מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

העתיד של הצילום שייך לסוני ופנסוניק - Luminous Landscape

עמוד 3 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > HT Home > מוצרי חשמל לבית
מחבר הודעה
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3835
מספר הודעות: 69716

#31  נשלח: ב' 01/11/2010 16:20

חברים, ובעיקר Frosi7,

בבקשה להרגיע. לא צריך להתרגז.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2006

הבעות תודה: 209
מספר הודעות: 1777

#32  נשלח: ב' 01/11/2010 16:32

Frosti7,
ככל הנראה דיון ממשי איתך הוא בלתי אפשרי. אתה כ"כ נעול, חוצפן, יהיר, נפוח מניסיון "עשיר" עם תורה ומשנה כ"כ מוצקה שאין שום מקום לדעה של מישהו אחר עם ניסיון מוצק ויכולת מוכחת בשטח... ואין ספק שהייתי צריך את השרשור הזה בשביל לפרסם שיש לי מצלמת FF... באמת תודה רבה שנתת לי את הבמה ואת הרשות לעשות כן.

תתחדש ותהנה מהמצלמה שלך ואני מאד מקווה שהיא תפיק תמונות טובות ונאות ושימושיות יותר מאשר גיבובי השטויות שלך שאתה טורח לפרסם בפורום שאינך מעריך את רמתו ואת רמת יושביו. אני עוד מקווה שאולי יום אחד תשכיל ללמוד דבר אחד או שניים על דרך ארץ.

ליאור
פרופיל | שלח הודעה | חפש
איתי_הגיתי (איתי בכר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Nov 12, 2004
הבעות תודה: 81
מספר הודעות: 5967

#33  נשלח: ב' 01/11/2010 16:53

Frosti7 כתב:
איתי_הגיתי כתב:
צורת ההגשה שלך של התוכן, בצורה של הכתבה מתנשאת ואגרסיבית, מהווה אתגר "מסוים" לקוראי הפורום הזה.
לא המידע עצמו, שאגב אתה לא מחדש. לחלק מאיתנו יש קצת נסיון.
ברור שאתה בא בכוונה טובה, ואתה נלהב מהציוד החדש של פנסוניק, ונשמח שתשתף אותנו בגילויים החדשים שלך.
יום טוב!

קודם כל אתה צודק, אני לקחתי לצומת ליבי ובפעם הבאה אשתדל להגיב בפחות אגרסיביות,
עמכם הסליחה אם פגעתי במישהוא.

לא פגעת, רק התקשת לנהל איתנו דיאלוג.
מונולוג זה פחות מעניין בפורומים.
אישית זה מאד מעניין התחום הזה של מצלמות קומפקטיות, בפורום שכן עשיתי מבחן לאחת כזו, מיקרו 4/3,
אבל אני בדיעה דומה לליאור, העסק מאד לא נוח ואיטואטיבי.
ריבוי המנגנונים והחישמול יוצר מצלמה שהיא handicapped. מגיבה לאט, תלות בצג אלקטרוני, וכו'.
כרגע, אין תחליף ל DSLR, מהירה, עצבנית, מגיבה מהר, ונטולת רעש. אז קצת כבדה, כן.
ברור שמל"מ זה דבר טוב, רק מאד מוגבל כיום ,באופן יחסי.
הכיוון ברור.
שימציאו זכוכיות קלות יותר, זה יהיה חידוש.
רוב המשקל בתיק שלי זה העדשות.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

הבעות תודה: 7
מספר הודעות: 596

#34  נשלח: ב' 01/11/2010 17:56

LiorDrZ כתב:
Frosti7,
ככל הנראה דיון ממשי איתך הוא בלתי אפשרי. אתה כ"כ נעול, חוצפן, יהיר, נפוח מניסיון "עשיר" עם תורה ומשנה כ"כ מוצקה שאין שום מקום לדעה של מישהו אחר עם ניסיון מוצק ויכולת מוכחת בשטח... ואין ספק שהייתי צריך את השרשור הזה בשביל לפרסם שיש לי מצלמת FF... באמת תודה רבה שנתת לי את הבמה ואת הרשות לעשות כן.

תתחדש ותהנה מהמצלמה שלך ואני מאד מקווה שהיא תפיק תמונות טובות ונאות ושימושיות יותר מאשר גיבובי השטויות שלך שאתה טורח לפרסם בפורום שאינך מעריך את רמתו ואת רמת יושביו. אני עוד מקווה שאולי יום אחד תשכיל ללמוד דבר אחד או שניים על דרך ארץ.

ליאור

אני לא חושב שהתגובות שלי לא היו פוגעות כפי שאתה מציג אותם, סה"כ כאשר השוואת את המצלמות DSLR פול פריים למצלמות ללא מראה נכנסת לקטגוריה שלא נגעתי בה
לדעתי אתה מטעה את רוב קוראי הפורום, התגובות שלך רק מזיקות ואין בהם שום דבר אשר תורם לדיאלוג.
אני אומר X אתה עונה Y, כאשר אני מנמק למה מה שרשמת זה לא רלוונטי לנושא השרשור אתה קורא לי חוצפן?
באמת חבל, את רמת הדיון אתה הורדת כאשר אתה בוחר להתנגך על פרטים שלא רלוונטיים לשרשור שוב ושוב!
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Lior_M (ליאור)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 07, 2006

הבעות תודה: 303
מספר הודעות: 7279

#35  נשלח: ב' 01/11/2010 18:08

[quote="oferlaor"]ואני חוזר ושואל, מה נותן העלמת הפריזמה/מראה?

זה משפר משהו ספציפי?

יש לזה יתרונות וחסרונות, שחלקם ברורים לי, אבל אני שואל מדוע זה כ"כ מהותי?[/quote

בעיקר מוזיל את המוצר.

LiorDrZ (ליאור)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2006

#36  נשלח: ב' 01/11/2010 18:26

Frosti7 כתב:
LiorDrZ כתב:
Frosti7,

ליאור

אני לא חושב שהתגובות שלי לא היו פוגעות כפי שאתה מציג אותם, סה"כ כאשר השוואת את המצלמות DSLR פול פריים למצלמות ללא מראה נכנסת לקטגוריה שלא נגעתי בה
לדעתי אתה מטעה את רוב קוראי הפורום, התגובות שלך רק מזיקות ואין בהם שום דבר אשר תורם לדיאלוג.
אני אומר X אתה עונה Y, כאשר אני מנמק למה מה שרשמת זה לא רלוונטי לנושא השרשור אתה קורא לי חוצפן?
באמת חבל, את רמת הדיון אתה הורדת כאשר אתה בוחר להתנגך על פרטים שלא רלוונטיים לשרשור שוב ושוב!

אני באמת מבקש את סליחתך ואת סליחת חברי הפורום (שאינך מעריך את רמתו ואת רמת יושביו) על זה שהורדתי את רמת הדיון ועל זה שהטעתי את חברי הפורום עם תגובותי המזיקות.
כל אדם בר דעת יכול לקרוא את מה שכתבתי ולהבין שמי שמוריד את רמת הדיון זה אתה עם הצדקנות וההתלהמות שלך שלא ניתנת לערעור. כי מה לעשות אתה צודק ורק אתה צודק...
שיהיה לך אחלה יום.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3835
מספר הודעות: 69716

#37  נשלח: ב' 01/11/2010 18:34

חברים, אני מבקש שוב.

זו לא מהות הפורום.

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 09, 2008
הבעות תודה: 484
מספר הודעות: 4282

#38  נשלח: ב' 01/11/2010 20:21

עקבתי אחרי השרשור הזה מיום היוולדו, מאז ההודעה הראשונה.

היה לי לא מעט מה לומר בנושא, ובכל זאת החלטתי לא להגיב אליו (אבל המשכתי לקרוא את תגובות החברים), בעיקר בשל העובדה שאני לא אוהב את הנחרצות החד משמעית ובלתי מתפשרת, של כותרת השרשור ושתי ההודעות הראשונות. ברור היה לי שמי שיוצא בהצהרות כאלו, לא ממש יהיה פתוח לדעות של אחרים, בעיקר כאלו שיצננו את התלהבותו, ויעמידו אותו על טעויותיו.
לכן החלטתי להימנע מראש מהתנגחויות אלו. לשמחתי LiorDrZ עשה את העבודה בשבילי, ואני חותם בעיניים עצומות על הדברים שכתב.

אגב, אני עוסק בצילום כמקצוע כבר שנים רבות, עם נסיון רב בסוגים רבים של ציודים למיניהם- כך שאני מאמין שגם אני "קצת" מבין בתחום, ולא רק מתלהב מאיזשהו גימיק או טכנולוגיה חדשה, או מסתמך על סקירה באתר כזה או אחר (שיתכן ובכלל מעורבים בה גם אינטרסים שיווקיים/ עיסקיים).

אין מטרת כל האמור לעיל, לפגוע במישהו ממשתתפי השרשור.

תודה, וערב טוב לכולם.
(1) הבעות תודה: LiorDrZ
פרופיל | שלח הודעה | חפש
molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 1133
מספר הודעות: 6117

#39  נשלח: ו' 12/11/2010 16:12
דעתו של הדיוט

שלום לכולם

אני צלם חובב מאוד לא מקצועי אין לי ציוד מדהים אבל אני אוהב את הצילום וקורא מעט תיאוריה על הנושא

מלכתחילה לא הבנתי מדוע עשו מצלמות רפלקס דיגיטליות לעניות דעתי לטכנולוגית ה TTL היתה הצדקה כאשר צילמו עם פילם היה את המסלול האופטי לעין של הצלם ואת המסלול האופטי לחשיפת הפילם.

לטעמי לטכנולוגיה הזו יש חסרונות רבים במיוחד של הכנסת רעידות לתהליך הצילום אבל בעידן הפילם לא היתה ברירה זו היתה האפשרות היחידה לראות דרך העדשה שאיתה מצלמים

בעידן הצילום הדיגיטאלי יש הרי את האופציה לראות את התמונה שתתקבל דרך העדשה על ידי קריאת רכיב רכישת התמונה והצגתו על גבי מסך. במצב זה אין שום סיבה שאני רואה למנגנון המראה והפריזמה שבה השתמשו בצילומי פילם בטכנולוגית ה TTL

אני חושב שאם נסתכל על מצלמות וידאו כולן משתמשות בעינית שמראה מסך ואני לא מבין למה כשנכנסים לצילומי סטילס צריך לראות את התמונות לא דרך עינית עם מסך.

שאלתי את השאלה הזו בהרבה תערוכות צילום שהייתי בהם וחובה עלי לומר שלא קיבלתי תשובה שתניח את דעתי

אני יכול לחשוב על מצבי קיצון שבהם יש צורך לראות את התמונה דרך עינית ישירה ולא מסך וזאת במיקרים של אור מאוד נמוך וצילום עם פלש או עם זמני חשיפה מאוד ארוכים או אז לא רואים כלום במסך הפוקוס אינו אפשרי והצילום לא ממש יכול להתממש. אבל הרי רוב רובן של התמונות שאני מצלם אינן נופלות בקטגוריה שהזכרתי.

בנוסף לטעמי המצלמות עם טכנולוגית ה SLD חייבות להיות יותר זולות משמעותית ממצלמות ה DSLR כך אם אנו אומרים שלכל דבר יש מחיר אז מי שרוצה ציוד לצילום במצבי קיצון ומוכן לשלם את המחיר שיערב לו

חושבתני שהטכנולוגיה שהוצגה בשרשור זה מראה את הפיתרון של מצלמה באיכות DSLR ובמחיר הרבה יותר זול. ואני חושב שנכון לומר שהוא פיתרון זה מתאים לרוב רובן של התמונות שאני צילמתי ושמצלמים בדרך כלל.

הציבור היום קונה מצלמות רפלקס DSLR כי אין משהו באמצע בין P&S לבין מצלמת רפלקס ומי שרוצה איכות מעט יותר טובה בצילום חייב לקנות את מצלמת הרפלקס.

לדעתי הטכנולוגיה שהוצגה פה תתאים לרוב רובם של רוכשי מצלמות הרפלקס והם יוכלו להפיק תמונות מספיק טובות עם הטכנולוגיה הזו

כפי שאמרתי דעה של הדיוט שלא ממש מבין בצילום

וכפי ש LEE אמר אין לי כל רצון להתנגח או להעליב אי מאילו הכותבים

שבת שלום

molvy
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

הבעות תודה: 7
מספר הודעות: 596

#40  נשלח: ו' 12/11/2010 16:25

molvy בהצלחה אבל לדעתי הנושא הנ"ל בפורום הזה הוא בזבוז זמן (במקרה הטוב)
אם מעניין אותך הנושא אני ממליץ לפרסם בפורום "מצלמות ללא מראה" באתר D-Spot
פרופיל | שלח הודעה | חפש
molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010

#41  נשלח: שבת 13/11/2010 10:46

שבת שלום לכולם (אם יש כאלו שעדיין קוראים את השרשור הזה)

חושבתני שהשרשור פה איבד את המטרה שאליו הוא כיוון שלדעתי היתה מדוע צריך עדיין את את המראה הקופצת במצלמות דיגיטאליות???

אני רואה התננגחות על סוגי סנסורים ועל נושאים לא רלוונטיים למטרת השישרשור

במצלמות P&S אין אפשרות להחליף עדשות ובמצלמות SLD ניתן בדיוק כמו במצלמות DSLR. לטעמי זה אחדד ההבדלים העיקריים בין P&S לבין DSLR ואנא תקנו אותי אם אני טועה

כל שאר הוכוחים אינם רלוונטיים למטרת השרשור אני לא הבנתי מהמתנגדים לטכנולוית ה SLD מה החסרונות של השיטה (ולא של המצלמות הקיימות היום בשוק המשתמשים בשיטה זו) לעומת טכנולוגית ה DSLR

אשמח אם מישהו יוכל להרים את הכפפה ולהסביר לי במונחים המתאימים לחובב שגם הדיוט כמוני יוכל להבין מה הם חסרונות השיטה??

שבת שלום

molvy
פרופיל | שלח הודעה | חפש
LiorDrZ (ליאור)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2006

#42  נשלח: שבת 13/11/2010 12:23

molvy,
שבת שלום ובוקר טוב. ההבדלים בין מצלמת DSLR לבין מצלמת P&S לא מסתכמות רק ביכולת להחליף עדשות. גודל החיישן במצלמת DSLR גדול כמעט פי 7 מחיישן של מצלמת P&S דבר שמתבטא באיכות תמונה וביכולת לצלם בתנאי תאורה קשים. מלבד השוני הזה ישנו השוני בכל מה שקשור למהירות עבודה, תגובה, החופש ויכולת השליטה במצלמה ועוד... זה פשוט ארוך מדי לכתוב מה ההבדלים ביניהם והם רבים... תוכל להמשיך לקרוא על ההבדלים כאן.
רוב החברים שלי שהם לא צלמים מקצועיים רכשו מצלמת DSLR רק בגלל שהם לא יכלו לצלם את הילדים שלהם עם מצלמת P&S והתסכול של תמונות לא חדות + אי יכולת לצלם בלילה.
מצלמות ללא מראה הם אכן מהפכה בעולם הצילום והמהפכה הזו עדיין בחיתוליה וכמו כל טכנולוגיה חדשה יש לה יתרונות אך גם חסרונות. כרגע המערכות של מצלמות ללא מראה נותנות פתרון מצויין לאנשים שרוצים לעבור ממצלמת P&S למצלמה קצת יותר רצינית מבלי להענש בגודל ומשקל. היתרונות של השיטה החדשה הם בעיקר בגודל ובמשקל וזה כמובן תלוי בעדשה שאתה רוכש, ואיכות הפלט טובה בהרבה מאשר במצלמת P&S.
החסרונות של הפורמט הזה הם:
מבחר יחסית מצומצם של מצלמות ויצרנים (רק 4 יצרנים בינתיים) - קנון וניקון עדיין לא נכנסו לשוק המצלמות הזה.
מבחר עדשות מצומצם - עיקר העדשות הם עדשות טיולים עם צמצמים סגורים ועדשות פנקייק קבועות עם צמצמים פתוחים. אין עדשות זום איכותיות עם צמצמים פתוחים בגודל ובמשקל פרופורציונלי לפורמט. (גם אם יש אחת כזו, אז היא עולה 3000$ מצריכה מתאם מיוחד ושוקלת 900 גר'... והיא חסרת פרופורציה ביחס לגודל מצלמה \ עדשה)
היכולת לצלם ברצף - באפר קטן, ומהירות עבודה איטית ביחס למצלמות DSLR
מחיר. מכיוון שאין הרבה יצרנים המחיר עדיין גבוה ביחס למצלמות DSLR ברמת הכניסה.

molvy,
אם אתה רוצה לשדרג למצלמות ללא מראה ומעוניין לצלם עם עדשה אחת, לצלם בעיקר דברים סטאטים, צריך וידאו, והגודל ומשקל מתאימים לך אז מצלמות ללא מראה הם בשבילך.
אבל אם אתה מגיע מעולם ה DSLR, הפורמט עדיין לא שם בכל מה שקשור לאיכות פלט, מהירות AF, טווח דינאמי, עבודה בתנאי תאורה קשים, יכולת צילום ברצף ועוד...

ליאור

molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010

#43  נשלח: שבת 13/11/2010 18:20

תודה רבה ליאור

מסכים איתך בהחלט שהחיסרון בפורמט הוא המבחר המאוד מצומצם של המצלמות והעדשות בתאם ,לכן אני לא ארוץ ואקנה מצלמה כזו. לעומת זאת שקלתי ברצינות לקנות מצלמת DSLR (בעידן ה 35 ממ צילמתי ב EOS-5) בדיוק בגלל הסיבות שתיארת פה אבל כל הזמן טענתי שאין צורך במנגנון המראה הקופצת כיום שאני רואה שהצילום הדיגיטאלי מתחיל ללכת לכוון הנכון עם הפורמט החדש החלטתי להמתין.

ושאלתי לך היא האם אתה לא חושב שעתיד הפורמט הזה הוא להחליף את מצלמות ה DSLR במירב היישומים? כמו שכתבתי קודם אני יכול לחשוב על כמה אפליקציות שמצלמת ה DSLR יהיו יותר טובות אבל ככלל, לרוב רובם של המשתמשים ה"פשוטים והסמי מתוחכמים" מצלמות הפורמט החדש תתאמנה. כמובן כאשר יישמו לתוכן את החישנים ואת האופציות המתוחכמות שיש במצלמות ה DSLR, אופציות שלדעתי שאינן תלויות כלל במנגנון המראה.

כך שאם אני מבין נכון הפורמט החדש עדיין בחיתוליו לכן אינו יכול לתת כרגע תשובה הולמת כתחליף ל DSLR. אבל יש לו את הפוטנציאל להיגיע די קרוב לשם בהמשך הדרך אם השחקנים הגדולים יכנסו לשם.

כמו כן לדעתי פעם שהמצלמות הללו יכנסו חזק מחירם יהיה נמוך בהרבה ממצלמות ה DSLR, ולו רק בגלל העלות הנחסכת בהורדת המנגנון המיכני של ה DSLR

מה דעתך?

שבת שלום

molvy
פרופיל | שלח הודעה | חפש
LiorDrZ (ליאור)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2006

#44  נשלח: שבת 13/11/2010 18:54

molvy,
אין ספק שהעתיד הוא מצלמות ללא מראה ואני בטוח שנתחיל לראות מצלמות כאלו גם מהיצרנים הגדולים (קנון וניקון). סוני הוציאו עכשיו מצלמה היברידית ששומרת על המסורת של מצלמת DSLR + מערכת AF מבוססת פאזה אבל זו מצלמה ללא מראה והכיוון אכן נראה טוב ואני מקווה לראות עוד מצלמות כאלו בקרוב. Sony SLT Alpha A55
לגבי מחירים אני לא חושב שבזכות הורדת מנגנון מיכני ו \ או פריזמה המחירים ירדו. אבל אני מאמין שאם תהיה תחרות בין היצרנים אז המחירים ירדו.
ליאור

molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010

#45  נשלח: שבת 13/11/2010 19:51

תודה ליאור

אפילו הסכמנו בסוף!

אמתין ואראה אם ומתי CANON תכנס לתמונה

לילה טוב ושבוע טוב

molvy
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > מוצרי חשמל לבית עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה