עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

החברות מודיעות: הורדה של עשרות אחוזים במחירי הסלולר

21/04/2017 - 07:00 
 
 

זמן קצר אחרי שהודיע שר האוצר כחלון על ביטול המכס למכשירי סלולר, החלו מפעילות הסלולר בישראל, האחת אחרי השנייה, להודיע על הורדה במחירי המכשירים שהן מוכרות בגובה המס העומד על 15%.

עד כה, מי שרכש מכשיר סלולרי בחו"ל וביקש להביא אותו לישראל, שילם תוספת של 32% מס על מחיר המכשיר שרכש שמהווים 15% מס קניה + 17% מע"מ. עם ביטול המס, תשלמו מעתה רק את 17 האחוזים המהווים את המע"מ.

את מס הקניה שילמו גם יבואניות הסלולר השונות שכעת, עם ביטולו, נאלצות להוריד את מחירי הסלולרי שלהן. למה נאלצות? אם ניקח את היבואניות למשל, הרי שהן מחזיקות מלאי של מכשירים שנרכשו ושולם בגינם כבר מס הקנייה ועל כן הורדת המחיר בגובה מס הקנייה גורם להן להפסד כספי.

מי שמיהרו להודיע על הורדת המס היו המפעילות - סלקום היתה הראשונה ולאחריה יצאו חברות פרטנר ופלאפון בהודעות זהות. שלוש המפעילות הודיעו כי מחיר מכשירי הסלולר הנמכרים אצלן יופחת בגובה המס (15%) החל באופן מיידי, מה שאומר הורדה משמעותית במחיר המכשירים של מאות שקלים.

כמה יעלה לנו?

אם תרצו לרכוש למשל מכשיר אייפון 7 עם זיכרון 32GB, תשלמו כ-3,200 ש"ח במקום 3,800 ש"ח. הוזלה של 600 ש"ח

מכשיר הדגל של LG, ה G6, יירד מתחת ל 3,000 ש"ח ויעלה 2,900 ש"ח במקום 3,390 ש"ח. הוזלה של 500 ש"ח

במכשירים זולים יותר ההוזלה כמובן תהיה נמוכה יותר ותעמוד על כ 200 ש"ח הוזלה למכשיר וואווי P9 לייט או כ-300 ש"ח הוזלה למכשיר הגלקסי A7.

מי שממש רוצה לרכוש מכשיר במחיר זול יוכל למצוא את אילת כמקום בו ניתן יהיה לרכוש מכשיר במחיר הקרוב ביותר למחיר הרשמי בחו"ל - ללא מס קנייה וללא מע"מ. 

הוזלות דומות ניתן יהיה לראות כמובן גם אצל היבואניות. כך למשל, הגלקסי S8 שאמור להיות מוצג בארץ בשבוע הבא, צפוי להנות מהורדת המחיר ולהציג מחיר מופחת ממה שתכננה החברה למכור אותו ומחירו יהיה קרוב יותר ל 3,100 ש"ח במקום 3,700 ש"ח, המחיר המקורי.

מי שצפוי להיפגע מהמהלך הזה הן החנויות הקטנות, היבואניות המקבילות או אף הגדולות הרשמיות שמחזיקות מלאי שרכשו במחיר הקודם וכעת צריכות לבחור בין שתי אופציות רעות - להישאר במחיר הגבוה או לספוג את ההורדה על חשבונן.

מה שבטוח הוא שהצרכן הישראלי מרוויח מהמהלך הזה שמוזיל את מכשיר הסלולר שלו במאות שקלים

 

 


לדיון בנושא: החברות מודיעות: הורדה של עשרות אחוזים במחירי הסלולר


עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTMobile


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTMobile:
חוק ניתוק זיקה. מה זה?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht