עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

 ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

11/04/2017 - 07:00 
 
 

חברת LG עשתה דברים נהדרים בתחום הסלולרי בשנים האחרונות אלא שבעיות קשות עם מכשיר ה G4 שלה (בוטלופ) וקונספט מודולרי עם ה G5 שלא הצליח להתרומם, החזירו אותה לשולחן השרטוט והיא חזרה ממנו עם ה G6 במכשיר לא מודולרי אך מוצלח.

וידאו ביקורת G6. מה חשבתי עליו? 

פשוט אך יפה

מהצד האחד, העיצוב של ה G6 אינו מהפכני או כזה שמשנה חוקי משחק וחבל, כי כזה אנחנו ממש צריכים עכשיו, אך העיצוב של ה G6 יפהפה בנוף הבנאלי של מכשירי סלולר הרבה בזכות הבנייה האיכותית והמסך שתופס כמעט את כל פני המכשיר ואם ממש תתעקשו על עיצוב משנה חוקי משחק, תראו את ה G5 שלא שינה ממש משהו.

LG זנחה לחלוטין את הקונספט המודולארי שלה שהציגה עם ה G5. כבר אז סברנו ש LG התפרעה שם לכל הכיוונים ובעוד ההתפרעות בתחום המשעמם הזה היא דבר מבורך, וגם אז הרענו ל LG בכלל על התעוזה והיצירתיות, עדיין הקונספט לא נראה היה בשל מידי לשוק שאינו מעוניין להשתובב עם כמה אופציות מודולאריות בכיסים. 

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

 

הבנייה של ה G6 איכותית ואת זה ניתן ללמוד כבר מהרגע הראשון שאחזתם ב G6 בכף היד. הוא מרגיש יציב, מתכתי ויוקרתי וכזה שגם אם נעביר עליו טנק, לא יקרה לו כלום (אל תנסו, הוא יישבר). ה G6 קצת כבד ביד ואולי ירגישו את זה יותר בעלי הידיים העדינות, אך זה רק גורם לו להרגיש בטוח יותר בכף היד שלנו.

עדשות המצלמה מאחור אינן בולטות החוצה כמו במכשירים אחרים ואף שקועות ממש טיפה לתוך הגוף. גם חיישן טביעות האצבע שממוקם בחלקו האחורי מיושר עם הגוף ועם הקימורים בצדדי הגוף האחורי, אנחנו מקבלים מכשיר יפה ואווירודינאמי.

בחלקו השמאלי של המכשיר מונחים שני הלחצנים ה(כמעט) יחידים במכשיר - לחצני הווליום. לטעמי לחצני הווליום ממוקמים טיפה גבוה מידי אבל העובדה ש LG זנחה מזמן את הצבת לחצני הווליום בצד האחורי של המכשיר, היא דבר מעולה ונוח. המכשיר מאורך וכך כל שימוש בלחצני הווליום מאלץ אותנו לשחק עם האצבעות כלפי מעלה במכשיר. מהצד השני, ייתכן ואם היו ממוקמים למטה יותר, היה לנו קושי לאחוז במכשיר בחוזקה ביד מבלי ללחוץ עליהם בטעות. עדיין, הייתי מעדיף אותם קצת למטה יותר.

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

חיישן טביעות האצבע האחורי משמש גם ככפתור הדלקה וכיבוי המכשיר (לחצן פיזי). אם הגדרתם טביעת אצבע, כל שתצטרכו לעשות הוא להניח את כרית האצבע על החיישן והמכשיר יידלק מיד. הפעולה מיידית והחיישן זיהה את טביעת האצבע שלי בכל פעם, בניגוד לבעבר. 

אם לא הגדרתם טביעת אצבע, הדלקת המכשיר  תיעשה על ידי לחיצה על הכפתור הזה. הכפתור הוא כפתור אחורי ומן הסתם לא יהיה זמין כשהמכשיר יהיה מונח על השולחן. לצורך כך אנחנו מקבלים את שיטת ה KNOCK ש LG מטמיעה בכל מכשיר שלה - הקשה כפולה על המסך, והמסך יידלק. עובד גם לכיבוי המסך במקום ריק בדף הבית.

המסך... אוי המסך...

דיברנו על עיצוב, וחלק המסך בהחלט נכנס גם לתחום העיצוב ועל כן נתחיל משם. המסך נראה פשוט טוב במכשיר. השוליים שלו כמעט מגיעים לסוף המסגרת והשוליים העליוניים והתחתונים מנצלים גם הם כמעט את כל הגוף. העיצוב הזה והשימוש במסך ביחס של 18:9 (ארוך יותר וצר יותר), מאפשר לייצר מכשיר צר ומאורך כך שגודל המסך שיתקבל יהיה 5.7" כש LG השכילה ושמה אותו בגוף בעל אותו גודל כמעט כמו המכשיר הקודם שלה שהיה עם מסך קטן יותר.

חשוב כמובן לזכור שגודל המסך באינצים נמדד מפינה לפינה הנגדית שלו וכך המסך שהוא ארוך וצר, גדל לפתע מבחינת אינצים על חשבון הצרות היקפים.

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

הגוף הצר יותר מאפשר להניח את המכשיר בצורה נוחה בכף היד מבלי הצורך לחבק עם האצבעות גוף רחב יותר. התחושה מרגישה טבעית ונוחה יותר כשאנחנו גם מקבלים מסך גדול (ארוך) קצת יותר.

המסך מגיע ברזולוציה של 1440X2880 פיקסלים עם דחיסות פיקסלים של 564 פיקסלים לכל אינץ (גבוה יותר = טוב יותר) ומגנה עליו זכוכית גורילה 3. רזולוציית המסך אינה מהגבוהות בשוק אך הוא מציע צבעים חדים ומדוייקים. מי שרגיל לצבעים הרוויים מידי לפעמים של מכשירי סמסונג יגלה במעבר כאן צבעים קצת יותר דהויים. עניין של העדפה.

אבל מה זה ה 18:9 הזה?

יחס המסך הזה הוא יחס מסך שסביר להניח שנראה במכשירים רבים בהמשך ו LG לא תהיה הראשונה לשלב אותו, פשוט בגלל שאנחנו מקבלים מכשיר נוח יותר להחזקה ביד אחת ומסך גדול וארוך יותר. אבל לא כל אפליקציה נתמכת כרגע ביחס המסך הזה. סרטוני יוטיוב למשל יציגו לנו את הסרטים עם פסים שחורים משני הצדדים. יש אפשרות להתאים את גודל המסך לכל אפליקציה באופן נפרד. אך כשתבחרו למתוח את התצוגה באפליקציות על כל המסך כדי לא לקבל פסים שחורים בצדדים למעלה ולמטה, תגלו שפרטים אחרים שמופיעים בצדדים שמאל וימין, פשוט נחתכים.

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

מסך התאמת המסך לכל אפליקציה. בחירתה של סופי - מסך עם שוליים שחורים או שוליים חתוכים?

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

 

אפליקציה שלא תומכת ביחס המסך החדש. שימו לב לשוליים החתוכים בצדדים

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

 

אם תבחרו לעבוד במצב רגיל, תקבלו שוליים שחורים. מקרקעין שאינו מנוצל

עד שמפתחי האפליקציות לא יתמכו ביחס התמונה החדש, תיאלצו לבחור בין פרטים חתוכים או פסים שחורים בצדדים. קצת מבאס כי אז יחס המסך החדש לא ממש מקבל את הכבוד הראוי לו.

הדבר המעניין הוא שגם LG לא סגרה את הפינה עד הסוף ביחס המסך שלה והתאימות עם האפליקציות המובנות במכשיר וככה למשל כשתרצו לצלם מסך של אפליקציה ביחס של 18:9, צילום המסך יתעלם לחלוטין מהשוליים למעלה ולמטה ויחתוך את התמונה עוד קצת.

על 3 עדשות דיברה LG

בגב המכשיר אנחנו מקבלים שתי עדשות של 13 מגה פיקסל כל אחת. שילוב שתי עדשות במכשיר סלולרי הפך לסטנדרט בכל מכשיר דגל של חברה מובילה אבל לא כולם עושים בשתי העדשות שימוש דומה. LG בחרה להשתמש בשתי עדשות לצילום רגיל בעדשה אחת וצילום רחב יותר בעדשה השנייה כשהמעבר מתבצע על ידי לחיצה באייקון המתאים באפליקציית המצלמה. גם העדשה הקדמית בעלת אפשרות צילום רחב או צר.

הצילום הרחב נותן בהחלט זוית שונה על האובייקט המצולם וניתן להגיע לתוצאות מרשימות בסוג צילום שכזה. למרות זאת, עדשה רחבה היא עניין של העדפה ובעוד הצילומים שיוצאים מעדשה כזו מיוחדים, אני אישית מעדיף שתי עדשות לצילומי בוקה (אובייקט ראשי חד, הרקע מטושטש) ואם אפשר היה לקבל את שניהם יחד - אליפות!

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

זוג עדשות וחיישן טביעת אצבע. הכל בקו אחד עם הגוף במכשיר

אפליקציית הצילום של LG היא אפליקציה בסיסית למדי ומוכרת כבר ממכשירים קודמים שלה, עם האפשרות אף לשחק בפרמטרים של הצילום במצב של צילום ידני (למשל פוקוס, תאורה, ISO וכדו'). למרות ש LG לא עושה שימוש בעדשה השנייה לצילומי בוקה, עדיין תהיה לכם אפשרות לעשות זאת במצב ידני עם משחק בפוקוס. התוצאה סבירה ולא יותר מזה.

תוספת חדשה למצבי הצילום באפליקציית המצלמה של LG, היא צילום ריבועי. בשל העובדה שהמסך צר וארוך, הרי שניתן למעשה לחלק אותו לשני חלקים ריבועיים שווים. LG עושה בזה שימוש באפליקציית המצלמה ומציעה לבצע צילום כשהחלון השמאלי יראה לנו את האובייקט המצולם בלייב, כמו במצב צילום רגיל וכשנלחץ על כפתור הצילום, נראה את התמונה בצד ימין.

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

צילום תמונות למוזאיק

עוד אפשרות היא לבצע צילומי חיקוי תמונה. ניתן לקחת תמונה מסויימת, (מפורסמת למשל) שאנחנו רוצים לחקות אותה בגרסה משלנו, להפוך אותה לחצי שקופה ואז להציב את האובייקטים שלנו ביחס לתמונה המוטבעת לנו על המסך.

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

ניסיון התאמת תמונה. החלק השמאלי צולם במצלמה הקדמית

אפשרויות הצילום החדשות האלה הן גימיק וקשה לראות את רוב הצרכנים באמת עושים שימוש קבוע בצילום צד לצד. מה שכן, דווקא אופציית צילום והצצה לתמונה בצד ימין בזמן שעדיין ניתן לצלם בצד שמאל, יכולה להתגלות כאופציה נוחה ושימושית.

המצלמות הוציאו תמונות טובות למדי, במיוחד באור יום. באור חשוך יותר, המצלמה קצת התקשתה יותר להוציא תמונה לא מגורענת מידי, דבר שנכשלות מצלמות רבות גם כן. מצלמת הסלפי לא הראתה תוצאות מרשימות והאובייקטים שצולמו דרכה היו מרוחים מעט, במיוחד, גם כאן, בתנאי תאורה חשוכים. בהשוואה למצלמות מכשירים אחרות באותה סיטואציה, ניתן היה לראות את ההבדל.

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

צילום צד לצד עם גלקסי S7. אחרי מספר נסיונות

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

 

בחוץ באור יום מצלמת הסלפי מוציאה תמונות חדות

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

 

צילום בתוך אולם סגור ומואר

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

 

צילום באולם סגור עם פלאש פועל

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

 

תמונת אוכל בלי שימוש בפילטרים

שאבתם מים בששון

איזה כיף, ה G6 הוא סופסוף המכשיר הראשון של החברה שמגיע עם עמידות למים ואבק בתקן IP68, מה שאומר שתוכלו לצלול איתו במים לעומק של מטר וחצי לזמן של חצי שעה. זה אמנם מה שאומר התקן אך לא הייתי מנסה להפוך את המכשיר למצלמה תת מימית למרות הצילומים המרהיבים שניתן להפיק ממנה. בנוסף, התקן מדבר על מים מתוקים כך שלים, אל תקחו אותו.

גם לאחר שהוצאנו את המכשיר מהמים וכשהמסך עדיין רטוב, הוא עבד ללא כל בעיה.

ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?

צולל במים. עובד מיד לאחר מכן

הסוללה

הסוללה בעלת קיבולת של 3300 מילי אמפר עשתה את העבודה והספיקה לנו עד חצות הליל בשימוש רגיל עם המכשיר. בשימוש אינטנסיבי יותר הסוללה הספיקה עד לשעות הצהריים ולעתים שעות הצהריים המאוחרות ולא פעם הייתי צריך להטעין את הסוללה פעמיים באותו היום. משתמשים ממוצעים/קלים יותר, יוכלו למשוך את הסוללה בקלות עד סוף היום.

סיכום

אין כל ספק כי ה G6 עולה על שני המכשירים האחרונים שהוציאה החברה. הוא יפה, עובד טוב, בעל מסך גדול ומרהיב ומגיע עם חבילת הטבות מרשימה, במיוחד לרוכשים הראשונים. המצלמות, ובעיקר מצלמת הסלפי לא הראו תוצאות טובות למדי או עדיפות על פני מכשירי דגל אחרים בשוק ויחס המסך עדיין בחיתולים והשימוש האמיתי בו יהיה כשאפליקציות יחלו לתמוך ביחס מסך שכזה. יחד עם זאת, נראה שאחרי תקופת הוללות ויצירתיות בשני המכשירים האחרונים של החברה, מנסה LG להתמסד וללכת על הקו היותר מוכר, בוגר ורציני וזה נראה שמצליח לה עם מכשיר הדגל הטוב ביותר שהחברה הוציאה בשנים האחרונות.

מחיר מומלץ: 3,400 ש"ח

מגיע עם חבילת הטבות:

  • 1000 רוכשים ראשונים יקבלו שעון LG Watch Style.
  • הרוכשים עד ה-30 באפריל מקבלים אחריות מורחבת, Super Warranty, הכוללת החלפה חד פעמית של שבר במסך.
  • הטבה בינלאומית הכוללת באנדל של משחקים בשווי 200 דולרים וחבילת אביזרים הכוללת מטען מהיר לרכב, מגן אחורי ומגן זכוכית קדמי ב-119 שקלים, במקום 300 שקלים.

צבעי המכשיר בארץ הם: לבן, שחור ואפור פלטינום.

 


לדיון בנושא: ה LG G6 הוא האח הגדול והבוגר. מה חשבנו עליו?
עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht