עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

הגלקסי Note 10 Plus. הסקירה המלאה

21/08/2019 - 10:00 
 
 

נתחיל בוידוי - אני אוהב את סדרת הנוט של סמסונג מאז הנוט הראשון שלה. אני לא חושב (ולמעשה אני בטוח) שתמצאו מכשיר טוב כלכך בשילוב עט שאף אחת מהיצרניות האחרות הצליחה לחקות. אבל השאלה הגדולה היא האם צריך בכלל. האם אנחנו באמת צריכים את העט?

בדקנו את הגלקסי Note 10 Plus של סמסונג.

עיצוב ובנייה

המכשיר יפיפה. באמת. נכון שלכל אחד הטעם שלו אבל קשה שלא להתאהב בבנייה החלקה של הגלקסי של סמסונג, הקצוות המעוגלים, המסך שמגיע עד הקצוות, הדקיקות של המכשיר והתחושה שיש לנו ביד כשאנחנו אוחזים בו.

הגלקסי Note 10 plus הוא מכשיר גדול. גודל המסך שלו מגיע ל 6.8 אינצים וזה אומר שאתם מחזיקים ביד חתיכת גודל של מכשיר. אמנם המסך מגיע עד לשוליים ואין ממש מסגרת נוספת למסך, אבל הנוט 10 פלוס יתאים יותר למי שיש לו ידיים גדולות יחסית, לפחות אם תרצו לאחוז בו בנוחות.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

אבל בתחום המסכים הגדולים כבר מזמן התפשרנו על גודל לעומת נוחות החזקה ביד אחת. אני לא זוכר מתי הייתי יכול לאחוז במכשיר ביד אחת ולתפעל אותו באופן מלא. ולי יש ידיים גדולות. אז אם כבר מכשיר שאני אשתמש בו בשתי ידיים, שיהיה לו מסך גדול ומרשים. ולנוט 10 פלוס יש בדיוק את זה.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

יצרניות מכשירי אנדרויד עדיין לא פתרו טוב את השימוש ביד אחד, בניגוד לאפל שעושה את זה מעולה.
גם המצב הזה של הגלקסי אינו ממש נוח

 

בנוט יש רק 3 מקשים פיזיים הנמצאים בצדו השמאלי של המכשיר - מקשי ווליום ומקש כיבוי והדלקה הנמצא מתחתם. המיקום נוח יחסית למרות שביום יומיים הראשונים תצטרכו להתרגל למיקום ולדעת שאתם לוחצים על מקש הווליום ולא על הכיבוי בטעות.

למקש ההפעלה ישנם עוד שימושים מלבד הדלקה וכיבוי והוא יכול לשמש ככפתור קיצור דרל ל...ביקסבי למשל, אם באמת התגעגעתם, כי איזה כיף - סמסונג הורידו את כפתור הביקסבי הייעודי. זה לא שביקסבי לא נמצאת במכשיר כמובן.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

כך תוכלו לשנות את תפקידי הכפתור הצידי

המכשיר שניתן לנו לסקירה הוא מכשיר בעל גב שנקרא Aura glow. מה שזה לא אומר, מדובר בגב מתכתי ומבריק שנותן אפקטי אור מעין פריזמה השוברת את האור לצבעי הקשת. הגב מאוד מיוחד ומאוד מעניין.

שולי המכשיר מעוגלים דיים על מנת שנוכל להחזיק את המכשיר בבטחה ביד מבלי להרגיש בקצוות "חותכים". בשורה התחתונה סמסונג עשתה עבודה מעולה בבניית המכשיר, אם כי אין כאן דבר מיוחד מידי שלא ראינו במכשירים האחרונים שלה.

המסך

עזבו הכל, אם לקנות את הנוט בגלל סיבה כלשהי, שהסיבה הזו תהיה המסך (טוב, מלבד העט כמובן). המסך הוא מסך AMOLED מרהיב בגודל של 6.8 אינצים והוא מגיע ממש עד קצוות המכשיר מכל צדדיו. אם הגלקסי S10 הגיע ממש עד לקצוות, אז הנוט 10 לוקח את זה צעד אחד נוסף ומשפר עוד יותר את יחס המסך/מסגרת.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

הדבר היחיד שמפריע לשלמות ורציפות המסך, זו המצלמה הקדמית שמופיעה כ"חור" בקדמת המכשיר. החור ממש לא גדול ולא מצאתי אותו מפריע בכלל, אבל הוא שם.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

דרכים יצירתיות להחביא את החור

אבל עם יתרונות גדולים מגיע חיסרון שמצאנו גם בגלקסי S10 - המסך שמגיע עד קצוות השוליים גורם ללחיצות ורגישות יתר בפעמים רבות מידי. קשה להחזיק את המכשיר, במיוחד במצב אופקי ולא לחשוש מלחיצה מיותרת על המסך שתתבצע על ידי אצבע שרצתה בסך הכל להחזיק את המסך. לא מדובר בתופעה מיוחדת אך בהחלט מעצבן כשזה קורה.

רזולוציית המסך היא 1440X3040, בעל תמיכה ב HDR+ ודחיסות פיקסלים של 498 פיקסלים לכל אינץ. וכן, למרות שעל הנייר כבר ראינו מסכים בעלי מפרט טוב יותר, המסך של הנוט 10 פלוס נראה פשוט טוב. הצבעים חיים, השחורים נראים היטב והחדות מעולה.

סמסונג, כך נראה, טיפלה אפילו בנושא ה Over רווית צבע שהיתה מנת חלקה במכשירים קודמים שלה והצבעים נראים נהדר במכשיר החדש.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

המצלמות

אם אתם מגיעים מהגלקסי S10, לא תמצאו יותר מידי שינוי כאן (חוץ מתוספת מצלמה שעליה נדבר עוד רגע). בגב המכשיר נמצא שלוש עדשות בעלות מפרט כמעט זהה לגלקסי S10 פלוס של סמסונג:

  1. עדשת 16 מגה פיקסל בזווי רחבה של 123 מעלות ומפתח צמצם 2.2
  2. עדשה רחבה 12 מגה פיקסל במפתח צמצם משתנה 1.5/2.4 ומייצב תמונה אופטי
  3. עדשת טלפוטו של 12 מגה פיקסל במפתח צמצם 2.1 ומייצב תמונה אופטי

למעשה, מפרט 3 העדשות זהה גם לגלקסי נוט 10 הרגיל.

אלא מה? בדגם הפלוס של הנוט 10, נוספה עדשה אחת נוספת שראינו כבר במכשירים של חברות אחרות - עדשת TOF (זמן טיסה). זו עדשה שלמעשה בודקת את המרחק בין האובייקט המצולם ומזהה ויכולה לבנות תמונה של הנפח והמרחק שלו.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

למה אנחנו צריכים עדשה שכזו? ובכן צילומים רבים משתמשים בזיהוי נפחם של האובייקטים ונתון שכזה יכול לשפר משמעותית את התמונה. למשל בצילומי בוקה (מניפולציה של עומק שדה) - אם נזהה את הדמות הראשית שלנו לפי מרחק ונפח, נוכל לטשטש את הרקע טוב יותר.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

טשטוש מעולה של הרקע. שימו לב לקצוות השיער שמופרדות אף הן

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

סמסונג משתמת בעדשה הזו גם למטרות אחרות כמו למשל סריקת אובייקטים (דב צעצוע למשל) ואפשרות להנפיש אותו. ניסיתי לבדוק את האופציה הזו אך היא עדיין לא קיימת בחנות האפליקציות.

כמו המסקנה שלנו לגבי הצילום בגלקסי S10 פלוס, גם כאן - הצילומים, במיוחד באור יום או תאורה מספקת, יוצאים טובים מאוד. הבעיה, כמו בכמעט כל מכשיר סלולרי, היא הצילום בתאורה חשוכה. בנוט 10 כמו גם בגלקסי S10, סמסונג משפרת יחסית את צילומי החושך ומכניסה יותר אור לתמונות.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

בגלקסי נוט 10 הוסיפה החברה מספר אפשרויות נוספות ומעניינות שחלקן עושה שימוש בעדשת ה TOF, כך שמלבד סריקת אובייקטים, תוכלו לצלם למשל סרטון וידאו במצב עומק שדה שבו בזמן אמת הרקע של האובייקט יהיה מטושטש והאובייקט, תוך כדי תנועה, יהיה חד.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

המצב הזה, שמדמה מצלמות יקרות וייעודיות יותר, הוא בגדר נחמד פלוס ולא יותר. עדיין ישנם פיקשושים, במיוחד כשהאובייקט נע בצורה מהירה יותר והמכשיר לא מצליח לחשב במהירות את הרקע שלו לעומתו. כך שאם אתם רוצים להשתמש במצב הזה לצרכים מקצועיים יותר, זו לא הדרך. בוקה במצב וידאו ראינו גם במכשיר הוואווי P30 פרו וגם שם המצב דומה.

עוד תוספת נחמדה היא AR Doodle - שרבוט על גבי התמונה שלנו בזמן אמת. תוכלו לכוון את המצלמה למצב סלפי ולשרבט על הראש שלכם, כמו למשל להוסיף משקפיים, קרניים זקן או כל מה שתרצו. מעתה והלאה, התובפות האלה יעקבו אחרי הראש שלכם. תוספת מצחיקה ומהנה, לפחות לרגעים הראשונים שלכם עם המכשיר...לא בטוח לגבי ההמשך.

זוכרים את האוואטאר שלכם שהציגה סמסונג (כמו גם אפל לפני כשנתיים)? אז אלה קיבלו שדרוג ומעתה לאחר יצירת האוואטאר שלכם, תוכלו לשלב אותו, באמצעות AR, בגוף שלכם - הראש יהיה הדמות המצויירת וכל השאר הצילום האמיתי. אני חייב להגיד שהיכולות כאן הפתיעו אותי והראש עקב אחר כל תנועה שלי כל השפתיים, העיינים והגבות. בהחלט היה משעשע.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

העט

ברור שלפני המסך, הסיבה העיקרית לרכוש את הנוט 10 פלוס, זו העט המשולב במכשיר. פשוט כי זה מה שמייחד את המכשיר מכל מכשיר של יצרנית אחרת או של סמסונג עצמה.

לא קיים שום מכשיר סלולרי בעל עט כלכך פונקציונאלי וכלכך מדוייק כמו העט של סמסונג. המטרות והיכולות הבסיסיות של העט נשמרו ממכשירי העבר של החברה - תוכלו לרשום הערות, לצייר ולשרבט על כל מה שתרצו במכשיר, כולל על מסך הנעילה (פונקציה מעולה שהוצגה לפני שני מכשירי נוט).

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

נכון ששימושי עט כבר פסו מהעולם, אבל מי שלא ניסה מכשיר נוט לא יידע עד כמה זה פשוט לעשות דברים רגילים שבמכשיר אחר יכולים לפעמים לתסכל - לסמן בדיוק את הטקסט הרצוי, לשלוח תמונה למישהו עם הערה כתובה, לערוך תמונה בדיוק רב ועוד...

שימושי העט מתאימים ומכוונים יותר למי שעורך תמונות הרבה על המכשיר שלו או מבצע עריכות וידאו אבל לא רק, גם בשימושי היומיום תמצאו את העט כדבר עוזר וחוסך זמן.

סמסונג שינתה את מניפת היישומים של העט וכעת מדובר ברשימה קופצת מלמטה. תמצאו כאן את כל האפשרויות הרגילות שראינו בעבר כולל כמה חדשות כמו שרבוט AR.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

 

בנוסף, שדרגה סמסונג את מחוות העט ומעתה תוכלו לא רק ללחוץ על כפתור העט בכדי לצלם תמונה אלא ממש לשלוט בפרמטרים של המצלמה (משיכת העט ימינה או שמאלה תעבור בין מצבי המצלמה, למעלה/למטה יחליפו מצב סלפי/רגיל, ותנועת סיבוב תבצע זום פנימה או החוצה). האפשרויות האלה טובות למי שרגיל לטייל לבד או שאין לו מי שיצלם אותו/את הקבוצה שלו מרחוק, למרות שלא ממש ברור מדוע לא לכוון את מצב המצלמה עוד קודם לכן ולא ברור מה המחווה הזו תורמת או מסייעת לי יותר.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

העט לא ממש בנוי בצורה נוחה - העט עצמו דק וקטן ולא מרגיש טבעי לאחוז בו ולכתוב איתו, הכפתור בעט קטן מידי וקשה למצוא אותו בקלות והכנת העט בחזרה למסילה שלו קשה למדי ודורשת דחיפת העט פנימה.

אלא שבשורה התחתונה, העט הוא הסיבה לרכוש את הגלקסי נוט והוא בהחלט יכול לסייע לכם בשימוש יומיומי נוח יותר, גם למטרות ומשימות פשוטות יותר מאשר סתם לכתוב על גבי המסך הערות.

ביצועים וסוללה

הסוללה בגלקסי נוט 10 פלוס היא סוללת 4300 מילי אמפר והיא סוללה טובה יחסית, אך לא כזו שתאפשר לכם שימוש של יומיים. בשימוש רב, הספיקה לי הסוללה ליום שלם אך לא יותר מזה כשבשעות הערב המאוחרות היא הגיע לכ-10 עד 15 %. בשימוש רגיל או נמוך יותר, בוודאי תוכלו לסחוט ממנה יותר.

הסוללה תומכת בטעינה מהירה של 45W באמצעות מטען מתאים.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

מבחינת ביצועים, תקבלו כאן את מעבד האקסינוס  9825, 7 ננומטר עם מעבד גראפי Mali-G76 MP12, זיכרון RAM ענק של 12GB וזיכרון אחסון של 256GB או 512GB.

מפרט המכשיר (כמו בכלל מפרטים של סלולרים אחרים היום) גבוהים מאוד, עד כדי אפשרות להשתמש במכשיר כמחשב לכל דבר ועניין. סמסונג עושה את זה באמצעות DEX - שם שהצמידה החברה לאפשרות הזאת שבעבר היתה מבוצעת על ידי מכשיר חיצוני שהיה מחובר למסך שלנו. היום אין בכך צורך וניתן לעשות זאת באמצעות חיבור כבל למסך או אפילו בצורה אלחוטית.

ה DEX עובד בצורה מעולה וממש כיף לעבוד בסביבה מוכרת (חלונאית) על יישומי הסלולר שלנו במסך גדול. אפשר לעשות כמעט הכל ולהשתמש בסלולרי שלנו כמחשב לכל דבר כמעט.

כמובן שתוכנות ייעודיות לחלונות לא יעבדו לכם כאן - אנחנו מקבלים ממשק חלונאי של האנדרויד שלנו למעשה. אבל זה מבוצע ממש ממש טוב וחבל לי שאני לא יכול להשתמש בזה גם עבור יישומי המשרד הייעודיים שלי.

הגלקסי Note 10 Plus. הביקורת

השורה התחתונה

הגלקסי Note 10 פלוס הוא הרולס רויס של מכשירי הסמארטפון - הוא יוקרתי, יעיל, עובד מעולה ועושה כמעט כל מה שתרצו, כולל דברים שלא חשבתם עליהם בכלל. אבל בסופו של יום השאלה היא בצורך שלכם. לא תמיד צריך רולס רויס כדי לנסוע למכולת השכונתית ובחזרה. נעשה את זה פשוט - אם יש לכם גלקסי S10 פלוס, אין לכם שום סיבה לשדרג לגרסת הנוט של סמסונג. המאפיינים כמעט זהים ולמרות שאתם מקבלים מסך גדול יותר ומצלמת TOF חדשה, לא בטוח שהשדרוג שווה את זה.

המסקנה תהיה שונה לחלוטין אם אין לכם גלקסי S10 או אם אתם צריכים את העט של הנוט - אז, אפשר יהיה לומר ללא כל היסוס שמדובר במכשיר שעומד בקדמת הטכנולוגיה, שנותן תמורה מעולה למחיר הלא נמוך שאתם משלמים עבורו. הוא לא מתאים לכל אחד - לא לבעלי ידיים קטנות ולא למי שמחפש מכשיר זול, אבל המסך המעולה שלו, יכולות העט הטובות, המצלמות האיכותיות שלו והעובדה שהוא יכול לשמש כמכשיר עסקי לכל דבר בשילוב ה DEX והעט, הופכות אותו לאחד המכשירים הנחשקים שתוכלו למצוא היום.

  


לדיון בנושא: הגלקסי Note 10 Plus. הסקירה המלאה

עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht