עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 אייפון 6 - המצלמה והמסך

26/09/2014 - 17:00


שימושיות | המאמר המלא | עמוד הבא: המצלמה >

 
 
 

אם אתם לא אחד מהסינים שעמדו בתור ימים לאייפון 6 ואתם מעוניינים באייפון 6 (לפי כמות הקריאות של מאמרי האייפון 6 באתר, יש לא מעט שמעוניינים בו), אתם בוודאי סקרנים לגבי שני דברים עיקריים במכשיר: המצלמה החדשה שלו והמסך הגדול. לכן, ביקורת זו תתמקד בעיקר בשני הדברים הללו. אך לפני כן כמה דברים כללים יותר.

העיצוב והתחושה

האייפון 6 מעוצב באופן חדש, כפי שאפל עושה מדי שנתיים. העיצוב הפעם שוב מקטין את עוביו והפעם מעגל את הפינות ומציב את האנטנות בעיצוב פסים מעניין בחלקו האחורי. אם להגיד את האמת, ממש לא נפלתי מהעיצוב. בעיני הוא הרבה פחות יפה מהאייפון 4 (סנדוויץ' זכוכית עם פס באמצע), או מהאייפון 5 (אריזת אלומיניום עם זכוכית מקדימה). העיצוב הפעם מרגיש כמו חיקוי סיני של HTC ONE. אם ב-HTC ONE עשו מאמץ אמיתי להפוך את הפסים לאלמנט עיצובי מעניין, באייפון 6 הוא נראה סתמי ובמכשיר האפור כהה (space gray) הוא נראה כאילו שכל הגב עשוי מחיקוי פלסטיק של מתכת, כפי שהיה נהוג במכשירים הניידים לפני כמה שנים טובות.

אייפון 6 - המצלמה והמסך

משהו בעיצוב החיצוני פשוט לא עובד כאן. המצלמה הבולטת, הפסים הבהירים. אם להגיד את האמת, קשה לי להאמין שזה משהו שהיה עובר את סטיב ג'ובס שהיה כנראה שולח את המעצב של המכשיר הביתה עם לא מעט "מחמאות" על יכולות העיצוב העלובות שלו...

מצד שני, המכשיר יושב לי ביד באופן מדהים. אם באייפון 5s התחושה היא קרה ומאוד לא נוחה (וזה ככה מאז האייפון 3gs), האייפון 6 נוח להפליא. מצד שני, הוא מרגיש חלקלק, והרבה יותר מפחיד אותי לסחוב אותו ללא כיסוי. לא עוזרת גם העובדה שהוא גדול יותר ושמתברר שלא רק שהמסך שלו אינו בלתי שביר (כפי שכל ההדלפות הבטיחו) אלא שהוא רגיש לשבר מתמיד...

אייפון 6 - המצלמה והמסך

חלקו הקדמי של המכשיר כבר אפל קלאסי. אין שום פשרות - המסך משתלב באופן מדהים בעיצוב, המסך מתעגל בפינות כך שאין בליטות או Bezel מורגש, כפתור הבית כמעט ללא עובי אך מרגיש טוב אפילו מהאייפון 5 והאייפון 5s. גם המחיר של המכשיר ירד טכנית ב-100 דולר ביחס לאייפון 5s, שכן המחירים של מכשירי ה-64GB של שנה שעברה מתאימים לאלה של האייפון 6+.

מבחינת גודל, האייפון 6 גדול כמו מכשיר אנדרואיד טיפוסי (פלוס מינוס כמו ה-S4) אך דקיק ממנו בהרבה. המכשיר מרגיש ביד כאילו אנחנו מחזיקים חתיכת קרטון דקיקה. כיסוי חיצוני בהחלט יעזור ונראה שגם הבליטה של המצלמה מרמזת שאפל לא מאמינה בכלל שנסתובב איתו ללא כיסוי כלשהו...

שימושיות

אייפון 6 - המצלמה והמסך

אחרי שהתרגלתי לעיצוב המוזר, ושחזרתי את הגיבוי של האייפון 5s, המכשיר עשה לא מעט בעיות. נראה ש-iOS 8 ממשיכה את הטרנד של iOS 7 של גרסאות עם בעיות. למרות שמרבית הבאגים שנתקלתי בהם הם תוצאה של השדרוג ולא של מערכת ההפעלה, אפל כבר מנסה לשחרר גרסאת תיקון של באגים ידועים. מכיוון שגם אני נוהג לדווח על באגים, נראה שה-QA של אפל פישלו הפעם לא מעט מכיוון שבאגים שדיווחתי בעבר נסגרו על בסיס "duplicates" (לי אין דרך הרי לראות אם יש עוד באג זהה) והפעם לא כך היה הדבר.

האלמנט שהכי קשה לי להתרגל אליו בינתיים הוא המעבר של כפתור ה-power לצד המכשיר בדיוק כמו במכשירי גלקסי. היתרון ברור, אך החיסרון הוא שקשה הרבה יותר לשים את המכשיר במעמד לרכב, שכן אין מקום פנוי שבו כפתורי הווליום לא נלחצים או כפתור ה-power לא מפריע למתקן להסגר.

אייפון 6 - המצלמה והמסך

הטענה של אפל שקשה להפעיל את המכשיר ביד אחת כאשר המסך שלו גדול בהחלט נכונה גם כאן. למרות שזה האייפון עם המסך הקטן (מבחינתי גודל המסך האידאלי, קשה לי לדמיין כיצד ה-6+ ניתן לשימוש אלא אם כן אתם כדורסלנים) עדיין אין לאגודל שלי שום דרך להגיע לפינת המסך. לכן אפל הוסיפה את ה-gesture של משיכה אחורה בכדי לעשות back (פותר בעיות רבות). בשביל שאר הפונקציות ניתן לגעת בכפתור הבית פעמיים (לא ללחוץ עליו, רק לגעת) והחלק העליון של המסך יתקפל למטה בכדי שאפשר יהיה להגיע אליו. כאשר מפעילים פונקציה זו, החלק העליון של המסך יורד (ראו תמונה) ואפשר להגיע לחלק העליון באופן נח. כאשר אתם במצב שבו אפשר להשתמש בשתי הידיים, לא צריך לעשות זאת וכאשר אתם בדרך לאן שהוא או עם יד תפוסה, זה עובד טוב - חוץ מהעובדה שזה חוזר מיד למקומו כך שאם צריך לעשות כמה פעולות ברצף זה לא הכי נוח. פיתרון אלגנטי יותר היה אולי שכאשר לוחצים על הכפתור, המסך היה מתכווץ לגודל הפיזי של אייפון 5 ובכך מאפשר לגשת לכל הפעולות עד שמבטלים את זה. מוזר שאפל לא חשבו על כך.

אייפון 6 - המצלמה והמסך

למי שמעדיף מסך גדול יותר, יש לתצוגה החדשה שתי אפשרויות, מצב סטנדרטי שדוחס עוד מידע לאותו שטח מסך, או מצב זום שבעצם נותן לכם מסך אייפון רגיל (עם אותה כמות מידע כמו האייפון 5/5s/5c) אך גדול יותר פיזית. לאחר דילוג בין שני המצבים - אין ספק בכלל שמצב סטנדרט הוא הנוח יותר עבורי. עבור מי שרואה פחות טוב בהחלט מומלץ לבדוק את מצב Zoomed.

אייפון 6 - המצלמה והמסך

ולבסוף, לפני שנעבור לחלק האומנותי של הביקורת, המקלדת במצב אופקי שונתה והיא נוחה בהרבה מבעבר. קל מאוד להתרגל אליה והגודל החדש פשוט אידאלי. אין לי כיום כמעט טעויות הקלדה במכשיר.

אייפון 6 - המצלמה והמסך

 

בטריה וקליטה

הגודל החדש של המכשיר מאפשר לאפל סוף סוף לשפר את זמני הבטריה, למרות שהאייפון 6 דק מקודמיו. קשה לעמוד את השיפור, אבל בינתיים אני מגיע הביתה עם לא מעט אחוזי בטריה, כך שאני מעריך את השיפור בסביבות 30% מעל האייפון 5s. אני משתמש במכשיר הרבה יותר עכשיו כך שבמידה רבה זה מתכזז.

בנוגע לקליטה, התחושה שלי היא שהמצב מעט גרוע יותר מאשר אייפונים קודמים. כאשר הגענו כל המשפחה לאיזור עם קליטה גרועה, בעוד שבאייפון 4s היתה קליטה (סלקום), באייפון 6 סומן כ-no reception ולא זוהו בכלל רשתות סלולריות למרות שהיתה קליטה קלושה של אורנג' וסלקום.

להערכתי יש ירידה בקליטה ביחס למכשירים קודמים, אבל לא מאוד ברור לי מדוע - שטח האנטנות גדל כך שהייתי מצפה לקליטה טובה יותר. עם זאת, במקומות בהן הקליטה סבירה הגלישה באייפון 6 היתה מהירה יותר.

הרשת הביתית שלי היא רשת 802.11AC ובהשוואה לאייפון 5s לא ראיתי שיפור דרמטי בגלישה ב-WiFi. מרבית האתרים שהרצתי רצו בערך באותה מהירות בין שני המודלים - כאשר פעם זה הקדים את השני או ההיפך.


שימושיות המאמר המלא עמוד הבא: המצלמה >


עוד מ: oferlaor
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום נגנים ניידים
 ביקורות גאדג'טים
 עוד על ניידים


המאמר הפופולרי ביותר בתחום ניידים:
תדרי הסלולר בישראל. מדריך.
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht