והן עדיין משתמשות בכוח שיש בסוללה כפי שהגיעה אלי. השתמשתי באוזניות בהאזנה של מספר שעות - מוסיקה, סרטים (לא כולל סרטי טיסה שבהם השתמשתי בכבל ה PL ולא ב BT) ושיחות קוליות והסוללה עומדת על 50%. וכשתרצו להטעין את האוזניות, תשמחו לדעת שג'ברה משתמשת במחבר USB C, בדיוק כמו הטלפון שלכם (אם אתם לא אייפוניסטים).

סיכום

זהו הניסיון הראשון של ג'ברה באוזניות סינון רעשים אקטיביות בקטיגוריית פרימיום וניתן להכתירו כניסיון מוצלח בהחלט. האוזניות מאוד נוחות להרכבה, מאוד נוחות לאורך זמן על האוזן, סינון הרעשים האקטיבי טוב למדי וכך גם איכות השמע שמלבד חריקות באסים פה ושם בעוצמות הגבוהות, הניתנים לכוונון דרך האפליקציה, היא פשוט מעולה. הסוללה מחזיקה לזמן ארוך ותמצאו בה שליטה בסייענים קוליים שונים.

ה Jabra Elite 85h מתאימות במיוחד למי שנוסע הרבה, ברכבת, באוטובוס או בטיסות - יש בה סינון רעשים, נוחות מעולה, יכולה להתקפל כדי להיכנס בקלות לתיק ותמצאו בה מחבר לשקע אוזניות במטוסים.

ה Jabra Elite 85h יעלו לכם 1,290 ש"ח שהם קצת מעט מעל המחיר בחו"ל שעומד על 300 דולר.

יבואן - ביקונקט

 


לדיון בנושא: ללא רעשים - ה Jabra Elite 85h

עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMobile:
iXtreamer - סטרימר משולב תחנת עגינה לאייפון (iDevice)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht