מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

iOS4, אנדרואיד,WP7 דיון בעד-נגד ושאר ירקות

עמוד 2 מתוך 3
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  הבא 
   פורומים > ניידים > סלולר
מחבר הודעה
Pavelz (pavel)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 27, 2006

הבעות תודה: 48
מספר הודעות: 4032

#16  נשלח: ד' 08/09/2010 9:30

נוקיה לא תעבור לאנדרואיד בזמן הקרוב מסיבה מאוד פשוטה, גאווה.
החברה תצטרך לדמם מאוד מאוד חזק בשביל אפילו לשקול את הנושא.

מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3902
מספר הודעות: 70018

#17  נשלח: ד' 08/09/2010 10:02

זה בעיה. אין שום סיכוי בעיני שמיגו או מימו או שמימו יצליחו.

יש התכנסות משמעותית, העולם יסתנכרן סביב שלוש פלטפורמות תוכנה, שכנראה יהיו אנדרואיד ו-WM7 מול iOS של אפל.

גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007
הבעות תודה: 515
מספר הודעות: 15030

#18  נשלח: ד' 08/09/2010 11:32

השאלה שאותי מעניינת הוא איך ייתכן שזה ברור לכולנו שמערכות הפעלה של נוקיה לא יצליחו והם הולכים כאילו ראש בקיר לאובדן שלהם להיות חברה מובילה...הרי ברור לנו שטיפשים הם לא, ולמרות הגאווה והקיבעון שלהם הם בטח מבינים מתי צריך לוותר...בטח לא פחות מאיתנו...אז למה הם בכל זאת ממשיכים?! ה-אולי יש משהו שאנחנו לא יודעים ויגרום לדבר הזה להצליח? (מסופקני, אבל מי יודע)
eviatard
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jul 28, 2008
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 31

#19  נשלח: ד' 08/09/2010 12:37

osherov כתב:
השאלה שאותי מעניינת הוא איך ייתכן שזה ברור לכולנו שמערכות הפעלה של נוקיה לא יצליחו והם הולכים כאילו ראש בקיר לאובדן שלהם להיות חברה מובילה...הרי ברור לנו שטיפשים הם לא, ולמרות הגאווה והקיבעון שלהם הם בטח מבינים מתי צריך לוותר...בטח לא פחות מאיתנו...אז למה הם בכל זאת ממשיכים?! ה-אולי יש משהו שאנחנו לא יודעים ויגרום לדבר הזה להצליח? (מסופקני, אבל מי יודע)

זה מאוד נחמד שזה ברור לכולכם שנוקיה הולכת להכשל אבל העולם קצת יותר גדול מהפורום הזה,
אתם שוכחים שנוקיה היא עדיין יצרנית הניידים הגדולה בעולם ולהתעלם ממנה זה פשוט טעות.
מספיק לקרוא קצת בפורומים בחו"ל כדי לראות כמה ציפייה יש ל MeeGo (שדרך אגב היא הרבה יותר לינוקס מאנדרואיד) וכמה אנשים באמת מחכים ל N9.

לראשונה מזה המון זמן לנוקיה יש אסטרטגיה ברורה- סימביאן OS למכשירים מהסדרות היותר פשוטות
(N8 הוא המכשיר האחרון מסדרת-N שמריץ סימביאן) ו-MeeGo לסדרת הדגל N.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
osherov
גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007

#20  נשלח: ד' 08/09/2010 13:07

eviatard,
אתה לא צריך להיפגע כל כך...אף אחד כאן לא נגד נוקיה אלא אנחנו בפליאה נגד המודל של נוקיה להתעסק עם 5-6 מערכות הפעלה שונות בו בזמן במקום למצב את עצמם כיצרנית מכשירים מובילה ולא כיצרנית תוכנה בינונית. אני קורא מספיק גם בפורומים בחו"ל ורוב הדברים אותם אני קורא שם קשורים בדיוק לאותן השאלות שנשאלות כאן...כיום נוקיה נמצאת בפיגור ענק בכל הנוגע למכשירי סמארטפון (ההובלה הזמנית שלהם בעולם נוגעת למכשירים הרגילים)...וכיום אין להם שום מכשיר מוביל בתחום סמארטפונים (ה N900 טוב ככל שהיה פשוט לא תפס). ה N-8 שעדיין לא הושק זה מכשיר סמארטפון ממוצע שלא מסוגל להתחרות באייפון 4 או במכשירי האנדרואיד החדשים, לא בחומרה ובטח לא בתוכנה (Symbian ^3 לא מתקרב ל iOS או לאנדרואיד ובטח לו ל Phone 7).......ה N9 זה מכשיר שבכלל מתוכנן ל 2011...ואתה יודע מה זה חצי שנה בשוק הזה, זה כמעט שנת אור...הרכבת טסה קדימה ונוקיה נתקעת מאחור, עוד שבוע לדוגמה HTC הולכת להציג אוסף מכשירי העתיד שלה לתקופה הקרובה ונוקיה סה"כ בשלבים ראשונים של מכשיר N9 שיושק אולי עוד חצי שנה מהיום שהמפרט שלו הוא בערך כמו של סמארטפון טוב כיום ולא יותר מזה!

שיעשע אותי שרשמת ש MeeGo הוא יותר לינוקס מאנדרואיד....אני אשמח עם תנמק (אגב, אנדרואיד != לינוקס וגם ה MeeGo != לינוקס)

eviatard
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jul 28, 2008
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 31

#21  נשלח: ד' 08/09/2010 16:31

ממש לא נפגעתי (אולי אם היו לי מניות של נוקיה אז הייתי נפגע... ).

אני מאוד שמח שהצלחתי לשעשע אותך בערב השנה החדשה אבל בכל זאת אני אנסה להסביר למה
התכוונתי -
למיטב הבנתי הקשר בין אנדרואיד לבין לינוקס הינו מקרי בהחלט ולקרוא למערכת הזו קוד פתוח זה קצת
עלבון ללינוקס הסיבה היחידה כנראה שגוגל משווקת את זה בתור קוד פתוח היא בגלל שהקרנל מבוסס לינוקס
אז הם חייבים לעמוד בתנאי רישיון של ה GPL.
אנדרואיד משתמשת בקרנל לינוקס "מתוקן" לעומת מאמו (שהפכה למיגו) שמשתמשת בקרנל לינוקס "טהור".
גוגל מעדכנים את הקוד המרכזי אצלם מתי שמתחשק להם ולמעשה שולטים בזמני העדכונים אצל שאר היצרניות
זו הסיבה למי שתהה מדוע ה 2.2 שוחרר לנקסוס הרבה לפני שאר המכשירים.
ועוד משהו קטן, רוב העבודה שנעשת היום על הקוד היא כמעט ולא נוגעת לקרנל אלא בשכבות מעל כגון ספריות
מערכת ההפעלה וספריות הליבה של אנדרואיד.

ולשאר הדברים -
-טעות נפוצה לחשוב שה N8 הוא מכשיר הדגל הבא של נוקיה והולך להתחרות באייפון ודומיו, אני לא זוכר איפה קראתי (אם ממש תתעקש אני אחפש) שאחד הסמנכ"לים בנוקיה הצהיר שהמכשיר הוא Mid-level ולא Flagship.

-ה N900 לא היה אמור "לתפוס" כהגדרתך הוא היה סוג של "בדיקה" וכוון לקהילה מאוד מסויימת.

-לנוקיה אין 5-6 מערכות הפעלה שונות, לנוקיה יש אסטרטגיה מאוד ברורה :
סימביאן 3 ו-4 למכשירים בינוניים ומטה,
מיגו לסדרת הדגל.
שלכולם הפיתוח מתבצע על אותה פלטפורמה - QT, שלמיטב הבנתי אפילו מה שנכתב לסימביאן^1 אמור לעבוד על
השאר בעזרת המרה פשוטה בעזרת ה QT ולהיפך.

-ה N9 או לחלופין מכשיר ראשון מבוסס על מיגו אמור לצאת לשוק עד סוף השנה הנוכחית אבל כנראה שב 14/9
נדע יותר.

בברכת שנה טובה
אביתר.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Pavelz (pavel)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 27, 2006

#22  נשלח: ד' 08/09/2010 16:44

שיחקתי היום קצת עם הנוקיה העתיקה של חברה שלי. יש לה את ה 3330 העתיק ונתקפתי קצת רגשי נוסטלגיה.
זה היה המכשיר האחרון לדעתי שיכולתי ליזום איתו שיחה תוך פחות מ2 שניות. היום עם האנדרואיד אני צריך לעבור כ"כ הרבה כדי להוציא שיחה או SMS..
אם הייתי מדבר הרבה בטלפון בוודאות הייתי הולך על משהו כזה, אבל מבחינתי השיחות זה משהו משני לגמרי אצלי בסלולרי.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jun 10, 2007
הבעות תודה: 33
מספר הודעות: 1183

#23  נשלח: ד' 08/09/2010 17:30

תרשו לי לשאול שאלת תם (באמת, אני קצת מנותק מכל העולם הזה) - מה לגבי נוחות שימוש ?
באייפון הממשק + המכשיר מגיבים הרבה יותר טוב והרבה יותר מהיר מכל HTC שנתקלתי בו עד כה ומשום מה אף אחד לא מתייחס לזה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
mp3lll
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Sep 26, 2007
הבעות תודה: 1045
מספר הודעות: 20621

#24  נשלח: ד' 08/09/2010 17:51

osherov. אני ממש אוהב לקרוא את התגובות שלך, אתה מסביר וכותב מדהים.
osherov
גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007

#25  נשלח: ד' 08/09/2010 18:01

eviatard,
לדעתי תארת לא רע את השימוש בליבת לינוקס באנדרואיד אבל האינטרפטציה שלך פשוט לא נכונה......ראשית צריך להבדיל בין שיכבת הליבה של אנדרואיד שמבוססת עד היום על לינוקס קרנל (גירסאות 2.6 ומעלה) ואגב, יותר נכון להגיד שגוגל וקהילת המפתחים (יצרני הדרייברים) עשו הרחבות לקרנל הזה יותר מאשר הם ייצרו גירסת לינוקס קרנל "מתוקנת" ובין שיכבת הפרזנטציה (אנדרואיד) שגוגל ביססו אותה על Dalvik כלומר בעצם מימשו virtual machine שלהם ולא התבססו על ה VM הסטנדרטי של Java למכשירים בעלי משאבים מוגבלים (J2ME של Sun). יש סיבה לבידול שגוגל עשו בשכבת הפרזנטציה באנדרואיד לבין התמיכה הסטנדרטית בלינוקס. זה נעשה לצורך אופטימיזציה למכשירי סמארטפון ובעיקר לצורך יצירת אחדות ופשטות. השיכבה הגבוה הזאת, שגוגל בנו (מבוססת שפת Java בשימוש ה VM שלהם) מאפשרת לרוב האפליקציות באנדרואיד לרוץ על כל מכשיר אנדרואידי קיים בלי הצורך לבצע שינוי כלשהו למכשיר...

משמעות תמיכה מלאה של אנדרואיד בלינוקס (לדוגמה תמיכה ב glibc-ספריות בשפת פיתוח C) היה, שהקוד שנכתב למכשיר א' לא בהכרח היה רץ באופן שקוף גם על מכשיר ב' וזה כמובן בעייתי מאוד (לא להתבלבל בין הבעיתיות שיש היום להתאים את האפליקציות למגוון מכשירי אנדרואיד בגלל הרזולוציות ומפרט השונים לבין הדברים שנרשמו...זה דורש אולי הסבר אחר). באמת החיסרון בחוסר התמיכה המלא ב Native C (ואי תמיכה ב VM של Java....שזה גם נושא מרתק בפני עצמו) לא מאפשר לבצע פורטינג של אפליקציות לינוקסיות (כגול אלה שנבנו בספריית GTK+ או Qt) לאנדרואיד כמו שניתן בהפצות אחרות. בשיכבה הזאת האנדרואיד הוא בעצם נחשב לאי בעולם הלינוקס (אפשר להרחיב את העניין הזה כי לדעתי הסיפור\הקנאה\תחרות בין קהילת מפתחי לינוקס (זה הגיע עד לממציא לינוקס עצמו) לבין הברבור האנדרואידי הזה שהגיע אליהם ככה ביום בהיר, ולקח להם קצת הבייבי שנהפך פתאום לברבור של זהב)

לסיכום, אין שום דבר מקרי בין לינוקס קרנל לליבת אנדרואיד (עלבון ללינוקס ).......גוגל בנו מעל שיכבת הקרנל את שיכבת הפרזנטציה (האנדרואיד) מתוך מגמה להתאים אותו לעולם המובייל. הם שיחררו כמעט את כל הקוד לקהילה (ברשיון Apache) , וזה ממש לא נעשה כי הם היו חייבים (תבדיל בין הקרנל לאנדרואיד שיושב מעליו שהיה יכול להיכתב ברובו ברשיון קוד סגור וקניני לגמרי במידה וגוגל רק היו מעונינים בכך (למעט Dalvik שבגללו אגב גוגל קיבלו תביעה מחברת אורקל\סאן)). גוגל כמובן הם הבעלים של פרוייקט אנדרואיד (AOSP=Android Open Source Project) וככאלה הם המחליטים איזה שינויים ייכנסו לפרוייקט הזה ואיזה לא (וחלק לא קטן מהשינויים מגיעים מהקהילה ולא מגוגל עצמה) אבל כמובן שכל אחד יכול לקחת את כל העץ הזה (או כל ענף בעץ ולשכתב אותו מחדש לפרוייקט חדש לגמרי ולהפיץ אותו כקוד פתוח (ואפילו כקוד קנייני סגור))...הרבה מאוד גם עושים את זה ומהם אנחנו גם לדוגמא מקבלים את כל ה ROM-ים המקוסטמים הנפלאים למכשירים שלנו (דברים כגון תמיכה טובה יותר ביישורי עברית או תמיכה בהאצת מהירות המעבד וכו)....עוד תיקון אחרון הסיבה שהנקסוס מקבל גירסאות ראשון פשוט נובעת מכך שזה המכשיר היחיד שאין לו מעטפת UI שדורשת התאמה לגירסה החדשה (על מנת להוציא גירסאות אנדרואיד למכשירים השונים על היצרניות לבצע התאמה של האנדרואיד ל UI המקוסטם שלהם מעל האנדרואיד (ה UI הזה בדר"כ כתוב בקוד סגור וקנייני על ידי החברות..לדוגמה HTC וממשק ה Sense UI שלהם))

מקווה שזה ברור מספיק ולא טכני מידי

אגב, לא דיברתי על גירסאות ה OS של נוקיה אבל אני עדיין בדעתי ש:
Nokia-Symbian+Android = Winner

moti_r (מוטי)
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

הבעות תודה: 688
מספר הודעות: 9705

#26  נשלח: ו' 10/09/2010 14:18

צ'מעו, נראה מעולה

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 27, 2006

#27  נשלח: ו' 10/09/2010 15:47

אכן נראה מעולה, אבל למה לכל השדים והרוחות אין מולטיטאסקינג?? הלו, מאה 21!
גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007

#28  נשלח: ו' 10/09/2010 15:54

רק כדי להמחיש עד כמה המצב קשה בנוקיה וזה ממש לא גחמה של הפורום או של כל מיני אתרים בעולם...אז מנכ"ל נוקיה המכהן, אולי-פקה קאלאסבואו, פוטר מתפקידו! במקומו ייכנס לתפקיד סטיבן אלופ, שהיה ראש היחידה העסקית של מיקרוסופט.....מסופקני שזה מה שיגרום לחברה הפינית להיות רלוונטית בשוק הסמארטפונים בתקופה הקרובה, אבל מי יודע אולי הצעד הראשון שלו יהיה לעזוב את כל ה OS-ים שלהם ולעבור לאנדרואיד (הלוואי שיעברו אפילו ל Phone 7 העיקר שיפסיקו להתעסק עם פיתוח מערכת הפעלה ויתמקדו בדבר שהם הכי טובים בו וזה ייצור מכשירים): http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340...
Pavelz (pavel)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 27, 2006

#29  נשלח: ו' 10/09/2010 17:55

תשמע אריה, זה לא פשוט כמו שזה נשמע. מכשירים אלקטרוניים היום ובטח מכשירי סלולר הם הרבה מעבר לכמה רכיבים אלקטרוניים.
נוקיה מעסיקה אלפים אם לא עשרות אלפים של אנשי תוכנה ולעבור למערכת הפעלה יגרום לפיטורי רובם. זה לא מהלך קל ובטח לא הכי מתבקש כי כשזה יקרה המניות שלהם יצנחו עוד יותר. הם צריכים לעשות צעדים מושכלים והדרגתיים כמו מה שעושים לאחרונה סמסונג. כדי ללכת עם אנדרואיד או ווינדוס 7 עד הסוף הם צריכים לבצע קודם צניחה חופשית ללא מצנח כמו מוטורולה לפני כמה שנים. ועד לשם יש להם עוד מרחק רב.

גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007

#30  נשלח: ג' 21/09/2010 18:11

טוב החבר'ה בנוקיה קצת השתגעו וכנראה סתמו את הגולל שבעידן הקרוב (והרחוק) נראה אנדרואיד רץ על מכשיר נוקיה!
שימו לב לדברים שאחת ממנהלי נוקיה (Anssi Vanjoki) פירסם:

ציטוט:
It is always heartening when an executive speaks their mind outside of the corporate-approved sound bites. Anssi Vanjoki, an Executive Vice President at Nokia, did just that today when he likened the companies using Android on their phones to Finnish boys who pee in their pants for warmth.

בנוסף ה Financial Times פירסם שנוקיה תוכל לחסוך עד 1 מיליארד דולר לשנה במידה והיא תחליט להפסיק לפתח תוכנה

http://thenextweb.com/mobile/2010/09/21/nokia-exec...

כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > סלולר עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה